Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandmesterek fóruma


Igxaq

Mennyit készülsz egy modulra?  

125 szavazat

  1. 1. Mennyit készülsz egy modulra?

    • Átolvasom a modult
    • Átolvasom a modult és a karaktereket is elemzem
    • Mindenre kitérek, legrészletesebben, legtöbb időt rászánva
    • A rögtönzés mestere vagyok, nem készülök a mesélésekre
    • Nem mesélek


Recommended Posts

Üdv:

TP osztás, jaték közben folyamatosan írogatom, ha olyan volt, hogy TP-t érdemlő megmozdulás, + a kaland fényében megszerezhető max tp. Ill. szereplés, kifejezőkészség, egyedi ötletek, ilyesmi. Én általában ezek figyelembe veszem. A kaland nehézsége az fontos. +még a csapatmiunkát, összetartást! Végülis csapatjáték, én ezt fontosra veszem.

-

Tp osztásra lehet, hogy ki lehetne egy olyan algoritmust dolgozni, mint a BME-n a szakosodó rendszer. Ugye: Ha valaki jelentkezik, meg kell jelölnie egy prioritási sorrendet milyen szakra akar majd szakosodni, nos ez attól függ milyen szakos lesz, hogy milyenek az eredményei minél jobban, annál biztosabb, hogy az általa magasabb szintre jelöltre fog bejutni.

Szóval írni kéne egy ilyet egy kalandra is és, hogy mit milyen skálán kell figyelembe venni.

Bár ez már bonyorult és nincs is sok értelme, de csak egy hozzászólás volt.

Köszönöm, hogy meghallgattatok!

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Csak röviden írok most. Nem hiszem hogy tápolnánk, mert egyetlen karakter érte csak el ezt a szintet. Õ vigyázott, magára. Nem vagyok híve annak, hogy egy magas szintű party-ba csak hasonló szintű új karaktert lehet bemesélni. Életútnál, ha meghalsz, akkor újra első szinttől indulsz. Egyébként az említett lovagot - ki a magas szintet elérte - egy első szintű tolvaj szúrta hátba egy csillogó féldrágakőért. Ennyit arról, hogy mi lehet a célja egy magas szintű karinak. Elég neki életbenmaradni :) Túl híres/hírhedt már...

Uff, én beszéltem

Link a hozzászóláshoz

Necro: nálad lehet bárhol nekromantát szerezni? És el is vállalja? És van is annyi pénzük hogy kifizessék? És véletlen nem zúzta be csontinak az egyik a karaktereket (hogy Heroes slang-el éljek?)? :?: :?:

Magas szinten életveszélyesebb játszani mint alacsonyon. a KM már tudja mit tudsz, és mindíg csak olyanokkal találkozol akik jól meg tudnak szivatni. :D

Link a hozzászóláshoz

Nálam a Tp osztás ugy megy, hogy minden játék (kb. 6 óra) után max. 300 Tp-ét lehet kapni. De ez 100%-os teljesítményt jelent. Ilyen még nem volt. Magasabb szinteken van egy szorzószám amelyet a játékosok használnak. Igy mindig dinamikus és reális a Tp osztás.

Majd ezt is kirakjuk a kiegészítőkbe lektorálásra, ill. amelyikünké jobb lesz.

M

Link a hozzászóláshoz

Nos először is, Takeda: Nálam nemkromantát nagyon nehéz szerezni, és nem is biztos hogy szimplán pénzért vállal bármit is....Ha viszont rá tudják venni hogy csináljon bármit is nem zúz be senkit, mert nem érdeke(kivéve ha igen) :)

Más: Én soha nem osztok tépét, hanem megmondom hogy most érzem a karakteredet és téged mint játékos elég érettnek a köv szinthez.

Link a hozzászóláshoz

Először is üdvözlök mindenkit! Végre újra tudok írni. Eddig nem volt időm a netre a szünet után. A Tp osztással kapcsolatban: Én a játék végén megkérdezem a JK-kat, hogy, hogy értékelik magukat a játékban és a társukat. Fontosnak tartom minden JK véleményét, és ez akár befolyásolhat is a Tp osztásban. A tp arányosan osztom el. A jó megoldások és ötletek arányában.

