Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc fajod?


Sychter

Recommended Posts

Na igen én azért is szeretem az ember fajt mert lehet hogy kevsebb ideig él mint egy törp vagy elf vagy akármi más mégis van jópár ember aki egy ezer éves elfet is legyöz pedig ez elvileg lehetettlen és ök játszanak a legnagyobbb szerepet Yneven ök irányitják a történéseket formálják Ynevet

Link a hozzászóláshoz
Ez jogos, bár a lehetőségek mondjuk egy félelfnél is elég nyitottak, vagy egy kyr vérűnél.

Na igen. Szerintem pont a félelf miatt szorul háttérbe az emberi faj. Még anno jópár évvel ezelőttén is csak azért indítottam egy félelf harcművészt, mert sok előnye van egy emberhez képest, és akkor miért ne? Aztán rá kellett jönnöm, hogy ez így nem teljesen helyén való. Az igaz, hogy a kalandozók között rengeteg a félelf, mert nyughatatlanok, és sehol sem fogadják be őket igazán (az elfeknek túl ember, az emnereknek túl elf). De etől függetlenül még mindig az embereknek kellene túlsúlyban lenniük (márcsak a nagy számok törvénye alapján is :D )

Szóval én nem nagyon szeretem a félelfet, szerintem nem lehet őket jól használni. Akkor már inkább egy elf, vagy egy ember. De a kettő együtt nem nyerő.

Azon kívül szerintem a faj csak egy érdekesség, a kari nem azon múlik, hogy melyik fajhoz tartozik, hanem hogy milyen alaposan van kidolgozva. Ha valaki odafigyel, akkorbármelyik faj remek lehet, bár én még nem próbáltam mindet.

Amarilis: a kyr vérűek hol vannak leírva, mert én mint játszható faj nem olvastam ilyenről. Vagy ez csak valami házi kiegészítő lenne? A kyreket ismerem, gondolom a kyr vérű gondolom ezek leszármazottai lennének, egy nagy adag ember vérvonallal kevreve. (modhatni félkyr :D ) Szóval írnál nekem erről bővebben?

Link a hozzászóláshoz

Szívesen!

A kyrvérűekről írva a "Nagy Fehérben", az újfajta mágus alapkönyvben találsz. Hozzáfűzném, hogy ez az új könyv nem sült el valami jól, főleg az eredeti MAGUShoz képest, ezért őszre új szabálykönyv kiadását is tervezi a kiadó, ami az eredeti MAGUS felevenítése lesz, cak egy kicsit ezzel azzal még meg spékelve!

Szóval csak a kyr vérűek miatt nem érdemes megvenni a mostani alapkönyvet.

Én a fajokat elsősorban nema hasznosságuk, hanem a mentalitásuk, lelkületük, kultúrájuk alapján nézem, ill. hogy hozzám mennyire állnak közel. Ezért nyerők nálam a fent említett fajok. :D

Link a hozzászóláshoz

Na akkor ezért nem tudtam a kyr vérűekről. Nekem a "nagy fehér" nincs meg, és csak felültesen olvastam. Inkább csak átlapoztam :)

Én a fajokat elsősorban nema hasznosságuk, hanem a mentalitásuk, lelkületük, kultúrájuk alapján nézem, ill. hogy hozzám mennyire állnak közel.

Ebben teljesen igazad van. A lekük még rendben is van, de a kultúrával, és mentalitással szerintem már több gond van. Én pl. még (sajnos) nem láttam olyat aki egy elfet úgy játszott volna ki, ahogyan az meg vagyon íródva. Nem láttam még olyat, hogy valaki leült volna az út mellé, hogy végig nézze egy rövid éltű virág életét. (rövid éltű=párhét a kikeléstől az elvirágzásig) Pedig szerintem egy elf ezt simán megtenné, mert hova az a rohanás, mikor még van vagy 1000 évem hátra :) (ahogyan ezt már pár oldallal meg lett említve előttem)

Arról már nem is beszélve, hogy sok csak kitaszított ként lehet kalandozó, ez már eleve kizárja a kultúrák gyakorlásának egy észét. A fajok egy része pedig szinte teljesen emberként éli az életét. Ilyen az amund, a félelf, a wier, és esetleg a dzsenn is (bár róluk elég keveset tudok).

