Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandmesterek fóruma

Igxaq

Mennyit készülsz egy modulra?  

125 szavazat

1. 1. Mennyit készülsz egy modulra?

• Átolvasom a modult
    • Átolvasom a modult és a karaktereket is elemzem
    • Mindenre kitérek, legrészletesebben, legtöbb időt rászánva
    • A rögtönzés mestere vagyok, nem készülök a mesélésekre
    • Nem mesélek

Recommended Posts

Hát Gemnek igaza van a két KM-el kapcsolatban. De egy jól megírt modult le lehet mesélni két mesél?vel de ekkor az írónak gondolnia kell mindenre vagy a legjobb ha a két KM együtt írja a kalandot. De egyébként én próbáltam a két KM-es dolgot és belebuktam a másik KM meg olyat alkotott hogy csak kamilláztam a csodálkozástól. Egyébként mi cédulákkal oldjuk meg az olyan dolgokat amiket nem akarunk mások tudomására hozni, de folyamatosan akarunk mesélni.

Link a hozzászóláshoz

Mi még nem próbáltuk két KM-el, ugyanis kevesen vagyunk hozzá, a papíros módszet alkalmazom, de ez néha tényleg nem könny?, ha sokat kell írni. A két KM szerintem nagyon jó ötlet, és amíg valakivel férrevonul, addig a többiek elmennek vásárolni, ? pedig várja a többieket odakint és így nem marad le semmir?l. vagy a többiek bemennek egy ivóba és ? kint várja ?ket, vagy más dolga van. stb.

Link a hozzászóláshoz

De Igxaq azért annak a két KM-nek is meg kell beszélniük a történteket egymással, mert fél óra alatt sok minden történhet ami megváltoztathatja a kaland végét, mert pl.: amig az egyik KM néhány fejvadásszal felderíteti a terepet a többiek teljesen más írányban haladva egy másik területen kaladoznak, és képzeld el mi van akkor ha lebuknak a fejvadászok vagy elunják maguk vagy a másik csapat nem érkezik meg id?ben vagy egyébb más dolog lehet. És ilyenkor borulhat az egész kaland, mert lehet hogy az egyik KM tök jól lemeséli az új helyzetet de a másiknak teljesen más helyzetet teremt amivel nem biztos hogy tud mit kezdeni. Ja és elfelejtettem, hogy el kell-e dönteni melyik mesél? mit csinál a történet alatt, tehát ki meséli a leírásokat és ki személyesíti meg az NJK-kat a többi nyilvánvaló?

Link a hozzászóláshoz

árulja már el nekem valaki, h mi van akkor ha 2 km vmit összekuszál a kaland alatt, vmi olyat amit nem kéne?

a 2. kérdés:itt láttam - vagyis olvastam több leirást is arrol, h 2 km igy -meg 2 km ugy, de külömböz? taktikákat is ajánlottatatok...valaki szerint a 2 km-es játékban elég csak akkor hasznáni a 2. kmet, amikor az 1 nek vkinek személyesen kell meséljen, azán van olyan is amikor a 2 km mesél, de azt gyakorlati megvalósitásban hogy képzeitek, mert nekem is van fantáziám, de mégis hogy müxik??amikor az egyik elfárd, elkopott a szája, akkor a mésik veszi át az irányitást...na de mi van akkor, ha az egyiknek azonnal kell improvizálnia...???

Link a hozzászóláshoz

Én személy szerint 15 éves vagyok és 15 éves a baráti társaságom is, ahol én vagyok a KM. Kezdetben vala egy mágus party ahol megismerkedtünk a m*-al és azt a társaságot a köv. 2 party után el is hagytuk. Fogtuk az ETK és, elkezdtünk játszani. Eleinte nem ment éppen jól, de belejöttünk. Szabadjára engedtem a fantáziám és készülés nélkül meséltem. Persze a kalandorok akkor még minden gondolatukat megosztották velem és így nagyon könny? volt ?ket terelgetni.

Mára már el?re készülök rajzokkal vázlatokkal és esetleges mellékutakkal, de úgy alakítom a kalandot, hogy az a játékosoknak jó legyen. Ez úgy néz ki az én esetemben, hogy leülök és kitalálom azt ,ami jó motiváció lenne a kalandoroknak. Akkor elkezdek egy szálat kialakítani és hozzácsapom a többit a maga értelmével és megoldásával tehát megpróbálok minden lehet?séget egy-egy szálon végigvezetni és az eredmény egy nagy fa amit én nyomon tudok követni, de a kalandorok nem. Mert ?k arról nem tudhatnak, hogy mi történt volna akkor, ha a helyi kocsmárost ki nem rabolják, vagy beléjük nem kötnek.

Én eszerint mesélek. Nálam ez bevált. Persze, így hamar kifutok az id?b?l és következik a party végén a folytatása következik felkiáltás, ami nem mindig jó. Egy héten csak egyszer játszunk és így van id?m felkészülni a hétvégi "nagy" kalandra. Van valami tanácsotok, hogy hogyan mesélhetnék jobban?

Link a hozzászóláshoz

Van egy f? KM és egy mellék KM, csak igy m?ködik! Ha egyenrangúak lennének az már régen rossz. A f? KM viszi a történéseket, a mellék KM kijátsza az NJK-kat, megkapja a csatákat és az információban fontos szerepet játszó helyszineket. Igy sokkal kiszámíthatatlanabb és változatosabb a mese, mely nem egy ember szeszéjén mullik.

Mazsinó

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
  • Új...