Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Helyzetjelentések


Cz

Recommended Posts

Nos er! Érdemes fősulira menni, én is azon vagyok habár "izgalmasabbnál izgalmasabb" órák vannak, egy cseppet sem bántam meg! :wink: Igaz még én sem tudom hogy mit fogok csinálni államvizsga után, lehet hogy tanulok tovább, csinálom a mesterkurzust? fene se tudja...

na lépek órára :roll: és ami a legjobb péntektől már megint szrájkolnak ezek a vasutasok, még szerencse, hogy csütörtökön szoktam haza menni....

na bye

Link a hozzászóláshoz

Üdv nektek szerelmesek!

Mint minden évben, Ellana istennő reánk mosolyog Bálint napján. Úgyhogy adózzatok neki őszinte tisztelettel és odaadással a szerelem kápolnályában. Nyissátok meg szívetek és keressétek a halhatatlan múzsáját lelketek szerelmi alkotóműhelyének.

Boldog Valentin napot mindenkinek!!!

Link a hozzászóláshoz

Ma eszembe juttattak egy régi "álmot", amit az utóbbi időben elnyomtam magamban.. és úgy döntöttem, hogy engedek neki. Bár itthol már megvolt a szokásos nyavalygás, hogy ezért meg azért ne tegyem, most már csak azért is. Egyszerűen nem bírom itt, lekorlátoznak, el vagyok zárva mindentől, és én már elszoktam ettől. Menni akarok. Szóval úgy döntöttem, hogy jövő hónap közepén, vagy a végén elköltözök Pestre. Úgy érzem, hogy ez már végleges. Már csak a kivitelezés tervezése van hátra. Okos kislány vagyok én, megoldom.

Az, hogy nem mondtam eddig senkinek... nos az azért van, mert ma döntődött el. Külön értesítés nem fog történni, nem jelentgetem eztán már. Ez van, ilyen szelek fújnak, és bármily furcsa, elfújnak engem is.

Link a hozzászóláshoz

hehh

végre van helyzetem amit jelenthetek :)

hetfőn hazajöttem anyumtól, és a sarkköri vásárból,

szerdán elmentem megtudakolni a TOra, h wtf, persze, h ellentmondtak annak amit 1,5 hete állítottak,

ma (vagyis tegnap) sikerült elintézni több fontos dolgot is

sikerült végre internetet bűvölnöm a gépemre idehaza,

sikerült hozzáférnem elveszettnek vélt/hitt adatokhoz,

és az egyik legkomolyabbat majd csak élőben ;)

ééééés már ma este végre megint találkozhatok kedvesemmel :D!!!

az élet küzdelem, az egyetem szívás... stgbstbstb

üdv,

@

Link a hozzászóláshoz

Ha visszanézek mondjuk egy évvel ezelöttre, most biztos, hogy nem így látnám magam. Ha meg kettővel, akkor pedig főleg nem. Ha hárommal...hm még ennyire se. (Későbbre most nem igen tudok visszanézni, mert három évvel ezelőtti emlék képeim kicsit homyálosak.)

Ülök és agyalok, most éppen az előttem szóló két ember írásán.

Most meg már a kávén, hogy inni kellene. (Ez @ aláírásából jutott az a eszembe.) Hát egy éve még hevesen tíltakoztam, most meg odáig süllyedtem, hogy napi három csésze, de hígitva olyan 1-1,5 dl tejjel,vagy háromszor fél bögre instant. Ami elém kerül.

Érdekes, most meg már megint a problémák tornyát látom.

Most meg az álmom. (Érdekes...hogy illik össze a chilis bab a konzerv szardellável?...Õ tudja...)

Az emberi gondolat talán mindig ilyen cikázó és összefüggéstelen, vagy csak én vagyok fáradt.

Az utobbi biztos, pedig még csak egy hete van suli és nem is közeledik a vizsgaidőszak, mégis, mintha vizsgaidőszak lenne, annyit kellene ár most tanulni. :/

Link a hozzászóláshoz

Amikor veszteség ér, először azon kezdesz gondolkodni, miért van ez. Miért mindig veled történik ez. Miért mindig a legrosszabbkor, és miért mindig azt veszi el tőled az élet, ami miatt túlélted az előző veszteséget.

Aztán eszedbe jut, hogy ez az élet rendje, és hogy minden változik. Mindenkinek azt kell követnie, ami a saját útja, és akárhova is vezeti, mégiscsak a világon van, és láthatod.