Félreértés ne essék, én nem akarok senkit se lebeszélni semelyik fajról sem, csak a saját egyedi véleményemet osztom meg veletek. Régen én is sokat játszottam a fajokkal, mert azért mindet ki kell egyszer próbálni. De ma már az első nálam az ember.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Nagyon kedvelem a khálokat és most dolgozom egy új karakteren. Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. illetve kettő:D

A titkos fóliánsban ez áll a khál mancsáról:

"A puszta mancsuk sebzése 1k6, Té-je, VÉ-je 20 és KÉ-je 10."

Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem.

-1 nincs leírva, hogy megkapná a pusztakezes harcot és szerintem ez hiány ha már 2 kezes harcot kap. (mindössze 15 Kp a MF úgyhogy ez nem igazán fontos)

-2 a khál sebezhet-e épét a mancsával? Mondjuk MF ökölharcnál, mivel erről sem ír a könyv.

Tekintve, hogy én ugyan úgy képzelem a mencsát, mint az oroszlánát, (csak beforduló hüvelykujjal) ezért én úgy találom, hogy a karmaival képes Ép-t sebezni. Mi ezt eddig így alkalmaztuk csak kíváncsi lennék a véleményetekre.

És lenne itt mégvalami, de csak kíváncsiságból: khálnál érdemes-e beszélni harapó támadásról? Mondjuk 2 kézzel lefog és átharapja a torkát :twisted:

Bár tom a khál alapvetően Élet,Rend de mégis...

Köszönöm a válaszokat!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én nem biztos, hogy megadnám neki a pusztakezes harcot. Mert én a pusztakezes harc alatt a képzett vérekedést (boxot, vagy valamilyen harcműészetet) értek. A Khál pedig inkább ösztönösen harcol, mint egy macska vagy oroszlán. Az pedig nem képzett verekedés. Az már megint más kérdés, hogy ez az ösztönös "csapkodás" hatásosabb, mint a box :)

Természetesen ha akar megtanulhat verekedni, de akkor már Kp-ból :)

A harapás: hát ezen el kell gondolkozni. Van foga, tehát haraphat :) Viszont azt sem lehet leírni, hogy ez milyen hatásos, mert arra az összes vérpisti ügrana :)

Szóval: ha akar szerintem haraphat, és az elég hatásos is lehet, viszont nagyon végig kell gondolni, hogy mikor alkalmazza ezt. Ez a végiggondolás pedig a KM feladata. Arrról pedig már ne is beszéljünk, hogy a Khál már annyira civilizált, hogy ne ezt használja. Inkább előrántja a kardot, és azzal harcol.

Link a hozzászóláshoz

Bocsi, az Ép sebtés kimaradt :) (arról elfeledkeztem :) )

Nos mivel a Khál egy nagyra nőtt macska :), ezért vannak karmai. Ha azok vannak, akkor azzal elég mély, és kellemetlen sebeket tud okozni, ami akár Ép is lehetne. Viszont nekem jobban tetszik az a felállás, hogy túlütés esetén dupla Fp (és természetesen a járulékos Ép).

Link a hozzászóláshoz

Kérdések, kérdések, és ég mindig kérdések!:D

Szóval megakadt a szemem a khálok testméretein. Gondolom a khálok saját fegyverei, az ő méretükhöz lett készítve, de egy kiszakadt khál kezében az emberek fegyverei nem lesznek...öhm..."kicsik"?

