Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Helyzetjelentések


Cz

Recommended Posts

Üdv!

Azt hiszem ma nagy mérföldkőhöz ért az életem.

Ma dél körül meg lett az államvizsgám :D :D :D

Igen, mától Gépészmérnök vagyok :D :D :D

Sajnos ez még csak a főiskolai (fránya BSc), de itt még nem állok meg. Terveim szerint kb. 2 év múlva újra egy hasonló bejelentést fogok tenni :)

Minden jót!

Link a hozzászóláshoz

Nem rossz így majdnem bealudva, negyed 12-kor egy csodás fúrógép monoton zizegését hallgatni. Annyira rezeg a szobám asztala, hogy így helyettesíti a heti masszázst is. Végülis ha úgy nézzük, egész jó koliban lakni. :D

Már csak a mérőt adó vízcső kattogást várom, s kész zenekar áll elő. :D

Kicsit komolyabbra véve a szót, ez a félév is elkezdődött. Megint azzal a hittel fejeztem be a vizsgáimat, hogy ennél a félévnél már nem lehet rosszabb. Persze mikor kiderült az első héten, hogy mely órán mik a kívánalmak, megint csalódnom kellett.

Ez az eddigi legrosszabb félév, persze itt jön a deja vu érzés, mintha már ezt mondtam volna magamnak, kb. 4-szer is az elmúlt pár évben, de sebaj...

Elég vicces ez az egész, valahogy nem ezt hallottam az egyetemista életről. Olyanokat csicseregtek a madarak anno, hogy kevés az óra, azok felére se kell bemenni, meg csak a vizsgaidőszak a húzós és persze elég csak félre járni. Nah igen... ezek közül egyik se jött be. Mert hát minden óra kötelező, még előadás is, 8ra kell járni, szinte mindig és minden hétre van referátum ,s vagy 5-6 házi. Nem baj... Lassan mindenbe bele lehet szokni. :)

Azt mondják a változás jó. Mások éppen ellenkezőt állítanak. Én jelenleg megint nagy változás előtt állok, teli reményekkel. S hiszem, hogy ezen változás megélésével gazdagíthatom a ,,jó" táborát...

Link a hozzászóláshoz

Új lakótársak, meleg idő, nagykabátlerakós hét.

A szemközti toronyóra még mindig fél12-t mutat. Továbbra is meg kell nyugtatnom magam, hogy ez csak egy vicc, valójában már sokkal később van, bár nincs mit tenni, a majdnem fél munkaidő még hátravan. A hét közepe. Azt hinné az ember, hogy a hétfőnél rosszabb nincs. Pedig van. A kedd és a szerda. Na meg a csütörtök, mert ez már azzal kecsegtet, hogy lassan vége a hétnek, marha lassan telik le. És másnap reggel hiába kelhetsz azzal az érzéssel, hogy "nah, már péntek van!", attól még ugyanúgy ki kell mászni az ágyból, ugyanúgy nyomorogni a villamoson, és ugyanúgy hallgatni az idiótaságokat. Hurrá, meleg idő! Rájöttem, hogy bár örvendek, azért vannak ennek is hátulütői. Istentelen melegek, a közlekedési eszközökön pedig istentelen bűz, sok kivillanó ezmegaz, és a lehetőség, hogy a csupasz lábujjadra tapossanak az eddigi kemény cipő orra helyett. De végre nem kell magam után vonszolnom az 5000 kilós kabátomat.. végre..

Hétvégén voltam egy gyászmisén. Vicces volt, ahogy a nénik és bácsik ájhatatos képpel mormolták a berögzült rigmusokat, majd pedig édesdeden elaludtak a lelkigyakorlat alatt. Némelyikük még horkolt is. Akkor azt hittem ezt nem tudják überelni. Pedig tudták! Miután felébredtek, nagy buzgalommal elmondták a hiszekegyet és a miatyánkot, ragyogó (szék által gyűrött) arcukon mélységes áhitattal. Lehet, hogy segített rajtuk a képmutató ima, mert miután a pap elvonult olyan gyorsan startoltak kifelé a templomból, hogy csak a kondenzcsíkot láttam mindegyikük után. Feltettem a kérdés magamnak: én is ilyenné válok? Nem volt válasz.

