Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc fajod?


Sychter

Recommended Posts

Az én kedvenc fajom is az ember. :D

Mondjuk én már a legelején kikötöttem, hogy nem is játszom mással. Ez csak az én egyéni korlátoltságom, másokat szívesen nézek pl. goblin-alakítás közben. Shalafi öccse elég jól hozta egyik NyTben.. :) Volt már olyan törpe-koncepció is, ami miattam simán bukott volna, mert makacs vagyok :P

Az orkok kijátszása már kevésbé egyértelmű.. ott még nem láttam olyan játékot, amire azt mondtam volna, hogy hű.. az elfek pedig szerintem kissé túldimenzionáltak, vagy egyáltalán nincs rájuk odafigyelve. Ez a két véglet az, ami velem eddig szembejött. Persze nyilvánvaló, hogy egy versenyjátékban nem jönnek ki az olyan apró nüanszok, amik megadják a dolgok sava-borsát, és csak életút, vagy hosszas játék alkalmával van lehetőség az olyan játékra, amiben már kézzel fogható válik a hosszúfülűek filozófiája.

Ti hogy élitek meg, a tolkieni fajok más jellegűek, mint az yneviek?

Ha most azt fejtettem ki, amit előttem már ezren, akkor nézzétek el nekem, én már csak ilyen szétszórt vagyok. ;)

Hát én Legolas-t jobban csíptem ( legalábbis a törppel való kapcsolatát és az alcohol tűrő képességét :lol: ) Viszont mind1 milyen elf: ha fűszálak tetején, libegve táncol látni se akarom. :lol:

Link a hozzászóláshoz
Hát... Igazából van egy Híró karink. Az amiről már beszéltem. De ő is embernek indult, csak aztán rátalált egy ősi mágikus szerkezetre, ami Ó-elfet csinált belőle. Tudom ebben semmi ráció nincs és nem csoda, ha most sok ember jó álmát töröm össze ezzel. :) De akkor ez egy nagyon is ésszerű és jó döntés volt. Aztán már tíz év telt el azóta és még mindig egy elf kölyök testében van a karakter emberi lelke. Mondanom sem kell, hogy nem kompatibilisak, de én ezt csak árnyaltan próbálom érzékeltetni. Most nagyon rosz káem vagyok? :S Vagy csak nagyon engedékeny... De mindenesetre a káemkedés nem nekem való. :$ :D

Ez felkeltette az Yvenkronológiám :D, már tudom hogy születtek az Ó-elfek.

ui: Kedvenc fajom a törpe :D , mert őket még nem géppel csinálták :D .

Link a hozzászóláshoz

Jó-jó. tudom kicsit túl lőttem a célon. De nem minden Ó-elf született így :P, ezt egy szóval se mondtam. Viszont még az aquir-elf háborúk előtti időkben mikor még békésen éltek egymás mellett néhány nyitott gondolkodású Ó-elf megpróbált mágia segítségével kapcsolatot létesíteni a sokféle aquir fajjal. Ennek végeredménye lett például a sötételfek faja is. Legalábbis szerintem az első sötételfeket mágia hozta létre...

Link a hozzászóláshoz

A KM az isten faj! Bármikor lenyúlhat hatalmas kezeivel és kiradírozhat valami oda nem illőt a történetben. Sőt még a múlt megváltoztatására is képes, a JK-ák pedig csak forgolódhatnak hogy most mi is történt, vagy mi nem történt. :D Ettől a ponttól kiindulva már babapiskóta a jövő és a jelen folyamatos megreformálása. Azután pedig ott vannak a félisteni adottságokkal rendelkező KM karakterek, vagyis a Kis Mészárosok. Õk a KM-nek mint isteni lénynek földi akaratának megnyilvánulásai. Ha egy JK valaha is sikerrel tudja felvenni velük a versenyt, akkor jönnek a KM kezei a radirral. :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem vérivó szekták biztosan vannak, de nem feltétlenül Wier származású mindenki, az emberek is ihatnak vért, csak nekik nem létfontosságú... De ilyen klánok vezetői biztos wierek... És szerintem természetesen szívhatja wier vérét is, hiszen a vérivó nem is igazán faj, hanem inkább valamiféle transzcendens alfaj. Ha én mesélek, akkor másfajúak is lehetnek wierek, nálam ez mutáció, nem külön faj.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

részben egyetértek CS-vel, a wier-ség amolyan átok. Ugyanakkor, játéktechnikailag, ha nézem, akkor a wier kap sok előnyt/jellemzőt, amit etikátlan lenne más fajjal összevonni, pl. elf-wier. Ugyanakkor ezt úgy is lehet csinálmni, hogy minden szempontból elf, aki wérivó átokkal született, ugyanakkor játéktechnikailag a "külön faj", azaz a wier használatos, csak vékony és hegyesfülű lesz. Ha már valaki más fajoknak is engedi a wiert, csak így látom vállalhatónak - már ha nem a mértéktelen tápolás a cél.