Szerintem az ynevi átlagmagasság kb 170-180 centi között mozog. Persze vidékenként eltérhet... Ennélfog va a fegyverek is erre a méretre vannak kovácsolva. Ebből kiindulva egy kard ami az embereknek hosszú, egy 230 centis khál kezében már nem az. Persze tom a fegyver maga ugyan az marad mindegy ki forgatja(törpe, elf stb.), csak azt akarom kérdezni, hogyha khálnak a saját méreteire kovácsolnak kardot, akkor az kaphat-e bónuszt (esetleg minuszt)?

Teszem azt egy pallos egy ember kezében nehéz, lomha fegyver ezért nagy sebzése van, de viszonylag alacsony harcértéke. Viszont egy khálnak már lehet hogy csak másfélkezes kard méretű, esetleg egy "magas" khálnak csak hosszúkard.

Tom egy picit szőrözök, de kíváncsi vagyok a véleményetekre:)

Link a hozzászóláshoz

A fegyverek esetén nem véletlenül vannak a mérethatárok. Szerintem az elég tág. Az már más kérdés, hogy neki teljesen egyedire kell szabatnia az adott fegyvert (az az a leghosszabbra :) ). Viszont ezért semmien bónusz nem jár. Akkor egy törpe fegyver semmit sem ér mert pici...

Egy emberi fegyver nála lehet, hogy kisebbnek minősül, de ezért nem kap minuszt (feltéve, hogy az így kapott fegyvert tudja forgatni). Azt viszont figyelembe kell venni, hogy ő egy pallost is simán forgat akár 1 kézben is :)

Link a hozzászóláshoz

Igen, igazad van ezzel egyet kell, hogy értsek.

Viszont még mindig azt mondom, hogy (a pallosnáll maradva) azért kapott alacsony értékeket, mivel lassú, lomha fegyver, vívni nem igazán lehet vele. Ellenben a sebzése a súlya miatt ilyen kiemelkedő. Akkor kérdem én, ha ugyanaz a pallos egy khál kezében csak másfélkezes kard így a macskaember sokkal könnyedebben forgatja, nem tekinthető -e jobbnak a harcértéke? Mindazonáltal tömege ugyan akkora marad, tehát a sebzés nem változik.

Link a hozzászóláshoz
Igen, igazad van ezzel egyet kell, hogy értsek.

Viszont még mindig azt mondom, hogy (a pallosnáll maradva) azért kapott alacsony értékeket, mivel lassú, lomha fegyver, vívni nem igazán lehet vele.

Ez csak egy ötlet, ha észérvekkel meg tudtok győzni elfogadom!

OFF

Ez a nézet 'a pallossal nem lehet vívni mert nehéz' honnan jön? Néha előfordulok várjátékokon (Eger, Diósgyőr) és ott nem azt látom hogy nem lehet vele vívni...

SÕT pallosra külön technikák vannak kidolgozva, amiket más kardokkal nem lehet megcsinálni :wink:

Ergo az ötlet hogy khál TUD vele vívni nem jó, mert az ember is tud... szóval nem kell erősíteni a khálon.

Link a hozzászóláshoz

Nem azt írtam, hogy nem lehet, hanem hogy nem igazán arra van.

Inkább a "meglódítom és kettévágom" harcot lehet vele űzni.

Ettől eltekintve igazad van, én is voltam már palotajátékon és láttam pallospárbajt, de láttam hosszókardpárbajt is és meg kell valjam a hosszúkardosokhoz képest a pallos igenis lomhának tűnt. Ezt nemtudom mással magyarázni, mint hogy nehéz. Namármost egy khál emberfeletti ereje, magassága miatt ez a probléma nem áll fent és erre alapozva mondom, hogy egy khál kezében másként forog egy pallos.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A Khál nem kap pusztakezes harc képzettséget, mert nincs neki leírva ilyen. A mancsának értékei igen jók, így a képzetlenségi módosítókkal is jobb lesz, mint egy ember képzetlen öklöző.

Csak azért, mert van egy fegyverem, még nem értek hozzá, meg kell tanulni.

Persze Kp-iből felveheti a képzettséget, és akkor az ott leírtak bvonatkoznak rá is, csak nem ököl értékekkel, hanem khál-mancs értékekkel.