Húsvét. SOHA ne kérdezd meg a keresztgyereked anyját, hogy mit szeretne a kölyök a nyuszitól. 1. az anyának fogalma sincs róla 2. ha a gyerek el is mondja mit akar, az anyja egészen biztosan nem azt fogja neked továbbítani, ugyanis fogalma sincs arról, hogy miről beszél az ivadéka, amikor elmondja a kívánságait. Miért is tudná, hiszen gyereket nevel?!? 3. azt mondja vegyél neki kis apróságot, tollat vagy füzetet, mert azt szereti a gyerek. Veszel neki egy halommal, elviszed neki, és rájössz, hogy már 5000féle hasonló cucca van, amelyeknek sem haszna, sem értelme nincs. 4. Soha ne vegyél ruhát, csak akkor, ha a gyerek azt kér. Emlékezz vissza, hogy te mennyire utáltad, hogy megint ruhát kaptál, valaki ráderőltette az ízlését, és fél év múlva nőttél bele a cuccba, vagy két hét múlva már dobhattad, mert kinőtted. 5. Olyan, mintha a gyerek anyja kapná az ajándékot. Figyeld meg, ahogy lelkendezik, ahogy meglátja mit kapott a csemetéje. Nyávog, visítozik, és magában számolgatja mennyit ér, amit a gyerek kapott. Utána sopánkodik milyen nehéz gyereket nevelni (persze a kölyök nem hallja.. jobb esetben), neki milyen sok dolga van, és megkérdezi, hogy úgyamúgyis, neked már van ezirányú hajlandóságod?!?!?!?! SOHA ne keresztelj meg senkit, nem tudod mit veszel a nyakadba ezzel... a gyerek anyját :D

Link a hozzászóláshoz
2009.07.27.hétfő 12:09 Tegnap sikerült még éjfél előtt hazaérnem, és ezzel számomra is befejeződött a 2009-es NYT. Bár "csak" öt napot töltöttem ott, most még is kell egy kis idő míg visszarázodok a normál hétköznapokba. Ugyan akkor most először nem érzem a hiányt. Korábban mindíg lehangolt mikor véget ért egy rendezvény és haza kellett jönnöm. Hiányzott a kaland, a kalandozótársak és persze Ynev. Mindez annak ellenére hogy eddíg mindíg megoldottuk a modult, így vagy úgy, kivéve idén. Most azzal hogy tegnap hazaértem, befejezettnek érzem a dolgot. Későn értem haza, nemrég keltem fel. Első dolgom volt kipakolni, ettem pár falatot és most helyzetjelentést írok. Ki kéne takarítani a szobát, mivel már az utazás előtt is aktuális lett volna, de akkor túlságosan lusta voltam. Most megteszem, aztán írok egy élménybeszámolót. 12:21.
Link a hozzászóláshoz

Lustaságomat és bénaságomat mi sem jellemzi jobban, mint az a tény hogy már fél éve van itthon net, de csak most sikerült használhatóvá tennem. Ez egyebként egy rendkívül bonyolult művelettel sikerült, normál esetben csak speciálisan képzett szakember végezhetné el, de mivel én éppen kéznél voltam... Szóval kiiktattam a routert a rendszerből és lőn net! :allpotty:

Egy kicsit el vagyok keseredve. Játszani kéne ismét, mert nagyon kijöttem a gyakorlatból. De mint a világ minden pontján, itt is fenn áll a "de kikkel?" probléma.És NINCS HANG! Tudjátok mit jelent ez? Van netem, és nem tudok zenét hallgatni!!! Zene nélkül életképtelen vagyok! :siros: Ez is azért van mert lusta vagyok. De majd megoldom. Egyszer...

Link a hozzászóláshoz

Vége a forgatásnak már 3 napja, így bevállaltam szerepjátékot az idő kitöltésére , Venessel,Felonnal, @huszárral, BigMac-l.

Természetessen egy rend jellemű harcossal , mert az úgy faja :D . Vérpisti nem kellett, bíztam a 2 kockámba :D XD 00- meg is lett a 2-3 ik dobásra :D .

