Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Melyik a kedvenc fajod?

Sychter

Recommended Posts

he-he :lol: na ezt kipróbáljuk! Hé Leviathan, gyere TTre erdöpillével, én khállal megyek és modellezzük a dolgot, he? :twisted: Na most komolyabra fordítva a szót... az erdöpillének kicsit olyan NJK szaga van, nem? legalábbis elég komolytalannak tünik mint játsható faj... bár ám legyen! aki elöször rendesen kidolgozza, annak odaígérem a MAGUS nobel díjat! (beváltható 1 db tetszöleges márkájú sörre, amennyiben nem haladja meg a 175.+üvegbetét összeget :lol: )

[-off-]

csak a betüszint és Levi nevét javítottam ki (mostmár nagy L-lel :oops: )

Link a hozzászóláshoz

Ez már ki van dolgozva. Nem tettem meg először, de sokat foglalkoztam vele. De a magus nem verseny, hanem játék. Ezenfelül ami khált és az erdőpillét illeti, nem támadnák meg egymást, de mivel az erdőpille magasabb szintű... Szóval lelehet szállni az erdőpille méretéről. Azt kéne nézni, melyiket használják ki jobban.

Link a hozzászóláshoz
he-he :lol: na ezt kipróbáljuk! Hé Leviathan, gyere TTre erdöpillével, én khállal megyek és modellezzük a dolgot, he? :twisted: Na most komolyabra fordítva a szót... az erdöpillének kicsit olyan NJK szaga van, nem? legalábbis elég komolytalannak tünik mint játsható faj... bár ám legyen! aki elöször rendesen kidolgozza, annak odaígérem a MAGUS nobel díjat! (beváltható 1 db tetszöleges márkájú sörre, amennyiben nem haladja meg a 175.+üvegbetét összeget :lol: )

[-off-]

csak a betüszint és Levi nevét javítottam ki (mostmár nagy L-lel :oops: )

Gangler ez egy kicsit durva volt!!!! :evil:

Ha valaki rendesen kidolgoz egy erdőpillét, azt meghívod egy sörre?! Ez a beszólásod elég undorítóra sikeredett!!!! :x

Bocs, hogy ezt mondom de ilyen mértékben lefikázni egy barátod kasztját és munkáját....

Komolyan mondom Leviathan csak jót akar és nagyon szarul esik neki, hogy az erdőpillét agyon fikázzák a többiek... Ugyan ez volt velem az

Link a hozzászóláshoz

Undorítóraaaa? :shock: akkor bocs, egy mákszemnyi offense szándék sem volt bennem :!: Módosíthatom ha gondoljátok, vagy mehet a kukába is, de inkább megmagyarázom hogyan értettem, hátha akkor világos lesz mire is gondoltam...

he-he :lol: na ezt kipróbáljuk! Hé Leviathan, gyere TTre erdöpillével, én khállal megyek és modellezzük a dolgot, he? :twisted:

Ez a része csak poén volt, nem derül ki a :twisted: -ból?

Na most komolyabra fordítva a szót... az erdöpillének kicsit olyan NJK szaga van, nem? legalábbis elég komolytalannak tünik mint játszható faj...

Ha jól tudom, az erdöpille a kiegészítök között is mint Nem Játszható Faj szerepel, úgyhogy ezzel nem mondtam semmi újat...

Ami meg a "rendes" kidolgozást illeti, az többet jelent 10 sor szüvegnél és néhány számadatnál... (a khál is ebbe bukott bele) Szóval, lássunk valamit az erdöpillék eredetéröl, vallásukról, kultúrájukról, jellemükröl... hogyan gondolkodnak, milyen az ertékrendjük, hogyan viszonyulnak más fajokhoz... Mi van az eddigi történelmükkel, legendáikkal, hol vannak nagyobb kolóniáik, kik voltak híres vezéreik, vívtak e véres háborúkat, van e ösi ellenségük, és még millió más dolog... Olvass bele a Summariumba! Na ott "rendesen" ki van dolgozva a törpe, az elf és az ork. Ha azt átfutot, valóban bele tudod magad képzelni egy idegen fajba. Jó, persze, nem akkora terjedelmü írásra van szükség, de hasonló színvonalúra ahhoz, hogy az erdöpillét is élethüen el lehessen játszani...

