Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc fajod?


Sychter

Recommended Posts

Dio, úgy látom, te fórumon se javulsz meg. Az abnormalitás tovább fokozódik :lol: ... Na mind1. Kedvenc faj természetesen az elf (mondom én itt kráni névvel) Hogy miért? lehet, hogy éppen hanyatlanak itt nekem, de még a világért se kívánnám, hogy az emberekkel szövetségnél nagyobb kapcsolatot teremtsenek. Néha még az is sok... Elf rulz. F?leg az elf varik az igazik. Épp most hozunk össze egy iker-elf-vari párost Kyr-rel... :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Egyik elszált agyú esénkben volt egy igen érdekes összeállítás. (Vérengz?s volt a kaland, úgyhogy sok karakter volt benne :twisted: )

Wakrara harcos (ha jól emlékszema ez a háromfej?)

Gyíkember boszorkánymester

aquir szolga harcos (néma)

Illoquid sámán

és egy korcssárkány lelke (ansinatiss, ez volt az illoquid-ban).

Jókat szórakoztunk :)

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

Egyik elszált agyú esénkben volt egy igen érdekes összeállítás. (Vérengz?s volt a kaland, úgyhogy sok karakter volt benne :twisted: )

Wakrara harcos (ha jól emlékszema ez a háromfej?)

Gyíkember boszorkánymester

aquir szolga harcos (néma)

Illoquid sámán

és egy korcssárkány lelke (ansinatiss, ez volt az illoquid-ban).

Jókat szórakoztunk :)

Hát ez nagyon üt. :P Hogy ilyeneket mi miért nem tudunk kitalálni...

Ez olyan nagy állatság, hogy már fáj. 8) Kéne írni bel?lle egy novellát vagy regényt. Tuti siker lenne.

Amúgy az illoquid a legjobb! Illoquid rulez.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én nagyon nem szeretem amikor a karaktereimet (mondjuk egy 8. szint?t) röhögve lealáz egy 2.-3. szint? vámpír (nem wier). A multkór játszottunk olyanokkal akik, enyhén szólva, nem a mi játékstílusunkat követik. Annál a kalandnál nincs borzalmasabb, se a KM-nek, se a JK-knak, amikor két teljesen különböz? értékrend? kalandozó áll össze. Lehet, hogy rosszul fogom fel ezt az egészet, de szerintem fölösleges ennyire táp karaktereket indítani. Lehet, hogy az els? pár szinten még ellenfél egy aquir, de mit csinál majd 8. szinten???????

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én nagyon nem szeretem amikor a karaktereimet (mondjuk egy 8. szint?t) röhögve lealáz egy 2.-3. szint? vámpír (nem wier). A multkór játszottunk olyanokkal akik, enyhén szólva, nem a mi játékstílusunkat követik. Annál a kalandnál nincs borzalmasabb, se a KM-nek, se a JK-knak, amikor két teljesen különböz? értékrend? kalandozó áll össze. Lehet, hogy rosszul fogom fel ezt az egészet, de szerintem fölösleges ennyire táp karaktereket indítani. Lehet, hogy az els? pár szinten még ellenfél egy aquir, de mit csinál majd 8. szinten???????

Egyetértünk. Én is játszottam hasonló tagokkal, hát akkor rájöttem hogy én tulajdonképpen a szerepjátékosok jobbik fajtájába tartozok. (éred. anti-vérpisti) Összeszokott csapat+egy idegen (én) A kaland úgy nézett ki, hogy jöttem a 3. szint? lovagommal, játszottunk 2 órát, a végén meghaltam mert legyakott valami 10 méteres démon-izé. A KM dobott valami 12-?t, de csak 2x ütött túl, és valami 60valhány Ép-t okozott. ez volt a kaland során a 2. ellenfelem akivel harcoltam, a többit valahogy túléltem. Persze esélyem se lett volna hogy megkarcoljam, de ez ugye nem érdekes. 8)

Ja igen a csapattagok:25. szint? ork izé megabrutál-pusztító, 12. szint? elf íjász, 6. szint? kyr-pusztító, meg egy t?zvari, de nemtom hogy hányadik szint? mert számomra beazonosíthatatlan spelleket l?tt el...

