Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc fajod?


Sychter

Recommended Posts

Üdv!

Anonymus,

a kráni elfekről találhatsz még pár említést a TAO által említett, egyébként a témában alapművek mellett a Megtartó varázs című novellában, (Boomen, Átkozott esküvések kötet) - nagyon szépen ábrázolja a jellemét, és hogy bár az emberek, vagy a "jó" szemével gonosz, ugyanúgy elf... és említést a kráni fejvadászok című Rúna cikkben, (II. évfolyam, 3. szám) a kráni elfek fejvadászklánjával kapcsolatban.

Emellett a neten, itt az oldalon is találsz egy nem hivatalos kiegészítőt, ami a kráni elfekkel foglalkozik, Meloran tollából.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

KyraSamyl: ne keverd össze a sötételffel, a kránban élő elfeknek nem feltétlenül van OD-ja. Egyébként pedig a gnómoknak vagy a bul ruurig papoknak is lehet pl. szóval ez nem hiszem, hogy kizáró ok lenne, pláne, ha valami heroikus játékról van szó.

Ellenben érdekelne, mit értesz az alatt, hogy "+illik hozzám az idegbeteg személyisége" :)

Üdv!

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

KyraSamyl: ne keverd össze a sötételffel, a kránban élő elfeknek nem feltétlenül van OD-ja. Egyébként pedig a gnómoknak vagy a bul ruurig papoknak is lehet pl. szóval ez nem hiszem, hogy kizáró ok lenne, pláne, ha valami heroikus játékról van szó.

Ellenben érdekelne, mit értesz az alatt, hogy "+illik hozzám az idegbeteg személyisége" :)

Üdv!

A summárium szerint tudtommal van od-juk. Amúgy én a " NE ADJATOK ODOT A JK-NAK" mozgalom vezetője is lehetnék. Baromira nem tartom fernek más JK-kal szemben. (nálunk is van már néhány félisten kari és mindet utálom tulajdonosával együtt) Heroikus játék lehet a nélkül is. Az aquirokat meg a démonokat pedig OD-ostól unom, mert km-ünk (és félisten karakter gyártó öccse) minden 3 kalandba mesél 1-t (még ha velem van akkor is melegebb ékhajlatra kívánom a "felsőbbrendű" fajzatját).

"+illik hozzám az idegbeteg személyisége"

Erről meg annyit, hogy az "először megölöm/szétverem/vérig sértem/ aztán elgondolkodok, hogy talán ezt nem kellett volna" típusú karakterek kijátszása nem okoz gondot. :mrgreen:

Múltkor az amund gladiátor nőmmel vérig sértettem egy északi királyt a kegyetlenebbik fajtából: megszöktem de 6000 arany vérdíj van fejemen. :shock::allpotty::lol:

Link a hozzászóláshoz

Hát... Igazából van egy Híró karink. Az amiről már beszéltem. De ő is embernek indult, csak aztán rátalált egy ősi mágikus szerkezetre, ami Ó-elfet csinált belőle. Tudom ebben semmi ráció nincs és nem csoda, ha most sok ember jó álmát töröm össze ezzel. :) De akkor ez egy nagyon is ésszerű és jó döntés volt. Aztán már tíz év telt el azóta és még mindig egy elf kölyök testében van a karakter emberi lelke. Mondanom sem kell, hogy nem kompatibilisak, de én ezt csak árnyaltan próbálom érzékeltetni. Most nagyon rosz káem vagyok? :S Vagy csak nagyon engedékeny... De mindenesetre a káemkedés nem nekem való. :$ :D

Link a hozzászóláshoz
Hát... Igazából van egy Híró karink. Az amiről már beszéltem. De ő is embernek indult, csak aztán rátalált egy ősi mágikus szerkezetre, ami Ó-elfet csinált belőle. Tudom ebben semmi ráció nincs és nem csoda, ha most sok ember jó álmát töröm össze ezzel. :) De akkor ez egy nagyon is ésszerű és jó döntés volt. Aztán már tíz év telt el azóta és még mindig egy elf kölyök testében van a karakter emberi lelke. Mondanom sem kell, hogy nem kompatibilisak, de én ezt csak árnyaltan próbálom érzékeltetni. Most nagyon rosz káem vagyok? :S Vagy csak nagyon engedékeny... De mindenesetre a káemkedés nem nekem való. :$ :D