Link a hozzászóláshoz

Ha én mesélek akkor átgondolom, hogy a kaland végén (ahol tartanak) ha öltek akkor az ellen tp je felét, ha ügyes volt akkor az egészet kapja meg, és még ha azt is beleszámolom, hogy a kaland hol tart, kinek voltak jó 5letei stb akkor kijön egy reális érték amit minden JK személyreszabottan megkap. :roll:

The Hun a legjobb barátom, és vele szoktunk filózni ezen. Nos még valami? Lehet, hogy vmit kifelejtettem, de nálunk ez valahogy így megy. Tehát ha én vagyok,akkor a hasamra csapok és mondok egy számot... Hun esetében meg nem tom. Hun?

Link a hozzászóláshoz

Valahogy így van nállam is.

Bár mostanában igen nehezen lépünk szintet jegyzem meg.

Amúgy kis dolgokat is figyelembe véve nem szoktam dobálózni a Tp-kel.

Baj, hogy van aki sokat telejesít, van aki lusta és Kb. 100-200 Tp köztük a különbség.

Van most egy Bm-ünk mely állandóan mindenkit kinyír, még a kapcsolatait is. :evil: :evil: :evil:

És, ha valami nem úgy tőrténik ahogy neki tetszik azonnal hőbörög és az egész kalandot onnan kezdve unja. Azért a város varázslója nem fog hajbókólni jöttment bajkeverőknek, nem de? :? :? :?

Link a hozzászóláshoz

Eléggé ismerem ahoz, hogy tudjam hogy ijenkór inkább holtra sértődik, de megcsinálom hátra eszébe jut a tanúlság. :?

Túlságosan is harc beállítottságú, Bálint már több ilyen kalandot is mesélt neki, de ő inkább megsértődött és hülyeségnek nevezte a kalandot! :evil:

Nos, ha meg kedve szerint történik a kaland akkór meg minden JK-t elekzd csicskáztatni, aminek persze rossz vége lessz. :x

Ha meg nem ugrunk kedve szerint legalább egyikőnket megpróbálja kinyírni. Most JK-vagyok, Khál-om van és egy BM szórakozik velem,

mit csináljak nem akarom megölni, csak alaposan megleckésztetni!

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Már gondolkoztunk a kizárásán, de az túl csúnya dolog lenne.

Elbeszélgettünk vele kaland előtt-után!

DE NEM AKAR MEGV

Link a hozzászóláshoz

Igen, rendkívül izgalmas a két KM-es megoldás. Egyenlőre ugy tűnik, hogy a segéd és fő KM felállás a legjobb. Mindenhol kell egy főnök a viták gyors lezárására. A modult a fő KM irja, az NJK-k többségét pedig a segéd KM viszi. További technikai megoldásokat ezzel kapcsolatban, egyenlőre nem vázolok, mert ez egy közös szerzemény és szeretnénk részletesen kidolgozni, majd letölthetővé tenni.

Mazsinó

Link a hozzászóláshoz

ugyanakkor ott van mintegy vele szemben, mármint a fő, és segéd km-es megoldással szemben aa két egyenlő rangú km... ami nagyon király..eszményi jó, nagyon megpörgtei a játékot, és sokkalta hangulatosabbá teszi... ehhez az kell, szvsz, h szinte tökéletes legyen az összhang a km-ek közt... nekem volt szerencsém az utóbbi, vagyis az = km-eket kiprobálni, és csak jót mondhatok róla... szal jó.

Link a hozzászóláshoz

Üdv:

Megpróbáltuk a rádióban is valamilyen szinten elmondani, hogy iz zajlik de most leírom, mert ugyebár a szó elszáll.

Gánt magus talin nemrég alkalmaztuk, gondolom erre gondolt fentebb @huszár is.

Shadlex barátommal meséltük a kalandot, de az előkészületekről pár szót:

A kalandot először Shadlex mesélte mi kis partinknak amit helyesen is sikerült teljesíteni, névadó varázslómmal. Mindenesetre itt az első dolog én játszottam a kalandot ő mesélte.

