Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc fajod?


Sychter

Recommended Posts

Kedves Raze!

Kíváncsi vagyok ezen egy modatos véleményed kifejtésére, hogy magam is ennyire megkedveljem őket, mert sajnos a fajok terén az emberen, a félelfen kívűl nem áll hozzám közel egyik sem.

Az orkokkal sosem voltam kibékülve, mint játszható faj, és sajnos láttam rá példát. De gondolom te az udvari orkokra gondolsz. Mondjuk pk is kicsit idegenek számomra, bár még sosem játszottam és nem lehet rossz.

Link a hozzászóláshoz

Hali.

Kráni elf, szerintem írtó jó, mondjuk nem könnyű kijátszani, sőt, de nekem adja. Szeretem a natur elfeket is de a kránit jobban. Legtöbbször ugyan emberrel jövök, mert az lehet a legtöbb minden (kedvenc kasztjaim a fejvadász, harcművész, arel-pap amúgy sem hagy túl sok válsztási lehetőséget, talán csak a pap). A khál is tetszene ha nem lenne az a fránya élet jellem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Valaki magyarázza már meg nekem legyen oly szíves, hogy mi olyan izgató egy kráni elfben? Azon kívül, hogy érdekes meg nehéz kijátszani?

Talán túl sok Renegátot olvastatok vagy mi?

Kráni elf, rendben fejvadász vagy bárd vagy boszorkánymester. Más kráni kraktert nem is láttam még, ha meg kráni akkor miért triviális, hogy elf?

üdv:

ui.: egy KM aki szeret kráni elfnek mesélni :evil:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Énnekem az a legvonzóbb a kráni elfben, hogy más, mint egy átlagos karakter. Alapvetően az elfek a legtisztább, legbecsületesebb lények a fantasy világokban, és szerintem leírhatatlan érzés látni egy lényt ugyanebből a fajból, aki gyökeresen ellentéte minden másnak, amit egyszerű halandó az elfekről hallhatott. A külvilágban szinte teljesen ismeretlen, sőt még kránon belül is csak hírből ismerik a legtöbben őket. A titokzatosság leple, a kultúrájuk, szokásaik szintén megfogtak bennük. Röviden ennyi lenne.

ui.: Antail, miért érzek enyhe iróniát a hsz-edben?:D

Link a hozzászóláshoz
Kedves Raze!

Kíváncsi vagyok ezen egy modatos véleményed kifejtésére, hogy magam is ennyire megkedveljem őket, mert sajnos a fajok terén az emberen, a félelfen kívűl nem áll hozzám közel egyik sem.

Az orkokkal sosem voltam kibékülve, mint játszható faj, és sajnos láttam rá példát. De gondolom te az udvari orkokra gondolsz. Mondjuk pk is kicsit idegenek számomra, bár még sosem játszottam és nem lehet rossz.

Nos az orkokat nagyon kedvelem, több regényből, több világból verbuválódott össze ez az "imádat". Az orkokat főleg a Káosz és a Warcraft világából kedveltem meg ennyire. Hogy miért? Szerintem az orkok intelligencia szinten primitívek, nem nagy lángelmék. Viszont ravaszak tudnak lenni, és azért tudnak logikusan is gondolkodni. Egyszerűségük a nagyszerűségük. Nincs orkok között ármány, intrika, árulás. Egyszerűen elbeszélgetnek egy jót, a vita vesztesét meg elvonszolják a helyszínről. :D Bátrak, és jól harcolnak, kitartanak egymás mellett, a törzsi kötelékek erősek. Szabadság, egyenlőség, testvériség. Ezt sztem rá lehet húzni az orkokra. :D

Na a mágus az külön sztori. Szvsz eléggé átgondolatlan (volt) az ork faj. Az udvari ork nagyon szélsőséges, nehéz vele jól játszani. A summárium az elmegy, de hát a summárium az...... :P

Lényeg ami lényeg: engem az fogot meg bennük hogy annak elenére hogy primitívek, és egyszerűek mindig tudnak meglepetést nyújtani. A LEGFÕBB dolog viszont az, hogy rengeteg humort tud a játékhoz adni egy bárgyú, aggresszív ork.

Link a hozzászóláshoz

Raze: Én magam is eléggé szeretem az orkokat és főként a Summarium miatt szerettem meg őket! A kultúrájuk az ami nagyon megfogó és az a makacsság ahogy az élethez ragaszkodnak, annak ellenére, h tudják haláluk után vége. Ennek ellenére évezik az életet.

