Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Melyik a kedvenc fajod?

Sychter

Recommended Posts

Bárki bármit mond, a legjobb faj a GOBLIN!

Elég gyors

Elég ugyes

Elég Intelligens (relativ)

Elég aljas

Elég sunyi

Szal az én kedvenc fajom, ha nem túl komoly a mese...... (mármint ha mondjuk meg szabad enni a kocsmáros kutyáját anélkül, hogy vége lenne a mesének) :lol:

Igaz, talán egy Goblin nem arrol híres, hogy túl komoly mesékben lehet vele indulni, de bármilyen mesébe beleillik, mivel a kalandozok nem szoktak komoly társat látni benne, így mindig egyedul van.....mindezekkel egyutt elég nehéz, de számomra ő az Etalon!

Link a hozzászóláshoz

Dio Team: Kihagytál még egy fontos dolgot, a goblin faj előnyeinek folsorolásával kapcsolatban: sokmindenben hasonlít rád! :D:D 8)

:arrow: Ez csupán egy sötét humor volt nehogy komolyan vegyed.

Én viszont azt nem értem, hogy mért ne lehetne vele komoly sztorikban részt venni. A goblin nem szeleburdi, komolytalan faj, ezek a lények elsősorban tökéletes túlélők. Lehet persze poénra venni a velük való játékot, de ha hejzet van és ha olyan a hejzet a goblin lépni fog... Ha egy kalandozo társaság többi tagja űz belőled viccet, az neked megint csak jó, hiszen ez bizonyítja, hogy fajból fakadó álcád (az esetlenség) mások alábecsülését vonja maga után. Ebből pedig meglehetősen sok lehetőséged van, pl.: meglepetés.

Link a hozzászóláshoz

Tudom, hogy egy ,,általános fajnak" tűnik az elf, és általában sokan azt indítanak az első játékuk alkalmával, vagy félelfet, de ha nem akkor is az esetek 90% már kipróbálta. Én valahogy úgy vagyok velük, mint Petőfi a Kárpátokkal:,,Csodállak, ámde nem szeretlek." Mindig is vonzott ez a faj, meg mindig a fejembe volt, hogy kikéne próbálni, és egyértelműen a GYU-ban is ők jöttek be a legjobban, de eddig, talán mert tapasztalatlannak éreztem magam, nem vágtam még neki elf karakterrel Ynev csodás világának.

Véleményeteket szeretném hallani, illetve olvasni arról, hogy mi a véleményetek ezekről a lényekről? Tehát hogy áltok az elfekkel?

Link a hozzászóláshoz

Hát igen, az elfek:

Kitűnő képességeik vannak, remek íjászok, infralátás, meg minden, amire egy táposnak csak szüksége lehet. De egy elfet igazán kijátszani... nem egyszerű feladat. Pontosan az élet jellem fogja vissza a faj bődületes tápjait. Meséltem már olyan karakternek is, aki az elf megtartójával olyan hentelést rendezett, hogy térdig jártak a vérben.

A játék után úgy lecsesztem, hogy egy életre elment a kedve az elftől. Jelenleg az illető egy dartonita paplovaggal megy, eddig eredményesen.

Link a hozzászóláshoz

Hozzászólásomat ide írom, de szinte már mindegyik topicra igaz lenne..

Miért beszéltek állandóan arról, h tápolás ide, tápolás oda? Most azért szar egy faj, mert sokan tápolnak vele? Sztetek nem lehet minden fajjal és minden kaszttal, vagyis minden karakterrel tápolni? Nem azon múlik, h egy elf-e a JK.. Aki olyan, az úgy is tudna tápolni, ha egy macskával jáccana. Kicsit már unom, h mindenhol ez a téma..

Ez az én véleményem, ha hülyeség lenne, töröljék az illetékesek..

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én imádom az elfeket, az élethez való hozzállásuk miatt, játékok alkalmával szinte mindig elfet szoktam játszani, ha engedik akkor általában nem kiszakadott elfet.

tetszik az élet jellemük, a természetszeretetük, a hosszú életük, hogy képesek szemlélődő hozzáállásra Ynev emberközpontú (rohanó) világában. Nagyon tetszik a konfliktuselkerülő hozzáállásuk, hiszen egy harcban csak az élhet túl biztosan, aki nem vesz részt benne.

Hogy ez esetleg egyes helyzetekben hátrányt jelenthet a kalandozócsapaton belül az nem szokott zavarni a legkevésbé sem. Nem érdekel, hogy ha valaki beszól, keresztbe tesz. Szeretem az élet jellemet.