(itt még megjegyzem, hogy ha valaki lemetszi egy khálnak a mancsát, és kezébe fogva megpróbálja fegyverként használni azt, NEM fogja birtokolni az adott harcértékeket. :lol: )

A khál - sem - sebezhet Ép-t az öklével/mancsával. Hogy miért? Mert a MAGUban ezt írja az ökölharc szabálya. Ha megtanul harcművészkedni, ok. De sima öklözőként ő sem. Persze egy khálnak jobbak az értékei, nagyobb az ereje, több a sebzésbónusza pl, így nagyobb az esélye is, hogy kötelező Ép vesztést érjen el. (ez ugye teljesen más kategória, mint a fegyver sima sebzése) Tehát a khál igenis erősebb, mint a sima öklöző ember, még ha nem is tápoljuk agyon.

Harapás. Miért ne? A harapást vehetjük fegyvernek, így külön meg kell tanulni bánni vala, azaz begyakorolni.Vagy tekinthetjük a khál természetes támadásának, és akkor alap harcértékekkel támadhat. (az előző esetben, mivel külön fegyvernek vesszük, jobbak, mások lehetnek a harcértékei, hiszen ezzel direkt gyakorol.)

Mivel a khál fegyvereket, eszközöket használ, ezért SZERINTEM nem képezi részét a harapás a technikáinak. így, ha harap, vagy képzetlen benne, hiszen nem gyakorolta be soha, vagy megtanulja, Kp-ért, és így minden további nélkül alkalmazhatja a harapást.

A harapás egy ragadozó esetén igen erős, így itt már el tudok képzelni Ép sebzést is.

A fegyverek tekintetében nyilván nála másoka fegyverek méretei. DE ez nem ok arra, hogy plusz harcértékekkel táplojuk szerintem. A khál ereje nagyobb, ha nagyobb (ha nem, akkor nem is olyan nagy és erős..) így akár egy pallos tekintetében is meglehet neki az erőküszöbe, hogy egy kézzel forgasa azt. Ugyaníg nagyobb lesz az erőből (hatalmas termet és erő) fakadó sebzésbónusza, ami megint azt jelenti,hogy hatékonyabban tudja kezelni a kis fegyvert.

Én nem adnék neki semmilyen plusszt a sima fegyverekre.

Elképzelhetőnek tartom viszont, hogy a khál méretéhez igazítva készítsenek el egy fegyvert, így az a szokásosnál nagyobb lesz, ami masszívabb, erősebb, kicsit nagyobb sebzésű (de nem végtelen mértékben tápolni) fegyver lehet.

Link a hozzászóláshoz

Hi

Én jelenleg egy khál harcost gyilkolok, és nem teljesen értek egyet azzal, hogy manccsal nem lehet Ép-t sebezni. Ezt úgy lehet érteni, hogy ha belegondolunk, hogy egy khál mégis mekkorát tud ütni, nyugodtan feltételezhetünk egy belső vérzést vagy egyéb jóságot amit a mancs ereje okozhat. Ez a kötelező ép vesztést simán takarja. Azonban ott vannak az emlegetett karmok, amivel aztán tekintélyes daarbokat ki lehet szelni az ellen testéből. Az ilyen mély sebeket pedig nem hinném hogy Ép vesztés nélkül lehetne kivitelezni. Bár a dupla Fp-vel én teljesen egyetértek, sőt szimpatikus, minthogy az aktuális khálommal sohasem megyek arra, hogy megöljek valakit. (legalábbis eddig nem volt rá példa). A pallossal kapcsolatban pedig a véleményem az, hogy kompromisszumos megoldásként lehet növelni a harcértékeit egy kézben, ám a pl. a sebzésbónusz határát illő lenne mellé emelni. Az ökölharcra visszatérve pedig ha a khál ragadozói mivoltát tekintjük, valószínű hogy ez ösztönszerűen részük, akár a vadászat. (kivétel talán a tényleges lovagi képzésben felnőtt khál - neki ilyenre már nincs szüksége, ahogy harapásra sem nagyon)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem értem, miért kellene Ép-t sebezni a khálnak kézzel(manccsal). Mikor ott van, hogy nem lehet, az öklözés ennyit enged - neki is.