Az intrika tényleg kimarad az életükből, de nem teljesen, na nem valami magas szintű hiszen hamar ökölre mennek.

Szeretem a szellemiségüket és hogy annyira összetartóak! ÉS ez a faj egyenes. nincs cselszövés, hátulról támadás, egyebek, szemtől szembe és kész!

Az elfekről: :evil: Annyira tiszta faj lenne? Nekem senki se mondja egy fajra hogy tiszta addig míg a legfőbb erényeik közt az van,h nagyszerű íjászok! Abban hol a tisztaság, hogy 100 métererről leszedik az ellent??? Na ne undorító mocskos kétszínű, álságos faj. Ráadásul gyengék is hiszen ha nincsenek a Gnómok akkor az elfek eltünnek a másodkor süjjesztőjében!!! (Hőseposz)

Az elf egy szerencsétlen kétszínű, dekadens, fizikailag semmitérő korcs faj!

NA elnézést attől aki szereti őket de ez a véleményem. És nem szeretm, h csak istenítenek egy fajt, de nem látják a hibáiikat. És azt sem szeretem, h mindenhol az elfek a leg a leg a leg.... áhhh :evil:

A Kráni elfek pedig: kimutatják azt amit a többi fajtársuk elrejt!!!

Nem szeressem semmiféle elf fajt (kezdve a félelfektől az obszidiánelfekig), inkbb egy buta, büdös ork, vagy egy kis töpszli törpe!!!!!! Ezek a fajok legalább, szemtől szembe megmondják a véleményüket!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az orkok szerintem is érdekes elemei a MAGUS-nak, s noha nekem nem a kedvencem (akkor ez itt már off? :lol: ) azért szeretem őket. A Summarium pedig végre szakított azzal a hagyománnyal, hogy az ork a fantasyban a "halomra gyilkolható buta ellenség", bár egy-két helyen éppen emiatt jóval többek, mint amit az orktól várna az ember, de ez nem baj, csak Ynev egyik sajátossága. Szerintem sokan szeretik az orkokat a különlegességük miatt is. Én csak azt nem szeretem, amikor a játékos túlzásba viszi az ork tudatlanságát és "bunkóságát" a humor jegyében... de szerencsére ez nem mindig esik meg.

és az a makacsság ahogy az élethez ragaszkodnak, annak ellenére, h tudják haláluk után vége

Szerintem éppen ezért ragaszkodnak hozzá...

Ráadásul gyengék is hiszen ha nincsenek a Gnómok akkor az elfek eltünnek a másodkor süjjesztőjében!!!

Ezzel azért vitatkoznék, a Hőseposzban sem ez van tudtommal. Attól még, hogy szövetségesek voltak, meg segítették egymást, még nem jelenti azt, hogy nélkülük kipusztultak volna, szerintem. Azért az elfek sem olyan gyengék, harcosnak sem, még ha jól íjászkodnak is.

A kráni elfeket szerintem azért is kedvelik sokan - magam is - mert nagyon különleges, nem elég, hogy elf, amit már magában nehéz megérteni, pláne jól játszani, még Ranagol-hívő is, és nagyon sokban eltér, sőt, ellentéte a "rendes" elfnek. Bár azt azért ne feledjük, hogy ugyanúgy ragaszkodik a természethez, vonzódik a növényekhez, állatokhoz stb. Viszont nagyon nehéz vele "élethűen" játszani, és bizony a KM-től is elég sokat követel...

Link a hozzászóláshoz
Attól még, hogy szövetségesek voltak, meg segítették egymást, még nem jelenti azt, hogy nélkülük kipusztultak volna, szerintem.

Ahht, hogy az elfek felvegyék az Aquirokkal azt a bizonyos kesztyűt a leegőben (különben sima hent lett volna) ahhoz repülő szerkezetek kellettek amiket a gnómoktól kaptak volna...ergo ha nincsenek gnómok akkor volt elf nincs elf...

