Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc fajod?


Sychter

Recommended Posts

8)

Üdv!

Én csak annyit füznék hozzá Kedves @huszár cimborám hozzászólásához, hogy az Aun(sáskaharcos), Kentaur NJK faj(bár itt vannak fent kiegek, de zeekt inkább nem méltantnám, mert úgy is kimoderlánák...) A goblin Bár szintén NJK, az ÚjTörvényKönyvebn már játszahtóvá vált, illetve a Summárium is említi a szitlépés fejlődés lehetőségét(max5. szintig ha jól emléxem).

Én eddig Aunt 1 * engedtem játszani, de mivel gyakorlatilag alegtöbb helyen levadásszák, avgy elmeenekülnek tőle (Legtöbb hely = civilázáció...). Nem beszélve hogy ha jól emléxem az Aun-ok és az elfek vadásszák egymást(vagyis az Aun az elfet), és az elf viszont "gyakori" így még több konfliktust szül.

A khált nagyon szeretem (első kaarkterem is az volt 8-9 éve...) de csak valami rnd kpsielője kéntí(lovag, fejvadász stbstb...), vagy "rabszolgaként, árucikként" (gladiátor) tudom elképzelni, ugynais ekkor van olyan háttere ami megvédi a túlerőben lévő ellenségeskedőkkel szemben. Bár én hozzátenném , hoyg amit nagyon hiányolok, az az hoyg nem lehet Paplovag, bár értehető az inhumanitásábóla dódó távolságtartás a vallási vezetőktől, ám mivel nagyon lelkes , és szenvedélyes (alacson asztrál), a legjobb faanatikus hívő belőlük válhatna.Amit jellemük is alapvetően támogat

( Én nem tartom megjátszhatónak az ÉLet jellemet egy maximum 13, átlag 4-8 as aszrtállal rendelkező vadállat estebéne, aki alapvetően is gyakorlatilag esélytelen egy asztrálpróba megdobásra, így egyáltalán nem képes fékeszni idulatai, a testi ereje, gyorsasága és harci tudásár tekintve pedig ez általában az ellenfele halálával végződik. Nos ezt egy Élet jellemű nem nagyon viselné el, főleg nem huzamosan folyna ez, valszeg megőrülne, öszeroskadna stsbstb.)

A rend jellem is ugyanezen okból elég neházkes lehet , ám arra már sokkal jobb lehetősgéet kinál a kijátszás, és akalndot az esetleges konfliktusból származó problémák törvényes elsimítása.

huhh ez hoszúra sikerült.. :wink:

Nah megyek vissza tanulni... :x:P

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Diassan kerlas!

BYCS: a goblin nem az ÚTKban, hanem az ÚTben vált játszhatóvá. Nem rossz faj, jó lehetőségeket tartogathat, az utóbbi Mentálcsavar versenyeken többen is kiválóan szerepeltek ilyen karakterekkel.

A khál: az örök konfliktus. Milyen szervezetre gondolsz? Ez még az adott állam legbefolyásosabb rendjeinek is kemény feladatot jelent. Én mindenesetre engedem játszani a fajok többségét, csapattól függően.

A vérfarkas: szerintem csak akkor lehet játékosnak hagyni, ha nagyon jól együtt tud működni a mesélővel, és hogyha utóbbi nem veszi a bestiáriumot szó szerint...

A magam részéről (az embereket, amiket a leggyakrabban játszom) leginkább a kyreket és gnómokat kedvelem, illetve kisebbrészt a wiereket is, de azzal még valahogy nem volt lehetőségem igazán jót játszani.

Link a hozzászóláshoz

Igazából nekem csak mesélték, hogy milyen az új besti, még nem olvastam át. Amit elmondtak: nem játszható minden, viszont bármilyen fajt létre tudsz hozni :D

Magyarul: csinálhatsz te egy démont is, akinek van 8000 OD pontja (nyugi, ez csak túlzás :P ), csak akkor válald azt, hogy te 80000 Tp-nél lépsz 2. szintre, míg a többiek 100-nál. Na jó, ennyire nem durva a helyzet.

Egyébként ha jól tudom a legtöbb lény csak NJK lehet, míg játszható fajként konkrétan csak néhány van megadva (erdőpille, gyíklény, gnóm stb). A többivel nem játszhatnál, de ugye a KM bármit megtehet :twisted: (megengedhet).

Ahogy én láttam, rengeteg faj ki sincs benne dolgozva, csak azt írja a könyv, hogy milyen tulajdonságaik vannak (pl. megjelenés, jellem stb), a többit dolgozd ki magadnak (akár ellenfélnek is). Aztán ha a KM engedi, akkor nyugodtan gyere azzal.

Ez lehet, hogy egy kicsit zavaros hsz volt. Jó bogarászást :twisted:

Link a hozzászóláshoz
Ja bocsánat igazatok van csak még elég kezdő vok és nem olvastam mindent el elég figyelmesen nincs egy hete hogy el keztem ezt a m.a.g.u.s. dolgot és csak hozzá akartam szolni valamit de ezek szerint elég hülyeség volt de azt hogy az aquir játszható faj azt egy honlapon olvastam .. D:

Remélem, hogy egy ilyen dolog nem vette el a kedved a M.A.G.U.S.-tól... Valahol el kell kezdeni, s valahol mindannyian elkezdtünk.

A topicok azért vannak, hogy érdeklődjön az ember, vagy a véleményét kifejtse...