Az ösztönszerűséget fejezi ki a magas harcértéke, elég jó kis mancsa van. A karmok miatt lehet olyan magas a sebzése - még képzetlenül is annyi, mint másnak mester fokon! Az átlagosnál nagyobb erő pegig - mondván, a khál nagy darab és erős - is érvényesül, ha a sebzésbónuszt nézzük. Egyebet pedig nem kap!

Miért is sebezne kétszeresen? Nem-nem, attól még, hogy khál - van enélkül is elég tápja - nem jár neki több...

A pallosnál - itt sem kell feltápolni. Erejénél fogva tarthatja egy kézben, ha megvan a küszöb, miért ne? Ha tényleg olyan ügyes (magas ügyesség, gyorsaság) akkor jobb lesz a harcértéke is. Esetleg talán a támadások számát lehetne egyel növelni (azaz körönként 1-re), mivel tényleg könnyebben forgatja. De csak azért mert khál, ne akarjunk már minden tápot begyűjteni neki...

Csöndben jegyzem meg, hogy ezért nem szereti néhány KM a khált, meg az ilyeneket (különleges fajok) annyi tápot kapnak, hogy megjegyezni is elég, meg figyelni az alkalmazásukra, de a játékosnak ez nem elég, ilyen-meg olyan mondvacsinált okokkal újabbak kellenének - hiszen khál!

Az elvi vitáknál pedig semmiképpen nem elfogadható érv az, hogy -Á, ez egy jószívű khál, úgysem használná, nyugodtan adjuk meg neki... :lol::lol:

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Ehhez a méret és erő arányból adódó adódható modosítókhoz szolnék...

Nemrég engedetem egy Njk "szerű" fajú karakater indítását:

Egy féloríás-t

A fajt magunk kreáltuk egyetlen alkalomra(kalandra).

Nos mivel 290 cm re alkottuk meg.. felmerültek "gondok".

Készítettünk Méretarányos rajzokat egy átlag (165-175) emberhez képest.

Nos egy átlagos ember 2 kezes fegyvere közel sem lesz 2kezes egy Ilyen nagy lény számára (Khál 3,5 is lehet..).

Például egy Csatabárd (2 kezes) az egy 3m körüli lények csupán fokos...

És pont a sebzése nem fog változni, inkább a harcértékei..

Hisz a lény nagyobb erővel könnyen forgatja mintha egykezes lenne, illetve a kezében sem úgy áll mint másnak..

Mivel ha valakire egy 2 kezes csatabárdal csapnak az annak a sebzését fogja elviselni, ám nem mindegy hogy a forgatója mien sebességel csap, illetev hogy emnnyire képes koordinálni a súlyos fegyver mozgását.

Aki erősebb könnyebben tartja, könnyebben mozgatja... (A khálok ráadásul még ügyesebbek is...)

Link a hozzászóláshoz
8)

Üdv!

Ehhez a méret és erő arányból adódó adódható modosítókhoz szolnék...

Nemrég engedetem egy Njk "szerű" fajú karakater indítását:

Egy féloríás-t

A fajt magunk kreáltuk egyetlen alkalomra(kalandra).

Nos mivel 290 cm re alkottuk meg.. felmerültek "gondok".

Készítettünk Méretarányos rajzokat egy átlag (165-175) emberhez képest.

Nos egy átlagos ember 2 kezes fegyvere közel sem lesz 2kezes egy Ilyen nagy lény számára (Khál 3,5 is lehet..).

Például egy Csatabárd (2 kezes) az egy 3m körüli lények csupán fokos...

És pont a sebzése nem fog változni, inkább a harcértékei..

Hisz a lény nagyobb erővel könnyen forgatja mintha egykezes lenne, illetve a kezében sem úgy áll mint másnak..

