Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc fajod?


Sychter

Recommended Posts

Üdv!

Egyetértek, ami az orkok "értelmes" fajként való kezelését, meg a megszemélyesíthetőségét illeti. Szerintem ez a MAGUS egyik egyedi vonása, és pozitív. (noha tényleg erősek, de hát ez szükségszerű)

Darun,

Engem érdekelne az a Rúna cikk...

A hajas téma csak mellékesen hozódott fel, a más rendszerek miatt, de azt hiszem, kellőképpen kibeszéltük.

A levélváltás után viszont azt kell mondjam, hogy meg vagyok győzve. Darun, igazad van, az orkoknak van lelkük. Ez tényleg így logikus sok szempontból, és annak az egy mondatnak sok - szintén tény - mond ellent. (több ilyen ellentmondás is van a könyvekben, és ha nem dugjuk homokba a fejünket, mint én, rá is lehet jönni...)

Azt hiszem, én is elsiklottam a lényeg mellett, amikor csak ezt az érvet védtem.

A lényeg, hogy - amitől mások, mint az emberek, meg minden egyéb - hogy a lelkük elpusztul a halálukkal, és nem születik ujjá! Ez itt a lényegi különbség. (gondolom, hogy ez az ork-rajongóknak nem tetszik, de ez viszont tényleg így van...)

Ezt okozhatja vegyesen Orwella átka, és az is, hogy nincsenek olyan hatalmú isteneik, akikhez a lelkük vándorolhatna.

Link a hozzászóláshoz

Detto, engem is érdekelne az a Rúna cikk, örülök, h végre teljes az egyetértés köztetek, bármit is maileztetek egyébként. Nem értem miért nem kellene említened, h a sötét elfekhez van néhány gondolatod. De azért én utánalestem néhány memoriálnak emlékeim tárházában. Remélem nem koptatta meg őket nagyon az idő. Két sötét elf több okból is lehet együtt.

1. egymás ellen harcolnak

2. a Ranagolnak tett hűségesküjük értelmében a 13-ak kettőt hívnak belőlük egy küldetés keretében. Elképzelni se tudom emellett, milyen akció az amellyel egy obszidiánelf önmagában nem tudna megbírkózni közrendű aquirok, jórészt gho-raggok "segíségével". (egy sötét elf esetében ők persze csak ágyútölteléknek számítanak.) Egyébként nem vadásznak csapatban három kivételes esettől eltekintve:

3.a "párzási időszak". Ekkor a hím és a nőstény együtt vadászik, valamint együtt is hál.

4.ha a nőstény neveli sötét elf gyermekét, s tanítja vadászni. De ezt is csak pár évig teszi, hiszen ha a hím rájön, kíméletlenül végez a gyermekével, esetleges vetélytársat látva a későbbiekben benne. Ha a sötét elf gyermek nem elég rátermett bizonyos idő után a saját anyja is végez vele. Ezzel elősegítve tökéletes fajuk "egészséges" kiválasztódását.

5.Emellett elképzelhető persze, h pár fiatalabb (mindössze 4000-6000 éves) sötét elf össszeáll vadászat céljából, de ennek is a vadászterületen (mely ált. belső tartomány egy része) "uralkododó" sötét elf az oka, ki egyedül bámelyikükkel elbánna, hárman, négyen viszont már sokak neki...

Akit konkrétabb megfogalmazás is érdekel lapozza fel a Summariumot a sötét elfeknél, minden általam szedett info - kissé profán megfogalmazásban ugyan - de onnan származik.

Ui: érdekes egy party lehetett az általad említett Darun. :)

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Csak annyit hogy szerintem a Gho-Ragg -ok nem csak töltelékek, hisz

10-20 OP val erendelkeznek, és beszélik (ha kell) a Szolga nyelvet is. Nos egy sötételfenk asszem 90-110 Op ja va és Nemes nyelven beszél.

Asszem bár harcitudásukban nem vehetik fel a versenyt, de Ó mágiával annál inkéább , persze csak ha legalább ah egy tucatan vannak...

Csak azért írok mert sokan "gyengének", ágyútölteléknek említik, pedig szerintem egy légió Gho-Ragg bevenné akármelyik államot. (nem nagy kunszt egy légióni Gho-Ragg ot "gyártani", tenyészteni...)

Lehet nyugodtan belekötni! :wink:

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

:-) BYCS: bocs, de szvsz te valamit félreértettél. Nem arról volt szó, hogy a vámpírúr erejével mire képes, hanem arról, hogy talán nem "érdemel" meg akkora erőt. Egyébként ha arra a sok ostoba filmre gondolok, amiket mostanában vámpíros film álnéven nyomatnak, akkor hajlok rá, hogy a vámpíúrnak még is csak lehet akkora ereje. Ennek indoklását már megejtettem.

