Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc fajod?


Sychter

Recommended Posts

Pico: az lehet, hogy elfek lenézik az embert, de mit ér ? vele? Egy kitaszított elf megtanulja hamar, hogy nem ? az úr, mégha le is nézi, megveti az embert, kénytelen elfogadni és beismerni magának, hogy itt nem az ember érzi nap mint nap a kitaszítottságot, hanem ?, az elf (vagy törp vagy ork vagy khál, vagy akármi más).

Shadonban meg f?leg, rendszeresen megrendezik a nemesek az elf-vadászatot, hát ott aztán képzeleghet az elf, hogy most ? a fens?bbrend?, az embereket meg le nézi, és érezteti velük kitaszítottságukat...

Az elfeket alapvet?en nem fogadják el toronban, Gro-ugonban, Gorvikban, Shadonban, a Dzsad-álamalakulatokban se nagyon. Ahol emberként kezelik ?ket, az Yllinor, Ilanor, többi helyen elfogadják, de furcsa, különc népként kezelik, az átlag ember megriad t?lük, soxor vasvillával köszöntik, rájuk kenik a ragályok, átkok, betegségek, bajok érkeztét.

Persze ugyanez nagyjából érvényes az orkra még inkább, a khálokra, kentaurokra is akár, feenharra szintén.

Egyedül a törpöket fogadják el szinte mindenhol emberként, elvégre ?k mégiscsak remek kovácsok, szobrászok, építészek, meg aztán ?k hasonlítanak leginkább az emberre, és nincs igazából semmi különc tulajdonságuk (kezd?d? alkoholizmusokonkívül :lol: ).

De ha nem is minden pontosan így van, akkor sem az embereknek kell együtt élniük a lenézéssel, hanem a többi fajnak. :)

Én ezekt?l függetlenül maradok a kedvenc népemnél, a hosszúfülü csodabogaraknál. ;)

Mellesleg nem egészen értem, miért lenne mindenhol nagyon megkötve a kráni, gorviki keze. Elég aljas és alvilági mind2, ráadásul jól álcáznak, és hamar ki tudnak építeni mindenfelé kapcsolatokat. Ha kell, akkor még a jó lelk?, mélyen valássos domvik-hitü polgárt is eljátszák (már ha ismerik domvik vallássát ;) ). Szerintem egy ilyen alvilági figura könnyebben el tud boldogulni akárhol, épp a kapcsolatai miatt.

Najó, zödlfülüek még hátrányban lehetnek, de ha van már neve alvilági körökben, nem p. neki az alkalmazkodás.

Szerintem. :)

Egyébként én utálom a janneket, orkokat, embereket is, a törpéket se nagyon csípem, feenharral meg nem játszunk. Amund alapból kil?ve, khál is, wier szóba jöhet, vele még nem játszottam, de els?re tetszet?s nép (Penge rulz :D ).

Hogy miért utálom ?ket? :)

Legtöbbet az elf-mániám miatt, az orkokat meg azért, mert az olyan undorító egy nép (számomra).

Link a hozzászóláshoz

Nekem az, hogy NJK-nak nagyon jók, de csak tapasztalt parti ellen. Na és persze csak akkor, ha már rendelkeznek az ellenük való harc ismereteivel (vagyis tudják, hogy az aquir ellen a csendvarázs nagyon durva, a démonok ellen meg a természetes anyagok mágiája, példának okáért ;) ).

De játszható fajnak egyiket sem engedném, max úgy, hogy démonná alakul egyik JK bizonyos események bekövetkeztekor, de akkor pedig szörny? tetteket visz véghez, és ha lelelplez?dik, akkro bizony komolyan szorult helyzetbe kerül...

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

Nefadar: az aquirt esetleg engedélyezném, de csak gho-ragg -ot. És szigorúan a sötét határ mögött. A démonok azért nem jók, mert nekik nincs lelkük, motivációjuk, stb. ?k csak pusztítanak, és a szerepjáték azért nem err?l szól. Persze a szerafizmust én sem vetem el. Az én kedvenc fajaim: ember, félelf, wier. Amúgy (mint midíg) most is szutyokkal értek 1et. Bár az aquirt én is kipróbálnám. :twisted:

Darun

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...