Az elfek gyengeségét mutatja, hogy évekig semmit sem tudtak tenni a koponyaszövetség ellen! Pedig az holmi orkokból állt. (Na jó ott volt Ughjorbagan :twisted: , imádom is ezért őt)

Az Orkokról még annyit, hogy ők nem buták, csak más irányu az érdeklődésük ezért az emberek számára buták valóban! DE megvan a magukhoz való eszük, ugymint a barbároknál le van írva!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Igaz, hogy jók voltak a "kis vakarcsok" barkácsolni, de szerintem a hiányuk nem jelent kizárólagor pusztulást. Abban sem értek egészen egyet, hogy az égi hajók kizárólagosan gnóm-munkák lettek volna, bár ezért fel kéne lapoznom a könyvet - de most végre az újakat olvasgathatom - de pl az aquiroknak is voltak hajóik, és nekik nem segítettek a gnómok, szóval az elfek is építhettek, abban az időben ez már csak így ment...

Egyébként a lassúságuk, meg sajátosságaik alapján még nem nevezném életre nem valónak őket... bár az elég különös szokás, hogy egymás torkát nyiszálgatják bánatukban... :twisted:

Viszont Ughjorbagan-t végképp nem hoznám példának, hiszen az biztosan hatalmas eredmény, hogy felszántotta Velariumot, de csak meg kell nézni, mi lett a vége, és hogyan. Rehiar-t is elfek lakták, és ugye ma is, és ők bizony nem a gyengeségükről híresek, csak kicsit össze kellett szedni magukat... És ha már szóba került, a kráni elfek is elfek, na ők aztán...

Szerintem az orkok nagy előnye, hogy már-már állati szinten igénytelenek, meg egyszerűek, és pont ezért szaporák, életrevalók, mint pl a csótányok, és ezt most nem sértő értelemben mondom feléjük. De ők nem fecsérelnek energiát a fölösleges dolgokra, tényleg keveset intrikáznak, bátrak, ragaszkodnak a közösséghez, stb, szóval az biztos, hogy életrevaló faj.

De pont az emberi gondolkodás miatt mondom én azért kevesebbnek őket, hiszen azok. Bár lehet, hogy akkor is övék a jövő... :twisted:

Mindenesetre nem akarok "ez vagy az a jobb" vitába kezdeni, vagy ebben állástfoglalni, mert fölösleges, nem ez a lényeg. mindkettő érdekes faj, és jó játékra ad lehetőséget, bár néhány véleménnyel ellentétben az orkokat sem olyan egyszerű ám kijátszani, mint azt néhányan hiszik!

És egyetértek veled, Necro, tényleg nem buták, csak emberi szemmel. Na de Ynev emberközpontú világ, meg nekünk is van hozzá némi közünk... :P

Link a hozzászóláshoz

Hali.

Talán túl sok Renegátot olvastatok vagy mi?

Igen imádom a Renegátot. :D

Amúgy kráni elf: igazából minden szerepjátékban szeretem a sötételfeket, és a hozzájuk hasonlókat és mágusban a kráni elfnek jutott ez a hely.(sajanos az igazi sötételf nem játszható :twisted: ). Szeretem ha egy fajnak megvan mind a két oldala, nem csak jó vagy csak rosz, ettől lesz életszagú, két egyforma élőlény nem igazán akad egyik világban sem. Ebben az esetében a két oldal két teljesen külön csoportra szakadt. És hát nekem a kráni verzió jobban bejön mint a sima.

Az elfekről: Annyira tiszta faj lenne? Nekem senki se mondja egy fajra hogy tiszta addig míg a legfőbb erényeik közt az van,h nagyszerű íjászok!

Shalafi attól hogy valaki íjászkodik még lehet becsületes és tiszta harcos. Lásd a szamurájok 3/4-es íja, és szerintem ehez nincs mit hozzáfűzni a továbbiakaban.

Na és az ork:

Orknak lenni jó azért mert:

:arrow: Ami a szívén az a száján.

:arrow: Hatalmas harcosok( és ezt azok is tudják akik, azt mondják hogy van náluk jobb).

:arrow: Akárki akámit mond ott az orkbecsület (vagy hordaszellem nevezzük aminek akarjuk).

:arrow: És ott az állatias ravaszság, amivel nem számolhat a legfényesebb elméjű magiszter sem.