A "kaland" er?sségér?l sokat elárul hogy még a kyr-pusztító is f?be harapott... :shock:

Azért az aláfest? zene jó volt :wink:

Link a hozzászóláshoz

Nos igen, mindig is az ilyen játékoktól féltem :)

Nálunk nincs olyan szabály hogy a karakterek szintjéhez kell igazitani az ellenfelekét, még is tökéletesen kihivás minden kaland a csapatnak. Ennek ellenére én azon a véleményen vagyok hogy ha a csapat olyan hülye és bemegy a sárkány barlangjába akkor ott nem egy 1. szint? sárki várhja ?ket, hanem az öreg és megeszik mindenkit :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

jó kis kalandokat nyomathattatok le... :D

mi egy jól összeszokott csapat vagyunk, és mindig más a Km.... természetesen szintnek megfelel? kalandokat találunk ki, és a különböz? stílusú Kmek nagy változatosságot jelentenek.... én pl elég agyalós kalandokat találok ki,míg mások harcosat.

a legutóbbi kalandja az egyik haveromnak viszont kicsit kemény volt... ha nem vagyok beteg, most egy döglött macskám lenne.... lehet hogy 7-8as karikat már túl fejlettnek találta, de az akadálypálya és egyéb nyalánkságok (spontán mennyezetomlás, ...) kicsit betettek a többieknek...egy másik khálos gyerek végigunatkozta az egészet, mert a karija tüdejét már az els? nemtomhány percben átszúrta a mennyezet egy darabja.... szadis kaland volt...szerintem egy kmnek ilyet nemigen kéne csinálni, végülis ? a hangulatfelel?s...(márminthogy egyb?l kinyír valakit)

Az igazán érdekes dolgokat egy Isti nevezet? egyén találja ki... ( kiscsoportos M.A.G.U.S. egyik tagja.... 13éves körül van így nem játszik a NAGYban...16-7év)a karijai enyhén táposnak t?nnek már els?re akkoris ha szimpla emberrel van... de egy eset óta a karijait úgy jellemezzük: félelf-féltörpe-wier-óriás-aquir-....... és a fegyverek amiket kitalál kicsit táposnak t?nnek, kreatív e téren de szerintem tulzásba esik.... karvéd?b?l kil?het? robbanófejes vessz?k.... szval érdekes alak... és a hozzászólásaitokról jutott ezsembe... :D

Link a hozzászóláshoz

Hát nálunk is elég húzósak szoktak lenni a kalandok. Mi nem tápos karival szoktunk jáccani (ETK-ból általában). Kaland er?sségét a Km úgy szokta bel?ni, hogy ha van egy ful kezd? party, akkor egy 3.-4. szintnek megfelel? nehézség? kalandba dob bele. :twisted: De általában túl szoktuk élni. 8)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nekem régen volt egy papom, régi szép id?k, azzal például a vámpírokat és wiereket az Izzó vér varázslattal szokattam le a vérivásról. Egész hatékony varázslat a vérivók ellen... :twisted:

Persze általában élet jellem? karakterekkel szoktam játszani, fajból pedig elfet, ritkábban embert (az adron pap miatt) választok, de a fenti eset egy kivétel volt.

Egyszer egy versenyre vitt csapatban voltam Khál fejvadásszal (7.szint), ott kifejezetten durvák voltunk, de az a verseny nem a szerepjátékról szólt, bár védelmére legyen mondva, hogy igen régen történt (vagy 10 éve).