Mindenesetre ott van azért az elfek ősi ellenségei is. Amundok, Orkok Dzsennek, Aquirok.

Megvan a fajnak az a misztikuma, amit ha valaki ki tud játszani, az nagyon meg tudja dobni a játékalkalmak hangulatát.

Viktor

Link a hozzászóláshoz

Nagyon megfogott amiket írtatok.

Madovick: Jó mesélő lehetsz, hogy tudsz hatni az emberekre. és gondolom nem olyan típusú vagy aki nem csak arra ad Tp-t ha ölnek illetve titkosajtókat keresgélnek.

Sylvanus: Rajtad pedig érezhető, hogy mennyire szereted az elfeket, nagypn megfogott amit írtál, és bekell vallanom, hogy métöbb kedvet adtál hozzá. De elárulok egy titkot, sokat voltam régebbben amunddal. És szeretem a halál jellemet, néha élvezetes, ha az ember öldököl, de néha eljön az idő, hogy mást is kipróbáljon, hogy megnézze mi is passzol hozzá igazán.

Szerintem nem az a lényeg, hogy tápos-e a karakter, hanem az, hogy mennyire tudod kijátszani. és persze, hogy tud élvezni. (És-sel nem kezdünk mondatot! :lol: )

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Életemben nem játszottam elffel - pontosabban de, de az még SR volt réges-rég - és megvallom őszintén nem is szeretem őket. Nekem túlságosan légiesek, túlságosan zárkózottak, túlságosan öregek. Nagyon nehéz eljátszani egy ilyen öreg élőlényt - vampire tapasztalat - és nem is biztos, hogy sikerül rendesen. Sokszor láttam hihetetlenül aluljátszott elfet és ez még jobban elriasztott a fajtól.

Kb ennyi.

Link a hozzászóláshoz

Hunter: igazad van, én tényleg mindenben csak a gonosz tápolást látom, de nézzétek el nekem, ez szakmai ártalom :)

Venes: Azzal azért egy kicsit túloztam, hogy egy életre elment a kedve az elftől. Csak pár hónapra. :) Egyébként ugyanezt a játékost szoktattam le a khálról is régebben, mert azt sem tudta kijátszani. Ami a tp-osztást illeti, a harcra és a titkosajtókeresésre egyáltalán nem is adok tépét. :D

Link a hozzászóláshoz

Életemben nem játszottam elffel - pontosabban de, de az még SR volt réges-rég - és megvallom őszintén nem is szeretem őket. Nekem túlságosan légiesek, túlságosan zárkózottak, túlságosan öregek. Nagyon nehéz eljátszani egy ilyen öreg élőlényt - vampire tapasztalat - és nem is biztos, hogy sikerül rendesen. Sokszor láttam hihetetlenül aluljátszott elfet és ez még jobban elriasztott a fajtól.

na igen kb. nekem is ez vele a bajom, de mivel még nem játszottam ezért kikell próbálnom, lehet hogy élvezni fogm, bár a saját forrófejűségemre gondolva, lehet hogy becsődöl, de ha ki se próbálom, akkor nem is ronthatom el.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem először a félelfet próbáld ki, annak simán belefér a forrófejűség.

Először próbálj meg úgy játszani vele, ahogy egy elffel tennéd, akaratlanul is hozzá fogod tenni a valós emberi mivoltodat, ez szépen ki fog jönni a félelfek híres/hírhedt "sehol nem találják igazán a helyüket", az emberek túl elfnek nézik, míg az elfek túl emberinek. Ki lehet játszani hitelesen a belső konfliktusokat, hiszen arra koncxentrálsz, hogy elfet játssz ki, de bele fogod keverni az embert, amikor észreveszed, hogy túl emberi, akkor megint jobban koncentrálzs az elfre, stb...

Míg a végén azt fogod észrevenni, hogy sikeresen tudsz elfet játszani. Nekem legalábbis ez a módszer bejött az elején.

De ahogy a jó pszihológus mondaná, csak rajtad múlik...

Legyél nyugodtan szélsőséges.

Személy szerint a hálál jellemet az ellenségnél szeretem, nekem nagyon nem jön be.