Link a hozzászóláshoz
Az elfekről: :evil: Annyira tiszta faj lenne? Nekem senki se mondja egy fajra hogy tiszta addig míg a legfőbb erényeik közt az van,h nagyszerű íjászok! Abban hol a tisztaság, hogy 100 métererről leszedik az ellent??? Na ne undorító mocskos kétszínű, álságos faj. Ráadásul gyengék is hiszen ha nincsenek a Gnómok akkor az elfek eltünnek a másodkor süjjesztőjében!!! (Hőseposz)

Az elf egy szerencsétlen kétszínű, dekadens, fizikailag semmitérő korcs faj!

NA elnézést attől aki szereti őket de ez a véleményem. És nem szeretm, h csak istenítenek egy fajt, de nem látják a hibáiikat. És azt sem szeretem, h mindenhol az elfek a leg a leg a leg.... áhhh :evil:

A Kráni elfek pedig: kimutatják azt amit a többi fajtársuk elrejt!!!

Nem szeressem semmiféle elf fajt (kezdve a félelfektől az obszidiánelfekig), inkbb egy buta, büdös ork, vagy egy kis töpszli törpe!!!!!! Ezek a fajok legalább, szemtől szembe megmondják a véleményüket!

No, van itt pár tévedés.

A "tiszta faj" nem egyenlő az "erkölcsös faj" szóval, ez kis fogalmi hiba. Tehát az, hogy egy faj tiszta, azt jelenti, hogy nem engedte magát keveredni más vérrel, vagy ha mégis, akkor a fattyúkat nem veszik maguk közé, vagy csak nagyon kérdéses esetben. Az amundok tiszta fajnak mondhatóak, mégsem mondanád rájuk sem, hogy erkölcsösek :) Ha jól tudom, nagyobb csúnyaságokat tettek, mint az elfek.

Az íjászat: az íj bizony nagyon régi és nagyon elterjedt fegyver, még a Földön is (lásd Phoenix hozzászólását, a samurai harcosok is rendkívül gyakran használták, őket pedig nem lehet sunyinak nevezni.)

Egyébként ha más világot veszel, teszem azt a Tolkieni középföldét, ott az orkok is legalább olyan jó ijászok, mint az elfek. Akkor ők is sunyik. Ezt mondjuk sneki nem vitatja.

Egyébként az elfek azért ijászkodnak (nem kizárólagosan, mert az én elfjeim pl nem nagyon szoktak...), mert az ügyességükhöz ez méltó és ez a tradícionális fegyverük. Attól még nem fognak bárki sunyin lelőni, csak mert megtehetik. Az más kérdés, hogyha orkként a közelükbe merészkedsz, akkor bizony viseld a sorsod.

Hogy egy faj milyen, az már mindenkinek az ízlése szerint alakul. Nem foglak meggyőzni arról, hogy az elfeket milyeneknek képzelték el, mivel gondolom neked ez a véleményed: "undorító, álságos, kétszínű".

Az más kérdés, hogy szerintem nem ismered őket eléggé, ha így vélekedsz róluk.

Gyengék lennének? A Hőseposzban a gnómok elmenekülnek a föld alá, míg az elfek tovább küzdenek. Szerintem nem teljesen helytálló, amit ide írtál, vagy nem olvastál elég körültekintően. Egyébként úgymond szimbiózisban éltek. A gnómok nem képesek harcolni úgy mint az elfek, az elfek pedig nem tudtak a föld alá ásni, ezért összefogtak a közös ellenség miatt. Egyik faj sem volt gyenge, vagy erős, csupán máshoz értett.

Senki nem isteníti az elfeket, sőt, én inkább mindenkitől ezt a véleményt hallom, szóval úgymond divat lett megvetni az elfeket a LOTR film óta. És miért? Mert szépek, emiatt pedig mindenki csak ripacsoknak látja őket. Pedig a szépségnek semmi köze sincs a dolgokhoz. Az elfeket nagyon nehéz kijátszani, főleg jól kijátszani. Annak ellenére, hogy bennük vagyok a legjártasabb, sosem sikerült egyszer sem olyan elfet hoznom, amire azt mondtam volna: "igen, ilyenek, ezaz." Sajnos sokan csak azt látják benne, amit te is. Neked is és nekik is csak azt tudom mondani, nem éreztétek át a dolgot. Ez nem baj, de az már igen, hogy ez alapján formálsz véleményt, ráadásul ilyen keményet. Én nem ismerem eléggé az orkokat ahhoz, hogy megítéljem őket, úgyhogy nem is teszem.

A kráni elfek és a vélemény megmondása.