Ám az is éppen jgy elképzelhető, hogy ez a wierré válás - ami ugye gonoszsággal, meg vérmágiával van kapcsolatban - csak az emberi lélekre gyakorolna hatást, tehát csak emberből alakult wier létezhetne.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én ha esetleg nem-ember-wierrel kerülnék szembe, mint KM, mindenképpen egyedi tulajdonságokat adnék neki, azaz a játéktechnikai "pluszokat" átbeszélném a játékossal. És természetesen csak a táp kedvéért alkotott elf-wier pl. szóba sem jöhet, de el tudok képzelni egy félelfet, vagy udvari orkot könnyebben... Persze az elf-wierhez is lehetne olyan előtörténetet írni, ami alapján elfogadnám, de biztos, hogy elég keményen "fizetne" ezért, hiszen az elfektől alapvetően távol áll a nekromancia, a wierekhez meg alapvetően közel.

Link a hozzászóláshoz

Ugye a wiereknél irják a Második törvénykönyvben hogy előbb utóbb vezetőkké válnak közösségükben, ahol élnek.Ezért is érdekel hogy vajon ilyen sok "manager" lelkületű tud e klánt,kisebb települést alakítani,alapítani.Vagy inkább csak egy testvériséget illik a hozzájuk a sok dudás egy csárda kombó miatt?

Link a hozzászóláshoz

Üdv Mindenkinek!

Szeretném megkérdezni, hogy mit tud a közösség az udvari orkokról?

Már az alapkönyvekben megjelenteken kívül...

Úgy értem ez a faj a játék legeleje óta a játszhatók között van és most, mikor egy relatív "kezdő" elém állt azzal, hogy szeretne egyet hozni és milyen bónusz információt tudok róla, jobbára csak hápogni tudtam... :(

"Hát ugye nagy, meg erős, meg... őőőő..., ja ha a csapat nem akar kutyát, akkor ideális... :)" (Boccs a a poénért, komolyan semmi bajom vele. :) )

Visszatérve a témához, átnéztem a kalandozok.hu cikkeit, ETK-t, UTK-t, Rúna magazinokat, de azon a pár soron felül, amit már az ETK is írt nem sokat találtam.

Ha bárkinek bármi egyébb info-ja van szívesen venném, köszönöm.

Link a hozzászóláshoz

Én sem találok a ETK faji leírásánál többet. De szerintem nincs is rá szükség. Az udvari ork egy nemesített faj, amit az emberiség a maga szolgálatára tenyészett ki mágikus úton. Nem rendelkeznek kultúrával, és ősi gyökerekkel. Egyszerűen csak vannak.

Ez a furcsa helyzet adja meg ennek a fajnak azt az érdekes játékélményt, amit kijátszhatunk velük. Azt hogy görcsösen ragaszkodnak az emberi viselkedéshez, és megjelenéshez. Állandóan meg akarnak szabadulni a szőrzetüktől. Melankolikusak, nem találják a helyüket a világban.

Szerintem nagyon izgalmas kihívás egy udvari orkot jól kijátszani.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az udvari orkokról valóban nincs sok leírás. Nem is nagyon lehet... ahogy Daru is írta, nem ősi faj, saját kultúrával... Az ETK-s leírás és a fellelhető egyebek szerintem bőven elég egy udvari ork eljátszásához.

Azért szerepelnek egy írásban, nem tudom, ezet láttad-e.

Udvari ork anatómia

Irodalomban a következő helyeken fordul elő:

Darton áldása - Boruzs Gergely Gábor, a Világ közepe antológia

Gyászmenet - Boruzs Gergely Gábor, a Világ közepe antológia

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm a segítséget!

Az Udvari ork anatómia c. mű nekem tetszett, szerintem valamilyen szinten be is építem majd a történetbe. :)

A regényekhez még nem jutottam, hozzá, de a listán fent vannak. :)

Addig azonban feltenném az udvari orkokkal kapcsolatos kérdéseimet, melyekre választ keresek. ;)

1: Mikori az első hivatalos történelmi forrás az udvari ork faj megjelenéséről?

2: Egy városon belül, ők saját közösséget alkotnak, vagy mindenki igyekszik csak emberekkel körülvenni magát?

3: Milyen jogaik vannak az Északi szövetségen belül? Egyfajta rabszolga-testőr, mint Toronban, vagy minden "emberi" jog megilleti?