Az

Link a hozzászóláshoz

Ami az erdőpillémet illeti... Nos, vezéreik nem voltak. Hogy vívtak volna csatákat, amikor rendes fegyverük sincs. Ami a vérteket illeti... Milyen vértet hordhatnának? 2SFÉ??? Annak a tizedét se védené a rájukméretezett vért. De inkább olvasd el. Amúgy semmi baj, de legközelebb légyszi gondold át, hogyan fogalmazol. Sok fejfájást okozhat.

-Vértet nem hordanak.

-Tőrük K3-at sebez. Az íjuk tűsebzésű. (De a célzásnál az ő méretükhöz kell viszonyítani. Aszemet pedig szabadon szokták hagyni, hogy lássanak. :) )

Történelmük szinte nincs. Csak a kalandozók bosszantása. Lehet, hogy Mogorva Cheit is zaklatták, de ezzt nem nevezném történelemne.

A neveltetés le van írva. Szóval csak ennyi. De ha valami nem világos még szóljatok. Még regeteget tudnék írni róluk, csak mondjátok pontosabban miről. (Bár gangler elég jó kérdéseket tett fel.)

Link a hozzászóláshoz

nos... ha a fajok fikázásánál tartunk, adnék mindenkinek egy elméleti pofont, ha tetszik ha nem.

szerintem reálisan NINCS olyan ember, aki ki TUDNA JÁTSZANI NEM EMBERI FAJT. gondoljatok már bele. nekem a karaktereim 95%-a ember volt és az is lesz. az az 5% meg csak a próba. QP: a törpét hogy játszod ki? mint egy kisnövésü embert. a Wier tán az egyetlen,amit ki lehet játszani, de azt is nehéz. nem abból áll, hogy vért szívsz, meg ép-szívásokkal ritkítod az ellent. TELJESEN MÁS. én mindig azt mondom, hogy jól meg kell gondolni, hogy a JK nem emberi fajhoz nyúljon-e. az erdöpillét én egy kategóriába sorolnám a khállal vagy a félóriással. MARHÁRA ELTÉR AZ EMBERTÖL. szép dolog, hogy kidolgozzátok, de igazán szerintem minimális az olyan emberek száma, akik ki is tudják rendesen játszani. Persze Leviathan, a készítö ki tudja, mivel kedve szerint alakíthatja... De ha az erdöpillét lehet fikázni, akkor minden mást is. én bele tudok kötni az elfbe, a törpébe, az udvari orkba, még a félelfbe is. TELJESEN MÁS a mentalitás, az életszemlélet, minden. Nem kéne azon vitatkozni, hogy mi hülyeség és mi nem. ha úgy vesszük, minden az. szóval én értelmetlennek tartom a vitát. Az árnyvadászt meg ne vonjuk bele, az más tészta. Ott nem változik annyit az értékrend. Hiszen a földi dolgokra építünk. (most csak egy borzasztó egyszerü példa a fátyolpengék a BR 2-böl...) De a fajoknál meröben más a helyzet. ott nincsenek kritériumok. Még az sem kötelezö, hogy humanoid legyen az egyed. én azt is értékelném, ha valaki kidolgozná a VIZILOVAT mint játszható fajt 30-40 oldalon. és nem azon vitáznék, hogy mennyit is sebez a fegyvere...

csak ennyit akartam.

Link a hozzászóláshoz

Haha..kutya...kutyán nekünk volt Con-al..de azt a KM jáccota ki..és Antail drága ki is nyúvasztotta...Tévedés ne essék..én nem fikázom az EP-t csak megkérdőjeleztem a harcban való hatásosságát... :roll:

CON: :arrow: Ami azt illeti én nem állítom hogy kit tudok jáccani egys törpét 100%osan de most hogy kicsit jobban utánnanéztem..szerintem 80%-osan biztos hogy ki tudom jáccani...ami meg a Wiert illeti sztem azt is ki tudom jáccani 80%-osan...de a fajoknál nem az a lényeg hogy ki mennyire tudja kijáccani..persze egy minimum kell 60% de utánna már csajk az a lényeg hogy az illető élvezze a dolgot..de ez csak szvsz..

Link a hozzászóláshoz

mit százalékolsz itt?