Ma van Venes 18-ik szülinapja:] szóval fel lett köszöntve még tegnap :]

Múlt hetem kicsit pörgősen telt , de ajánlom mindenkinek a Hell energiaitalt aki bírni akarja a strapát :D

Most pedig várom a képeket ,hogy végre láthassatok vértbe :D ahogy csöpög a vér rólam miközben ellenségek kupaca fekszik mellettem XD XD XD

Link a hozzászóláshoz

Tegnap voltam AnimeCon-on. Hála az internetnek és a Volánnak, késtem két órát, de délre így is felértem. A szokásos látvány fogadott, mindenfelé ismert és kevésbé ismert animek szereplői rohangáltak jobb/rosszabb jelmezekben. Még egy műanyagba öltözött Myu Two is volt a Pokémonból és azt hallottam pénteken volt egy Kukucska is. Mindíg az érzés fog meg elsőként, hogy ennyi őrült ember képes összegyűlni egy ilyen kis helyen. A délelőtti AMV vetítésről sikerült lemaradni, a cosplay performance meg annyira nem tudott érdekelni így kiültünk Ishi channal a PeCsa mellé. Mondanom se kell, reggel mikor boltba mentem még dög meleg volt, mire beértem Győrbe, meg már esett az eső. :S És naná hogy kabát nem volt nálam. Azért nem áztam el. Pesten is pont akkor kezdett szemerkélni. Közben amatőr magyar mangakészítők műveit csodáltam. Azért jó látni hogy egy év alatt is milyen sokat fejlődött a rajzstílus, a történetek viszont továbbra is hagynak kívánnivalót maguk után. De majd egyszer! Megnéztük a rajzversenyre érkezett műveket is és idén is örömömre szolgált hogy nem tudtam volna egyértelműen sorrendet szavazni, mivel sok olyan rajz volt ami nekem tetszett. Aztán volt AMV verseny. Sajnos a neten is látható jobb AMV-knek a nyomába se értek, sőt, volt kifejezetten rossz is, ahol a zene és az anime egyáltalán nem passzolt, de akadt egy-két nézhető darab is. És végül volt Ghost Hound vetítés. Sajnos az első két részből nem sok derült ki, bár kedvcsinálónak jó volt. Persze az igazság az hogy a feliratozást nem az én olvasási sebességemhez igazították, így pár mondatról lemaradtam. A tervek szerint az év végén kerül majd levetítésre a tévében is.

A DVD-s felhozatalra sem tudok semmi jót mondani. Vagyis... lehetett venni régebbi DVD-ket 500 jómagyar Forintért, ami azért nem rossz ár, de kiábrándító volt hogy a tavajra ígért FMA 2. DVD csak most jelent meg, ráadásul már mind a négy részt láttam is. :( Ghibli is csak egy új volt, Ghost in the Shell-t pl nem is láttam, de rengeteg Ninja Scroll volt aminek örültem, bár nekem már polcon figyel egy ideje. Ami még említésre méltó az a Death Note volt, bár furcsa üzleti fogás hogy már a 2. DVD megjelenésekor lehet kapni a full packot, mert sztem senki nem fogja megvárni míg egyenként kiadják az összes DVD-t hozzá.

Azért hazafelé úton éreztem hogy kellett nekem ez a kis kimozdulás. Lehet gyakrabban kéne, de kicsit ez is olyan mint az MMO vs. RPG. Az ember néha megelégszik a kevesebbel is

Link a hozzászóláshoz

Hm.. akkor helyzetjelentek.. csakcsupán két napról :)

