Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc fajod?


Sychter

Recommended Posts

Létezett egy nép, a Farkasszellem népe, akiket Orwella megváltoztatott, és ezeket hívjuk orkoknak, nem? A lényeg, hogy OrWella nem a semmiből teremtette őket, hanem egy meglevő faj összes tagjából,, amiből ha maradt volna eredeti formájában, akkor azokat máshogy neveznénk talán, s ha a régiek neve is az volt, mondhatjuk, hogy Orw. újat teremtett egy régiből, mint ahogy ha minden majomból ember lett volna, most nem létezne a majom név, mert az ember és majom ugyanaz.

Ez megoldás ahhoz, hogy egyik könyv se mondjon valótlant. (habár kissé skolasztikus a megközelítés de szerintem így gondolták)

A dzsennek úgy tudták uralni a föld síkját, ahogy az amundok is. Egyrészt földalapú síkről jöttek, másrészt az amund főpap úgy pusztította el az elfek seregét, hogy a föld sííkját nyitotta meg annak közepén és átjöttek az elementálok, stb.

Valóban a mentálsíkon történik a teremtés, de attól a dzsennek akkor sem tudtak akármekkora változást előidézni, teremteni, mert csak annyit tudsz teremteni, amekkora a hatalmad.

A Látogató a sötétségből nevű modulban az Ynevi kóborlásokban az Óelfnek van egy olyan hatalomszava, hogy a Valóság megváltoztatása. Ez jó példa erre. Meg van adva a sugár, amiben az történik, amit akar, de csak addig.

A dzsenn szablya két féle. Egyrészt azért, mert az alapkönyvben még 2k6+3as sebzése van és a többiben lesz k6+3as. Ez nem azt jelenti, hogy a másik nem létezett, minthogy azért mert ETK-s Arel pap más és kevesebb szférás mint a régi, írják, hogy azért a legjobbaknak 4 szférájuk van. A megoldást a Bestiárium rejti. A dzsinnek dzsenn szabját használnak (nem mintha tőlük vennék, csak ugyanolyat :lol: ) a közrendűeknek és mesterdzsinneknek k6+3-as sebzésű a hercegeknek és hatalmasoknak pedig 2k6+3-as sebzésű rúna nélkül. A hierarchia és a kultúra pedig a dzsenneknél is ilyen jellegű, meg a nagyurak mért is harcolnának fogpiszkálóval aminek nincs sebzése és vághat hármat, mire sebez annyit, amennyit a menesz szakít ki egyszerre a testéből.(persze tudom-láncinget hordtak.)

Link a hozzászóláshoz

A vonatkozó témában írt hsz-em saját véleményem Takeda, köszi a dícséretet :) Egyébként teljesen rendben van amit előző hsz-edben közöltél, az hogy Orwella egy már meglévő fajt alakíott át saját "ocsmány képére". Bár tényleg skolasztikus megközelítés, de ez állja meg lejobban a helyét minden tekintetben.

A Summarium néha ellentmondásos, de én ragaszkodnék ahhoz amit leírtam, az istenek bocsássák meg csökönyösségemet :)

Nos a dzsennekről annyit, hogy valóban nagy mentális valamint föld elemi hatalommal rendelkeznek. Takeda által a szablyájukról leírtak szerintem megfelelnek a valóságnak, bár ez konkrétan sehol nincs hivatalosan leírva, okos egy következtetés és beilleszthető a MAGUS világába...

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Elszántam magam, én is beleszólok! Hátha valaki hasznát veszi. Elmondom én hogy látom. Először is, minden tiszteletem Shalafi-é, mint a törpe népek szakértőjének, de hozzátenném, hogy a régi korokban a törpék abszolút barátságos és nem harcias népek voltak. Még a legendáik is úgy szólnak, hogy túl sokáig hagyták megtorlatlanul az idgenek pimaszságát, mígnem késő lett. És én elhiszem azt is, hogy azok a hóhajúak a kyrek voltak. El is mondom, miért. Először is, köztudott, hogy a kyr flotta egyes hajó elsodródtak a fő egységtől, és nem elképzelhetetlen, hogy egészen Beriquel-ig eljutottak. A kyrek pedíg harcos nép voltak, a hajókon főleg fegyverforgatók és varázslók utaztak, így aztán nem csoda, ha legyőzték a törpéket. Továbbá, ha utánanéznék, lehet hogy kiderülne hogy időrendileg is egybeesik a két dolog. MagyarGergely véleményére jegyezném meg, hogy fél kontinens meghódítása után tényleg visszatértek volna. De mi van, ha ők nem is hódítottak meg egy fél kontinenst? Ezt úgy értem, hogy ha már a hódítás elején elszakadtak a fő flottától, akkor azok nem is tudhattak arról, hogy mi történt elveszett társaikkal, és mivel a crantaiakkal kellett megvívniuk, nem sok idejük volt azzal foglalkozni, hogy a maradék hajóval mi lett. Ha elsűlyedtek, úgy is mindegy, ha meg nem, akkor maguk is képesek kezükbe venni az irányítást.

Khmmm... Takeda: helyesírás. Sugro. Az elf kardtáncosok pedíg shalarryn-ok. Hozzátenném továbbá, hogy a megmentették azért elég durva fogalmazás, tekintve hogy csak Kenawyn maradt életben, a Kék Hadjárat pedíg végel kudarcba fulladt.

Mindazonálltal megjegyezném, hogy a dzsennek a mentálmágia mesterei, de még is, belegondolva logikus, hogy értenek a föld mágiájához is, hiszen mentálmágiával nem lehet sivatagot teremteni!

Takeda: én nem tudok arról, hogy Sugro egy aquirral kötött volna szövetséget. De most utána nézek. Sugro Bul Ruurig homálytestvére. Ha belegondolunk, hogy Bul Ruurig isten, akkor Sugronak is annak kell lennie. És mivel Bul Ruurig adta a törpéknek az "ősi nyelvet, melyel a kövekhez szólhatnak" feltételezhetjük, hogy Sugro is adott hatalomszavakat a papjainak. Megjegyzendő, hogy csak a Sugro hitű törpe papok képesek aquir hatalomszavakat használni, az egyszerű Sugro hitű törpék nem! Nos, a Kürtszó a ködben modulban tényleg le van írva, hogy Sugro alkut kötött egy ediomadi ősaquirral.

Nah, remélem tudtam valami használható gondolattal is szolgálni. Üdv:

Darun

ui: nem is gondoltam volna, hogy ennyire pörög ez a topic. Nah, holnapra megint olvashatok! .-)

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

MagyarGergely: az orkokról. Valóban úgy van leírva, hogy Orwella teremtette őket, de ez már akkor is ellentmondásban állt azzal, hogy az Elfek északi birodalmát ők pusztították el, ergó: sokkal előbb léteztek Orwellánál. Egyébként többé-kevésbé egyetértek veled. A léleknélküliséget én (talán furának találjátok) de úgy magyaráznám, hogy az orkoknak soha nem voltak isteneik, vagyok túlvilági pártfogójuk. Mindíg is a szellemekben hittek, így a lelkük nem kerülhetett Isteni Síkra. Azonban nem is enyészett el. Ha úgy tetszik, ők is szellemekké váltak, avagy beleolvadtak a Nagy Közös Szellemtudatba.