Darun

Link a hozzászóláshoz

BYCS bele is kötnék, de irdatlanul :) Szerintem meg egy sötét elf szemében mindenképpen. Vedd azért figyelembe, h egy sötét elf erejét nem csak az od pontjainak számában kell mérni. Szinte majdnem "láthatatlan", nem véletlen az a kijelentés, h ha vki észrevétlenül megközelít egy sötét elfet az vagy a legnagyobb hazug, v. maga is sötét elf. Emellett a sötét elf territóriumában mozgó néhány tucat gho-ragg akkor végzi jól munkáját, ha közben még véletlenül sem taliznak urukkal. Ez szintén Summariumból vett hivatalos info. Ha 10-15 gho-ragg összefogna, talán legyőznének egy 6-8000 éves sötét elfet. De ez nekik sem érdekük, persze lehetnek kivételek. Ne feledd, h egyes sötét elfek - mint írtam is föntebb - csoportokba kell, h tömörüljenek sokkal veszélyesebb fajtársaikkal szemben.

Ha valamely hatalmas consular, netán a 13-ak valamelyike mégis ilyen (gho-raggokból és egyéb közrendű aquirokból álló) sereget verbuválna össze. Valószínűsíthető, h ők egyébként is rendelkeznek néhány légónyi aquirral és démonnal. Egyik legjelentősebb serege Gabhurgathol-nak van a 13-ak közül, mely egyízben egy Középső Tartományban lévő consular többszáz ezres seregét fél óra alatt szétverte. Bár igaz az állítás egy légiónyi gho-ragg ha adottak a feltételek, valóban képes lenne bevenni bármely nagyobb várost. (Ezalatt értelemszerűen nem Eriont, v. Éppen Shulurt kell érteni.) De ne feledd Kránon belül mások az erőviszonyok. S kifelé nem könnyed az út a Sötét Határon túlról...

A vámpírur-hoz kapcsolódó hsz-eddel kapcsolatban nagyrészt egyetértek Darunnal.

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

Nos TAO gondolom ez a megfelelő hely...

*Mint mondtam, mindenkinek van saját Yneve. Lehet, hogy neked egy amund nem tud hazudni. Nekem tud.

- Annak, hogy mindenkinek van saját Ynevképe még nem azt jelenti, hogy az alapvető fogalmakat áttedd más jelentésbe. Mint írtam, az intrika szerves része a hazugság. Mindezt abból is tapasztaltam, hogy mindig intrikus, harcot kerülő karakterekkel vagyok, és az életbenmaradásomhoz szükséges a hazugság. Az elmúlt 12 év alatt 1x halt meg karakterem... Azt is Amund-uram ölte meg, de legalább nem az én hibámból kellett meghalnia.

Vannak olyan alapvető szabályok, amiket nem érdemes megváltoztatni, mert akkor sok minden borul. Most ne a te kis háziszabályaidat vegyük, hanem amit a könyv ír...

Még mindig ajánlom, hogy néha csapd fel az értelmező kéziszótárt... Hasznos dolog tudni, hogy mit mondassz...

Link a hozzászóláshoz

Ok, ez a megfelelő hely, ha akarod, folytassuk itt. :)

Ja, amúgy editáltam az előző hozzászólásomat:

http://www.kalandozok.hu/forum/viewtopi ... 4677#34677

Ott le van vezetve logikailag a dolog, de ha gondolod levezetem formálisan is, csak félek, hogy nem értenéd meg, mivel az értelmező kéziszótárban nincs benne a megoldás. Bár így sem, szóval mindegy.

Milyen kis háziszabályokról beszélsz? Én nem raktam hozzá semmit, csak GONDOLKODTAM is, nem pedig telefonkönyvként használom a kéziszótárt. ;)

Azt írod, hogy "az intrika szerves része a hazugság". Erre építed fel az elméletedet. Nos, itt már meg is bukik, az alapoknál. Jó intrikusnak nem kell hazudnia, ugyanis a hazugság leleplezhető, így a cselszövés is könnyen megbukik. Ha valaki az intrikát magas szinten műveli, akkor csakis az igazat mondva intrikázik (rész- és félizgazságokkal játszik, de nem hazugsággal, figyelnie kell, hogy mikor, kinek és hol milyen szavakat ejt el), mert így nem leplezhető le, és utólag is könnyen védi magát, hogy ő csak igazat mondott, vagy nem értette pontosan miről volt szó, stb.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ha megengeditek, én is bekapcsolódnék a vitába.

Ebben az esetben az én véleményem szerint TAO-nak van igaza. Egy amund meglátásom szerint nyugodtan hazudhat.

1 Nem értek egyet Afrad bizonyításával, attól még hogy nem képesek intrikusan gondolkodni, még hazudhatnak. Attól még, hogy az intrika a szótárban rokon a hazugsággal, nem igaz visszafele, ahogy TAO is írta.

Vajon miért nem intrikáznak? Ezen gondolkodtál már? Hiszen gonoszak! (nem viszonylagosan, ez (is) tény a MAGUS-ban) Azért, mert túlzottan az érzelmeik hajtják őket, nem képesek higgadtan gondolkodni olyanon pl, hogy most mosolygok erre az emberre, mert mondjj át akarom verni, vagy valaki ellen fel akarom használni, stb, szóval intrikázok. DE EZ még nem jelenti azt, hogy pusztán gonoszságból, egyszerű, nem bonyolult célú hazugságok ne hagyhatnák el a szájukat! Pont gonoszságból.