Hossszúúú, hoooossszúúúú szünet után tegnap ismét munkába álltam.. naná, hogy a gyomorgörcs beficcent, hogy jáááj, ismét beszélnem kell nyomorúságom forrásaival :roll: .. Szóval, hogy hozzam a formámat, sikeresen otthonfelejtődik a belépőkártyám.. vissza kell érte menni.. ezzel persze elintéződik, hogy ne érjek be jóval előbb, mint a munkaidőm, ahogy tervben volt.. fuccs a nyugalomnak. Hogy azért ne legyen már ennyire egyszerű, előtte éjjel elfekvődött a nyak is, így jobbra nézni elég vicces, és még a villamos is elrobog a lestrapált, halál álmos, asse tudja hol van porhüvely előtt. Ergo normál szokványos nap. Ügyféllel beszélgetés kihúzva, egész nap titkárnősdi, vigyorgás, néhány jó pillanatai a melónak. Aztán hazafelé rendelőintézet.. liftbenragadás pár másodperce, csakcsupán a szívroham enyhe szele erejéig, eredmény átvétele a telefonálásban álló egyészségügyistől.. naná, hogy ne tudj semmit kérdezni tőle.. pff. Háztömbbe érve rövid duma a szomszéd nénivel (kb 70éves), miszerint ő vett kazettát (értsd: DVD-t), és szeretne filmeket, milyenek vannak.. rövid dekoncentráció, elvesződik a kulcsom, nemtom mi van a kezemben, és ezerrel agyalás, hogy most soroljam fel neki az összes filmet?!?! Bamba vigyorgás, majd rövid, de buzgó ígéret, hogy készítek listát, hogy válogathasson.. persze, persze, bedobom a postaládába.. aha. Előttem az ajtónk.. hogy is kell bemenni? Ja igen, különc sorrend, a francessenbeleaváméspénzügyőrbeakipáncélajtótcsináltatottide :roll: Gyors leöltözés.. néha undorító a pucc.. aztán észbekerül, hogy még boltba kell menni.. brr.. Felöltözés, hátizsák, vicces fej, odakint töksötét. Úúúúúgy vágyom a citromos sörre :) Hipermarket, első kör, levesek. Két luvnya válogat. 5ször körbefutás, aztán mire 6odszor is odaérek a levesekhez, a két nyanya még mindig ott állt a polcok előtt. Bakker.. jelentőségteljes ábrázatkommunikáció.. hatástalan. Torokköszörülés.. semmi.. a rántotta és a tojások közti kapcsolatot feszegetik erőteljesen. Midőn úgy dönték, hogy én aztán nem futom körbe ismét az egész hodályt időtöltés gyanánt, behajolok a némberek közé, amit enyhe horkantásokkal nyugtáznak, de egy lépést se tennének arrébb.. pf.. áh, nem, nem lépek rá a nagylábujjukra.. csak szeretnék. Nagy vígan közelítek a pénztár felé, felmérem hol 2 km-res a sor az 5 km-res sorral szemben, és nagy büszkén beállok, megvannak a levesek!! Már majdnem pakolnék a kosaramból, mire eszembe villan, hogy nem vettem citromos sört.. óóó.. szóval ki a sorból, vissza a h.market totál legvégébe, válogatni a nedűből.. mikor érek már haza.. váááh. Csalódás a köbön.. túúúl édes a cucc.. brrr... :(

Link a hozzászóláshoz

2009 szeptember 9-10 .Ez a helyzet éjjel a CZ gyárban jelentem,ha már helyzetjelentés a fórumrész neve: (Az írás folyamatosan történt és nem utólag. Tehát nem tudtam,hogy mit is fogok leírni!)

?You,ve got a long time comeing? -dübörög a fejemben a house zene, amit délután hallgattam,most hogy elkezdtem írni eztet (;) :

8:24 Magyarország-Portugália meccs nézés, 3-an, régi barátokkal, egyikük lakásán. Õszilét viszek 1 litert, a többiek is üdítőznek! Svédek elleni meccset nekünk hajnali 2-kor lötték le. Ekkooo fogyott el a Bacardi? Durva másnap volt a vasárnap!

21:30 Első felidő vége. Irány a meló. Slusszkulcs, sehol. Pót elővesz. Időben beérkezés

23:15-23:43 Októberi Magus versenyröl beszélgetek MSN egy kalandozó táborokban hírhedtté vált véres kezü KM-el ?

23:44 MSN felugró ablak: Kiderül egyik pajtásunk eltűnt. Két számon se éri el a feelingflashes statisztánk egész nap. Tegnap éjjel még megvolt! Holnap ráhívok nem lenne jó, ha eltűnne a társproducerem! ?

24:00-24:05 A cégnél le vannak blokkolva a videó es zenei portálok, játék és egyéb tartalommal rendelkező oldalak, fájlcserelök stb.

Link a hozzászóláshoz

Újabb performance.. azaz hogyan tudod túlélni a túlélhetetlent.. :)

Lassan egy hónap eltelik ama bizonyos első munkanap óta.. hát.. izé.. még mindig tündér vagy csakcsupán az ideges ügyfelekkel.. annyira vicces, ahogy először belezavarodik a hisztijébe, aztán elbizonytalanodik, hogy ő biztosan üvölteni akar-e veled, és végül megadja magát.. kimondja a varázsszót.. "Nem magára haragszom..", ahhhaaaa, ez olyan, mint a "Nem miattad haragszom, hanem érted." báááá :D

Link a hozzászóláshoz

Az utóbbi kb egy hónapban egész jó passzban vagyok. A megelőző egy évet figyelembe véve elmondhatom hogy rám is fért. Még van net és nagyon hamar vissza is függtem. Lassan az az érzésem támad hogy a napi 36 óra is kevés lenne. Főleg meló mellett.