Link a hozzászóláshoz

Hát igen valóban elgondolkodtató kérdés Darun. (Magam is sokat merengtem, h leírjam e ugyanis rengeteg benne az ellentmondás.) A "büntetés" valójában egyfajta áldás is. A Farkas szellem - ahogy írva vagyon -valóban élete árán védelmezte meg a népét. Viszont tudta, h Orwellának követőkre lesz szüksége, lelkekre, melyek táplálják ocsmány birodalmát. Ezért dönthetett úgy halálával a Farkas szellem, h népe inkább az ő "kebelére" (értsd síkjára) térjen meg a legnagyobb vadász példáját követve, ki elpusztult egy halhatatlannal vívott óriási csatában: Itt vág egybe gondolatmenetem veled Darun, h az orkoknak nem voltak isteneik (a Hetedkorban Orwellán kívül a Hallgatag Úr a másik) valójában saját héroszaikat, azaz nagyhatalmú szellemeket tisztelnek (akik jóval kézzelfoghatóbbak számukra bármely entitásnál hiszen legtöbbjük fajuk egy kivételes tehetségű tagjából lett a legendáik szerint). A lelkük jó időre kiesik a körforgásból (egy más síkra tér meg, ahonnan nem megidézhető az elsődleges anyagi síkról), erről már írtam előző hsz-eimben hogyan vélekedem. Érdekelne, hogyan érted a Warcraft féle "saját szájízű" teremtésmítoszt Darun, ha szabad íly puritán fogalamzást tennem. A büntetéssel - félreértés ne essék - nem a népét kívánta súlytani, hanem azt aki át akarta felettük venni az irányítást. (Ezt a célját Orwellának már akkor tudta a Farkas szellem szerintem.) Hangsúlyozom, ez csak személyes feltételezés, attól elnézést kérnék aki tényként kezelte előző hsz-em ezen részét! A Hőseposzt még nem olvastam, de rövidesen mindenképpen belekezdek, hátha bővülök egy-két információval :)

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Azt hiszem, ez az orkos téma egyre jobban kezd elkanyarodni a homályos emlékek alapján összeállított mindenféle saját elképzelések halmazává. Ez nem biztos, hogy rossz, hiszen mindenkinek van saját Yneve, amin játszik, vagy mesél. De az érveléseknél oda kell figyelni, hogy ki mire hivatkozik ám! Ez nem Warcraft, hanem MAGUS.

Attól persze még nem biztos, hogy minden rossz, amit esetleg az ichlet meg, de attól, hogy valami még logikus valakinek a gondolatmenetében, nem biztos, hogy egyezik a szabálykönyvekkel.

Darun,

nem mondom, hogy minden rosz, amit írtál, de azért nem árt pontosítani a Summariumból. Pl. az orkoknak le van írva, hogy nincs lelkük. (kivéve a fehéreket, mert nekik Darton adott)

Az is tény, hogy az orkok már Orwella efektíve Orwellaként való megjelenése előtt is a túlvilági létet "hajkurászták", nyilván azért, mert már akkor sem volt nekik lelkük, és ezért lehetőségük az ujjászületésre. Lásd a korai ork héroszok. Namármost, ha Orwellának ugye nem volt hozzá közük, akkor a Farkas-szellem kivel is küzdött, és főleg miért?

Egyébként Agis ötete sem hangzik rosszul, bár az Orwella-átka név, meg hogy tőle származik, elég egyértelmű.

Az orkok hite igencsak más, mint a szellemhit, az pl. a Sámánoknál van. Attól még, hogy a Farkasszellemnek "szellem" a neve, még nem szellemhit az orkok hitvilága.

az orkok már a fajháborúk végefelé megjelentek Yneven, amikoris még semmiféle emberi Isten nem létezett.

Azért ott volt Cranta, meg az isteneik, akik talán még ma is megvannak...

Szeretnék rávilágítani továbbá arra, hogy a MAGUS szabálykönyvek, illetzve annak világleírás részei illetve a MAGUS logóval megjelenő regények információértéküket tekintve nem egyenrangúak. Ezt bárki könnyen beláthatja, ha megnézi, kik is írták őket. Tehát adhatnak jó ötletet, esetleg magyarázatot is, de ami a regényekben van, az SZERINTEM nem fix, ha arról egy szabálykönyv tárgyilagos leírása mást mond. Jól is néznénk ki, ha pl egy bárd papi mágiát nyomna, csak megt egy regényben is olvasott már ilyet...

A regények a MAGUS világában játszódnak, igyekeznek követni a szabályokat is, meg a történelmet is, de nem mindig sikerül tökéletesen, hiszen nem is ez a céljuk! Ezt csak azért írom, mert erősen elkanyarodunk a regélnyes magyarázatok felé.

Link a hozzászóláshoz

Én nem láttam igazán eltévelygő megoldásokat. A gondolatmenetek fő eleme itt az értelmezés és beazonosítás akár földi, akár Magusbeli nézetekhez.

Darun: a Nagy Közös Szellemtudatról írtak nem mondanak ellent annak amit mi állítottunk, inkább te más kifejezésekkel beszéltél. Persze nem egyszerű a kettő megfeleltetése de nézd meg mégegyszer.

Az elfek esetén csak felületesen írtam a dzsennekre kihegyezve, de az aquírok+amundok esetére már nem emlékszek. Aki emlékszik írja le lécci.

A törpéknél azért Sugró követői (szerintem) csak közösséget alkotnak.

Mint ahogy egy sátánista se a templomba járókkal haverkodik, és a széplelkűek között nehezebb átesni a túloldalra, illetve ha mégis, akkor segítenek rajta.

MGergely: A sámánhit és az orkok hite nem különbözik igazán. Vegyük példának Pálinkás mester Hollóidők c. könyvét Rashaddal.

De ez csak azért nem egyértelmű mert az ork hitvilágról nem sokat írtak.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Agis Asticles: Szvsz fölösleges bocsánatot kérned! Véleményeket ütköztetünk csupán, semmi több! Ami az ork teremtésmítoszt illeti, ha minden jól megy, hamarossan megtárgyalás végett elő is adom itt, nektek. Ami azt a "másik síkot" illeti, azt nem tudom hogy az Isteni síkokról is lehet-e lelket idézni (legjobb tudomásom szerint lehet), de az orkok lelke semmiképpen nem maradhat meg. Mivel szeretem az orkokat, nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy csak úgy megszűnnek létezni, ezért találtam ki azt, hogy visszaolvadnak egy "közös tudat"-ba.