Az elfek is megmondják, legfeljebb az ork nem fogja fel :) De ez megint más kérdés :)

A kráni elfek egyébként nagyon érdekes faj, nagyon nehéz és összetett. Ha már itt tartunk egyébként sunyibbak, mint a fajtársaik, ezért nem értem a hozzászólásod...

Nekem különösebben nincs is bajom a kráni elfekkel, azon felül, hogy még egyetlen hiteles alakítást sem láttam, de még megközelítőt sem. Nem csoda, hiszen az emberi gondolkodástól annyira messze áll a felfogásuk, mint az ég a földtől, és emiatt általában ezt sem érzik át. Baj is lenne, ha valaki tudná hozni az echte kráni elfet, azt jelentené valami gond van nála :) Éppen ezért inkább csak tápolásra használják, vagy pedig mert "Most különlegeset hozok" vagy "Most ütős KM-gyilok karakterem lesz". Kb ezeket láttam eddig :)

És végezetül:

Egy fajt sem érdemes ilyen keményen bírálni, mivel mindegyiknek megvannak a saját előnyei, gyengéi és tradíciói. Mindegyik faj jól kitalált és beleillik Ynev világába (na jó, talán a jahutor nem :) ), innentől kezdve pedig helye van, méghozzá vitathatatlanul. Mindenki mással szeret játszani, mindenki mást kedvel. Ezt illik tiszteletben tartani.

Link a hozzászóláshoz
Ahht, hogy az elfek felvegyék az Aquirokkal azt a bizonyos kesztyűt a leegőben (különben sima hent lett volna) ahhoz repülő szerkezetek kellettek amiket a gnómoktól kaptak volna...ergo ha nincsenek gnómok akkor volt elf nincs elf...

Az elfek gyengeségét mutatja, hogy évekig semmit sem tudtak tenni a koponyaszövetség ellen! Pedig az holmi orkokból állt. (Na jó ott volt Ughjorbagan :twisted: , imádom is ezért őt)

Az Orkokról még annyit, hogy ők nem buták, csak más irányu az érdeklődésük ezért az emberek számára buták valóban! DE megvan a magukhoz való eszük, ugymint a barbároknál le van írva!

Na erre még pár dolgot :)

A Hőseposzban világosan le van írva, hogy az égi hajókat nem a gnómok építették, hanem az elfek. Elf irányította (lásd nagator) és elf mágia tartotta a levegőben, ahogy az aquirok hajóit meg az aquir hatalom. Szegény gnómoknak ehhez semmi köze nem volt :) Az aquirok ellen sem harcoltak szegény gnómok, az a helyzet... így az elfek a te szóhasználatoddal, maguk vették fel ellenük a harcot. Az előző hozzászólásomban látod, a gnómok miben segítkeztek.

Minden tiszteletem Ughjorbagané, mivel szimpatikus ork volt. Csak nem volt teljesen az :) Nem véletlen, hogy a démoni síkra távozott holta után. Az egyetlen ork nekromanta volt, és nem véletlen az sem, hogy nem volt utána több, ugyanis Ughjorbaganban más is lakozott az ork szellemen felül.

Elhiszem, hogy szereted az orkot, és nagyon tetszik ahogy mellette érvelsz. És emellett roppant megdöbbentő számomra, hogy mégis ilyen klisékbe hagyatkozol, ha az elfekről van szó. Esetleg nem lehet, hogy te meg őket nem érted meg, és csak szimpla sztereotípia amit mondasz róluk?

Link a hozzászóláshoz

Andoron: Az elfeket én is megvetéssel kezelem, de ennek semmi köze hogy mennyi szépség módosítót kap vagy hogy milyenek voltak a gyűrűk urában. Legolas jó arc volt. A M* beli elfek a megélt tapasztalatai miatt lenézi az embereket( ha 1000 évig azt kellele néznem hogy hogyan gyakják egymást akkor én is lenézném az embereket 8) ), valamint ott van Shirenar ahova se egy ember se egy félelf se senki nem mehet mert abban a pillanatban :!: MEGÖLIK :!: . És pont ez a hozzá állásuk miatt, meg a Tizedik c. könyv miatt (Ez után a könyv után valamieért az elf nyelvet azonosítottam a némettel :) ) ki merem mondani, hogy az elfek számomra a legvisszataszítóbb népség. Valamint szvsz a M*-ban csak NJK-nak való kijátszhatatlansága miatt.