A csapatösszeállítás is érdekes volt. Ember Nekromanta (6.tsz), Khál Fejvadász (7.tsz), ember F?nix (7.tsz), ember Boszorkány (8.tsz), törpe Tooma pap (7.tsz). Ha jól emlékszem az els? helyszín egy rendház volt, ahol a rendtagok (csak n?k), boszorkány/harcm?vész vegyeskasztú játéktechnikai borzalmak voltak. Ezzel már rögtön megadták nekünk az alaphangulatot, úgyhogy olyan alapon, ha már a modul is ökörség, elkezdtünk poénból a rendház gyakorlótermében Sytixet (az a négykarú démon) idézni, úgy, hogy a nekromanta volt kirekeszt? körben, a terem körbevéve bezáró körrel, illetve a Khál puszta kézzel a Sytix ellen, persze sebezni nem tudtam mágikus fegyver híján, de ? meg nem tudott megütni, szóval csaptunk egy jó kis bemutatót a csajoknak, utána kicsit csendesebbek voltak, illetve a KM is elgondolkodott, hogy a szabályok kihasználásával milyen csapatot hoztunk, mindenesetre közös megegyezéssel lemondtunk az összes varázstárgyunkról a jelenet végén (saját kezdeményezésre), kivéve a khálon lev? érzelemmeger?sít? bélyegeke.

Kés?bb meg is próbált bennünket állítani (konzultált más Km-ekkel rendesen), mert a következ? jelenteben egy jégmez?re érkeztünk, ahol (mint kiderült) csak az elemi víz és fagy alapú varázslatok m?ködtek (a modul leírása szerint el kellett veszteni az eszméletünket a közeled? hóviharban). Természetesen nem jött be a Km számítása, mert tudtommal egyetlen csapatként kirekeszt? varázskört készítettünk a víz és hideg ellen, valamint egy jégkupolát készítettünk magunk fölé.

Mindenesetre régen volt nagyon, szerintem mindenkinek volt olyan id?szaka, amikor kicsit elszállt karaktereket alkotott, fajra és szerepjátékra való tekintet nélkül. Persze ezt id?vel kinövi az ember, úgyhogy szerintem 13 évesen nem gond, az említett "félelf-féltörpe-wier-óriás-aquir-......." karakter, csak a saját környezetében kell hagyni kibontakozni, ahol a többiek is hasonlóak.

Viktor

Link a hozzászóláshoz

Dio, ehhez hozzá kell tenni, hogy nekünk általában vagy piszkos nagy mázlink van, vagy a km-nek esik meg a szíve a többin, vagy szívunk... :twisted: Szóval igen. 1ébként kérdés: Az normális, hogy szimpla karik folyton a 3 szinttel magasabbakra írt kalandokat oldják meg??? (Nem ötvenen játszunk, általában max 4 JK van, és ez tényleg a max, ami ritkán fordul el?...)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

ma meg hallgatok néhány kicsit:

48at sebeztem! a max 50 lett volna! annyi neki! és gyorsan felszálok a lovára( egyik haverére) és megin támadok!...

na jólvan..... :roll: utána meg:

Adjon már valaki 2 KPt!

odaszólok neki, hogy ez már tényleg nem lehetséges, erre ?: de most lehet! na kölcsönbeeeeeeeeeeeeeeee!!!!

valahogy ezek tulságosan is a gyepálásra mentek...1-2 démon nekik semmi.... szerintem a M.A.G.U.S. nem csak a gyilkolásról szól, de ezek a kicsik azthiszem csak ezt látják.... érdekes az új nemzuedék... :roll:

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

ma meg hallgatok néhány kicsit:

48at sebeztem! a max 50 lett volna! annyi neki! és gyorsan felszálok a lovára( egyik haverére) és megin támadok!...

na jólvan..... :roll: utána meg:

Adjon már valaki 2 KPt!

odaszólok neki, hogy ez már tényleg nem lehetséges, erre ?: de most lehet! na kölcsönbeeeeeeeeeeeeeeee!!!!

valahogy ezek tulságosan is a gyepálásra mentek...1-2 démon nekik semmi.... szerintem a M.A.G.U.S. nem csak a gyilkolásról szól, de ezek a kicsik azthiszem csak ezt látják.... érdekes az új nemzuedék... :roll:

Az utóbbi gondolatban van némi igazság. Javaslatom: légy te a KM, és tegyél meg mindent ez ellen, és mindig hangsújozd a szerepjáték fogalmának jelentését... (Nekem bevált!!) 8)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Úgy is meglehet oldani, hogy gyakásért nem adsz tp-t. Vagy csak keveset. Pl. egy városkalandban, ha lemészárolják a város?rséget nem kapnak semmit. Ha felkutatják a rablók kémeit és szépen összeterelik és törvénykézre adják ?ket, akkor meg sokat. Rá fognak jönni maguktól, hogy a gyakással nem érnek el semmit.

