Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc fajod?


Sychter

Recommended Posts

Szerintem Krán még kevésbé szélsőségesebb, mint Gorvik.

Kránban kiépített, évezredek óta működő társadalmi rendszer és életmód van. Ehhez képest inkább az összes többi állam szélsőséges, mivel azok jöttek létre (jóval) később. :lol:

Na most egyébként Kránban egyedül a mentalitás, a gyengék elveszejtése, az életfelfogás az, ami szélsőséges. A többi nem. A politikája logikus és összetett, a belső felépítése úgyszintén, a hadseregről nem is beszélve.

Ehhez képest Gorvik... 2 állam között (Krán és Shadon) ingázó, soha meg nem nyugvó, önmagával is haragban lévő népek földje. A mentalitás legalább olyan szélsőséges, mint a kráni, de csak kicsit hasonlít arra (a ranagolita elvekben), egyébként az érzelem, a gyilkolás élvezete (ellentétben Kránnal!) teljesen mássá teszi. A ranagolita egyházra nem lehet, azt mondani, hogy nem szélsőséges bármely más egyházhoz képest (persze ez relatív, mert akkor a tharr úgyszintén, a domvik is, stb). A gorviki kultúra, annak ellenére, hogy a shadoniból származik, és kráni dolgokal vegyül, mégis olyan egyedivé vált, ami szélsőségessé emeli Gorvikot ebből a szempontból is.

Most nem folytatom az eszmefuttatásomat, mert mennem kell. :)

Üdv,

TAO

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

azért nem lesz ranagolista minden krániból.... és nem is olyan naívak....

én érdekesnek tartom a játékot egy ilyen karival....és még érdekesebb lenne egy olyat jól kijátszani, ami teljesen más jellemű mint én.... csakhát az nehéz.... de mégis néha király lenne arrogáns nagyképű alakkal lenni.... mellesleg nem teljesen tarom ilyennek a kráni elfeket..... de ha ilyet akarnék indítani karit kyr származékot is játszhatnék.... csakhát megfogtak a kráni elfek.... a kiábrándulásuk, és az a vadság amivel küzdenek az életben maradásért.... ....

Link a hozzászóláshoz

Nefi: Ez azért egy kicsit veszéjesen nehéz faj. (mármint a fél-aquír.) Én nem engedném a játékosoknak, hogy olyan karaketerrel játszanak aminek egy csepp od is folyik az ereiben. Bár a játékstílusodat nem ismerem, sok jót hallottam fejvadászaidról, ezért ez rád talán nem feltétlenűl vonatkozna.

Alabad: Az emberekkel kapcs valóban igazad van, és mivel a magus alapvetően emberközpontú, nem csak játéktechnikailag semlegesek. Ezért én is szívesen játszom emberrel. Ezen fajon kívűl még a Vadork az ami a kedvencemnek mondható.

Link a hozzászóláshoz

Elátkozott: nekem jól megy a kijátszása, és még JK-t csak kétszer öltem ilyen esetben és az ugyanabban a játékban volt. Két tolvajt Gegét (akkor még nem volt a barátom) és egyik haverját. Éjszaka rám támadtak, mert azt hitték én is tolvaj vagyok és veszélyeztetem a jó hírüket. Végig amúgy mindenki azt hitte rám, hogy tolvaj vagyok, de nem :twisted:

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

azért nem lesz ranagolista minden krániból.... és nem is olyan naívak....

Kreánban mindenki el kell hogy ismerje Ranagol felsőbrendűségét, kivétel nincs nagyon. Ellenben az érzelmekről leírt dolog kapcsán: A krániak tudják, a mentál tud ugyan utat mutatni de nem tudja megmondani melyik cél a jobb, amíg az egyiket nem érzed kivánatosabbnak. Az érzelmek azok kiváltáságát jelentik akik a célokat határozzák meg, de a módszer meghatározásába, végrehajhtásába azok sem keverik bele, a mentál uralkodik az érzelmeik felett, hideg fejjel tudnaak gondolkodni.

Egy kráni nem azért öl, mert rossz neked, azért öl, mert ismeri Ranagol törvényeit, tudja te is Ranagol törvényeit követed. Ha hibázol vissszaesel az örök körforgásban, ha a hibázás útjára lépsz megvéd ettől. Miért? Mert ha előrébb lépsz az örök körforgásban, akkor Krán erősebb lesz és nem gyengébb. És mert azt teszi amit magával szemben is helyesnek tartana. Megjegyzem, kráni fejvadászból ezért lesz ritkán úgy renegát hogy megilyed a feladattól. Miért? Mert hisz benne, ha meghal, akkor előrelép, ha elfut akkor hátra. Ezt nevelik bele.

Azt mondod akad kivétel. Én azt mondom sokan, varázstudók is mentorok is, mindenki ellenőrzi az ifjú tanoncokat, jelölteket, nem lesz olyan emberből vagy más lényből fejvadász akin nem hatott a nevelés a kellő mértékben. Ennyi.

Link a hozzászóláshoz

Nem, ez szerintem egyáltalán NEM IGAZ.