Nekem egyszer volt egy jó boszim (legalábbis próbálta megakadályozni a démon idézőket, hogy a kedvenc ruhaboltja helyén ne legyen szeráfista szentély és maradjon a világon jó pasi akivel lehet khm...), akit elkapott az inkvizíció. Mivel ismerték a jó tetteit (amiket igazából önös érdek vezérelt) felajánlották neki, hogy szolgál egy pyarr istent, mint papnő vagy megy a mágiára. Így lettem bosziból antoh papnő.

Link a hozzászóláshoz
Érdekes dolgok egy helyen, démonidézők + ruhabolt. Igazán kíváncsi lennék egy részletesebb beszámolóra a ti Ynevetekről.

üdv, Z

Nem egy helyen ha figyeltél volna. A lényeg, hogy a szeráfisták alkut kötöttek egy démonnal: Rászabadítják a világra és cserébe hatalmat kapnak, de ez a boszim érdekeit sértette, -mert ebben a városban voltak a kedvenc shoppingoló helyei és a kedvenc pasijai :lol: - ezért egy csapat harcost ( JK társaim) összecsábítva kinyírta az idézőket mielőtt sikerült volna a terv. ( utánna úgyis meghaltunk volna ha sikerül tehát démon NEM VOLT) Mi nem ölünk démont fél kézzel. Nem tápolásról szól a dolog tehát gonosz embereket öltünk egy békés kisvárosban aminek a szabójánál és ékszerészénél törzsvásárló a boszim. És így lettünk hősök.

Link a hozzászóláshoz
Érdekes dolgok egy helyen, démonidézők + ruhabolt. Igazán kíváncsi lennék egy részletesebb beszámolóra a ti Ynevetekről.

üdv, Z

Nem egy helyen ha figyeltél volna. A lényeg, hogy a szeráfisták alkut kötöttek egy démonnal: Rászabadítják a világra és cserébe hatalmat kapnak, de ez a boszim érdekeit sértette, -mert ebben a városban voltak a kedvenc shoppingoló helyei és a kedvenc pasijai :lol: - ezért egy csapat harcost ( JK társaim) összecsábítva kinyírta az idézőket mielőtt sikerült volna a terv. ( utánna úgyis meghaltunk volna ha sikerül tehát démon NEM VOLT) Mi nem ölünk démont fél kézzel. Nem tápolásról szól a dolog tehát gonosz embereket öltünk egy békés kisvárosban aminek a szabójánál és ékszerészénél törzsvásárló a boszim. És így lettünk hősök.

Szia!

1. - Személy szerint kezdem unni a stílust, szépen kérnélek, ne légy ilyen arrogáns.

2. - Antail azt mondta, egy helyen démonidézők + ruhabolt. Te erre rácáfoltál, hogy Nem egy helyen, aztán közben kiderült a mondandódból, hogy mégis. Nem démonról beszélt ő sem. Próbálj meg te jobban figyelni.

Minden jót!

CS

Link a hozzászóláshoz
Érdekes dolgok egy helyen, démonidézők + ruhabolt. Igazán kíváncsi lennék egy részletesebb beszámolóra a ti Ynevetekről.

üdv, Z

Nem egy helyen ha figyeltél volna. A lényeg, hogy a szeráfisták alkut kötöttek egy démonnal: Rászabadítják a világra és cserébe hatalmat kapnak, de ez a boszim érdekeit sértette, -mert ebben a városban voltak a kedvenc shoppingoló helyei és a kedvenc pasijai :lol: - ezért egy csapat harcost ( JK társaim) összecsábítva kinyírta az idézőket mielőtt sikerült volna a terv. ( utánna úgyis meghaltunk volna ha sikerül tehát démon NEM VOLT) Mi nem ölünk démont fél kézzel. Nem tápolásról szól a dolog tehát gonosz embereket öltünk egy békés kisvárosban aminek a szabójánál és ékszerészénél törzsvásárló a boszim. És így lettünk hősök.