MagyarGergely: Igazad van, abban is, hogy mi itt M*-t játszunk, de ha saját véleményem van, tartsam magamba? Vagy esetleg ajánlasz egy topic-ot, ahova menjek át? Először is, ha jól emlékszem eddíg kizárólag a Summariumra hivatkoztam, nem kevertem bele a saját gondolataimat, az orkok halála utáni dolog meg szerintem nincs teljessen tisztázva! Ez nem Warcraft. Ez nem MAGUS! Ez szerepjáték. A M* jövője bizonytalan, a szerepjátéké nem. Ne legyünk szűk látókörűek, Yneven kívül léteznek más világok is! Én csupán egy olyan dolgon gondolkodom, amivel a különböző rendszereket össze lehet kötni. EH! Hülyeséget beszélek. Nem a rendszert, mert a k100-on kívül nem ismerek mást. Én a világokat akarom "csak" összehozni. Egyébként, ha nem tetszik, nem kell elolvasni minden hsz-t. Én már régóta gondolkodom ezen, és kíváncsi vagyok mások véleményére. Sajnálom, ha ez téged zavar. De ha már vitatkozunk, akkor szeretném megkérdezni, hogy miért harcolt a Farkas szellem és Orwella, ha az orkoknak nincs lelkük? Nem lehet olyasmiért harcolni, ami nem is létezik! Vagy Orwella lelket akart adni az orkoknak, hogy aztán elvehesse tőlük? Továbbá, ha az orkonak nincs lelkük, akkor (mivel a lélek asztrál+mentál) az orkok nem is rendelkeznem gondolatokkal vagy érzelmekkel? Akkor immunisak az ilyen mágiaformákra? Ami a szellemhitet illeti, nem a sámonoknál van, hanem a noádoknál, de ez lényegtelen. Az ork sámánok mágiája, annyiban papi, hogy egy magasabb hatalomtól kapják. Az ork héroszoktól. A szellemhitet arra értettem, hogy pl. egy ork nem betöri a worg-ot, hanem megkéri a szellemét, hogy legyen a társa. Vagyis a környezetét szellemek formájában. Cranta. OK, te mondtad. Papok, paplovagok II. 108.oldal Tongoria. "...gyökerei egész a Negyedkorig nyúlnak vissza." Queron-t viszont az orkok a Másodkorban puszították el. Ajánlom neked is a Hőseposzt. Nagyon jó könyv. De úgy látom, hiába is ajánlom. EH! Még senki nem mondta neked, hogy szakadj el kicsit az írástól? Hol marad a fantázia? A szabályok nem dogmák, amikhez ragaszkodni kell. Ezek csak segítséget nyújtanak. Egy rendszer arra való, hogy ha elmegyünk versenyre, legyen egy közös támpontunk. De ez nem verseny! Most a fantáziánkról van szó! Sogron nem a tudást, hanem a gondolkodást patronálja, ne feledd!

Takeda: igen, én is tudom. Én csak megpróbálok konkrétumot mondani. Ez egyrészt ammiat van, amit mail-be is írtam, másrészt meg az elképzelésem egyes apró részei. Ami a törpéket illeti, ebben nem lennék biztos. Szerintem ők is a törpék között élnek, erre példa a Kürtszó a ködben is. Másrészt ott le is van írva, hogy gyakran még egymásról sem tudnak. Ez persze csak a papokra vonatkozik, az egyszerű hívőkről még találgatni is nehéz feladat. Ami viszont az ork sámánt illeti, azt elfelejted, hogy Rashad nomádok között nőtt fel, ezért lett belőle nomád sámán. De egyébként én is eztet mondatm! .-)

Darun

Link a hozzászóláshoz

Mindenkinek megvan a saját Ynev-e valóban. Egy együtt játszó csapatnál az a fontos, h a játék élvezet megmaradjon, valamint mindenki karaktere ésszerű kijátszásával élvezze a szerepjáték feledhetetlen élményét. Vannak adott dogmák minden rendszerben, melyek nem áthághatóak; elképzelhető ugyanakkor h egyes rendszerek közt ábrázolásmódban és karakterekben vannak átfedések, ennek ellenére minden rendszer úgy lett megalkotva, h egyedül is megállja a helyét. Ilyen a MAGUS, Shadowrun, Warhammer..stb. h csak néhány példát említsek. Okos dolog értekezni dolgokról, viszont erős vitákba bonyolódva, csak önnön bigottságunkat igazoljuk, nem elfogadva a másik fél szempontjait. Nem előre tekinteni, hanem bebukolózni fogunk saját kicsinyes világunkba...

Nos, ha nagyon kötekedni akarnék Darun és Takeda a kaland modulok legtöbbje pályázatra lett benyújtva melyet aztán "felülbíráltak" a MAGUS alkotói, s kiadtak ynevi kóborlások + kalandozások címen. Ennek ellenére ezen modulok rengeteg olyan adalékot tartalmaznak, melyek egyáltalán nem, vagy csak részben, legrosszabb esetben viszont teljesen ellentétes érveket, szabályokat vallanak a szabálykönyvekben lefektetett dogmákkal szemben. Talán a kristályszférák szerkezetén kívül egy rendszer sem tökéletes, s rossz út ha erre úgy tekintünk h mibe köthetnénk bele, inkább be kellene toldozni-foldozni a réseket, s kompromisszumokkal áthidalni a problémákat.

Darun: talán valóban úgy látod, h felesleges bocsánatot kérnem, viszont én pedig úgy látom, ha érvelek valami mellett, s tévedek azon dologgal kapcsolatban, s valaki ésszerű magyarázatot ad arra, h miért történt, akkor elnézést szoktam kérni, h valótlan dolgot állítottam, s készséggel módosítom akár hsz-e(i)met is. De ez én vagyok, tenném hozzá gyorsan. Isteni síkról szerintem is lehet lelket idézni, maximum a 100mp fölött többlet manapontba kerül. (Ennek módja nem tudom, h le van e írva valahol.) A véleményemet ezen passzussal kapcsolatban már kifejtettem.

Valóban ha a fantázia útján haladunk végig sokkal több mindent vihetünk végbe, de ugyanakkor az a adott rendszer sajátosságait dobjuk sutba. Jómagam jópár szerepjátékkal játszottam már, s igen érdekesnek tartanám például az Ad&d sötét elfjeit, összehozni a MAGUS-béliekkel, aholis ezen nép talán pár 100 megmaradt aquirból ál... Nem tudom, h ezt hogy gondolod Darun, de kíváncsian várom mi sül ki belőle. Szerintem hatalmas káosz, de hangsúlyozom ez az én véleményem, s nem fogok érte bocsánatot kérni biztosíthatlak. Más szempontból viszont megtisztellek annyival, mint egy másik topicban szó volt erről, h elolvasom a hsz-eidet, s szerintem ezzel mások is így vannak.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nos érdekes hozzászólásokat olvashatunk, hangnemben és tartalomban egyaránt.

Darun,

nem akartalak megbántani, remélem - bár nem vagyok benne biztos - hogy ezt te is így látod. Én abban a szellemben - lehet, hogy tévesen - ülök le itt fórumozni, hogy a MAGUS nevű szerepjáték világáról folyik a beszélgetés, azaz Ynevről.