-Mérgezett a víz? - áá, dehogy... vagy - A fiad sosem szeretett, némber! és a meneth lesújt a szenvedő nőre... vagy -A társaidat is megöltük, te sem menekülhetsz! (közben azok elszöktek, de nem mondja meg...)

Ezek csak példák, talán bugyuták is,hirtelen ötlöttem őket.

De szerintem az amund hazudhat. Simán. Az más kérdés, hogy mivel nem képes azt higgadtan megtenni, számítóan viselkedni, könnyen lehet, sőt valószínű, hogy a következő tettével, vagy mondatával elárulja magát, szinte süt majd a szeméből a gyűlölet, a hazugság. Az pedig biztos, hogy nem fog még egyet hazudni csak azért, mert az előbb is ezt mondta, és akkr hogy le ne bukjon... ez már intrika lenne.

Szóval az amund hazugságok valószínűleg a legkönnyebben leleplezhetőek, szerintem. De hazudhatnak.

És ha reagálhatok az eredeti problémára is, az amund azért nem lehet bajvívó, mert teljesen más mentalitást követel, mint ami neki van. A tolvaj úgyszintén. Egy amund (akárhol nevelkedett is, attól még nem veszti el a fajával járó sajátosságokat) nem fog méltósággal várni a párbajra, haragvó lesz, gonosz, hallgat majd a gyűlöletre, ami benne motoszkál. És nem fog megalászkodni, megalkudni sem, ami a tolvajok sajátja. Szerintem. Ebben egy kicsit benne van a "hazugság hiánya" is, de ezt haelyesebb lenne az intrikusság hiányának, illetve az azzal való össze nem egyeztethetőségnek nevezni.

Ennyit szerettem volna mondani, bárkinek a megbántása, az illetéktelenkedés, az okoskodás, vagy a kár az értelmező szótár átírásának szándéka nélkül. :)

Link a hozzászóláshoz

Magam is beleavatkoznék e vitába. Szerintem is hazudhat egy amund, a hazugság maga különben sem fajfüggő, emellett az amund nép többnyire az érzelmei alapján dönt, gondlatait cselekvéseit az érzelmei irányítják, úgymint ősellenségüket a dzsenneket pedig elsősorban az értelem, a ráció. A hazugság maga a MAGUS világában inkább kasztfüggő. Például Kyel papjának ajkát nem hagyhatja el hazug szó, különben istene megvonná tőle a hatalmat. Ha ügyesen intrikáznál valóban Afrad, nem lenne szükséged - csak kivételes esetekben - hazugságokra, nem csak ezen módszerrel lehet ugyanis valótlan állítani, bár ezzel szerintem nem mondtam senkinek újat, s nem is szerettem volna senkit kioktatni. Emellett pedig Tao hsz-ében erre már rávilágított. Javaslom A'frad egyszer játsz egy Domvik paplovaggal, s ne mond, h ők nem kellőképpen intrikus "karakterek".

Hogy mennyire igaz amit mondasz MG: az amundok isteneikhez, vagyis mostmár a hetedkorban csak Amhe-Ramunhoz a kétarcúhoz hasonlatosan maszkkal takarják arcukat. Ez a Taba el Ibarán kívül a lelepleződésen és azon kívül, h nehezebben tudnának lélegezni a megváltozott légviszonyok végett egyben leplezés, h mimikájuk, szemük adott esetben ne legyen árulójuk, intrikus helyzetben. A népre, vagyis vezetőikre a hat-nebekre egyébként jellemző volt (még Themes idejében főleg) az intrikázás, ám nem logikus alapokra, hanem érzelmekkel oldották meg ezeket a problémákat. Teljesen eltérő kultúra az amundoké a mienkhez - vagyis emberihez - képest, így jobb konkrét példát se tudnék említeni, de MG volt szíves és közzétett néhány megoldást, amit ezúton is köszönök néki.

Egy amund lehet bajvívó, érdekes és nehéz szerepjátékot kíván viszont. a hősszerelmes amund, ki emberek közt nevelkedett. Ez esetben elképzelhető az amund jk. Tolvajként könnyebb a helyzet, egy amund - akárcsak bárki más - szintén lehet kleptomániás, ez nem fajfüggő h valaki tolvaj, ez identitás, neveltetés kérdése. Ha a karaktert dzsadok nevelték fel nagyon is elképzelhető, h tolvaj lesz belőle, de legalábbis a pénzügyekből ragad rá valami félelmetes hírű ellenfelei leszármazottaitól. A bajvívót leszűkítetted MG, léteznek sötét lekű bajvívók is, például kránban, s ne hidd, h azok feltétlenül betartanák a shadon párbajkódexet például. Bár mérget egy valamirevaló bajvívó sem használna. Léteznek sötét lekű vagy éppen csapongó bajvívók is, magam nem szeretem túlzottan ezen kasztot, bár volt egy bajvívó stílussal kombinált (ember) bárd karakterem, hosszú MAGUS múltam során...