Link a hozzászóláshoz

Andoron: ELnézést kértem tuttommal mindenkitől akit megsértettem....

Az elfeket pedig kikérem magamnak, hogy klisék szerint ismerem, anak ellenére, hogy nem szeretem őket igenis elolvastam a Summariumban a róluk szóló részt betüről betüre. A hőseposzt pedig már elég rég olvastam ugyhogy elnézést a tárgyi tévedésekért!

Az elfekről alkotott véleményemeta summarium olvasása után hoztam meg. Azért mert annyira felsőbbrendűnek tartotta magát és annyira el volt szálva magától a törénetet elmondó elf, hogy rosszúl voltam tőle.

És az alapján ítélem meg őket, hogy eelismerem az eredményeiket is! Tisztában vagyok azzal, hogy remek íjászok, a kékedzésű tecknikájuk (igaz ezt most nem használják már, kivéve a homoki elfeket), Természet páratlan ismerete vagy sorolhatnám és viszonylag jól ismerem a kúltúrájukat is (Azért nem tudnám felsorolni az összes kalahorájukat).

Az íjászatról is tudom, hogy milyen ősi "művészet", hiszen még a barlangrajzokon is találni íjászkodó ősembereket. De ezt nem ilyen alapon ítélem el. Számomra egyáltalán nem tisztességes az, hogy vki X méterről lelövi a másikat és ez neki jó! Én személy szerint a tiszta egy-egy elleni harc híve vagyok, szemtől szembe, ahol mindenki megmutathatja a tudását, és nem anak, hogy X méterről lelövöm a másikat mert én ilyen ügyes gyerek vagyok.(Ezért van az, hogy az én karaktereim nagyon ritkán használnak íjat, szinte sosem és akkor sem főfegyverként)

Ja és a tisztaságról: Egy faj tisztaságába igen is beletartozik az, hogy keveredtek-e vagy sem, vagy az erkölcsi tisztaság! Ezért az AMudokat nem nevezném tiszta fajnak maximum tisztavérű fajnak! És az Elfek elismerik a Félelfeket, hiszan ha jól emlékszem akokr valamlyik jelenlegi Luminatar félelf (talán az Erioni ,de nem akarok hülyeséget mondani)

Szerintem yneven az egyetlen faj ami teljesen megfeleltethetző ennek (nincs vérkevereés, tiszta erkölcs), a Tarini törpék! Azért írok Tarinit mert szorosan el kell választani tőlük a Zimah követőktől! Ezt arra alapozom, hogymég senki sem hallott fél-törpéről :shock: , és azt hiszem, hogy az erkölcseiket sem kérdőjelezi meg senki! Aki igen annak elég alapos indok kell!!(Mégegyszer nem a Zimah hitüek, azok számomra nem törpék)

Link a hozzászóláshoz

Szerintem yneven az egyetlen faj ami teljesen megfeleltethetző ennek (nincs vérkevereés, tiszta erkölcs), a Tarini törpék! Azért írok Tarinit mert szorosan el kell választani tőlük a Zimah követőktől! Ezt arra alapozom, hogymég senki sem hallott fél-törpéről :shock:

Notice 1: "senki sem hallott fél-törpéről" -> Ennek egyszerű az oka. A törpe faj szaporodásképtelen más fajokkal. Tehát nem létezik féltörpe. Benne van ETK-ban és/vagy Summáriumban (nem tom már melyikben). CSAK ez az oka annak, hogy nem létezik féltörpe.

Notice 2: "egyetlen tiszta faj a tarini törpék" -> Kicsit elfogult. ;)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Elion,

a válasz, igen.

Kráni elf:

Erő: -1

Állóképesség: -1

Gyorsaság: +1

Szépség: +1

A kráni elf alapesetben 35-ös Cé-vel rendelkezik (esetében nincs kasztmódosító, ahogy a sima elfnél sem)

A nekromancia típusú mágia ellen nem 8-cal, csak 4-gyel gyengébb az ellenállásuk.

Infralátás, futás, állatmegnyugtatás, életkor, faji maximumok, természet-szeretet azonos. Kráni félelf NINCS. (meg amúgy a MAGUS-ben half elf sem... :? )

A kráni elfek fajból származó képzettségei (öt fokban):

Fegyverhasználat 3,3,3*

Lovaglás 4

Állatismarat (ló) 4

Egyensúlyérzék 75%

Idomítás 3

Erdőjárás 3

* Csak fajuk fegyvereit alkalmazzák, nem tanulnak újakat sosem. A darabszám a kaszt függvényében változhat.