Először úgy volt, hogy ő nem jön a talira, természetesen ezalatt készültem teljesen a kalanddal, de utána kiderült, hogy mégis jön, no mi legyen?! így született meg az ötlet, hogy akkor ketten fogunk nekik (négyüknek, utóbb hármuk lett) mesélni. Akkor közösen átbeszéltük a kalandot, utánanéztünk a karaktereknek, mit tehetnek mit nem, elkészítettük a rögtönzés lehetőségét kizárva a teljesség igényével minden részletet. Leírást. Megszületett a teljes összefüggő kaland, ami szinte ha durván fogalmazunk modulokból áll össze, persze ezek nem teljes modulok, bár ha mégis arra kerülne a sor, hogy rögtönüznünk kéne.

A játék előtt megbeszéltük ki kezd, ilyesmi majd meséltünk felváltva, a karakterek szétválhattak egymástól nem unatkoztak mert külön meséltünk nekik. Ha egybe estek a szálak akkor ismét felváltva, illetve kiegészítve egymást. Én úgyéreztem teljes volt az összahang és együttműködés. Mindez azért véleményem szerint mert sok időt áldoztunk a készülésre. És úgyérzem meghozta a játék a gyümölcsét mert élvezték a dolgot. A kalandot ugyan nem fejezték be, de játszottak.

Kb ennyi lenne. Ha valami konkrét dologra még kíváncsiak lennétek kérdezzetek bátran.

Egyébként ezt a 2 KM es ötletet Dark Zalaiaknak köszönhetem, Sneer és Crowstone mesélt nekünk így amikor ott voltam/unk.

Üdvözlettel:

Link a hozzászóláshoz

A srác most otthagyta a BM-et és elkezdett mesélni, csak úgy, hadd próbálkozzon. Elég jó vénája van hozzá. Ha még 2-3 szor mesél elég jó KM-válhat belőle, csak el ne rontsa a kalandot valaki nála, mert, ha nem úgy sül el valami, ahogy azt ő akarja akkor nagy bajba kerülhet a party. Ma egy tolvajbandával összebalhéztunk és fogjok lettünk, majd rengeteg sebesülés árán megúsztuk, hiába vagyok varázsló, 2-es TSZen elég keveset tudok gyógyítani. Szerencse, hogy The Hun ott volt. :D Szal a Bm-ből KM á lett srác elég korlátolt, na de majd meglátjuk. :roll:

Afene, semmi kedvem holnap tanulni, rossz belegondolni. :cry: Várom már a téliszünetet! :P

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Remélem jó helyen érdeklődök. Van egy bárd a csapatban és szeretne készíteni, majd használni egy Hatalom Amulettjét. A készítés rendben is van, mert képes rá, de hogyan használja ha transz kell hozzá, erre viszont nem képes??? Szerintem sehogy, de egy ideje már megy a vita erről.

Előre is köszi a segítséget.

labruhinn

Link a hozzászóláshoz

Ha nincs transza akkór csak dísznek fog lógni a nyakában.

Múltkór a 3.Tsz varázslómmal a bálinttal együtt véletlen egy egész várost felgyújtottunk! :lol::lol::lol:

Pedig csak egy tolvajt akartam kinyírni, talán túl sok volt a lőpór?

Meg a csatornában a petróleum!!! :roll:

Most 200 arany vérdíj van a fejünkön!

Élve dupla annyi.

Kb. 100 üldözőnk lett hírtelen.

A antiBM ténleg jól mesél, bár eléggé korlátoltak a cselekvési lehetőségeink!!! :evil:

Most a Kráni varázsló terjeszti ranagol hitét? Mert én az vagyok. :twisted:

Bálint jó a csaj varázslónőd, csak aktívabban varázsólgas és ne használd el az össz Mp egy varázslatra, mert asztán a nagy Kráninak(nekem) kell istápolni a többieket, azaz hármotok menekülését biztosítani, ami igazán csak megizaszt...

Az erő velem van!

Velem meg a fél város!

Hi... :lol::lol::lol:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...