Véleményem, hogy minden szempontból az ETK-t, Summáriumot és hasonló, hivatalosan megjelent szabálykönyveket vegyél figyelembe játék esetén. Érdeklődés kapcsán persze lehet nézelődni neten, de az ott fellelhető anyagok zöme nem használható igazán.

Jó játékot! :)

Link a hozzászóláshoz
Oké,kösz ! akk. lenne is egy ,a következő lenne az:

Nemtudom hogy a shaman kaszt JK vagy egyáltalán van -e ? És ha van hol tudok róla olvasni ? :|

(Nemtom mennyire kérdeztem hülyeséget! :mrgreen: )

Sámán van... Létező és játszható kaszt, mondjuk ez csapton belüli megállapodás kérdése is.

Igazából a Második törvénykönyvben van benne, vagy egy olyan szabálykönyv egyik részét teszi ki, amelynek Titkos Fóliás a neve.

Jó kis kaszt, nagy élményt jelenthet szerintem játszani vele, bár én még nem próbáltam, csak gondolatban. :) Mondjuk arra figyelni kell, hogy mely ynevi országokban játszik vele az ember, hiszen pár helyen nem örülnek a szellemhit vallóknak.

(Ha nincs meg a könyved, és kellene, jelezz nekem priviben...)

Link a hozzászóláshoz

Amúgy hulyeséget nem tudsz kérdezni... A sámánnal az a para -persze nyilván a személyes hulyeségem is benne van :he: , -hogy kell Fp a varázsláshoz, ami, ha nem figyelsz, konnyen ájuláshoz vezet (1/3 Fp alatt ák. próba asszem, bár rég használtuk ezt a szabályt, talán a sámánomnál utoljára, amikor is nem számolgattam, uhhogy "elaludtam" idézés kozben...) :roll:

ui. bocs az ékezetek miatt angol billentyuzet...

Link a hozzászóláshoz

Azt a néhány karaktert leszámítva, akiknek én meséltem és lovaggal kezdtek, mindenki harcossal kezd :D Én is elraktam még az elso karakterlapomat-hu, de buszke voltam, amikor mellvértet és lovagi kardot szereztem neki, amit egy lovag megtanított használni :)

Amit még mágiahasználó elott erdemes vinned, az a tolvaj -csak egy tipp...

Én személy szerint sokáig csak fejvadászt, bárdot és Arel-papot vittem (ETK, no kiegészíto), aztán a mozaikok kiírogatása után csak úgy kipóbálni varázslót... Azóta nem tudok mást elvinni, mert hiányzik a kyr pszi, meg a mágia...

És persze ha már a fajos topicban vagyunk, legyen kyr (ha használunk kiegészítot), vagy elf, vagy félelf. Csak mert tetszik a mentalitásuk.

Have fun! :wink:

Link a hozzászóláshoz

Én is harcossal nyomom ,de annak vértje nem nagyon van ,mert hosszu ijjal megy ,csak egy sodrony ing max! Am, és a tanácsodra elkeztem csinálni a tolvajt ,meg hát tetszik is ,ahogy olvastam. Mostmár nagyábol értem a harcrendszert meg mindent csak a Pszit nem nagyon pedig olvastam ,de abbol is csak a Diszciplín részét ,bár lehet ,hogy csak én vagyok butus hozzá! :D

Link a hozzászóláshoz
Én is harcossal nyomom ,de annak vértje nem nagyon van ,mert hosszu ijjal megy ,csak egy sodrony ing max! Am, és a tanácsodra elkeztem csinálni a tolvajt ,meg hát tetszik is ,ahogy olvastam. Mostmár nagyábol értem a harcrendszert meg mindent csak a Pszit nem nagyon pedig olvastam ,de abbol is csak a Diszciplín részét ,bár lehet ,hogy csak én vagyok butus hozzá! :D

Szia!

Van egy ,,Játéktechnikai megoldások - Pszi" topic. Oda írd meg, hogy mi a problémád a pszi-vel, mi az, amit nem értesz. (Csak hogy minden szépen rendben legyen az oldalon, vagyis minden hozzászólás a maga topicjában.:))

Link a hozzászóláshoz
Tiszteltem!

Nem tudom vkinek van bővebb információja, vagy esetelg vmi fellelhető novella, MAGUS kiegészítő, ne adj isten saját véleménye a kráni eflekről? Gondolok itt a mentalitásra, világnézet stb...

Válaszotokat előre is köszönöm

Anonymus

Nagy hirtelen most ez 2 jut eszembe hivatalos forrásként:

Kráni Krónikák (Legendák és Enigmák)

Summárium

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Szerintem mint minden Yneven a faj kérdése is szerepjátékra éleződik ki. Látom sokan a tápok miatt válaszatnak egy fajt, nem a "lehetőségei" miatt. Aqui?????? Természetesen nem játszható faj...legalábbis az én Ynevemen. Még a félaquir sem. Szükségtelen , túl tápos...nem Félisteni küldiket akarok látni 1.szinten.... ha felakarunk egy karaktert tápolni, tegye meg 10-15 szinten keresztül.

Kedvenc karakterem a Kyr származék: arisztokratikus, némely dekadens, van stílusa, és jól lehet vele alakítani. az Ork is tetszik, ha valami primitívebb, harcosabb fajt karok.

De kipróbálnám a Khált és gyíkembert......érdkes lehet az állati megjelenés, és viselkedési forma.

Jelenleg egy Kyr származék varázslóm van....

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...