Szia!

1. - Személy szerint kezdem unni a stílust, szépen kérnélek, ne légy ilyen arrogáns.

2. - Antail azt mondta, egy helyen démonidézők + ruhabolt. Te erre rácáfoltál, hogy Nem egy helyen, aztán közben kiderült a mondandódból, hogy mégis. Nem démonról beszélt ő sem. Próbálj meg te jobban figyelni.

Minden jót!

CS

Max egy város. Mellesleg nekem pedig az állandó fikázás (tipikus: "Hű de pocsék. Én jobban csinálnám stílus. Mellesleg ez a "kíváncsi vagyok a ti ynev-etekre" elégé olyan háttér mondanivalóval rendelkezett, hogy: Mi a fenét játszotok ti?!

Bele lehet kérdezni valamibe úgy is, hogy közben a "de hülyék vagytok ti" hangsúlyt nem teszitek bele. Ha "arisztokratikusan" sértesz meg valakit attól az még sértő. :char:

Link a hozzászóláshoz
Elnézést, ha sértően hatott a témanyitás. Nem ez volt vele a célom. Ez nem az a fórum ahol így történnek a dolgok.

Kérlek inkább érdeklődésként tekints rá, mintsem támadásként. Természetes, hogy más-más a világkép, de osszuk is meg egymással. :)

Hiszen ezért van a fórum. :pajti:

Nos igen. Nehéz közte különbséget tenni. Egyre több a kritizáló személy akik semmit nem tettek le az asztalra és így senki nem tudhatja ezek után, hogy ki akar sérteni és ki nem. Ezért én is elnézést kérhetek viszont. :sry: Napról napra olvasom,- akár kedvenc posztjaim alatt is- hogy tizenéves kockák és 30-as, anyjukkal élő, barátnővel csak játékban rendelkező urak (Általam összefoglalóan csak "csipszes ujjúaknak" hívott személyek) néhány oldalon olyan szövegeket ír le, hogy hanyatt vágom magam. Mentségemre váljon, hogy menjetek fel pl a http://magus.rpg.hu/ olvassa el az ötletek alatti kommenteket és aztán döntsön ésszerűen. Engem sokszor már az agyvérzés kerülget, hogy szegény gyerek csak színesíteni akart a játékon és mit kap cserébe. ( Ezért nem fejlődik a magus sem). Itt meg néha már elég egy pici pöccintés- még ha nem is annak szánták- és maxon van az idegbaj mérőm. Amúgy más területen tudok nagyon türelmes lenni: Olyan személyeket is eltűrök akiket mindenki kerül a szerepjátékos körünkben, egy-két játékban amatőr játékosokkal foglalkozom, pikkelyenként rajzolok sárkányt vagy téglánként várat. Viszont kritikánál akkor is gyenge vagyok, ha tudom, hogy nem nekem szánják (pláne ha nem :shock::tuzes: )

Nos a kisregényt ennyivel zárom.

Link a hozzászóláshoz

KyraSamil (és végülis Cloud Strife-nak is címezhetem, mert ő is új a fórumon):

Megnyugtatlak, ezen a fórumon pont meglehetősen ritka (már :D) az általad említett sztereotípikus szerepjátékos (tizenéves kocka vagy 30+ éves, barátnővel csak játékban rendelkező fajta). ;) Nekem például nincs játékban barátnőm. :D Viszont tudok olyanokról, akik már tettek is le valamit az "asztalra". Persze jó kérdés, hogy te mire gondolsz "asztal" alatt. Mármint nem az asztal alatt. ( :duh: ) Hogy ne legyek félreérthető, én a MAGUS-asztalra gondolok: nem egy olyan kalandozó van ezen a fórumon, akik tettek valamit ezen szerepjáték életben tartásáért, fejlődéséért. Néhányan ismeretlen eredetű nevek mögé bújnak (pl.: Antail ezzel az oldallal), néhányan hiteltelen, eredetiséget távolról sem ismerő identitásokat használnak fel (pl.: Hulla ezzel), és van, aki Ynev-hűtlen (bocs MG :D) módon felvállalja becses polgári nevét (pl.: Magyar Gergely ööö sok mindennel). Persze folytathatnám még a sort Con Salamanderrel, Felonnal, illetve többtucat emberrel, aki segít ezt az oldalt életben tartani, a táborokat leszervezni, stb...