Az elmúlt hónapban sok érdekes emberrel hozott össze a sorsom, továbbá beköszönt pár régebbi ismerős is. Mindenkinek nagyon örülök és alapvetően jól el is vagyok, csak ritkán tör rám a felismerés, hogy még is egyedül vagyok. Mint ahogy most is. Jó dolog a boldogság meg a füstgránát keltette nem éppen rózsaszín "köd", csak néha a szünetekben leül a jókedv és kiürülök. "You are Empty!" Bár a játékkal nem játszottam, még is egyre gyakrabban villan be ez a mondat. Kölyökként mindíg is büszke voltam arra hogy más vagyok mint a többi ember, sőt, szinte féltem attól hogy beolvadok a "szürkék" közé. Most hogy ez megtörtént, már nem zavar, megkaptam az agymosást, szolgálatkész és hűséges droidként ácsingózok a csorda közepén, ahol a helyem van.

Még mindíg hiányzik valami. (vagy valaki?) Nincs meg a szikra. Nagyon megváltoztam, bár gyanítom hogy a táborban ebből se látszott semmi, mert a három lépés még mindíg három lépés és a hátam mögé se engedek senkit. De az élet a maga módján tanít minket, engem is. És az a kellemetlen érzésem van hogy rossz irányba terel. Engem! Aki szerencsés vagyok. Igen, negyed évszázad kellett ahhoz hogy ezt belássam. Szerencsés voltam (és vagyok) mert mindent megkaptam az élettől. És mindent el is herdáltam. És ezt a tényt magammal kell cipelnem a következő negyed évszázadban is.

És le kéne feküdni mert a rokonság fele berágott rám, mert itthon maradtam, pedíg vártak rám, pedíg készültek, és én azt mondtam hogy fáradt vagyok és ne mentem, és még is itt ülök. Megyek, alszok egy keveset, holnap meló.

Link a hozzászóláshoz

Pár gondolat a 21. századból:

Az ősszel volt a születésnapom, akikkel már találkoztam, tudják rólam hogy több más ismertető jel mellett egy ősrégi Alcatel telefonnal a kezemben meglehetősen könnyű azonosítani. Mivel a családom/rokonság már régóta rosszallta hogy egy több mint 10 éves készülékkel járok, a születésnapomra kaptam egy új telefont, kártyásat. A régi is kártyás volt. Namármost, mivel a régin vannak a számaim, azt ismeri mindenki, így a két mobilba kicseréltem a kártyát. Az új a születésnapom óta van a tulajdonomba, a számát senkinek nem adtam ki, én se tudom, a rokonok se. Pár héttel később volt egy titkos számról nem fogadott hívásom. Gondoltam biztos téves. Aztán majdnem két héttel később ismét csörögtem, ezúttal mobilról hívtak. Egy bank ajánlott fel valamit, már nem emlékszem mi volt az. Honnan szerezték meg a számom??? Akkor még csak másfél hónapja volt az enyém! Ma pedíg kaptam egy sms-t szintén egy banktól, hogy a személyi kölcsönöm következő törlesztési határideje december 12. Először is soha, semmilyen kapcsolatom nem volt az adott bankkal, másrészt nem vettem még fel személyi kölcsönt! Persze, tudom, biztos az illető elírta a számát, vagy a banknál olvasták félre, de akkor is! Amikor kártyát cseréltem, poénból töltöttem folyton a régi telóm aksiját, de nem gondoltam volna hogy ekkora forgalom lesz rajta! Ezek után már csak kíváncsiságból is bekapcsolva tartom, noha használni nem fogom. Azért mik vannak!?!?!? :shock:

Link a hozzászóláshoz

Rövid napló bejegyzés:

Bemegyek az APEH-hoz ügyet intézni. Hívnak a pulthoz. Odamegyek, és kezdem:

- Jó napot, Daruka Mihály vagyok... - és el kezd röhögni az ügyintéző, de úgy izomból.

Hagyom kibontakozni, leülök addig a székre (van szék!). Mire elhelyezkedek végre levegőhöz jut, így hát megkérdezem tőle:

- Valami probléma van?