Félreérted továbbá, hogy elítélem a "gondolkodást" vagy a saját ötleteket. Nem erről van szó. Az én meglátásom szerint ha egy adott világról beszélgetünk, akkor annak forrásanyaga a hozzá kiadott könyvek, amiket szintén nem árt rangsorolni, erről egyébként volt már szó nem is olyan régen. Következésképpen vannak kész, adott információink, amiket ha elvetünk, akkor már nem arról a világról lesz szó. A réseket, homályos foltokat be lehet, és be is kell tömni saját ötletekkel. Szintén megbeszélés, egyeztetés tárgyát kell, hogy képezzék az olyan dolgok, amik így is, úgy is le vannak írva, tehát kell egy közös nevezőt találni benne.

Nekem azzal van bajom, ha valaki az egyébként logikus fejtegetései során olyan dolgokat is tényként közöl, amik ellentmondanak a már leírtakkal. Szerintem ez nem merevség, vagy a másik véleményének el nem fogadása, hanem az eredeti világhoz való ragaszkodás. Megjegyzem, nem hinném, hogy ez itt, ezen az oldalon, ebben a topicban, ahol egyértelműen Ynevről, és a MAGUS-ról van szó, nem lenne üdvös.

Természetesen a saját ötleteknek is helye van, de ha valami már ki van találva, akkor arra nem kell ötletet gyártani, ha meg nincs, akkor olyat kell, ami nem üti az ahhoz a dologhoz kapcsolódó egyéb tényeket.

Megjegyezném továbbá, hogy - meglátásom szerint - illik mindenkinek felelősséggel nyilatkoznia, tehát ha MAGUS témában tényként közöl valamit, akkor az származzon a szabálykonyvekből, ha padig a saját ötletét közli, akor azt aszerint tegye. Én legalábbis igyekszem így írogatni ide, hogy ne félrevezessek, hanem segítsek másokat, bár nem biztos, hogy ez feltétlenül követendő.

Igen, mindenkinek megvan a saját Yneve. De szerintem a saját Ynev nem azt jelenti, hogy akkor azon más lények, más történelem stb. van. Azt akkor ugyanis másik szerepjáték világnak hívják. Ynev pont attól Ynev mindenkinek, hogy ami megjelent róla, az mindenkinek azonos, nem? Rosszul is érezném magam, ha egy KM úgy mesélné Ynevet, hogy pl. Erionról még nem is hallott...

Link a hozzászóláshoz

Takeda: Hogy csak egy példát említsek: Az Elrabolt hercegkisasszony nevű modul, ahol ki van emelve, h ugyan a Bestiáriumban a Zaudereknél a megjelenők száma: 1, így nem lenne értelme a modulnak. Ugyanis két Zauder "összjátékáról" van benne szó. A MAGUS alkotói kik felülbírálták az Ynevi kalandozások kalandmodul gyűjteményt elfogadták ezt annak ellenére, h az "eredeti" (hivatalos szabálykönyvben megjelentetett) szabályok ellen való. Persze lehet két Zauder egy helyen, így ez a probléma áthidalható. Nagyon nagy hibákat valóban egy modul sem tartalmaz hiszen a Valhalla anno nem adta volna ki őket, annak ellenére, h a KM-ek szabad kezet kaptak a kalandok megírásában. Ellenben ezek nem képezik a szabálykönyvek szerves részét, így úgy lehet rájuk tekinteni mint a MAGUS regényekre.

Magyar Gergely: ismét jól látod, vagy tényként legyen közölve vmi a szabálykönyvekből, vagy saját megállapítás, esetleg olvasmány alapján legyen rá hívatkozva. Ezt elengedhetetlen, ha a forumózó hozzáteszi leveléhez, így nem okoz félreértést.

A "más" Ynev alatt a nézetkülönbségeket értettem anno a Valhalla által (mostmár az Inomi vette át a helyét) lefektetett szabályok, dogmák alapján az ÉRTELMEZÉST! Fontosnak tartom segíteni olyanokon, kik még kezdők ezen szép, ugyanakkor kitalált világban, h megtalálják a helyüket, s ahogy az alkotók megalkották aképpen lássák a dolgokat. Ugyanakkor érdekesebbnél érdekesebb személyeket, kaarktereket játékuk során megszemélyesítve. Több szerepjáték közt van átfedés, ez abból adódik szerintem, h az ősrégi Ad&d valamint a Games Workshop két alapítójának Steve Jacksonnak és Ian Livingstone-nak d20 rendszere igen elterjedté vált, így sokan ezt használták alapul (akárcsak egy modult) az önnálló szerepjáték világuk megalkotásában. Mi magyarok is rengeteget merítettünk tőlük, s megítélésem szerint a MAGUS megalkotásával sok mindenen túlmutattak játéktechnikai szempontból.

"Ynev pont attól Ynev mindenkinek, hogy ami megjelent róla, az mindenkinek azonos, nem?" - pontosan így van, nem állítottam soha ellenkezőjét Magam is rosszul érezném magam az általad vázolt helyzetben... :roll:

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egyetértek Agis-sal ami a hozzászólás második felét illeti.

Takeda, szerintem Agis is - egyébként én is ezt tartom helyesnek - arra gondolt a kalandmodulokkal kapcsolatban, hogy a MAGUS -hoz hivatalosan megjelent könyveket is rangsorolni kell.

Egyértelmű,hogy a szabálykönyvek az elsődlegesek, és a modulgyűjtemények csak utánuk következnek. Tehát ha pl. az 1TK azt mondja valamire, hogy X, a modul meg, hogy Y, akkor ott az X lesz a helyes.

A regények pedig csak a sor végén vannak, hiszen ott a történet a lényeg, nem a szabályok, ez már több helyen is elhangzott, ha jól emlékszem, maguk az írók is azt írták itt, hogy igyekeznek a szabályok szerint írni, de nem az a fő szempont. Ezért egy regény tatalmánál mindig a szabálykönyvé kell, hogy elsődlegesebb legyen. Persze, ha a szabálykönyv nem ír valamit, a regény meg igen, akkor egyértelmű, hogy mi lesz a megoldás.