Láccik, h két értelmező kéziszótárom van otthon? :)

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

az amundok isteneikhez, vagyis mostmár a hetedkorban csak Amhe-Ramunhoz a kétarcúhoz hasonlatosan maszkkal takarják arcukat.

Szerintem ezt a maszkos dolgot ne erőltessük. Nem tudom, honnan van - illetve tudom honnan, csak azt nem tudom, ki volt az a @*!+@ aki kitalálta.

Isteneikhez hasonlóan? Az amund istenek soha nem hordat maszkot, példa erre az Amhe-Ramun papok szent szimbóluma, amin Amhe-Ramun arcképe (ARC - nam maszk) látható. No persze stilizált.

Emellett az amundok kb. egy szabálykönyvben, és 2 regényben ismegjelennek, elég részletesen, és NYOMA SINCS annak a bizonyos maszknak...

Szóval szerintem ezt a "bolond" újítást hagyjuk. (véletlenül tudom, hogy nem csak nekem nem tetszik...) :) A D-20 "MAGUS"-ról nem mondok véleményt, pedig nehéz megállnom...

Link a hozzászóláshoz

A 13-ak retkes seggére! Ez aztán a kritikus hsz. Magam se tudom ki találta ki, bár az alapötlet (mármint a maszk) szerintem nem akkora marhaság. A páratartalom és levegő annyira más az erősen sivatagos vidékeken, h nem elképzelhetetlen a helyzet. Tudom, h nem szereted MG, de evilági példával élnék: ha egy arab átutazik Szaud Arábiából Norvégia északi csücskébe repülővel, igencsak megérzi az első napokban a levegőkülönbséget. Pedig ő "ugyanolyan" ember akár a norvég. Namost egy faj (témánkban az amundoké), ha a természetes környezetében nem megy 25 Celsius alá a hőmérséklet ez okkés is lenne. Miután talán jól felhúztam az agyadat most mondanám az ellenpéldát, vagyis a kontrát! Az igaz, h nappal nagyon meleg van a Taba el Ibarában, viszont a éjszaka csak úgy repkednek a minuszok, s nem hinném, h az amundok takaróba burkolózva töltenék az éjszakát. Tehát maszk terén marad a leplezés (a sivatagon kívül), tekintve, h a manifesztáció óta igencsak irtják kóborló, kalandozó fajtájukat. Ezért a maszk, valamint mivel az egyiptiomi kultrához hasonlatos az amundoké isteneik arcát tisztelik meg különféle fém állatmaszkokkal idegen környezetben, h szépségüket ezzel is növeljék. A hat nebek a szertartások alkalmával például mindíg hordanak maszkot-arcot, ezzel is felsőbbrendűségüket, kiemelkedettségüket mutatva.

A maszk konkrétan a d20 MAGUS-ban jelenik meg, mint egy hátránya a fajnak, de ez szerintem olyan szinten illogikus, ha hasonló példát nem is tudnék mondani. Azért mert a kyrek a testvérházasságok végett bizonyos betegségekre hajlamosabbak, valamint mivel a törpék esetében van egy olyan dolog, hogy Homálytestvér, azért az amundoknak még nem kellett volna egy faji hátrányként egy ilyen instabil dolgot megadni. Szóval nekem se tér el nagyban erről a véleményem, annak ellenére, h a D20 szerint játszunk. Rengeteg dolgot nem vettünk át belőle...

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

Mélységes tiszteletem!

A bajvívót leszűkítetted MG, léteznek sötét lekű bajvívók is, például kránban, s ne hidd, h azok feltétlenül betartanák a shadon párbajkódexet például.

Ehhez had szóljak hozzá elsőként. Ez szerintem egyáltalán nincs így. Ha a párbaj úgy kívánná, egy kráni biztosan betartaná a szabályokat. Ezzel szemben egy toroni például majdnem bizonyosan nem, főleg akkor, ha a leghalványabb esélye van annak, hogy az ellenfél jobb nála.

A kráni becsületes népség. A gonoszság nem feltétlenül egyenlő a szabályok öntörvényű és szándékos megszegésével. Lásd a Kránban oly népszerű és az ottani Ranagol vallással szorosan összefüggő Rend-Halál jellemet.

Más. Az amund maszkos dologról. A maszk valóban a d20-as rendszerben jelent meg. Legalábbis tudomásom szerint. A maszkot pedig CSAK azok az amundok hordják, akik kiszakadtak az Ibarából és más klímájú területen kénytelenek élni.

Vegyük figyelembe, hogy az amundok Õstűz alapú síkról származnak, míg Ynev Õsvíz alapú, ugyebár. Az amundok pedig azért élnek a Mélysivatagban, mert csak ott megfellő a klíma számukra. A testfelépítésük különbözik az emberekétől, ezért kell azt a szűrőként funkcionáló maszkot hordaniuk, ha nem a száraz levegőjű Taba El-Ibarában vannak. Tehát ez a maszk azért nem jelent meg a sivatagi amundoknál, mert nekik nincs rá szükségük.

Ez a maszkos dolog szerintem egy reális hátrány a kalandozó amundoknak (ha nem is a legjobb) a d20 rendszerében.

Remélem sikerült észérveket felhasználnom ezúttal. Ritka az ilyen nálam. :D

Üdv!