Később már inkább azon gondolkozol, mi lenne ha te is mennél, feladnál mindent, amit eddig sikerült elérned, minden mindegy. Sokat elértél, de feladnád...

És aztán... amikor ezen is túl vagy, akkor belenyugszol, megkeményedik a lelked, és csinálsz tovább mindent, úgy, ahogy eddig. De eddig sok idő telik el, nagyon sok idő.

És nem is biztos, hogy jó, ha eléred ezt az állapotot. Csak legalább már nem fáj.

Link a hozzászóláshoz

üdv :)

csak úgy, egy baráti kérésre :)

Nemrég vártam a vonatot az állomáson.Egyszercsak megszólít egy öregember.. Semmi géz nem volt vele látszólag.

-Adhatok egy könyvet?

-Köszönöm nem.-erre láthatóan megváltozott akedve.

-Én az életet ajánlottam.

-Köszönöm, d eélek.

-Jövőre nem fogsz.-szóval a drágalátos egyház elfeledte a szeretet dogmáját, és a középkori megfélemlítést alkalmazza újfent. gyerekek, jövőre hangosan kiröhögjük :)

Link a hozzászóláshoz
Na sziasztok. Helyzet van ugyhogy jelentek. Kb egy ev csend utan megyek haza. Ugyhogy. Gondoltam szolok. :) Ha meg emlekeztek ram :cry::roll:

Váááárunk, gyere, gyere! :)

Jah és ha már hazajössz és lenne kedved, ídőd, akkor ezt meg is ünnepelhetnénk egy teázás keretében. ;)

Õőőő, szóval a helyzetjelentéses része a dolognak. :)

Jövőhéten tanítok. Ez nekem egy hatalmas mérföldkő lesz. Néha azt gondolom magamban, hogy nem akarom, máskor meg megjön a kedvem.

Bár jó alvó vagyok, de szerintem hétfő este tuti, hogy nem tudok majd.

Link a hozzászóláshoz

Szél, eső, sok sok svéd...

Persze Göteburgban milyen legyen, ha nem ilyen? Egyébként megvagyunk, csak ma három órámba került a netet beállítani a céges laptopon. Vell, nem volt egyszerű. A másik, hogy egyszerűen szomjazom a magyar beszédet...! Hogy lássam újra a magyar tájat, még a nap is máshogy süt. Legalább ott süt.

A tenger amúgy erre háborog... és egy jótanács, aki csak teheti, kerülje el a repülést! Nem vicces, nagyon nem!

Link a hozzászóláshoz

Lassan telnek a napok... nagyon lassan...

Unalmasan telnek a napok... nagyon unalmasan...

Hja, ma amúgy találkoztam álmaim pasijával, egy buszon, hazafelé. Na, miatta felülbírálnám azt a több éves kijelentésemet, hogy soha nem megyek férjhez, mert nem született még olyan pasi, akihez érdemes lenne. Jelentem született :D No de jön még kutyára villamos, mindenesetre eztán többször szállok buszra :)

Link a hozzászóláshoz

Éjszaka dereka, kinti hűvös lágy esőre csak meleg szobáből gondolok,

amiben lelkem pozitiv gondoladai egyben forradalmi láng, izzás, melegét sugározzák a hűvös éjszakába.

jövő képem, elvárás egyszerű friss eső illatú reggel, a járda-est nyomai bocifoltos nedevessége,

amit a felkelő nap még éretlen gyenge sugarai szárítanak monotonná. Eső nélkülivé....Szárazzá....

Távolabbi földutak sara nem enged oly közel a minden hiánya utáni képzelet természetéhez... Ragadozáshoz...

2008. március 8.,

Link a hozzászóláshoz

"A csend beszél tovább,

Helyettem ő mondja el.

A csend beszél tovább,

Helyettem ő énekel.

Elbúcsúzom, de ott leszek

Ahol a szél zúg, a Nap nevet.

Elbúcsúzom, de itt marad

Belőlem néhány pillanat.

Akkor is látod az arcomat

Hogyha fáj, hogyha nem szabad.

Mindig itt vagy és ott leszek

Ahol a szél zúg, a Nap nevet."

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenki!