A krániakban az érzelem legalább annyira megvan, mint bármely más népben. A különbség az, hogy a kráni megtanul uralkodni az érzelmein.

A krániak bizonyos érzelmeket ugyan nélkülöznek, de néhányat pedig nagyon felerősítenek. Néhány példa :

:arrow: könyörületesség : akármilyen furcsa, ez a tulajdonság megvan bennük. nem kínozzák az áldozatukat (kivéve vallatás), hanem egyszerűen és gyorsan megölik, mégpedig azért, mert az ő felfogásuk szerint ezzel jót cselekszenek, ugyanis a gyenge áldozatnak esélyt adtak egy úl életre egy új, erősebb, életképesebb testben.

:arrow: hűség : ez talán a legfontosabb kráni érzelem, főleg a fejvadászok esetében. hűség a klán felé, hűség ranagol felé...

és néhány példa olyan érzelmekre, amik (szerintem) nincsenek meg, vagy csak nagyon ritkán találhatóak krániakban :

:arrow: szeretet, szerelem, kötődés : egy kráni (általában) nem engedheti meg magának, hogy kötődjön valakihez, mert akkor sebezhetővé válik általa, és ez gyengeség.

üdv,

Tao

Link a hozzászóláshoz
Kráni Jk-val azért nehéz játszani mert a krániak teljesen mentál "emberek". Az asztrál testök csak egy elhalt kis csökevény és ezért nagyon nehéz egy kránival játszani. NEM ÉREZ CSAK GONDOLKODIK.

Nem, nem feltétlenül van így. A kráni emberek (mármint emberek mint faj) kevésben különböznek azoktól az emberektöl akik Ynev más tájain élnek. Egyálatalán nem jellemzö rájuk az érzelemmentesség, vagy az erre való törekvés. Persze Ranagol vallásának fényében kicsit átértékelödnek a köznapi érzelmek, de ettöl függetlenül jelen vannak.

Más a helyzet mondjuk egy Mortel-lel. Rá valóban tökéletesen illik a leírásod. Ö a klánjáért, a birodalomért él, istenének egy darabját hordozza. Öt csak gátolnák az érzelmei a feladat elvégzésében. Valóban nem érez csak gondolkodik. Számító és könyörtelen. Hisz Ranagol így kívánja.

Egy Messor is egészen más. Racionálisan gondolkodik, és nem szívesen gyilkol. Nekem valamiért mindig a sötét célokért küzdö, de alapjában becsületes lovag jut eszembe róluk. Nagyon jó jellemrajzokat lehet találni Dale Avery: A Renegát c. regényében. Egyszerüen alapmü. Aki ezt nem olvasta, nem hinném, hogy igazán át tudja érezni a kráni gondolkodásmódot...

Link a hozzászóláshoz

Kránról keveset tudunk, annál többet hallunk gorvikról, azt hiszem nem árt ha megpróbáljuk végiggondolni mi az amit Gorvik múltja, és jelene árulhat el a Kráni mentalitásról. Egy Kráni pontosan tudja, hogy érzelmek nélkül nem tud két célt egymás fölé helyezni, mert a halál és az élet egyaránt vonzó alternatíva ha egyikhez sem kötődsz érzelmileg, és még számos más példa van. Nem tudod megmondani miért jobb egy dolog a másiknál amíg az eredményhez nem köt érzelem. A céljaidat, gondolataidat érzelmek, érzések határzzák meg, sokszor erős és szilárd érzelmek. Mindenféle. Szeretet, sőt szerelem is. (Nem véletlenül vannak Kránban boszorkányok, egy a szerelem iránt érzéketlen társadalomban nem lennének) Ellenben egy kráni azt is tudja, hogy harc közben, a módszer megválasztásánál a csapongó érzelmek rossz tanácsot adnak. Amikor a célt választod meg hallgatsz az érzelmedire, amikor a módszert választod meg, cselekszel akkor már a hideg logika vezérel. A Kráni ezt érti, és tudja alkalmazni, a gorviki csak próbálja, és ezért hevesek az érzelmeik, ezért érzelemgazdagok, csak éppen ők, a módszer megválasztásnál, és a cselekvésnél sem tudnak annyira uralkodni rajtuk. Nem ők uralják az érzelmeiket, nem ők építenek az érzelmekre, hanem azok uralják őket, és "azok építenek rájuk". Itt a fontos különbség, és ebből lehet megérteni a krániakat.

Link a hozzászóláshoz
a sötét oldalt jobban kedvelik.

Te mondtad Darrick. :lol:

Ami nem csak hogy nincs így, de éppen az ellentéte az ami jellemző. Miért is? Ha belegondolsz a kráni azért öl, hogy esélyt adjon egy életre egy jobb testben, helyzetben, nem viszi ki az elveit, nem erőlteti rá idegenekre. Azokkal van elfoglalva akik ugyanezt helyesnek vallják. Õrzik, fegyverrel őrzik a titkaikat, de ami nem veszélyes azt kiengedik, stb. szerintem a krániak NAGYON messze vannak a gonoszságtól ugyanakkor mérhetetlenül idegenek.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...