Rodarth

Link a hozzászóláshoz

Rodarth: nem azt írtam, h egy kráni személy - köztudottan szigorú dogmák szerint élő, nem tartaná be a szabályokat, hanem h ezen szabályok mások mint a shadoni párbajkódexben leírtak. Ergo nem a shadoni párbajkódexben leírt szabályokat tartja be, félreértetted. Bizonyára van átfedés a kettő között, de hogy a Kosfejes Úr oszágában milyen párbajkódex szerint mérik össze tudásukat a rapír művészei, nincs rá tudomásom szerint semmi hivatalos utalás, kiegészítő.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Az utóbbi időben nem toltam ide a pofám, szóval kicsit elmaradtam, de nem akarok válasz nélkül hagyni senkit. Meg asszem nekem is lesz némi véleményem! :-)

MG és Agis: a kedvetekért utánanézek. Ha kéritek, esetleg kegyeskedem majd legépelni, de jobb lenne ha utána tudnátok nézni. Szóval... megtépem ruhám és hamut szórok fejemre! Ismét tévedésbe estem. A nevezett cikk a Fanfár 2005.áprilisi számának 55.oldalán található. (az újság azóta sajnos megszűnt) Még egyszer elnézést!

Agis: a sötét elfeknek most nem nézek utána, mert amit leírtál, arra én is pont így emlékszem. Amit viszont most akarok mondani, annak rögtön utána is nézek! A Sumit átlapoztam, de nincs türelmem végigböngészni. A Bestiáriumból idézek, oldalt nem írok a kiadások esetleges eltérése miatt, de bízom benne, hogy megtaláljátok. Idézek:

"A sötét elfek ritkán hagyják el otthonukatm Fray-Grimonart - csak ha a Shackallorhoz fűződő titkos hűségük vagy a portyázás utáni vágy szólítja őket. Ilyenkor csapatokban is hajlandóak "dolgozni", nincs náluk veszedelmesebb fejvadász szerte Yneven."

Idézet vége. Ami meg a kalandot illeti, azért történt a dolog, hogy a KM bebizonyítsa egy JK-nak, hogy a sötét elfeknek is lehet olyan kalandot mesélni, amit nem tudnak megoldani, illetve hogy a tápos értékek nem elegendőek mindíg a feladat megoldásához. A részletekről szívessen beszámolok, ha érdekel, persze mail-be. Bár ha többeket is érdekel a téma, itt is szívessen kifejtem!

BYCS: Erre a Gho-ragg dologra már én is gondoltam. És bár tényleg "szaporák", a Bestiben le van írva, hogy számuk így is "csak" 5-6 ezerre tehető. És ezek szétszórva vannak, nem egy csoportba. Az meg hogy mire lennének képesek, ismét csak egy regényt ajánlanék a figyelmetekbe: Alan O'Connor Kék éjszakák árnyai című regénye. "Véletlenül" még egy könyvjelzőt is találtam benne, a 43.oldaltól ajánlom, de akkor már az egész könyv!

Agis: a sötét elf vs Gho-ragg véleményedet annyival egészíteném ki, hogy annak a 10-15 aquirnak igen nagy mákfaktorral kell rendelkeznie, hogy legyőzzön egy sötét elfet. Hiszen a mágia mellett kiváló harcosok is, meg ugye aquir nyílpuska. :-) Én nem sok esélyt adok nekik.

TAO és A'frad: az amund témához. Ami az intrikát illeti, egyet kell értsek TAO-val. Aki mesterien intrikál, az nem hazudik, hanem helyessen állapítja meg hogy mikor és hol kell egy aprócska infót elhelyeznie vagy éppen elhallgatnia. Nem vagyok nagy amund szakértő, és kicsit idegennek is érzem ezt a fajt, pedíg alapvetően hasonlítanak rám. (érzelemközpontúság) Most tehát én is igyekszem a logikus gondolkodás útján levezetni a meglátásomat. Először is különbséget kell tenni kiszakadt és az ősi hagyományok szerint nevelt amundok között. Ha egy ilyen lény emberek közt nő fel akkor nem értem, miért ne tanulhatott volna meg hazudni. Ami a "tisztavérű" amundokat illeti, ők nem léptek kapcsolatba más fajokkal. Most éppen azon filózok, hogy a Homályhozóban hazudott-e az amund főpap. De nem jut eszembe, hogy valótlant állított volna. Szóval a saját fajtájukon belül nem hinném hogy hazugságra kényszerültek volna, így náluk esetleg kijelenthetjük, hogy tényleg nem tudnak hazudni. A sajátos társadalmi struktúrájuk az, ami szerintem nem engedte hogy az amundokban kifejlődjön az intrikus hajlam, de ez csak azokra az amundokra vonatkozik, akik az ősi tradíció szerint nevelkedtek. A vita arról folyt, hogy JK amund hazudhat-e. Az okfejtésemből következik a válasz: igen. Az NJK-ra viszont épp az ellenkezője vonatkozik. Engedjetek meg még egy kis okfejtést. Az amund szerintem azért nem lehet bajvívó, mert a két mentalitás kizárja egymást. A bajvívóban éppen az a lényeg, hogy tökéletessen uralja az érzéseit, pusztán a technikájára hagyatkozik, illetve a logikájára. Az amund ezzel szemben mindíg az érzelmeit veszi előbbre! Emmellett még megemlíteném, hogy a bajvívok nemes emberek, akik az alapvető "jó" eszmékért kűzdenek, míg az amund inkábbb a sötét oldal híve.