Hát igen, újra itt vagyok :) Már eltúntem jó néhény hónapja, de most vissza tértem, és azt hiszem maradni is fogok egy ideig :D Nem volt velem semmi különös dolog, egyszerűen elmaradtam. Már hiányzott a társaság, remélem nem cserélődött le azóta a teljes keménymag, jó lenne ha a régi "vitákat" a megszokott ütemben le tudnánk folytatni :) Valamint remélem, hogy a régi, ismerősökkel is újra megtalálnák egymást most, hogy itt megint rám lehet majd lelni :)

Minden jót, jó játékot mindenkinek! 8)

Link a hozzászóláshoz

Vác, kollégium,2008.03.26. reggel 6:30 : esik a HÓ!!! :shock:

Elösször csak azt hittem rémálmom van... Aztán vissza aludtam és mikor tízperc múlva ismét felébredtem még mindig esett... sőt, félóra tovább alvás után is, úgyhogy végül felkeltem.. :?

És még most is esik... Mit ne mondjak, izgalmas élmény ez így március végén... :P

Remélem neketek szép napotok lesz!

Link a hozzászóláshoz

Tavasz van! :mrgreen:

Már jó ideje először mentem ki a kiserdőbe, és meglepődve tapasztaltam, hogy még mindig van olyan része amit nem ismerek.. De a dunapart változatlanul gyönyörű volt. Idén most először illettem a Duna vizét, és harátalan örömmel töltött el - nemtom mér :) Nameg a biciklivellea90fokoslejtőn és a lehetetlenkínszevedésdenincsennéljobb futás az áthatolhatatlan (vagy mégsem) aljnövényzetben... Bácsa négyever :respect:

Link a hozzászóláshoz

Hali!

Ha valakit érsdekelne mi van velem, mert hát régen nem jeletkeztem...

a házon még mindig van mit tenni-venni.

Kicsit késve,de megérkezett a tavasz is végre!!!

A gépen is kijött vmi fránya kórság, mitha tőlünk kapta volna... de egy format C : helyrehozta. :(:evil: most hogy megint működik már kicsit jobb.

nemsoká munkába állok, ha valaki lakást akar venni Bp-en szóljon :)

a sulit mostanában halasztgatom.

A NYT ebben az évben sem fog összejönni :cry: Nem tudom eljutok e valaha.

miért van az hogy egyszer minden tuti máskor meg... na mindegy.

a lényeg hogy itt a tavasz! Tessék zsongni, bongni, szerelmesnek lenni!!!

újra szerelmes vagyok! úgyhogy megyek zsongni bongni :lol:

Link a hozzászóláshoz

Konnichiwa!

2008.április.20. vasárnap 21:41

Pest - SakuraCon 2008

Most értem haza a Conról. Magamhoz képest elmondhatom hogy kezdő rendezvényre járó vagyok hiszen az utóbbi pár évben megértem néhányat. Anime-es rendezvényen még nem voltam, így aztán komoly érdeklődéssel néztem a mai nap elé. Korán keltem hiszen kapunyitásra szerettünk volna ott lenni Ishi-channal, remélve hogy így időben bejutunk. Az utazással nem volt gond, hála a remek szervezésnek és kitűnő tájékozódóképességemnek háromnegyed órával nyitás előtt ott voltunk már. Ahogy a tömeg nagyrésze. Itt jegyezném meg hogy mennyire utálom Pestet. Nem sok kellemes emlékem van róla. Bevallom, a cosplayhez is úgy álltam hozzá hogy elmegy majd. Sok előadó volt egyénibe, csoportosba meg mégtöbb, majd két órás volt az előadás. Volt pár gyenge produkció is és a vége felé már unalmas volt a rengeteg "harci" jelene is. Az egyéniből kiemelnék pár produkciót. Rengeteg olyan anime-s szereplő volt akikről nem is hallottam. Azért még is megemlíteném...

1. sorszámmal futott Pálfalvi Réka alias RG Veda a Kendappa-ou anime-ből. Õ egy hastáncos előadást mutatott be szerintem nagyon jó koreográfiával és előadással. Megemlíteném hogy a hölgy haja derék alá ért így lehet hogy van némi elfogultság a véleményemben. :oops:

11. sorszámmal indult Bagoly László alias Ryo a Sámán Királyból. Ezt az animet ismerem is, láttam is és kedvelem is. Mindezek ellenére is fergeteges produkciója volt, hihetetlen jó jelmezzel és remek szöveggel. Sokáig nem is tudtam eldönteni hogy kit jelöljek a szavazócédulán. Végül döntöttem.

13. sorszámmal indult Vörös Zoltán aki a Dragon Ball Zseniális Teknősét személyesítette meg. Nálam hajszálnyival ő vitte a pálmát mivel neki is nagyon jó szövege volt, nagyon jól adta elő magát és úgy érzem a jelmeze pont annyival volt jobb hogy őt jelöljem. Az eredményhirdetést nem vártuk meg, de csalódnék ha nem ő lett volna a közönségkedvenc.

