Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Melyik a kedvenc fajod?

Sychter

Recommended Posts

The_Angry_One írta:

Darrick írta:

a sötét oldalt jobban kedvelik.

Te mondtad Darrick.
Ami nem csak hogy nincs így, de éppen az ellentéte az ami jellemző. Miért is? Ha belegondolsz a kráni azért öl, hogy esélyt adjon egy életre egy jobb testben, helyzetben, nem viszi ki az elveit, nem erőlteti rá idegenekre. Azokkal van elfoglalva akik ugyanezt helyesnek vallják. Õrzik, fegyverrel őrzik a titkaikat, de ami nem veszélyes azt kiengedik, stb. szerintem a krániak NAGYON messze vannak a gonoszságtól ugyanakkor mérhetetlenül idegenek.

Nem minden esetben gonoszt jelent a sötét oldal.

Link a hozzászóláshoz

De igen. :lol:

Sötét oldal = gonosz. (szerintem)

épp ezért Krán nem gonosz, ergo nem sötét oldal. csak sokan úgy nevezik. ez relatív. mivel a kívülállók számára Krán a sötét oldalt testesíti meg, míg Krán önmaga számára egy tökéletes társadalom és életmód, ami a változást, és a haladást követeli meg.

TAO

Link a hozzászóláshoz
Hmm. erről még tudnál írni, mert még soha sem hallottam róla.

Addig is éljenek az aquirok és a sötét elfek :twisted:

Bár nem én vagyok TheElf én is tudok egy-két dolgot erröl, mej TheElf szavait támasztják alá.:

A 13 Hatalmas:

-3 a száma az Öregeknek, a 3 ősöreg klánnak, ők a Boszorkányerőd azon területén élnek ahová nem léphet be senki. Vénségesek mint maga Ynev, testük még az a test, amely Calowynen látta meg a napvilágot. Figyelnek, Szemlélődnek és csak a legvákső esetben avatkoznak közbe, éppen ezért nincs szükségük boszorkányhercegek vagy hadurak segítségére.

Jelképeik: a szárnyas oroszlán, a tengeri kígyó és a baziliszkusz.

-5 a száma a Változóknak, kiknek csak a lelke eggyidős az öregekével, ám testüket időröl időre komor szertartásokkal újra és mégis ugyanarra cserélik. Õk maguk is anyrok voltak egykor, s ők sem Yneven születtek. Õk azok akik aktívan meghatározzák Toron politikáját. A legtöbb gyeplő, melyet fogni érdemes az ő kezükben fut össze.

Jelképeik: a páva, a teknős, a farkas, a galamb és az unikornis.

-És 5 a száma az ifjaknak is, akik azon őseik hejére léptek a hatalomban, akik valamilyen módon elbuktak és életüket vesztették. Mindannyian egyenesági leszármazottai a halott Hatalmasoknak, Kyr vérvonaluk makulátlanúl tiszta. Igyekeznek a Változók érdekeinek megfelelően cselekedni.

Jelképeik: a vadkan, a macska, az őzbak, a keselyű és a cápa.

A forrás a Véridők c. kalandmodulból van.

Link a hozzászóláshoz

Valóban ez a felosztás, és azt is lehet tudni, hogy miért 5 Anyr: Mert 5 kyr istenségnek az Ynevi helytartói... Érdemben ha megnézed, akkor toron politikáját ők határozzák meg, és ezt rajtuk kívül 3an látják át (igen a 3 ősöreg), de hogy is jön ki a 10 és a 13 szám a hatalmasoknál? Erre kétféle nézet is akad, az egyik hogy 10 azon hatalmasok szám akiknek hatalma rendszeresen és aktívan megnyilvánul (ősöregek nélkül számolva) a másik nézet, hogy 10 azoknak a hatalmasoknak a száma, akik nem Anyrként (főpapként) hanem varázshasználóként lettek hatalmasok. Az utóbbi azt mondja, hogy két olyan Anyr is kell legyen aki egyúttal mágiahasználó hatalmas is a változük között. Márpedig az 5 változó megléte azt is jelenti hogy a teljes Kyr Pantheon rendelkezik Yneven befolyással csak egyes istenek kevesebbel, mások többel, ha pedig ez így van, akkor tökéletesen megmagyarázható az egyes hitek visszatérése Toronba.

A dolog messzire vezet, de a lényege a dolognak, hogy a Toron ugye a számmisztikai alapon számolja ki hányadik zászlóháború a jó neki arra, hogy nyerjen: felmerül a kérdés, miért fektet olyan sok erőt akkor a zászlóháborúkba Toron, ha úgyis tudja, hogy elveszti: A válasz, mert mind toronon belül mind azon kívül megváltoztatja ez az erőviszonyokat megtisztítja a társadalmat. Ha pedig ez a régi pozitívabb kyr hitek visszaszivárgását is gyorsítja, akkor az azt jelenti hogy a hatalmasok nem nagy Toront, hanem új Kyriát építenek. A modern felfogás szerint Toron áruló tartomány volt, könnyen lehet hogy Toron volt a mag amiből a magán túlnőtt Kyria újra kikel, de ismét Enrawelli példa lesz elől. Magyarul Toron sok lehetőséget tartogat, tartogatott. Igen ám, de ez a régi kronológia, amikoris aaz volt a terv, hogy nyolcadkorba lépve Toron nyeri a zászlóhéborút és a birodalom újászervezéséig lesz egy kaotikusabb, változékonyabb kor, majd ismét egy rendkor következik... stb. ezt viszont a mostani tervek felborítják, így bizony azt lehet mondani nem csak a rendszer, de Ynev is változik az újításokkal, és minden eddigi kutatómunka a csapatváltásokkal elveszhet, és ennek tudatában a mostani megoldások SEM hosszú távra születnek.