Hasznos érvek, ha ez ellen kezdenek acsarogni:

- A harcos nem egy három perces harc alatt tanul új fogásokat, ellenben egy intrikus helyzet csak újat hozhat neki.

- Nem, a bárd végképpen nem a harcot tanulja és pláne nem így.

- Egy varázslás a varázslónak nem új dolog. Egy banda felkutatása már az lehet.

Stb.

Ez áll a különböz? fajokra is. Ha kijátsza a faj jellemz?it, akkor jó szerepjátszásért kaphat tp-t, ha nem, nem kap semmit. Drasztikus, de mindig m?ködik :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Spartas:

Én is hasonló rendszer szerint osztom a tp-t, tehát jóval kevesebbet adok a hentelésért mint a szerep kijátszásáért, de a játékosok emiatt háborognak. Az ? álláspontjuk szerint a gyakás során a karaktereik új dolgokat tapasztalnak meg, míg az, hogy kijátszák a szerepet, nem hoz a karik számára semmi újat. Lehet, hogy van benne némi igazság, de nem érdekel mit mondanak. Eddig eredményesen használtam ezt a tp-osztási rendszert, most már több hangsúlyt fektetnek a karakterek kidolgozására, és ezalatt nem a harcérték feljebb tolását értem.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Nem akkor tanul a karakter, amikor meglendíti a hosszúkardot és fejbevág vele valakit, hanem akkor, amikor levonja a következtetéseket a tettéb?l. Pl, hogy egy slan-nél nem szabad megpróbálni az ilyen trükköket. És ez a része már a szerepjátékhoz tartozik és nem a kockapókerhez.

Nálam is h?börögtek, de mostanában végre élvezzük a játékot. Még a legsuttyóbb goblin tolvaj is :) Emiatt van annyi "aranyköpés" is, amit #kalandozok-on szoktam írkálni :)

Link a hozzászóláshoz

Hali!

Ez így van rendjén. Nem azt kell osztályoznia egy kalandmesternek, hogy hány ellenféllel végzett egy karakter, hanem sokkal inkább azt, hogy mennyit tanul a kaland során (akár a saját, vagy más hibája alapján :twisted: ). Tény és való, hogy sokkal jobbak úgy a kalandok, ha JK-k nem az esztelen öldöklésre, hanem a szerepjátékra koncentrálnak :P .

Link a hozzászóláshoz

Ha mar ott tartunk h ezzel azzal jatszottam egyutt :D

Km: szereny szemelyem. kapok egy karakterlapot.

Nezzuk szep sorban. Faj: ORK

Kaszt: Sirenari erdojaro!!!!!!

az h a felszerelese kozt volt a hatitaskaban egy 20mes letra arrol ne is beszeljunk.

Vagy masik jk, masik karakter (jelen esetben lovag)

Fizikai kepessegek mind erosen suroltak a faji (ember) maximumot, raadasul felulrol. Mivel akkor ugy jatszottunk h pontot kellett elosztani a kepessegekre megneztem mi keves.

Lehet tippelni. Persze a Szepseg.

Lovagnak (akinek a szepseg minimum 8 ) 4-es szepsege volt. es ha ez nem lenne onmagaban eleg..nonemu volt :D

Link a hozzászóláshoz

nálunk ez úgy lett megoldva h pl ha a kari el?ször életébn lát orkot és kinyírja kap X darab TP-t.utána amikor már a 100.-at nyírja ki akkor má kap 1-2 TP-t hiszen az arról szól h a karakter valami újat tanul és amikor már a 100.-at nyírja ki nem tanulat semmi újat mer már kívülr?l tudja h milyen stílusban modorban harcolnak...és ez igaz persze majdnem mindenre....

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...