A csoportos előadásoknál sokféle anime szereplőit láthattuk, valamilyen okból kifolyólag azonban a Narutot kedvelők még is többségben voltak. :twisted: Ezzel nem is lett volna baj, de egyrészt kicsit zavart hogy a 95% levélfalu ninja volt, és amúgy is ezek voltak többségében a gyengébb produkciók. Itt is három csapatot emelnék ki.

10. sorszámmal futottak a ShiningStar csapata. Bevallom az anime-t egyáltalán nem ismerem, ők voltak talán az első olyan "harcos" csapat akiknek tényleg jól kidolgozott koreográfiájuk volt és elő is tudták adni a kűzdelmet, magyarul nem bénáztak (annyira) :twisted:

12.sorszámmal futottak a Devil Girls vagyis gonosz lányok! Nála ők voltak a legjobb csapat bár csak ketten voltak, de úgy éreztem hogy egyrészt jó volt a jelmezük, másrészt annyira szinkronba dolgoztak hogy látszott, sokat készültek az előadással.

17. sroszámmal indult a Kenichi Team. Õk is nagyon jól koreografált és előadott kűzdelemmel álltak elő így úgy érzem megérdemlik hogy őket is kiemeljem.

Volt még néhány jobb előadó, az egyik csapat kicsit Mortal Kombatosra vette a figurát. Megjegyzem, a gyengébb produkciók egy részének oka az volt hogy a fiatalabb korosztály adta őket előés ők érthető módon nem nagyon rúgtak labdába az idősebbekkel szemben.

Nagyon megtetszett a cosplay, így elsőre belopták magukat a szívembe és tudom hogy ha eljutok még egyszer SakuraCon-ra, nem hagyom ki őket! A beöltözött szereplők egyébként nagyon népszerűek voltak, mindenki szívessen fényképezte őket, jövőre asszem én is viszek magammal gépet ha eljutok odáig. Egyébként egy rahedli pénzt költöttem mert ugye én sznob vagyok és csak eredeti DVD-ket veszek, meg biztos ami biztos beszereztem egy Ninja Scroll posztert is. Ojcsó vót! :lol:

Volt testfestés is, terveztem hogy kipróbálom de végül letettem róla. Mindenesetre egyszer ki fogom próbálni az tuti. Már csak azért is hogy ha bemegyek valami arcra rajzolt cuccal a munkahelyre, megint hülyének néz majd mindenki, mint a "régi" szép időkben. :twisted:

Most sem volt alkalmam elmerülni a Go rejtelmeiben, belegondolva, sakk partnert sem találok már évek óta, akkor meg minek kezdjek bele másba is? És voltak... ilyen japán zenei videjók, mint amilyeneket a youtube-on is láthatunk. Ennek csak a végére értünk oda, de itt is akadt olyan ami egyszeren földbe döngölt! Ahogy a nem tudom melyik anime szereplői előadták a Bohemian Rapsody-t az félelmetes volt! Főleg hogy úgy vágátk össze hogy még a szájmozgásuk is szinte egy az egyben olyan volt mintha tényleg a Queen egyik slágerét adták volna elő. Imádom az ilyen jól megcsinált videókat, és bizony itt is élvezkedhettem. Egy másik videónak meg a látványvilága nyűgözött le. Címet sajnos szintén nem tudok, ilyen mechás anime-ből volt és az volt az érdekessége hogy enyhén Transformers feelingje volt a dolognak mivel a vadászgép/űrhajó hybrid átalakult robottá. Igazából az nyűgözött le ahogy a rakéták követték a célpontot és a maguk után húzott füstcsíkkal bizony nagyon látványosak voltak. Ez amúgy is jellemző több ilyen típusú animere (szerencsémre).

Az időre azt lehetne mondani hogy jó volt, bár nekem soha semmi nem jó, nekem baromira melegem volt, igaz, aki pulóvert meg két kabátot vesz magára az ne szóljon!

Viszont végre teljes lett a Trigun és a FMP sorozatom szereztem új Ghibli filmeket és megvan a FMA első DVD-je így végre megtudom hogy kik is a főszereplők és talán a történet is világosabb lesz.

Sorolhatnám egyébként a negatívumokat napestig, de a lényeg: jól éreztem magam és ez olyasmi amit már jó ideje nem mondhattam el! Köszönet érte Ishi-channak! ^^

Kageromaru

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...