Szerintem természetes, hogy sok szerepjátékvilágnak ugyanaz az alapja, bár nem ismerek sokat, szerintem kevés létezik orkok, meg elfek (vagy tündék, a lényeg ugyanaz) nélkül. Ez nem baj, hiszen az emberek hasonlóan gondolkodnak, ötletet merítenek, stb. De ez az azonosság nem azt jelenti, hogy akkor mindent át kell venni! A MAGUS pont a sajátságai miatt MAGUS, nem pedig valami más. És ha a Warhammerben van az orknak haja (ebben nem vagyok biztos, lehet, hogy ADnD-s kép volt) attól még az ynevi orknak nincs. Ez csak egy egyszerű példa, de minden hasonló problémára érvényes, szerintem.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Éppen árlistát nézegettem, de most sem bírom megállni, hogy ne szóljak. Először is, ami a rendszerek (vagy helyesebb ha azt mondom hogy világok) közti átjárást nem úgy értettem, hogy pl. az AD&D-s drow-okat áttelepítem Ynevre! Ennyire azért nem vagyok beképzelt! Én ugyanis többetekkel ellentétben kizárólag M*-t játszok, a többi rendszerrel kapcsolatos ismereteim csupán egyes számítógépes játékokhoz kapcsolódnak. Most éppen kapóra jön, hogy az orkokról is beszéltünk. Az elmúlt két évben az egyik kedvenc fajom lett az ork. Nagyon sokan félreismerik őket, és az AD&D-be pl. még mindíg csak hentelni való agyatlan szörnyek. Elítéljük őket csak azért, mert sokfelé gonosznak állítják be őket. De mint mindennek, ennek a témának is két oldala van. Ebből a szempontból a M* egy jó rendszer, mert végre pozitív oldalról is foglalkoznak ezzel a fajjal. Amit tőlem idéztél, az nem tudom mire vonatkozott. Ha a világösszehozásra gondoltál, akkor valóban félreérthető voltam, de én tényleg nem arra gondoltam, hogy az AD&D-s lényeket áttelepítem Ynevre! Ha meg a hsz olvasásra gondoltál, azért én mégsem vagyok biztos benne, hogy alapossan végigolvastál mindent. De az arra a másik topicra tartozik. Felhívnám továbbá a figyelmedet egy másik topicra, ahol viszont egy másik témában éppen arról volt szó, hogy ha nem tudjuk elfogadni a másik véleményét és ennek folyamatossan hangot is adunk, akkor talán nem is kéne meghallgatni azt a véleményt, megelőzendő a veszekedés! Na jó, ezt pm-be kellett volna, elnézést az off miatt. Nem is folytatom tovább.

Tehát fajok. Lehet hogy rosszul kezdek hozzá, de szerintem nem ártana szemügyre venni az egyes fajok képességmódosítóit. Bevallom, már régóta gondolkozom ezen, és a következőkre jutottam (ez csak amolyan bevezető gondolatmenet): itt nem elsősorban a M* hanem az egész fantasy rendszeren gondolkoztam, de mivel M*-ról van szó, ezért azon keresztül adom elő. Namármost vannak a törpék. Õk ugyebár +1 erőmódosítót kapnak. Az orkok meg hármat. Az orkok közelebb állnak a szívemhez, még is, igazságtalannak érzem kicsit azt a +3 bónuszt. El is mondom miért. Az átlag fantasy-ben az orkok egyszerű harcos lények. Persze erősek, de vegyük utánuk a trollokat. Õk minden világban úgy szerepelnek, mint a legerősebb értelmes faj. Namármost a Bestiáriumból arra lehet következtetni, hogy a trollok kb 19-es erővel rendelkeznek, ami azért eléggé nevetséges. És persze ott vannak az óriások. Mivel eleve más méret-kategóriába tartoznak, ezért rájuk a szabályoknak is kicsit másképpen kéne vonatkozni. Gondoljunk bele, hogy egy 23-as erejű ork és óriás vetélkedik. Tételezzünk fel átlagos körülményeket. Tegyük fel, hogy minden faj képes felemelni a saját tömegével megeggyező súlyt. Namármost egy ezer kilós óriás meg egy kb. 150 kilós ork nem igazán van egy súlycsoportba. Ha az óriás kinyom egy tonnát, az ork meg 150 kilót, akkor hol jelenik meg az, hogy ugyanakkora az erejük? Igen tudom, a sebzésben. De abba is gondoljunk bele, hogy ha megcsap egy ork, azt nem biztos, hogy túléled. De ha egy óriás csap meg, utána nem biztos, hogy megtalálják a tetmed! Vagy. Leül az ork meg az óriás szkanderezni. Mivel mindketten 23-as erejüek, és tegyük fel hogy mindíg ugyanakkorát dobnak próbára, nem fog győzni egyikük sem. De azért szerintem ha csak az erőt nézzük, egy ork nem ellenfél egy óriásnak! Most persze majd rám lehet fogni, hogy "Persze, mert a tápolásra megyek." Először is nem, de még ha így is lenne, nem erőlködnék itt nektek, mert úgy is tudom hogy csak kinevetnétek. A fenti csak egy példa volt, ugyanezt le lehetne vezetni az elfek gyorsaságára vagy a törpék egészségére is.

Még egy kicsit más. Akármilyen hihetetlen, van élet Yneven kívül is. Igen, még mindíg csak a MAGUS-ról beszélek. Az amundok honnan jöttek? Meg a dzsennek. És a dwoonok? Az ilanoriak? Nyílt egy teleportkapu Ynevre a "fantasy-s népek gyárából"? Vagy esetleg egy másik világból érkeztek? Nem azt mondom, hogy akkor holnaptól a drow-k települjenk át kránba, de mi van akkor, ha egy JK pl. ogréval akar lenni? Én is tudom hogy ez nem fordul elő, és ha mégis, lebeszéljük róla, de csak tételezzük fel? Vagy miért ne élhetnének Yneven valahol griffek? És ha már itt tartunk, a Kölyköm hozott nekem valami Bestiagyűjteményt, mely alá Magyar Gergely volt írva. Nem azért, de azok közűl a szörnyek közűl én láttam már párat más rendszerekből is. Ha nekem valaki pl. azt mondja hogy "blog", tuti nem az a lény fog beugrani, hanem a weblog, pedíg én is szerepjátékos vagyok, és a webloghoz is alig van valami közöm. Szóval nem csak én vágom magamalatt a fát!

Agis: még valami! Akár hiszed, akár nem, többféle ésszerű magyarázatot is lehet adni. Attól, hogy valaki mást mond, még lehet igazad. És ha úgy érzed, hogy igazad van, akkor miért kérsz bocsánatot? Mert meg merted mondani a véleményed? Ami meg a hsz módosítást illeti, ha jól emlékszem, anno kértem tőled valamit, amit azóta sem vettél figyelembe. Igen, azon a másik topicon. De ezt is csak mintegy mellékessen jegyeztem meg. Csakhogy képben legyünk, hogy ki mond ellent önmagának. Én kérek elnézést, mert ezt nem ide kellett volna, és főleg nem így!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem nem egyedi véleményem az, hogy a MAGUS tele van hibákkal, és olyan buktatókkal, amik innen vagyonnan nézve, különböző logikai szempontok alapján ellentmondáshoz vezetnek. Ez szükségszerű, mivel szerintem nem lehet a valóságot, sőt, pláne egy kitalált valóságot! egy rendszerben tökéletesen modellezni, és arra minden kifogás nélküli szabályokat alkotni, úgy, hogy az még játszható i legyen, és elférjen egy-két szabálykönyvben. Tehát a MAGUS-ban is vannak hibák, a fentinél egyszerűbbek is. Ez nem is kérdés.

Az viszont az, hogy mit kezdünk velük.