Agis: EH! Még is ki kell fejtenem. Szvsz a krániakat nem tekinthetjük azonosnak a MT-s bajvívóval. A képzetsséggek és egyebek megegyezhetnek, de szerintem még kránban is igaz az, hogy egy nemes nem alacsonyodna odáig, hogy aljas dolgokat művel! Épp ellenkezőleg, bennük sokkal nagyobb a büszkeség. Szerintem. Ami a tolvajlást illeti, persze semmi nincs kizárva, de a fizikumuk miatt nem jellemző hogy tolvajok lennének. Ami meg a pénzügyeket illeti, szerintem ez egy kicsit hibádzik, mert aki jól bánik a pénzzel, az álltalában racionálissan, az érzelmeit kizárva gondolkodik. Az amund meg ezt elég nehezen teszi meg. Én ezt így látom.

A D20-hoz semmi közöm, ezt már előre leszögezem. Egyébként nekem logikusnak tűnik Agis indoklása. Bár az álarc azon magyarázata, hogy a különböző légviszonyok kiegyenlítésére szolgál... ez már erősen SW-osnak tűnik. Az viszont egész hihető, hogy a mimikájukat leplezik vele. Meg hát ugye nem is túl népszerűek. És tényleg logikus hogy az egyiptomiakkal vontál párhuzamot, ez azt hiszem mindenki számára nyílvánvaló. Nem vagyok egyiptológus, szóval inkább nem ugatok, de faji hátrányt biztos nem csinálnék belőle. Ez szvsz szabadon választott, esetleg erősem javasolt, de nem lenne szabad kötelezővé tenni. Az Ibarai amundoknak viszont semmi okuk arra, hogy ilyen maszkot hordjanak. Szerintem.

Elnézést hogy ilyen hosszú és talán kicsit unalmas lettem. Én sem akarok megbántani senkit, csupán kifejtettem a magam áláspontját. Köszöntem a figyelmet, és az esetleges reakciókat előre is!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Történetesen jól ismerem Toront, s lakóit.

Hmm.

8)

Az obsor, esetleg sedular v. navor társadalmi kasztba tartozó bajvívók...

A világért se vedd kötekedésnek, Agis, de a bajvívók nem ezekbe a kasztokba tartoznak. A nemes, intrikus-párbajozós bajvívók szerintem famorok, ha meg lecsúszott bajvívókról van szó, akik csak a fegyverük meg stílusuk miatt azok, akkor azok meg pietorok. Aki külhoni bajvívó, az meg ugye obsor, de az nem toroni. :) Szóval a toroni bajvívók még véletlenül sem tartoznak az általad említett társadalmi kasztokba,

így elég nagy tévedés amit mondasz.

Továbbá tévesen értelmezed, hogy az alacsonyabb társadalmi kasztúak nem tartanák be a szabályokat. Éppen arról szól az összes toroni regény, hogy mekkora lelkiismeretfurdalás gyötri az ilyeneket, csak mert mondjuk nem úgy köszönt egy magasabb kasztúnak, mint ahogy kellett volna, még akkor is, ha ott éppen nem baj. A szigorú kasztrendszernek, a szigorú szabályok szerinti nevelésnek pont ez a lényege.

Továbbá, szerintem ne beszéljünk mellé, ha valaki butaságot mond, ne próbálja megmagyarázni, hogy de én...

Kráni bajvívó. Nagyon vázlatosan. Arról volt szó, miért nem lehet az amund az. Erre mondja Afrad, hogy mert nem hazudhat. Erre TAO, hogy de, nem ez az ok. Erre én, hogy őt szabályk kötik, (megjegyzem, a bajvívó akárhol legyen, ettől bajvívó). Egészen pontosan így fogalmaztam: "nem fog méltósággal várni a párbajra". Erre te, hogy ne szűkítsem le a bajvívót, mert vannak krániak (gonosz) is (egyértelmű ellenvélemény, meg valami Shadoni dolog.). Erre Rodarth, hogy bizony a krániak is betartják a szabáűlyokat, sőt, azok csak igazán. Erre Agis, hogy ja, ő arra gondolt, hogy a krániak nem a Shadoni párbajkódexet tartják ba. Tényleg? Gyerekek, szerintem ne nézzük már egymást nem tudom minek, tanuljunk meg fogalmazni, ha meg rosszat mondunk, nem kell valótlanságokkal megmagyarázni, nem történt semmi. Mindenki tévedhet. Főleg, aki ír is néha.