4: A summarium azt írja a vador és ember kapcsolatból hibrid félorkok születnek. Mi a helyzet az ember-udvariork-vadork felállással?

5: A többi faj hogyan viszonyul hozzájuk, mivel gondolom ők is tudják, hogy mágikusan létrehozott faj? Szaporodás?

6: Szintén a summarium említi, hogy egy vadork, csak a húst képes megemészteni az álkapcsa is erre fejlődött ki, mi a helyzet az udvari orkkal?

És végül...

7: Az udvari orkokat is sújta Orwella átka, vagy módosult?

Ui.: a Kyr hagyományoknak megfelelve 7 kérdés. :D

Link a hozzászóláshoz
Mikori az első hivatalos történelmi forrás az udvari ork faj megjelenéséről?

1993. Ekkor jelent meg az első MAGUS szabálykönyv. :D

Komolyan: Mivel egy erv gróf varázslója nemesítette ki az első fajokat, így ervek megjelenésig biztosan nem léteztek. Tehát valamikor Psz. 610 után lehet. Pontosan mikor... passz!

Egy városon belül, ők saját közösséget alkotnak, vagy mindenki igyekszik csak emberekkel körülvenni magát?
Valószínű összejárnak inni este a kocsmába, és megbeszélik, hogy kinek hogy ment az emberszerű viselkedés. Erenben állítólag van egy udvari ork gobelinező társaság is. :D;)
Milyen jogaik vannak az Északi szövetségen belül? Egyfajta rabszolga-testőr, mint Toronban, vagy minden "emberi" jog megilleti?

Ember-szolgáló. De nem rabszolga. Megilleti őket minden emberi jog... kérdés ezt mennyire tudják betartani.

A summarium azt írja a vador és ember kapcsolatból hibrid félorkok születnek. Mi a helyzet az ember-udvariork-vadork felállással?

Az udvari ork csak udvari orkkal szaporodik. Nincs más fajjal való keveredés.

A többi faj hogyan viszonyul hozzájuk, mivel gondolom ők is tudják, hogy mágikusan létrehozott faj? Szaporodás?

Ember, elf, törpe, vadork lenézi. Talán a félelfek egy kicsit tudnak azonosulni a számkivetettségükkel.

Szintén a summarium említi, hogy egy vadork, csak a húst képes megemészteni az álkapcsa is erre fejlődött ki, mi a helyzet az udvari orkkal?

Mindenevő, csak büdösebbet pukizik, mert a zöldséget nehezebben emészti meg. :D

Az udvari orkokat is sújta Orwella átka, vagy módosult?

Ha egy orwella papnő, vagy orwella boszorokány/boszorkány mester megátkozza, akkor igen. :D

Link a hozzászóláshoz

Na igen, ez jó kérdés. Én a MAGUS-os elfeket nehezen tudom elképzelni, főleg mint játékos karaktert. Csanádék jobban rámentek a LotR életérzésre (csak ugye nagyon nagy különbség, hogy ott az elfek effektíve halhatatlanok, ha véletlenül elpusztulnak akkor is újjászületnek, emlékekkel meg minden). Megvallom őszintén, annyira nehezen tudom őket elképzelni, hogy szerintem nem is igazán illenek bele a játékba, a világba. Legalábbis mint játszható faj.

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

hasonlóképpen vélekedem. A faj, és az általuk alkotott elszigetelt országok, plusz a történelmi jelentőségük szerintem érdekes, és olvasni is szeretek róla, de valójában játszható fajként, kalandozóként nehezen elképzelhetőek számomra is. Bár persze ettől függetlenül is lehet szeretni a fajt - a fórum eredeti kérdése "melyik a kedvenc fajod", nem pedig "melyik a kedvenc játszható fajod", úgyhogy elférhet itt. De ha már itt tartunk, mindenki mást is kérdezek, hogy milyen játszható/játszott elf karakterrel találkozott eddig? Egy "hagyományos" kalandozó csapatban van helye egy elfnek? A szemeim előtt lebeg egy elf csapatnak mesélt modul, de valószínűleg éppen annyira speciális játékot és modult kívánna, mint egy ork csapatnak írt darab.

Link a hozzászóláshoz

Az egyetlen alkalom, amikor tényleg jó és hangulatos elf játékot láttam, az egy elf csapatra írt kaland volt. Nem kalandozók voltak, hanem Sirenariak. Mivel a történet kifejezetten elf karakterekre lett írva, nem lógott ki semmi, minden tökéletesen a helyén volt - még Yneven is. :) Summárium kasztok (pl.: megtartó) is engedélyezve voltak, és senki nem a tápra ment.

Egy jól játszható és jól kijátszott elf karaktert egy nem-elf kalandozó csapatban viszont még életemben nem láttam.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...