Lehet azt mondani, hogy rossz az egész, és nem játszunk vele. Lehet azt mondani, hogy nekem jó, és játszok vele. Az olyan ellentmondásokat, ami nagyon feltünő és egyszerű, ki lehet javítgatni, az olyannal, ami meg senkit sem zavar, nem kell foglalkozni.

Emellett még lehet állandóan szidni valamit, de mégis csak játszani. És vannak olyanok is, akik hozzálátnak az egész rendszer megreformálásához, ilyen vagy olyan szempontok szerint, a tapasztalataim szerint soha sem hosszúéletű és közelfogadott megoldásokkal alőrukkolva.

Szerintem a fent említett erő-téma is olyan, hogy igazából nem kell, hogy bárkit is zavarjon, egy óriást nem hiszem, hogy van olyan KM, ahol lenyomna egy ork szkanderben...

Az orkokról annyit, hogy az elején a MAGUS-ban is csak "töltelék" és "tucatellenfél" volt, lásd, bestiárium. Később jelent meg a Summarium, ahol játszható, értelmes, és mondhatom, erős fajt csináltak belőle. Megjegyzem, talán kicsit el is túlozták, mert ezek után óva intenék attól egy kalandozócsapatot, hogy szembetalálkozzanak egy csapat orkkal...

:twisted: Mindamellett nekem nagyon tetszett ez a változás, és szívesen merülök el az ynevi orkok nem tudom, hogy alapötletileg honnan származó történelmében és kultúrájában. Noha azért kedvencemnek nem mondanám.

Darun, légyszíves olvasd el, amit az idegen rendszerekről és a MAGUS kapcsolatáról, és a különböző dolgok átvételéről írtam. Ugyanis amit - egy kicsit még mindig sértettnek érzett - hangvétellel a fejemhez vágsz, a griffmadaras kiegészítő, valóban tőlem származik, és az alapja valóban a "valós", ki tudja, honnan eredő griffmadár (noha vettem a fáradtságot átnevezni MAGUS-osra) de a MAGUS semmilyen szabálya, vagy történelme nincs MEGVÁLTOZTATVA miatta azért, mert róla valamilyen más rendszer/forrás/szabály/leírás másképpen nyilatkozik. Ez nincs is azzal ellentétben, amit írtam, mivel soha nem kifogásoltam más rendszerek, világok lényeinek, stb-jeinek MAGUS-osaítását, sőt, a magam részéről kívánatosnak is tartom ezt. Hangsúlyozom, sok felkiáltójellel, hogy MAGUS világba történő beillesztését, és nem egyszerűen átvételét mondom. A kettő nem ugyanaz. És ezt kifogásolom én is néhány ötletnél csak.

Link a hozzászóláshoz

A Magus valóban egy nagyon jó szerepjáték, h a témánál maradjak ez többek között abban is megmutatkozik, h az orkokat nem csupán szörnyeknek állítja be, melyek elpusztításáért kezdő kalandozó első pár szintjén gyorsan tulléphet. Ez alatt a Tp vagy Xp szerzést értem. (Ez az ún. real time "hack&slash" Ad&d-ben - nem a számítógépes játékokra gondolok - elég gyakori momentum.) Az erő megítélésem szerint egy fajhoz viszonyított képesség, tény hogy ezen dolog árnyalása nagyon nehéz feladat. Attól h egy fejvadász karakternek 120%-os a lopózása, még nem fog tudni észrevétlenül megközelíteni egy sötét elfet. A szélsőséges példák akár a MAGUS-ból, akár bármely fantasy világból végtelenek. Ekkor kell, h a józan ész döntsön. A nem játszható fajok közül pl. egy királyvámpírnak 25-ös az ereje a Bestiárium szerint. No ne higgyük azért, h egyetlen pofonnal leterít egy nála többszáz kiloval nehezebb óriást. A viszonyításokat, hangsúlyozom a józan észnek kell megtennie, valamint más vonatkoztatásban mutatkozik meg. Például egy orknak csak nagyon magas szinten lehet annyi fp-je vagy ép-je mint egy óriásnak, tehát az óriás jóval többet bír ilyen szemszögből megvilágítva a kérdést. Egy óriás és ork nem fog szkanderezni, viszont lehetséges, h megküzd egymással. (Darun erre egy nem ynevi olvasmányomat hoznám fel példaként, melyben egy óelf egy hatalmas sárkánnyal csap össze - Ed Greenwood & Jeff Grubb - Cormyr című, szerintem nagyon jó regényében, bár tény, hogy az - egyébként részben - általuk kreált világ a Forgotten Realms.)

Visszatérve, az erő egy igazán tág fogalom: nem mindegy hogy fizikailag teintünk e rá, pl a karakter fel tud e emelni egy farönköt, vagy éppen ökölharcban le tud e verni egy khált. De ezt a KM és játékosok, azaz a játszókör józan belátásával le is zárnám a magam részéről.

Hsz-ed Magyar Gergely-hez szóló részéhez csak annyit fűznék hozzá, h nem árt ha mielőtt rágalmazol valakit, megkérded, h valóban, h is gondolta azt amit alkotott.

Továbbá Darun: Elhiszem, h többféle ésszerű magyarázatot is lehet adni, ám megint nem figyeltél arra amit írtam. Ugyanis azt írtam (de utálom magamat ismételni) nem akkor kérek bocsánatot ha igazam van, hanem ha ragaszkodok valamihez, s bebizonyítják ésszerű érvekkel magyarázatokkal számomra az ellenkezőjét, akkor elnézést kérek azért, h esetleg másokat - ezen "ragaszkodásommal", hibás állításommal - tévútra vezettem. A véleményemet, mint tapasztaltad már párszor magam is meg merem mondani, szó sincs arról, h "nyúl" lennék ilyen helyzetekben. Ez a része kezd számomra unalmassá válni dialógusunkal, így nem is koptatnám érte szép fekete billentyűzetemet :)

Nem mondok ellent önmagamnak, ez megint csak azt bizonyítja, h nem figyelsz. Azt kérted ugyanis pm-ben, h ne hozzak Karavánt a fogadóba, igaz? De én a vonatkozó "beszélgető" társ-topicban a tudtodra is adtam, h ezt nem kívánom megtenni, ugyanis nem véletlenül hoztam be őket a Fogadóba. Ezért is nem módosítottam hsz-emet. Mikor félreértettem Mythus hsz-ét, s ezt tudtomra adta, készséggel módosítottam is azt, bocsánatot kérve egyúttal félreértésemért. Ahogy neked is származott már félreértésed a Kyel papommal kapcsolatban, s te is módosítottad hsz-edet, amit annak rendje és módja szerint, ha jól emlékszem meg is köszöntem. Nem akartam durva lenni veled Darun, de meg kell, h mondjam, nem lepődöm meg, h hosszú ideje nem játszol senkivel szerepjátékot....

id. by Darun: "Khmmm... tehát gyakorlatilag én is mindíg fejből írok, és raádásul két éve nem játszottam, szóval "kicsit" megfakult a régi tudás..."