Link a hozzászóláshoz

MG: Remélem nincs semmi bajod velem, de nem akarok kötekedni Toronról, h valójában h is értettem, h például Toronon belül, ahol maga a káosz úgy ver tanyát a dogmák ellenére, ahogy akar; mi és hogyan történik. Szerinted azon bajvívó karakter ki kereskedő családban született, ez okból ugyebár sedular, rögtön pietor lesz vagy éppen lecsúszik obsorrá?(Vagy szerinted egy sedular kari nem lehet JK bajvívó?) A társadalomban elfoglalt helyüket a toroni családoknak - itt bármely családra gondolok, (nem a Kobrákra és nem is a Nemes Házakra --mielőtt újabb félreértés végett kapnám a nyakbazuhit) az alapján kapnák, h mi a foglalkozásuk, vagy éppen életcéljuk, játékos kasztjuk? A Summariumban le van írva, h a 3 alsó kaszt között az obsortól fölfelé/lefelé az emberek számára nagy a lehetősége az átjárásnak, csak kellőképpen rátermettnek kell lennie. Ha toroni születésűek, akkor többek között ezen erénynek aligha vannak híján a Háromfejű és másodsorban Sogron által uralt országban. Néha az érzelmeidre is kellene hagyatkoznod, nem csak betű szerint olvasnod minden szabályt MG.

Egy magasabb kasztrendszerben levő személynek igen. Majd az összes Toronról szóló regényt olvastam, s ha hiszed ha ha nem Klubbunk levelezett már hasonló témában Celsiorral (gyk: Alan O' Connor) és Jan van den Boomen-el. Náluk meg szerintem kevesen tudják jobban, h hogyan is van ez. Toronhoz a Kyria romjain építkezett Káoszt kell átlátnod, nem pedig a szabályokat százszor elolvasnod. Nem játszanék a Te mesélésed alatt Toroni kalandot, de ezt tényleg ne vedd sértésnek. (Bármi mást szívesen igen!)

Na tegyük ezt a dolgot tisztába: egyetértettem Rodarth-al abban, h a krániak betartják a szabályokat, de félreértett engem, ebben próbáltam javítani, részben Õt, részben saját magamat is. H bizonyára van egy saját párbajkódexük a krániaknak, de hivatalos utalást, kiegészítőt erre még nem találtam. Rendben van, h mindenki tévedhet, s el is szoktam ismerni ha tévedtem. Itt a fórumon már volt rá pár precedens. De nem helyeselek bólogatós kutya szerint, ha biztos vagyok a dolgomban...

Amit pedig idéztél MG az a famor esetleg pietor társadalmi kasztúak azonos társadalmi rangban egymás közötti párbajokra vonatkozott...

Lehet kötekedni 8)

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Agis, nem akartam kétségbe vonni Toronra vonatkozó ismereteidet, mindössze ki akartam emelni, hogy nem értek egyet azzal, amit írtál. Magam is olvastam nem csak a toronos regényeket, hanem pl. a Summarium ezzel kapcsolatos részeit is.

Namármost, a kérdést magad válaszoltad meg. Ugyanis a társadalmi kasztok átjárhatók. Tehát ha egy sedular család fia kitannulja a fegyverforgatást, és harcossá válik, akkor feljebbemelkedhet a pietor kasztba, stb. Ebből következik, hogy inkább a "foglalkozás" a meghatározó, mintsem a család. (no persze ez azért nem ilyen egyszerű)

De továbbra is azt mondom, hogy pl. sedular vagy obsor kasztú toroni bajvívó nincsen.

Egyébként érdekelne, hogy te hogyan értelmezed a kasztok kérdését, mitől lesz sedular egy sedular? Vagy pietor egy pietor? Mert szerintem a könyvekben elég érthetően le van írva, és én úgy érzem, e szerint alakítottam ki álláspontomat. De lehet, hogy rávilágítassz valami más nézetre is.

Az átjárás viszont nincs túlrészletezve, egészen pontosan az, hogy mikortól lesz valaki nem olyan társadalmi kasztú, mint ami korábban volt.

Megjegyzem, hogy szerintem Toron káosza nem azt jelenti, hogy ha le van írva valami, hogy milyen, vagy hogyan működik, akkor azt nem úgy kell kimesélni.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Kit érdekel a Sütételf lopakodása vagy stb.. Hatalmas harci tudása ha , megállitják az idöt és megeszik.. =o) Persze ez viszont is vonatkozik, de a soklúd disznót győz alap szerintem itt is igaz...

A leirt regényekről meg anyit hogy.:

Lejátszották? -> NEM !!!

Tehát akrámit is irhattak, ha azt irták volna hogy egy Ghor-ragg legyőzőtt volna egy Sötételfet akkor arra bólogatnátok, és hivatkoznátok holott lehet eljesen ésszerütlen és a szabájokkal szemben áll.. pl megnéznémm , hogy valaki jönne egy sötét elfel valaki meg monjuk 30 Ghor ragg al.. nem azért de mindenki beeláthatbná hogy esélye nem lenne az Obszidián elfenk, akár mekkora Kemény... Egysuerűen az Od miatt... ha lejátszanánk bebizonyosodna... csak ennnyit :

Sötétlef max: 120 Od

30 Gho ragg min: 300 Od

És nem tudom pontosan de asszem halottam valami oylat is hogy a Hatalom szavk erőségge összedódhat....?