Hogy mi az, ami nem segíti a MAGUS fejlődését, egy külön topicot megérne, azonban egy ráfordított percet sem (legalábbis az én életemből). Túl sokáig lehetne írni a listát, túl sokat lehetne vitatkozni, és csak a negatív irányt vinné ahelyett, hogy valami építőt tennénk.

Apropó építés. Kritizálni szeretünk mi is, mint mindenki, de próbálunk építő jellegűek, vagy legalábbis nem rombolóak lenni. :) Ha valaki itt ír valamit, azt sosem teszi rosszindulatból (a régóta idejáró fórumozók biztosan nem), ezt kérlek tartsd szem előtt, amikor olvasol egy hozzászólást. Ha felhúzod magad, akkor olvasd újra ebben a szellemben. (Ha a hozzászólást tetra írta, akkor kétszeresen emlékeztesd magad. :D) Másodszor, ha nem vagyunk egyértelműek, akkor bizonyos, hogy lesz, aki félreérti, vagy szimplán logikátlannak tartja (tetra... :D) a mondanivalónkat.

Egyébként örülök, hogy idetaláltatok, üdv a fórumon így utólag is.

Ja, és hogy ne legyek off-topic: a kedvenc fajom az ember. (Szerintem a 8-10 év alatt még nem nagyon írtam ebbe a topicba.) A továbbiakban maradjunk témánál, amennyiben valaki erre a hozzászólásra szeretne reagálni, legyen szíves az Általános Beszélgető csoportban, pl a Dumateremben vagy ilyesmi helyen tegye meg.

Link a hozzászóláshoz

Ez mind szép és jó, de akkor mi új tagok már meg se szólalhatunk? :o Azért mert mi nem tettünk le még semmit az asztalotokra jobb ha befogjuk és inkább csak privátban beszélgetünk egymás között? Ugye nem gondoltad ezt komolyan??? Egy fórum arra való hogy mindenki megossza egymással a véleményét, Ynev világképét. Nálam például nagyon meghatározó szerephez jutnak az elfek. Közvetetten Sirenar beleszól az vörös hadurak dolgaiba, ha úgy jön ki a lépés. Elfendel ugyanígy beleszólhat Pyaron ügyeibe. Tudom ezzel kicsit túlerőltetem a játékban az elfek megnyilvánulásait. De amíg ez nem válik a játék kárára, addig szerintem nyugodt szívvel játszhatok ki például küldötteket, Luminatarokat, homoki és kráni elfeket. Ami éppen jön. De ez csak egy vélemény. Én is szívesen olvasom mások véleményét. És ha rácáfolnak, akkor se dől össze a világ. Csak nem azon kéne vitatkozni kinek lehet és kinek nem lehet szava ezen a fórumon.

Üdv: Cloud

Link a hozzászóláshoz

Az én kedvenc fajom is az ember. :D

Mondjuk én már a legelején kikötöttem, hogy nem is játszom mással. Ez csak az én egyéni korlátoltságom, másokat szívesen nézek pl. goblin-alakítás közben. Shalafi öccse elég jól hozta egyik NyTben.. :) Volt már olyan törpe-koncepció is, ami miattam simán bukott volna, mert makacs vagyok :P

Az orkok kijátszása már kevésbé egyértelmű.. ott még nem láttam olyan játékot, amire azt mondtam volna, hogy hű.. az elfek pedig szerintem kissé túldimenzionáltak, vagy egyáltalán nincs rájuk odafigyelve. Ez a két véglet az, ami velem eddig szembejött. Persze nyilvánvaló, hogy egy versenyjátékban nem jönnek ki az olyan apró nüanszok, amik megadják a dolgok sava-borsát, és csak életút, vagy hosszas játék alkalmával van lehetőség az olyan játékra, amiben már kézzel fogható válik a hosszúfülűek filozófiája.