Hölgy:

- Nem, nincs... csak, hát hogy bemutatkozott.

Ennyi a lényeg. Tisztelettel kérem az olvasókat, hogy a dumaterem topikba segítsenek megfejteni nekem ezt a rejtélyt. Köszönöm.

Link a hozzászóláshoz

Kedden állok a könyvesboltba egy nagy kupac előtt, kb 2-3 lépésre a fantasy könyves polctól. Gondoltam odaengedem az érdeklődőket. Egy nő volt meg egy csaj (gondolom a lánya) Az anya levesz egy könyvet (ha jól láttam valamelyik Gorduinost) mire a csaj mondja hogy az öccse mostanában ilyeneket olvas. Az anya befejezi a lapozgatást és a borítóra néz.

-De hát ez mesekönyv!

Ehehehehe... Itt szakadt el a cérna! Bár ha megnézek egy mai mesét, mit látok benne? Félelmetes szörnyeket, hentelést, esetleg már fegyvereket is. Vér ugyan nincs, de egyre több szereplő hal meg. Ennek ellenére még se mondanám azt hogy mese. Ennyi erővel a sci-fi is mese. A másik kedvencem mikor a korhatáros anime-ket beteszik a mesék és gyerekműsorok közé. Ehehehehe... Ninja Scroll? GitS? Black Jack? És persze az emberek meg nem értik hogy a boltba miért a mese DVD-k közt keresek. Azért elgondolkodtató!

Link a hozzászóláshoz

In memoriam Bogyó..

Bogyó ma, fél9kor az örök egerészőmezőkre távozott. Magával vitte a lelkem nagy részét is. Utolsó élő emlékem róla a cicahordozóban rángatózó kis teste és panaszos nyávogása a Szent István állatklinika várótermében. Minden egyes hangocskája a szívembe tépett, de a segítség csak nem érkezett. Fél8kor már az ajtóban toporogtam, de 8kor nyitott a rendelő, pontban 8kor be is engedtek, de orvos nem jött, Bogyó sírása pedig megtöltötte a várótermet, az enyémmel együtt. 3 perccel a rendelőbe hívásunk előtt kis teste megszűnt lélegezni, pici szíve dobogni. Az orvos már csak a halálát tudta megállapítani.

Valószínűleg beevett valamit, így szól a diagnózis, a szája kék volt, és nyálas. Még méltósággal sem távozhatott, mert a kíntól maga alá csinált. Zokogva törölgettem a pultostól kapott törlőkkel a bundáját még a váróteremben. Senki sem törődött szenvedésünkkel, nem hívtak minket előbb, pedig nyitásra érkeztem, elsőként, fél órát vártam, és közben eltávozott mellőlem. Most az sem vigasztal, hogy valószínűleg nem tudták volna megmenteni.. de legalább nem így halt volna meg, pár hangtalan rángatózással, félig nyitott szemmel, mit kezem simított csukottra.

Mi lesz velem nélküled kis hercegnőm? :cry:

Link a hozzászóláshoz

Holnaptól 3 napos munkahelyi buli.

A holnapi nap én tartom a csapatépítő traininget.

A holnapi nap én mesélem a Kacaj című 2004-es tábor modult a főnökömnek és egy-két munkatársamnak.

A holnap utáni nap én nyírom ki a főnököm karakterét?

Holnap a Kacajt mesélem. Újra egy mese táboron vagy rendezvényen kívül. Fantasztikus érzés. :mrgreen:

Link a hozzászóláshoz

Tegnap vettünk házi tejet. Ma este hirtelen felindulásból vacsora közben kitaláltam, hogy köpüljünk belőle vajat. Persze vajköpülőnk nincs, de egy befőttesüveg is megteszi. Kb. 2dl tejet öntöttem bele, és olyan 20 percig ráztuk felváltva az üveget hitetlenkedve, hogy ebből bármi is lesz habos tejen kívül. Ám 20 perc után az üveget kinyitva kb. egy evőkanálnyi vaj úszott a tej tetején.

Nagy örvendezés közepette kenyérre kentük, és igazi ínyencek módjára kóstolgattuk a friss vajat. Lágy, krémes és tejszínes volt. Olyat amit boltba soha nem fogunk kapni.