Viktor

Link a hozzászóláshoz

Sylvanus:Fél elffel játszottam, de már nagyon régen éls bárdot, élet-káosz jelleműt, de a tanácsod megfontolandó és valahol reális is, sőt...nagyon jó ötletnek tartom, csak sajna nálunk van egy probléma, ezt megint a KM-es topikba kéne írnom, bár ide is belefér, mert a probléma a fajok, illetve a kedvenc fajaim körül mozognak. Szóval sajna nálunk nincs olyan nagy jelentősége annak hogy valaki pl. elf, mindenk KM, illetve a legtöbb bár teljesen tisztában van vele, mégis nem veszi olyan nagy figyelembe ezt. Tehát pl. sehol se útálnak minket, ha mégis figyelembe van véve, akkor se olyan számottevő a szintje a dolognak, szerintem a megkülömböztetés ennél sokkal radikálisabb. Na jó nem szidok másokat meg magam se tovább, csak megjegyeztem, dehát kb. egy és negyed éve játszunk és ehez képest mégis elég jók a mesék, sőt a több ideje játszókkal összevetve még érdekesebbek is. Mármint azon több ideje játszókat értem akikkel mi kerültünk össze...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A leírt módszer még jobban bejön olyan Km-ek esetén, akik nem fordítanak nagy figyelmet a JK-k fajára, hiszen erősítik azt, hogy könnyebben felejthető legyen az emberektől idegen gondolkodásmód, az NJK hasopnlóan bánnak a nem emberi Jk-kal is, stb...

Mindenesetre ha más fajú karaktert játszol, az látsszon meg a játékstílusodon is.

Az én "elhíresült" elfendeli nemes (mint rang) elf varázslóm például óelf nyelven "beszélget" (beszédközpont olvasása mozaik alapú rejtett varázslattal) az állatokkal, a köpenyében lakik egy kicsi 20 cm hosszű kígyócska, csiga alakú "repülő" hintóval közlekedik. Mindenféle apró csont, fa faragott szobrocskákkal rendelkezik (felvette szakmának), óelf nyelven énekel amikor varázsol (persze így dupla a varázslási idő, de a stílus...), rendelkezik egy hólyagírásos gömbökből (lufik) álló "könyvtárral", ami folyamatosan bővül, bárhol jár Yneven mindig betér egy-egy könyvtárba olvasgatni, cserébe óelf és/vagy pyar nyelven különböző értekezésekkel bővíti ezen könyvtárak állományát (pl. Harmóniában a természettel. Embereknek. Vagy a komolyabb Illúziómágia varázslóknak, stb...).

Link a hozzászóláshoz

én nem nagyon szeretem az elfeket, főleg, amióta hatalmas IQ-jó haverom kezdett egy, most kapaszkodjatok meg: gorvicki elf harcost... na, nem tom ti hogy vagytok vele, de sztem nem élte volna meg a fél éves kort sem, mivel ott az a vizesvödör vagy az a tőr meg ilyenek...

a kedvenc fajaim a wier és az ember... a wierrel jól lehet fílinges depresszióst játszani, ha nagyon ott vagy!

csak ennyit mára

Link a hozzászóláshoz

A Wier egy nagyon könnyen kijátszható faj, ha odafigyelsz egy kicsit, ezért szeretem én is. Az elfekről meg annyit, hogy ha nem vagy egy vén róka a mágusban, aki nagyon tudja már a játék minden kis porcikáját, és nem forrófejűsködik, akkor nem ajánlom. Érthető okokból. A félelfek még jók, ha szereted a tisztább játékot, bár ez egy jó kalandnál általában nem így van. Újabban a wier a nyerő. És azt is észrevettem, hogy egyre többen játszanak, alvilági környezetben, alvilági karakterekkel. Legalábbis errefelé így van. A hősök kora kezd már a múltba veszni. Már nem működik úgy, ahogy itt is régen. Ehhez mit szóltok? Nálatok hogy van ez?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Van a híresség, a hírhedtség, és a háttérben maradás.

Ha egy karakter hírhedt, az a legrosszabb. Sokhelyütt ismerik, tudják, miféle gazfickó, gyakorlatilag halálra van ítélve.

Ha a karakter híres, az sem igazán jó (legalábbis szerintem) mert szintén sokan ismerik, nem tud egy mozdulatot sem úgy tenni, hogy ne lesné épp valaki. Kedvesek vele, de viszont sokat is várnak el töle, és sokan.

A háttérben maradni, na ez az, amire egy kalandozó vágyik a késöbbiekben. Eleinte még könnyedén megy feljebb a "ranglétrán", hisz senki nem ismeri, szabadon cselekedhet, elérheti minden vágyát, de aztán rá kell hogy döbbenjen, hogy nem is annyira jó híresnek lenni, nem tud semmit csinálni anélkül, hogy ne figyelnék. És egy nyomozós kalandban pl. ez nagy hátrányt jelent. Ezért játszanak sokan alvilági karakterrel. Az alvilágból nem sok minden szivárog ki... De ha mégis, a tettes nem lesz hosszú életü...