Ti hogy élitek meg, a tolkieni fajok más jellegűek, mint az yneviek?

Ha most azt fejtettem ki, amit előttem már ezren, akkor nézzétek el nekem, én már csak ilyen szétszórt vagyok. ;)

Link a hozzászóláshoz
KyraSamil (és végülis Cloud Strife-nak is címezhetem, mert ő is új a fórumon):

Megnyugtatlak, ezen a fórumon pont meglehetősen ritka (már :D) az általad említett sztereotípikus szerepjátékos (tizenéves kocka vagy 30+ éves, barátnővel csak játékban rendelkező fajta). ;) Nekem például nincs játékban barátnőm. :D Viszont tudok olyanokról, akik már tettek is le valamit az "asztalra". Persze jó kérdés, hogy te mire gondolsz "asztal" alatt. Mármint nem az asztal alatt. ( :duh: ) Hogy ne legyek félreérthető, én a MAGUS-asztalra gondolok: nem egy olyan kalandozó van ezen a fórumon, akik tettek valamit ezen szerepjáték életben tartásáért, fejlődéséért. Néhányan ismeretlen eredetű nevek mögé bújnak (pl.: Antail ezzel az oldallal), néhányan hiteltelen, eredetiséget távolról sem ismerő identitásokat használnak fel (pl.: Hulla ezzel), és van, aki Ynev-hűtlen (bocs MG :D) módon felvállalja becses polgári nevét (pl.: Magyar Gergely ööö sok mindennel). Persze folytathatnám még a sort Con Salamanderrel, Felonnal, illetve többtucat emberrel, aki segít ezt az oldalt életben tartani, a táborokat leszervezni, stb...

Hogy mi az, ami nem segíti a MAGUS fejlődését, egy külön topicot megérne, azonban egy ráfordított percet sem (legalábbis az én életemből). Túl sokáig lehetne írni a listát, túl sokat lehetne vitatkozni, és csak a negatív irányt vinné ahelyett, hogy valami építőt tennénk.

Apropó építés. Kritizálni szeretünk mi is, mint mindenki, de próbálunk építő jellegűek, vagy legalábbis nem rombolóak lenni. :) Ha valaki itt ír valamit, azt sosem teszi rosszindulatból (a régóta idejáró fórumozók biztosan nem), ezt kérlek tartsd szem előtt, amikor olvasol egy hozzászólást. Ha felhúzod magad, akkor olvasd újra ebben a szellemben. (Ha a hozzászólást tetra írta, akkor kétszeresen emlékeztesd magad. :D) Másodszor, ha nem vagyunk egyértelműek, akkor bizonyos, hogy lesz, aki félreérti, vagy szimplán logikátlannak tartja (tetra... :D) a mondanivalónkat.

Egyébként örülök, hogy idetaláltatok, üdv a fórumon így utólag is.

Ja, és hogy ne legyek off-topic: a kedvenc fajom az ember. (Szerintem a 8-10 év alatt még nem nagyon írtam ebbe a topicba.) A továbbiakban maradjunk témánál, amennyiben valaki erre a hozzászólásra szeretne reagálni, legyen szíves az Általános Beszélgető csoportban, pl a Dumateremben vagy ilyesmi helyen tegye meg.

Na én meg arra gondoltam, hogy ezek a sztereotípikus személyek nem itt vannak, de mivel fel járok hozzájuk megnézni az új ötleteket akarva-akaratlanul is olvasom őket és már nem tudom, hogy is viszonyuljak a fórumokhoz. Ergo ha valaki ír valamit azt iróniából teszi vagy sem. Nincs arckifejezés.

Amúgy TETRA, TETRA,TETRA. :lol:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...