A kráni elf jelleme, viselkedése tekintetében jeveslom a SUMMARIUM elfes részének áttanulmányozását, ennek hiányában személy szerint nem javasolnám sem játékosnak, sem KM-nek a kráni elf alkalmazását. Nagyon nehéz faj.

Egyébként dolgozok egy kráni elf kiegészítőn, de nagyobb munka, mint gondoltam, szóval még soká lesz kész... :oops:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem a khál, és az ehhez hasonló fajok valók a tápolásra. Én ezeket nem is engedem játszani. Véleményem szerint a Wier, a Khál, és az Amund NJK-knak lettek kitalálva.

Időközben változott a kedvenc fajom is. Sőt. Most már alig játszom törpe karakterrel. Szvsz az emberrel lehet a legtöbbféle szerepjátékot játszani. Pl: egy orkot nem fogsz találni Élet jellemmel, egy elfet valószínüleg nem fogzs látni Halállal. A jellemek skálája szerintem az emberek miatt lett létrehozva. Érttsd: alapból minden fajra jellemző egy alapjellem. Az embereknél ilyen nincs.

Egy másik kedvenc fajom a gnóm. Ezekkel általában sok színt viszek a játékba. Ez nem azért van, mert én csak így tudok játszani, hanem a gnómnak már csak a kinézete is vicces, nemhogy a felfogása, és a beszélése.

Tiszteltem

Link a hozzászóláshoz

Üdv! Igazad van az ember mindenek felett!! Khál nehezen illik bele egy város utcai forgalmába! Amund meg mit kezd a gyülölt emberek között, és hogy leplezi magát?? Persze mindig sisakban van!! Volt egy Gnóm NJK.-em amit mindig "rugdostak" a Jk.-ek,Pedig nagyon jól játszottam ki, amiben tudott segítette öket és rengeteg kaland lehetöséget hozott- de nem kellet a társainak így kimeséltem!!

Link a hozzászóláshoz

Hmm.... az amubnd, khál és wier mellett én ide venném (és veszem is) a Dzsenneket mint NJK faj, nagyon szélsőséges esetben engedek egy JK-t Dzsennel játszani, én olyankor azt ajánlom legyél Dzsad(ember).

De ezen felül kategorikusan NJK fajnak használom az Elfeket is , és mielött enkem esnének 8) nem azért mert ellenszenvezek az egész fajjal (habár ezt sosem tagadtam), hanem mert szerintem túl sokáig élnek, túlságosan más a felfogásuk és életnézetük ahhoz, h emberek közt játszanak. meg is magyarázom. Ugye az elf él 2-3 ezer évet. Az ember meg ha nagyon mákos akkor 100-at. Ha egy elf bent van a csapatban és együtt fejlődik az emberekkel ez azt jelenti , hmíg az ember 20-30 év melóval eléri a mondjuk a 15. TSZ-t (hasra ütöttem) addig az elf is eléri ezt a szintet ennyi idő alatt., de míg az ember már vén és öreg addig az elf...hmmmm marad még 1000-1500 éve.... De ha reális akarok lenni, merthogy akkor ő lasabban fejlődik mert (azon kívül , htélleg agy van) ő 5 évig nézi , hnő a fa meg a fű meg ilyenek. szóva ha reális akarok lenni akkor jobb esetben osztom a akapott Tp-jét 10-el aminek meg a JK nem fog örülni, ezért inkább NJK és ha mindenáron ragaszkodik a JK akkor azt mondom, h félelf.

Ugyanezért ritkán engedek törpét is mert (habár közismerten nagy kedvencem) szintén sokat élnek ahhoz! (Dehát mint mondtam már elfogult vagyok velük szemben 8) :lol: )

A fajra jellemző jellemről csak annyit, h igen is van az emberekre jellemző és ez pedig az Élet,Rend vagy Rend Élet esetleg külön külön és ezt nem én találtam ki, hanem vmi hivatalos M* kiadásban olvastam....

P.S.: Hát igen ha vki télleg kijátsza a jellemét előfordulhat, h kellemetlen helyzetbe kerül, ez a szerepjáték, a jó szerepjáték!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...