Ez a baj a rendszer határait feszegető fajoknál.

ellenben ez az óriás ki van egyensúlyozva. Valóban lesz egy zúzógéped közelharcra, de

- könnyebb eltalálni dobó/célzófegyverrel

- nem visel páncélt (nincs méret)

- nem tanulhat pszit

- nem fér be a kocsmába

- a falusiak meglincselik-felgyújtják

- kihívják rá a helyi lovagrendet-inkvizíciót

- egyáltalán az óriás milyen nyelven beszél?

- hogy tartja a lépést lovagló társaival

- satöbbi

Szóval nálam játszhatna :twisted:

Az meg hogy az átlagemberre mértezett pallost 1 kézben forgathatja az szerintem teljesen magától érthetődő (ha ereje meghaladja a 18-at) az viszont hogy 1 kezes ként forgathassa már magasabb (20 feletti erő, és 16 ot meghaladó Ügyesség Gyorsaság) értékek kellenek...

Hát ha az értékei megvannak, akkor nosza.

Azonban.

Mágusban nem egyértelmű, hogy "mennyit is ér" egy képesség.

ET szerint az van, hogy 12 az átlag, 17-18as erővel már vasakat hajlít a karakter. Ha így nézzük, akkor fogja egy kézben.

Ellenben más kiegészítők szerint - ahol vannak kidolgozva NJK-k, főleg kalandok - ilyen meghatározások vannak:

- 17es erő: kidolgozott izmok

- 19es ügyesség: ruganyos járás

Ha így nézzük, akkor meg ne fogja egy kézben, hiszen a hivatalos modulok minden második fejvadászának 17es ereje van, és ők nem képesek ilyen kunsztokra.

A NAGYON durva Asztrál miatt...

Az átlagos Khál Asztrálja nem éri el a 10-et sem...

Link a hozzászóláshoz

Na, nemá! :x

Szerintem ez egyáltalán nem correkt hozzállás egy Km részéről!

Azért van annyi féle faj, és azért vannak kidolgozva, mert játszhatóak! S ha már így le vannak írva, akkor kivitelezhető is velük a játék!

Szóval ez a felfogás egyáltalán nem fer!

(Nem, nem azért MagyarGergely mert dzsennekről is szó esett, :lol: hanem, mert nem az!)

Viszont! Arról meg valóban szokjanak le a kedves játékosok, hogy egy karaktert túltápolnak csak az "idegen" származása miatt! Tessék elfogadni a maga előnyeivel, hátrányaival együtt, de csak annyival, amennyi meg van adva! Mert attól játszhatóak, hogy ezek megfelelően ki vannak dolgozva! Ha ezt felrúgjátok, úgy igazat adok azoknak, akik EZÉRT kitesznek a csapatból.

Viszont ha ezt betartják, akkor miért nem jó azok a fajok?! Úgy lehet velük normálisan játszani!

Na... :evil:

Utólag visszaolvasva bocs, a kifakadásért... :lol::oops:

Link a hozzászóláshoz
Na, nemá! :x

Szerintem ez egyáltalán nem correkt hozzállás egy Km részéről!

A KM dönti el hogy milyen karaktert enged a mesébe. Ennyi.

Nem érzem hogy magyarázkodnom kellene, de megjegyezném, hogy NEM azért nem engedem, mert túl táp harcban (az asztrál varázslatok tuti beszívása elég kompenzáció).

1.

Tartozom annyival a játékosnak, hogy a karakterötletét meghallgatva elmondom, hogy illik-e a mesébe.

Mivel elsősorban civilizált helyeken, főleg városokban játszunk, így a khál karakter egyértelműen hátrányban van, a sok szociális interakció miatt.

2.

A khál karakter plusz terhet ró a mesélőre, azaz ebben az esetben rám.

Nem egyszerű dolog olyan karakternek mesélni, akit a kapuőr nem enged be a városba:

khál: (odalép a várkapuhoz)

őr:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...