A további sértő hangvételeknek számomra vége van, nem azért járok ide, h szapuljak másokat, vagy ők engem. Ezen hsz egy része ráadásul nem is ide tartozik, de ha már elkezdted, nem hagyhattam válasz nélkül e dolgot. S van még egy nagyon fontos dolog: a személyes ellentéteidet sohase vetítsd rá a szerepjátékra, szerintem érted ezzel mire gondoltam. Tudod az a másik topic...

Magyar Gergely: valóban arra gondoltam amit kettővel ezelőtti hsz-ed első bekezdésében tettél közzé a szabálykönyvekkel és modulokkal kapcsolatban. Remélem Takeda számára is világos így már a dolog :)

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

Szerintem is a törvénykönyv a mérvadó. De ha elllentmondásos lenne a TK akkor a többi a mérvadó, tehát az értelmesebb verzió. Azt akartam mondani, hogy nincsenek igazi ellentmondások a TK-ek és a többi között. Azért mert 2 Zauder volt a modulban, az csak az általánosságot lépi túl, mint ahogy más lényeknél is csak ajánlott a megjelenők száma, és csak nagy valószínűségre utal. Vannak 'ellentmondások' amelyek a kiegek felé billentik a mérleget. Pl a Wier nem lehet bárd táblázat. De a sötétbárd már lehet, mert a bárd a szellmisége miatt nem lehet wier, ám fizikai vagy technikai korlátai nincsenek, és mentalitásban e faj és e kaszt összeillik, így a Rúna felülírja a TK-et.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

(off) Elöljáróban: nem akartam most írni, mert eléggé rossz kedvem van, és ez rossz irányba befolyásolja a hsz-t. Megfordult továbbá a fejemben, hogy tök fölöslegessen tépem itt szám, mert igazából soha nem lesz rá kíváncsi senki. De egész életemben "elfutottam", hát most ne így legyen!

(on) MG: sajnálom, ha eddíg még nem tűnt volna fel, hangnemben nem tudom magam visszafogni. (ez tény, nem sértés!) Ha azt mondod, hogy nem akartál megbántani, én elhiszem, hiszen miért akarnál nekem rosszat? Ennek ellenére a leveled hangneme eléggé kihozott a béketűrésemből, mint kiderült, ez mindenki számára nyílvánvaló. Nem is akarom titkolni! Én ilyen vagyok. Ha nem baj, kikérem magamnak, amit mondtál! Én MIND

Link a hozzászóláshoz

Sziasz'

Az orkokról annyit, hogy az elején a MAGUS-ban is csak "töltelék" és "tucatellenfél" volt, lásd, bestiárium. Később jelent meg a Summarium, ahol játszható, értelmes, és mondhatom, erős fajt csináltak belőle. Megjegyzem, talán kicsit el is túlozták, mert ezek után óva intenék attól egy kalandozócsapatot, hogy szembetalálkozzanak egy csapat orkkal...

:twisted: Mindamellett nekem nagyon tetszett ez a változás, és szívesen merülök el az ynevi orkok nem tudom, hogy alapötletileg honnan származó történelmében és kultúrájában. Noha azért kedvencemnek nem mondanám.

Ennek nagyon egyszerű a magyarázata: Logikusan végiggondolták a történéseket. A Summarium féle ork elképzelhető, míg a mindenki által lehentelhető - ha kicsit továbbgondoljuk -, egy reguláris hadsereggel akár ki is írtható ork már kevésbé. Az szintén valószínűbb, hogy egy ezredévek óta folyamatosan harcoló, ragadozó eredetű faj nem gyenge.

A váltást én úgy vettem, hogy az ETK orkja az embernépek történeteiben szereplő nyápic ork, a Summariumé pedig a valós, akikkel találkozik a bátor - vagy inkább botor :) - harcosjelölt.

Majdnem úgy, mint az aquirok esetében...

Ja és még valami. A bestiárium bizonyos értékeit - lásd tp, megjelenők száma, stb - nem szabad komolyan venni. Tele van következetlenségekkel.

Nado ikasu

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Spartas,

Az 1TK-ban nics ork, ott a játszható udvari ork van, a Bestiáriumban jelenik meg a "Tucat ork".

Ami a váltásra adott magyarázatodat illeti, az szerintem is helyes, logikusan végiggondolva egy harcos nép tényleg erősre kell, hogy kijöjjön, ezzel egyetértek.

Darun,

De egész életemben "elfutottam", hát most ne így legyen!

Szerintem nem harcnak, személyes sértésnek és bosszúnak kellene venned az itteni beszélgetéseket, én a magam részéről inkább vitatkoznék, érvelést szeretnék folytatni.

Továbbá olvass vissza, mert már olyan dolgokat is sérelmezel, ami nem is volt, vagy nem neked szólt. ok, a hangnemedet elfogadom akkor...Szerintem kanyarodjunk vissza "A" témához, a "nem elfutós" dolgokat meg privátban intézzük.

Ami az orkok haját illeti, igazad van, bár ha elolvasod a Summariumot (128/2/0)

(nem azt mondtam, hogy sosem olvasol utána, hanem hogy most eztnézd meg!) akkor láthatod, hogy a mondat nyelvtanilag úgy fogalmaz, hogy gyakorlatilag nincs hajuk, igaz, néha-néha feltűnik egy olyan, akinek vagy haja, vagy szakálla lehet. Inkább idézem: "A legtöbb ork - beleértve az asszonyokat is - teljesen kopasz, s ezer közül ha egy olyan akad, aki képes bajszot, szakállt vagy hosszú hajat növeszteni."

Szerinted az embernek hány ujja van egy kézfején? A válasz 5. Néha születik olyan, akinek 4, esetleg 3, vagy összenőttek, stb. DE attól az embernek még 5 ujja van egy kezén. Na szóval, szerintem az orkokról is hasonlóan el lehet mondani, hogy kopaszok. (Yneven) Néhány kivétel mindig akad, szinte minden alól. :)

Agis,

Egyetértek Takeda és Darun véleményével, miszerint a megjelenők száma nem 100%-osan igaz, a Bestiárium is írja, hogy arról tájékoztat, hogy a lény magányosan, párban jár-e, vagy csordában. Tehát ha valahol kettő jelenik meg olyanból, aminek a megjelenők száma 1, az még nem szabályszegés, hiszen előfordulhat ilyen. Darun példáinál nem is kell jobb...

Ez olyan, mint a Tp. Az sem mindig annyi, amennyi ott van, a Rúnában szó is volt erről.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

MG: úgy látom hogy elbeszélünk egymás mellett, így a továbbiakban nem fojtatom a vitát, tekintve hogy nem szolgál senki épülésére.