100% kell, vagy ne játsz azzal. Nem azon van a hagsúly, hogy TE, hanem hogy dumáltok itt nagyban, hogy ez meg az milyen gané, közben semmi értelme. Naná, hogyha megüti a Khál, meghal. De az erdöpillének ezért van magas Cé-je. sündisznót csinál a khálból az altatólövedékeivel, mire odaér. meg a törpéböl is. Hidd el, nem a fajon múlik a dolog. A jobb játékos a "gyengébbik" (ne hasonlítsuk össze!) fajjal is legyakja a másodikat. Nem arról kéne szóljon a fórum, hogy DE ISMERD EL, HOGY EZ ÉS EZ MÉG AZT IS LEGYAKJA. MEG NEKEM ILYEN MEG OLYAN VAN. MEG NEKEM EGY PERCEMBE KERÜL és hüha....

ennyi.

Link a hozzászóláshoz

Figyu Con :arrow: én akkor is azt mondom hogy aki szeret egy fajt de nem tudja teljesen kijáccani..az nyugodtan jáccon vele..mert szereti és kész..

De visszatérve az erdőpillére:valóban..igazad van..tényleg sündisznót csinál belőle mire odaér...de akkor van csak baj ha odaér :twisted: de ha ügyesen jáccol akkor nem ér oda és kész...

ugyhogy sztem akármennyire is meseszerű Levi nyugodtan dolgozgassa az erdőpillét..és ha neki szimpatikus akko jáccon azzal...és kész... :wink:

Link a hozzászóláshoz

Sündisznót...ja-ja... de vastag szüvetruhával mitkezd??? amúgy ez tök lénytegtelen, hagyjuk is a fenébe, nem attól válik egy faj játszhatóvá, hogy le tud-e gyözni egy másikat vagy nem... :?

Még az sem kötelezö, hogy humanoid legyen az egyed. én azt is értékelném, ha valaki kidolgozná a VIZILOVAT mint játszható fajt 30-40 oldalon. és nem azon vitáznék, hogy mennyit is sebez a fegyvere...

Igen, csakhogy az EPröl eddig 1 azaz egyetlen egy oldal kidolgozást láttam... Ennek ellenére nem látom akadályát, hogy az Erdöpillékröl is írjon valaki 30-40 oldalt, mert arra tényleg csak azt lehet mondani, hogy "Ez igen! Na, így már én is le tudnám játszani...". De az, hogy egy válrándítással elintézzük, hogy "

Link a hozzászóláshoz

Hát ami azt illeti az erdőpillét már csak unalomtöltésnek és olyanoknak ajánlom akiknek túl sok a szabadidejük. Télleg elég érdekes faj és jó is az írás de nincs elég faj már ezen a yneven. Mellesleg olyan fajokat is ki lehetne szedni akikből pár tucat él össz-vissz. Ez lenne az értelmes. Ennek ellenére (ÉN IS!!) próbálok újjítani bővíteni folyamatosan. És ez kell ide hogy a játék ne savanyodjon meg.

Link a hozzászóláshoz

Most már tényleg hadjátok aba, tudjátok milyen rossze ezt látni így kívül álló szemmel. nyugalom, mindenki máshogy látja a dolgokat és kész, de néhányan már mit átléptétek, átugrottátok azt a bizonyos rudat, itt már nyilt támadások vannak.

Szerintem jó az erdőpille ötlet, mert van rá igény.

Minden karakter.....izé kaszt másban jó és nem kelle egymás erejét fitogtatni, de con megfogalmazása, már túl kemény volt.

Gangler, de egy izé vagy :lol:

Link a hozzászóláshoz

Köszi Venes, de ezt most azért is bóknak veszem :lol:

Amúgy végre rájöttem mi böki a csörét Leviathan-nak! Ehez 20 percet kelett állnom a buszon, de végre megvilágosodtam... 8)

[...] aki elöször rendesen kidolgozza, annak odaígérem a MAGUS nobel díjat! (beváltható 1 db tetszöleges márkájú sörre, amennyiben nem haladja meg a 175.+üvegbetét összeget)
Már megint kezded. Mi az, hogy valaki. Ha írnék 30-40 oldalt az
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

én az erdőpillék pártján állok... miért ne lehetne ilyen aprólékból is egy híres kalandozó? símán átszáll a csapdák fölött.... nagy segítség a csapatnak...

csak a végén ne vegyék elő a Raid- et.... :twisted:

nekem tetszik ez a kis faj, színesíti a kalandot ha egy társ mindig körülötted legyeskedik.... :D

Link a hozzászóláshoz

Minden karakter.....izé kaszt másban jó és nem kelle egymás erejét fitogtatni, de con megfogalmazása, már túl kemény volt.