De e nélküol is ők nyomnnák le...

De ez nem csak erre vonatkozik..

Hanem rengeteg Regényben leírt Baromságra is igza, ezért vetem meg a regényeket...

Rengeteg baromság Játéktecknikai megkerülés van benne...

És ha valamit egy számtani egyenleteken alapuló játékról írnak az legyen teljesen Játékhű... ne legyen benne annyi rakás baromság... Amit rengetek Játékos sokáig próbál megfejteni és a leirt hülyeségekre ír kiegészítőt hogy magyarázat lehessen...

Szerintem igen is felelősen irja meg valaki azt amit, mert enniy erővel bárki írhat Regényt, amit aztán a többi Jk KM megpróbál megérteni... szabályokat ír a leirta mese alapján...

A Vámpírúr 25-ös erejéhez anniyt hogy szerintem rendjén van scak az óriásoké nem .. azoknak csak 20-22 nekik is kb 24-28 as erő kéne...

Nézzük csak egy Max os Khal jk-t 23-as Erő... jó ő legalább 3 méteres... de akkor is a hatalmasabb lényeknek azért már csaka súlyuk megmozgatásához hatalmasabb erőre lenne szükség...

Csak a M.A.G.U.S. Bestiben nem lézetik 30 as erő .. vagy nagyobb ami már félisteni.... De szerintem szükséges lenne... Vagy más rendszer.. ami több számból ál.. nem a 25 a Húúúúúúúúú de marha nagy...

Épp ez a baj a D20 rendszerrel.. hiányoznak az apró átmenetek.. amit megoldani próbáltak az 5 fokú rendszerrel stb.. itt visszadegradálták a javulást.

Huhh ez most kiscit összevissza de mind 1.. :wink:

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

A kedvencem az ember, no meg a wier.

Mindkettő azért, mert igen széles a használhatósága, szinte mindenütt ott van a kontinensen és elég kölönböző, attól függően éppen mely vidéken született/él.

Érdemtelenül elhanyagolják sokan, pusztán azért, mert egyik kiegészítő szerint sincs semmi bónusza. Ezt nem tartom jó döntésnek, mert a legváltozatosabb játékülésekre ad lehetőséget.

Talán egy kis kedvcsinálásra alkalmas, ha leírom én milyen kül. tulajdonságokat adtam az embernek.

Nos nem hosszú a lista, az egész annyi, hogy kap az indulásnál +6 Kp alapot az ember fajú karakternek, továbbá még szintenként +2-őt (első szinten is), ezen felül pedig egyetlen képességéből, egyetlen képességpontot átrakhat egy másikra, ami neki tetszik.

Esetlegesen (tápolósoknak nem ajánlott, nem a 200. TSZ. elérésének megkönnyítésére találtam ki :lol: ) több TP-t kaphat ugyanazért, vagy a

másik módszer szerint az első kb. 4-6 TSZ. eléréséhez 7,5, míg az utána következőkhoz 5%-al kevesebb TP kelljen neki.

Az ok abban rejlik, amiért az elfek kérészéletűnek nevezik az embereket, akiknek nincs egy nyugodt percük sem, folyton szaladgálnak. Ez igaz is, mert az elfek akár nyugodtan szemlélik egy virág kihajtását és elhalását is, akár heteken keresztul. Az ember addig többször beszaldgálja a várost, elintézi ügyes-bajos dolgait.

Az sem elhanyagolható többek között, hogy egy ember már 15-20 évesen felnőttnek számít Yneven, míg egy elf messze nem.

Az emberi fajt pedig a hetedkorban az alkalmazkodóképessége tette uralkodóvá. Könnyen tanul, gyorsan és bármit. Épp ezért igazságos, hogy ebben játéktechnikai értelemben is jeleskedjen...

Ugyanis, ha belegondolunk reálisan egy törpének teszem azt több száz éve van kalandozni, míg egy embernek normál esetben nem több 40 évnél, így valamiben csak különbnek kell lennie, ha már ő uralkodik.

A wier pedig az izgalmassága miatt jó, s szintén változatos karatereket lehet belőle kialakítani (teszem hozzá nekem még sem tobzódós, sem a vérvégyát elfolytó nem volt belőle).

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nos, sorba haladva:

A kyreket különösen a kultúrájuk, a jól kidolgozott etikett és szabályrendszerük miatt kedvelem, illetve, mert szerintem egy határozott, és különleges nép. A történelmük nagyon szövevényes, remek téma!

A dzsenn karakterben a kiállása fog meg, a az intellektusa. " Egy igazi dzsenn nem beszél.Csak rádnéz, és máris tudod mit akar.És te nem is akarsz mást tenni,mint amit ő akar..." Hát ez tetszik bennük!

A félelf? Mert ez a leginkább hozzámillő faj. A MAGUS tisztavér elfjei nekem túl hidegek, zárkózottak, túl "tündések". Az én elképzelésemben egy elf más. Nos, ezért a félelf.

Az amundal meg jó élményem volt... :wink: De ezt egy másik rovatban jegyeztem, mert olyan jellegű... :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...