Agis: ami az orkokat illeti, igazán hálásak lehetünk Renier mesternek, hogy felnyitotta a szemünket. Hiszen eddíg a "gonosz" fajokkal kapcsolatban mindíg az előítéletink éltek csupán, és meg sem próbáltuk érteni az adott faj indítékait. Tulajdonképpen ugyanez levezethető a többi fajra, még talán az aquirokra is. Sajnos nagyon sok szerepjátékos él abban a tévhitben, hogy lemészárol néhány ork bandát, aztán lépi a szinteket. Tudom, mert én is tapasztaltam. A legnagyobb félreértés az, hogy a játékosok mindíg a hentelésért járó Xp-re utaznak, és nem a feladattal foglalkoznak. Ami az erőt és a királyvámpírt illeti, nem is mondtál olyan hülyeséget, mert szvsz reális esélye van a vámpírnak, hogy erősebb legyen az óriásnál, hiszen ő már nem él, vagyis a testét mágia mozgatja, ami lehet hogy nagyobb erőt eredményez az izomerőnél! De ez csak úgy felvetősött bennem. Ami az álltalad említett könyvet illeti, sajnos nem ismerem, de Ynven is van hasonló példa, hiszen az egyik ork hérosz is megkűzdött egy sárkánnyal, és végül nem bírtak egymással. Persze korlátolt elmém számára ez is felfoghatatlan, mert rendszer szinten gondolkodom, és nem értem hogy egy sárkány hogy nem tud elbánni egy orkkal. Na jó, azért van pár elképzelésem. Ami a viszonyítást illeti, ezt elfelejtettem leírni, de én is úgy értettem, hogy minden faj képességei az emberéhez lettek igazítva, az az alap. Ami meg MG "rágalmazását" illeti, csupán egy kérdés, de nem kell rá válaszolnod: Neki mennyivel van több joga leszólni az én álltalam kitalált dolgokat, mint nekem az övét? Nem kell válaszolnod, de azért gondolkozz el ezen! És nyílván a véleményem abból ered, hogy nem tartom Ynevrevalónak a szörnyek többségét. De hangsúlyozom, ez csupán az előítéletes gondolkozásom miatt van, tehát ha másnak tetszik, tőlem használhatja.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Most ismét kötekedjek, h nem olvastok figyelmesen? Néha én sem, ezért eltekintenék tőle, meg amugy abba is bele lehetne kötni h alábbi saját magamtól idézett mondatom nem fedi le konkrétan azon jelenséget, h attól h a Sötét elfeknél a megjelenők száma egy, a szerencsétlen kalandozó még összeakadhat kettővel egyszerre. De ez természetesen elég ritka példa, inkább azoknál maradnék melyeket Darun és Takeda említett. Renier általad említett regényét magam is olvastam, szerintem nagyon jó könyv. Az idézetem ennek ellenére az alábbi:

"Persze lehet két Zauder egy helyen, így ez a probléma áthidalható..."

Ergo tisztában vagyok vele, h a Bestiáriumban ahogy írva vagyon a "Megjelenők száma" rovat a lehetséges megjelenőket jelenti. Ezt a KM, azaz a játékban a jószerencse befolyásolja leginkább :)

Darun: tisztában vagyok vele, h nem mondtam olyan hülyeséget, ennek ellenére egy elég kifacsart példa volt. Magam is hasonló gondolatmeneten voltam mint Te. (A királyvámír vs. óriás elméletbeli csatájában.) Szerintem sokat vesztesz, ha nem olvasol szerepjáték tekintetében MAGUS-on kívül mást, de ez az én véleményem.

Az általad feltett kérdésre nem is válaszolnék, de elgondolkodom ígérem... Ami tény, h nem avatkoznék bele jobban kettőtök vitájába. Ez már számomra kicsit túlmutat a MAGUS-on, de főleg azon amiért itt vagyok...

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Muszáj hozzá szólnom :lol:

Ha Vámpírúr (25-ös erő) Megüt egy akűármien óriást, az nem repül el, ám egy ökölnyi lyuk lesz a testén , ugyanis akkora erővel símán űátzsakítja akár az elfánt bőrét is és vállig belmehet... Vagy egy csontra mért csapással (pl sípcsopntra) Sííímán el"metszi" mint ha baltával vágnának bele, ugyanis azzalé az erővel símán eltöri a csontot.

Jahh és nemtudom ki hoyg számolja de nálam a 25-ös erő az már olyan amivel felemeled a kamion és bár megfeszítve de eldobod. (a kamion rakománnyal tele értev)0

MOst csak ennyit... Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Khmmm... tényleg nem azért, hogy megint belétek kössek, de én az ork váltással nem értek egyet. Én abban látom a választ, hogy Renier mester foglalkozott velük nyílvánvalóan a Summariumba, míg a Besti-s leíráshoz nem hinném hogy sok köze volt. R. Renier-ről tudjuk, hogy nagyon sokat köszönhetnek neki az orkok, mert gyakrolatilag ő tette őket emberközelivé, azálltal hogy megértéssel kezelte őket, és ezt adta vissza nekünk is. Konkrétan egy Rúna cikkre hivatkoznék, ami ezzel foglalkozott. Most nincs kedvem utánanézni, hogy melyik volt ez, de ha valakit érdekel és szól, megkeresem. De mondom, ez csak az álltalam tapasztaltaknak az eredménye.

MG: akár hiszed, akár nem, kivételessen utánanéztem a Summariumba, de kérésedre még egyszer átolvastam. Lehet hogy nyelvtanilag képtelen voltam a megértésre, ebben az esetben elnézést! És tényleg nem kötekedésből, de azért nem minden ezredik ember születik nem öt újjal. Szerintem. Asszem az a baj, hogy nagyon a "ma"-ba élek. Szóval az ezer fő, az... szóval csak sacc/kb. de törzsenként talán 50 orkot jelent. Ami viszont nem sok. Ha jól emlékszem, nemzetségek élnek együtt, és ott pár százan laknak csak, ergo a településenkénti egy "hajas" ork már sok. Ha így nézzük, akkor igazad van, tényleg eltekinthetünk eme ritka kivételtől! .-)

Agis: ami a más kategóriás regényeket illeti... nem kedv kérdése, hanem pénz meg idő. Sajnos!

Nah, asszem sikerült végre a normális szintre visszaérnem, és elnézést kérek a kötekedésemért, meg az esetleges sértő megjegyzésekért. Hangsúlyozom hogy nem megbántani akartam a kalandozókat, hanem védeni a véleményem. Sajnálatos módon azonban ettől eltértem a nemkívánatos irányba.

Jah, Agis. Lehet hogy nem kéne említenem, de a Sötét elfekhez még lenne pár gondolatom. Valahol le van írva (sry hogy lusta vagyok utána nézni, de asszem a Sumi-ban van) hogy bizonyos esetekben (ha a Birodalom vagy Ranagol úgy akarja) akkor a sötét elfek kisebb fejvadászcsoportba tömörülhetnek. Ez mindíg csak ideiglenes és nincs kizárva hogy az egyedek egymásnak essenek. A poén kedvéért megemlíteném, hogy egyszer magam is részese voltam egy ilyen partinak, és a végén mi is egymásnak estünk, igaz, elvi okokból, nem pedíg faji ellenérzés miatt.

Darun

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...