Ez amúgy a d20 fejlesztéssel szemben is az egyik érv, figyelembe véve a d20 alapú rendszerek élettartamát. Pl. a D&D 3. kiadása és a 2. kiadása által átívelt évek számára figyelve az új kiadással elkjövő világot érintő változások bizony rövidtávúak, és egy hosszabb, esetleg több évre tervezett életút esélyeit rontják jelentősen. Az OGL pedig menyitja az utat a különböző házi fejlesztésű kiegészítők megjelentetése előtt (a d20 systemre te is építhetsz) az új koncepciók játékba való beépülése, a nehezen áttekinthető mennyiségű (és még nehezebben kiegyensúlyozható) tartalom pedig ugye katalizátorként hat a folyamatra. Ez ellen védene az, ha valóban gyors lenne a hivatalos fejlesztés (nem hagyva keresletet a magánfejlesztések megjelenítésének), de ugye az alapkönyv példája nem erről beszél.

Link a hozzászóláshoz
TAO nem minden esetben a sötét oldal gonoszokat rejt lehet hogy fekete mágiával foglalkozik valaki de mégis a jó oldalt szolgálja igaz hogy nem sürün találkozok ilyennel. :wink:
Kránban ritka a klasszikus értelemben vett feketemágia, bár sokan a méregmágiát e kategóriába sorolnák mégis, ez a természetes anyagok mágiájanak egy foka. Kránban viszont pont az újjászületés felpörgetése miatt nincs lelkekkel manipuláló mágia érdemben, stb. ami viszont feketemágia lenne. Érdekes, hogy ugyanez viszont Shadonban létezik, sőőőőt. Akadnak még itt meglepetések.
Link a hozzászóláshoz

Tudom... Pl. sakkban sem :P Tudom ez most kicsit durva példa volt, de ahol a sötétet jellemre mentalitásra használod ott többnyire ezt jelenti. Ahol külső jegyekről beszélsz, esetleg megítélésről, stb. ott más lehet a helyzet. De a sötétebb érzelmeket, stb. előnyben részesítők az ugye kicsit többet jelent mint a sötét oldal.

Link a hozzászóláshoz
Nekem a törpék jönnek be a legjobban,a történelmük a summiban zsír,de az orkokat és a gnómokat is bírom.

jaja az orkok tényleg jók, de én utálom ?ket, de nagyon, f?leg azóta, hogy az egyik karimat lesmárólta egy, de hehe utána 22Fps sérülést szerzett azzal, hogy tökön rúgtam :twisted: így kezdjen ki egy fejvadásszal :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Én az orkokat régebben nagyon nem bírtam, de amióta elolvastam a Summariumot tényleg másképp látom ?ket. Azel?tt az orkokat a Gy?r?k Uából kiindulva aljas ocsmány szörnyeknek tekintettem, de a Sumi mindent megmagyaráz. Ork karakternek még nem volt szerencsém mesélni, nem is játszottam vele, de a történelmük, a gondolkodásmódjuk és a hitviláguk nagyon tetszik.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem tudom, ki, mennyire forgatta már kezei között az INOMI által kreált ETK-t, de az elfek elvesztették a legnagyobb fajra jellemz? képességüket. Én speciál az íjjal való lövészetre gondolok. Nincs semmi bónusz a Távoli támadásra (lövésre). De ez még nem is lenne akkora tragédia. Az, ami igazán betett nekem az az elf íj tulajdonsága. Szinte nincs semmi különbség az elf íj és a visszacsapó íj között. A régi ETK-ban még meg volt az a "táp" amiatt tökéletesen megértettem a kötelez? Élet jellemet (akárcsak a Kháloknál). De most már csak egy visszahúzódó semmittev? faj lett :evil: . Az elfek ereje mindíg is íjaiban és lövésztudományukban rejlett, és még ezt is megfosztották t?lük :evil: .

Link a hozzászóláshoz
Nincs semmi bónusz a Távoli támadásra (lövésre).

Hát én nem értem miért kéne neki még több bónusz. Talán nem elég neki a +2 ügyesség, és az ezzel járó +1 TÉt, a nagy hatótáv mellett?

Meg persze ott van neki alapból a Fegyverforgatás-íjak képesség, ami mellé mondjuk felveszi(ha harcos) a közeli lövést, a gyors lövést, és pontos lövést...csak így lazán 4. karszinten. Szerintem az elf(OGL) így jó ahogy van.

Ui.:ETK-s elf szvsz táp...de nagyon.

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...