Link a hozzászóláshoz

egyetértek CS-vel... nem tudom, miért vannak többen a setétség szolgái, de pl. az ismerőseim közül nagyon sokan indítanak alvilági dolgokat, Ikrek fejvadászt, vagy gorvicki vértestvért...

ami fontos: sztem már neked mind1, h megölsz-e valakit, aki kiadott rólad infót, vagy nem, mert a végtermék megmarad: az infó már kint van... igaz, ha gondolskodsz a csávóról is, akki az infót átvette...

amiért érdemes kinyekkenteni az árulókat az a megfélemlítés, a példamutatás (gonosz értelemben) és az, h megakadályozzák így vele a további árulást, nem?

Link a hozzászóláshoz

Nos nem vagyok vele egyedül, az én kedvenc fajom a Khál...

(már előre hallom a sok kritikát) :)

Nagyon elszomorító, hogy sokan ultra táposnak látják kimagasló ereje, gyorsasága miatt. Ez egyáltalán nem így van. Én azt vallom a Khált megjátszani az egyik legnehezebb Ynev világán, hiszen egy totális küzdelemet vállal fel az, aki ilyen karaktert készít.

1.) Küzdjön meg a KM előítéletével

2.) Küzdjön meg a JK-k előítéletével

3.) Rengeteg kötöttsége van a fajnak amiket nem hogy nehéz jól megjátszani (ez alapfeltétel), de még nagyon nehézzé is teszi az egyedi hangvétel kialakítását (többek között ez szokott lenni a jó szándékú próbálkozások bukása, egyszerüen "unalmassá" válik a khál ... )

4.) Az előítélettel Ynev világán is számolniuk kell :)

5.) A legtöbb embernek az jut eszébe a khálról hogy asztrálisan sebezhetőek .... (ez legtöbbször játékon felüli játékot szokott eredményezni, mindenfajta valós alapot nélkülözve)

++ Könnyen megnehezítheti a KM dolgát egy Khál ha nem figyel oda és több hibát halmoz egymás után....

Hajnal van így lehet sok helyesírási hibám ill. fogalmazási hibám van :) (de sebaj holnap max editálom újra).

De persze mindezek mellett igenis meg tudja emelni egy kaland hangulatát egy jól megjátszott Khál... :) és néha azért adjanak esélyt neki azok is akik nem igazán kedvelik

Link a hozzászóláshoz

nos, én az előttem szóló mondókáját akarnám kiegészíteni ill. reagálni rá:

a legutóbbi kháljának KM-je én voltam... nos... asszem ő volt az, aki ténylegesen kijátszotta a khál fajt, s a gyengeségeit (sőt, leginkább azokat)

nem tudom, de nekem sokkal jobban tetszett így a faj, mint a gyakógép két pallossal, mert lovag merg mert nagy az eereje... ahogyan azt haverjaim játszották...

megint 1 dolog: a khálról mindenkinek az jut eszébe gyengeségként, h asztrálisan nagyon sebezhetőek... okok, h a játékos tudja, de vajon tudja-e a karakter? sztem alapban kellene hozzá egy legendaism. Mf, vagy UT szerint egy 3...

alapban ez nem mindenkinek van meg

nos, mint KM én többször is pontatlan voltam, de sztem így is elég élvezhető volt a kaland még a játékos számára is...

ja, említettem már, h a végén öngyilkos akart lenni azért, mert kéccer s előjött belőle az animal? nos, gondolhatjátok, h nem engedtem meg neki

Link a hozzászóláshoz

Wier nekem is kedvencem, de a másik nagy kedvencem még az amund, ami már köztudott, gondolom és ami miatt most sokan útálhatnak. de akárki akármit mond, nekem nagyon bejött, meg hát a másik indok mellette, az Alex. Szerintem ez elég indok lehetne :)

Link a hozzászóláshoz

Leviathan én nem értem h te miért nem szereted a "sötét"(nem,nem a hülye JK-król van szó) partykat.monjduk ezt embere válogatja.én az elfeket nem bírom annyira.az h mondjuk a törvényszék halálra ítéli jogos.de ha vki ki tudja játszanoi a káosz halál jellemű gorviki tolvajt vagy mitoménmit akor jácona azzal ha úgy érzi h az áll közelk hozzá...legalábis szerointem

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...