Gangler, de egy izé vagy :lol:

ha én nem írok ilyen "keményen" akkor ennek sose lesz vége. be kell fejezni az értelmetlen vitákat. Én tudom magamról, hogy belemegyek az ilyen vitákba. De én abba tudom hagyni. ez pedig oldalakkal ezelött ketdödött és nem látszott csírája sem annak, hogy valaha véget érne.

Most már elnézést kérek azoktól, akiket megbántottam. Mert elült a vihar a keleti óceánon. Szóval nem a bölcs közbelépö szerepét akartam vállalni, hisz sokszor van az, hogy én is visszavágok és belemegyek a vitákba. Csupán véget akartam vetni ennek az értelmetlen vitának.

Mert mindig a versengés jön elö. és ez egy darabig egészséges, de az után... Nem posztom ítélkezni, de én becsülöm Leviathant, hogy kidolgozta ezt a fajt. mert érdekes. akinek nem tetszik, annak el sem kell olvasni. Azt tartom nagyon rossznak, mikor egyvalakit többen "támadnak". Terminatorral csináltuk ezt egykoron, de ö sokkal jobban megérdemelte és én már azt is megbántam. Söt én még emlékszem, mikor belekötöttem Bahamuth árnyvadászába, még a táp-korszakban. De rájöttem, hogy nincs értelme. Elrontom mások jókedvét és sokszor még a sajátomat is, mert veszekszem, felmegy bennem is a pumpa stb... aki meg akarja mutatni, hogy egy khál elbánik egy erdöpillével, az mondja azt, hogy akkor a legközelebbi talira hozz egy x. szintü erdöpillét, én hozok egy x. szintü khált és meglátjuk ki gyöz. de nem az, hogy de ismerd el! legyözlek! ismerd el! Lehet, hogy legyözi. na és? akkor miért lesz jobb? Elrontjuk Leviathan jókedvét és te sem leszel semmivel több attól, hogy megöltél valakit vagy valamit.

Talán én tanultam a veszekedésekböl a legtöbbet ezen a fórumon.

Nem érdemes. ha nem érdekel, ne olvasd el. ha pedig elolvasod, akkor nyilván téged is érdekel. mert különben miért olvasnád? és attól nem lesz jobb, hogy ha belekötsz másba.

Én annyit tudok, hogy a szúrkálódás elfajul, veszekedés lesz, a veszekedésböl, vita lesz, a vitából ellenségeskedés és még egy barátot is elveszíthetsz emiatt. Ami nem jó dolog. Nagyon nem. Én már ott nem is szólok, ahol nincs érdekeltségem és csak piszkálódnék. Ha egy kiegészítö tápos, jót nevetek, vagy próbálok segíteni annak, aki csinálta. felhívom rá a figyelmét, hogy min kéne változtasson. Ha építö jellegü kritika kerülne ide az erdöpilléröl, azt Leviathan is szívesen fogadná.

------------------------------------------------------------------------------------

álljon itt most egy ilyesféle:

(ez nem csak példa, a véleményem is)

az ötlet nagyon jó.

Az erdöpille is humanoid, akárcsak a többi játszható és nem játszható faj (nem állat vagy bestia), ezért nem sokban különbözik a szemlélete és mentalitása a többi humanoidtól. Mentálteste és asztrálteste egyaránt éppoly fejlett, akár az emberé.

Tetszik, hogy szeretik a mókás helyzeteket és megviccelni másokat.

Szerintem, aki akar, játszon vele bátran, de a játszható kasztokat a realitás függvényében korlátozni kéne.

Valamint le kéne fektetni végre az arányokat.

hány cm magas körülbelül, melyik humanoid fajhoz hasonlít az alkata.

Melyik általános fegyver az, amit elbír.

Mekkora teljesítményre képes alkatához képest (lásd a hangya pédája alkatához képest borzasztó erös)

hogyan alakult ki a faj?

honnan jöttek?

ha van egy minimális történelmük, akkor az hogyan néz ki?

vannak-e neves a fajba tartozó egyének?

Miért alakult ki a faj?

Miért alakult ki ez a fajta mentalitás?

Lehetnek-e kivételek a fajban, és ha igen, mik azok? (pl egy sima káosz jellem...)

Mit tudni a közösségükröl?

mikben élnek (család, falu, város)?

hogy töltik mindennapjaikat?

mi a viszonyuk a konkrét fajokhoz?

nagyjából ennyi jut most eszembe.

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...