..terveznem kell egy vajköpülő gépet. (vagy venni?)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nos, hazatértem a dzsadoktól. Abu-Dhabiban jártam, a Forma1-en bíráskodtam, 6 napot voltam kint. Facebookon elérhetőek a fotók is.

Röviden az emírségekről: Csak vízummal lehet bejutni, nagyon megválogatják, ki léphet be hozzájuk... A határon az átvizsgálás nem olyan erős, cserébe az európai -induló- oldalon nagyon komoly az átvilágítás. 7 Emírség van, a legnagyobb Abu-Dhabi, a második legnagyobb Dubai, a kisebb emírségek kevéssé ismertek, nincs is annyi pénzük, gyakorlatilag ez a két emírség támogatja őket. Minden emírségnek van uralkodója, ennek a kettőnek jelenleg a nemrég elhunyt király fiai az urai, az Abu-dhabii a király, testvére Dubai emírje és a katonai vezető. Nagyon tisztelik az uralkodókat, mert mindent megadnak az araboknak, de a külföldi polgárokkal is nagyon jótékonyan viselkednek.

Az emberekről: Eszméletlen barátságosak, nagyon ápoltak, és egyáltalán nem jellemző a többségre az a vallási fanatizmus és túlbuzgóság, amit sokan gondolnak. Pozitívan csalódtam. :)

Az árakról: A benzin átszámítva 80 Ft, az ételek itthoni áron, az üdítő olcsóbb. A taxi is 6 Ft 750 méterenként. Alkohol csak a szállodákban, és ott is kb 1000 Ft egy 3dl-es sör, szóval ez az egyetlen negatívum kb. A fizetések körülbelül 8-10szeresei az itthoninak.

A törvényekről: Királyság, parlament nélkül. A király mindenkinek megad mindent, amit kér. Nem kötelező dolgozni, a legtöbb arab (kb 75%uk) nem is dolgozik, de ha igen, akkor is annyiért, amennyit ő szeretne keresni. Pénzt adnak azért, hogy felépítsd a házadat az általuk adott telken, hogy bebútorozd a házadat, és kb 30szor annyit havonta minden egyes gyerekért, mint itthon. No jó, ha elveszel valakit, a súlyának megfelelő aranyat kell érte adni az apának, de a király utána ad neked feleannyit vissza... :) A nagyobb lopásokért (pl. autó) itt is járhat kézlevágás, de gyakoribb a botozás, ott, helyszínen. Nincs törvényszegés. Egyáltalán nincs.

A vallásról: igen, van csador, meg kaftán, meg miegymás, de kb. csak az emberek felén. A többiek teljesen hétköznapi módon viselkednek. Ha valaki erősen vallásos, napjában hatszor imádkozik, amiben van egy hajnali fél4-es is, szóval hatalmas tisztelet nekik ezért az elhivatottságért. Megnéztem a nagymecsetet Abu Dhabiban, szerintem életem egyik legkomolyabb vizuális élményén vagyok túl, nem tudtam betelni az intarziás (!) virágdíszes márványoszlopokkal. Több ezer van belőle, mindegyiken több tucat motívum, és mind kézzel faragva... Egyszerűen fantasztikus.

Az épületekről: Minden hatalmas és fényűző, rengeteg az üveg és az arany, de hát van miből építkezni... Nagyon sokat építkeznek, előre 3-4 évre a felnövő generációnak már biztosított a lakóhelye, és pl. Dubai állítólag még csak harmadrészt készült el... Míg odakint tűz a nap, bent nagyon hideg van, eszméletlen módon nyomatják a dízelüzemű légkondikat, 18-20 foknál magasabb nem nagyon volt sehol, szóval kint melegünk volt, bent fáztunk.

Az időjárásról: Szerda éjjel érkeztünk, a repülő hőmérője elromlott, így azt hittük, csak 12-15 fok lesz. Ehhez képest 28 volt hajnali 2-kor. Napközben borzasztó meleg van most is, nagyon kellett ügyelnünk a dehidratáltságra, vasárnap pl. 40 fok volt a versenypályán. Viszont pénteken esett az eső! Csodaszámba ment, a beosztottaim azt mondták, én vagyok az esőhozó, csináljak még egy nap esőt, és ott marasztalnak egész évre. Ehhez képest itthon persze szemerkélt, mikor hazajöttem. :)

A kérdésekre szívesen válaszolok a dumateremben. :)

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...