Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc fajod?


Sychter

Recommended Posts

Nos, kedves @huszár!

Nekem ismer?s ez az anyag valahonnan. Nagyban hasonlít a megjelent hivatalos khál anyagra. Meg kell mondjam öszintén, egyenl?re ilyen formában nem lesz játszható a faj. Én f?leg a játéktechnikai egyensúly megtartására törekszem, ezért csak a lektorálás után lesz jó a kaszt, vagy esetleg ha kijön az új D20 rendszere.

Természetesen az én általam elképzelt világ csak egy verzió, ett?l még ha ti szeretnétek játszhatjátok másképp.

Mazsinó

Link a hozzászóláshoz

venes: nos mivel nem egyszerre irtam meg, hanem szép lassan formálódik...de már irogatom is tovább, ujjitgatom, b?vitgetem, és remélem igy érthet?bb (már) - khál rulezz...

mazsinó: jól látod, de csak gonold végig logikusan a dolgot... ahhoz, h kicsit átszabjam, bele"préseljem" ynev világába, ahhoz szinte szóról-szóra lekell irni az eredetit, hisz nem alkothatok egy teljesen új fajt, mikor egy régit akarok csiszolgatni... mazsinó addig fofogm csiszolgatni, mig már teljesen bele nem illik ynem világába..., és mikor már neked se lesz velük kapcsolatban egy fikarcnyi kétséged... mert a khál rulezzz!!!

ja igen... mit akarsz rajtuk változtatni???hogy akarod ?ket lektorálni???

milyen formában, de szvsz, ha ?k nem ollnek bele, akkor senki se, mert ?k mért nem ...? mindenütt csak az hallom, h nem illenek bele, meg ilyen táp, meg olyan táp, de mért is??????????

nefi méert is???

Link a hozzászóláshoz

A Khál fajt szerintem úgy is be lehetne illeszteni, hogy a Démonikusóbirodalom területeir?l menekültek el és a környez? ember lakta települések felé húzódtak amíg be nem illeszkedtek... így már szerves részét képezhetnék a társadalomnak. Ez is egy verzió, na mi a vélemyényetek? :wink: :?:

És a khálokkal miért nem játszható a fejvadász kaszt? Hisz ha renegát, vagy ?rz?, vagy csak elejti az áldozatot és nem megöli miért ne? Hisz a KM engedélyével és megfelel? kijátszással én szívesen játszanék vele. :roll:

Link a hozzászóláshoz
játéktechnikai egyensúly

Érdekes dolog, de mégis mit értesz te játéktechnikai egyensúly alatt? Fajok közti egyensúlyt talán? Az mi a francért bele, megmondanád? :) A tigris miért er?sebb, mint a nyúl, hm? Ezt nem lektorálod ki? Mert ennyi er?vel megtehetnéd, a lényeg tulkép ugyanaz. A khálnak van rengeteg hátránya is, nemcsak el?nye, de ha ezt te nem veszed észre...

De érdekes módon nagyon keveseknek t?nik fel, hogy a khál egy igen bonyolult faj, nehéz megszemélyesíteni. Sokakat csak az érdekel, hogy "hú, +5 er?, azta de ql, csinálunk khál barbárt, és májerek leszünk".

Meg aztán ennyi er?vel az elfek életkorát is lekaphatnák 1700ról 170-re, mert 1200 év alatt (addig més simán fiatal) megvltja 20* a világot meg fellép 500. szintre, és akkor játszál vele...

És az embert miért nem tápolod fel? Annak semmi extrája nincs. Nem tud jobban l?ni, nincs jobb érzéke a nekromanciához, nincs infrája, nem tud jobban nyomokat követni, szagolni, sötétben hamar eltéved a föld alatt, stb...

Már bocs, hogy ennyi kérdést a nyakadba zúdítok, de engem fenemód érdekelnek erre a válaszok.

Játéktechnikai egyensúly még a dnd-ben sincs, miért akarod te a M*-ban megcsinálni? :)

Mellesleg én se szeretem a khál fajt, de nem zárom ki a játékból azért, mert batár er?s. Azzal nem old meg mindent, hogy ? kidönt 2 fát fél kézzel.

És tényleg nem szidlak vagy sértegetlek itt, csak kiváncsi vagyok. :)

Link a hozzászóláshoz

Mazsino

ha a játéktechnikai megoldásokat és az elképzelt világ képét más és más törvények szerint alkotjuk meg.

hm, érdekes lesz akkor az a világ, ahol mindenki és minden egyenl?. :) (Ha mégsem lenne ez így,akkor nem lenne meg az óhajtott egyensúly.)

Nem tudom, miért törekszel tökéletes egyensúlyra, a VVban sincs meg. Szerintem egyáltalán nem baj, hogy bizonyos fajok 1-1 dologhoz nagyon jól értenek (úgymond arra specializálódtak). Mint ahogy az sem zavar, hogy íjjal könnyebb kiiktatni egyéneket, mint közelharci megoldásokkal.

De ha mégis le lenne esetleg írva neked az egyensúlyi probléma, akkor azt nyugodtan küld el nekem mailben. :)

Venes: miért nem jó az úgy? A khál egy macskaszer? lény, félig szinte az is (tualjdonképpen egy nagyra n?tt, két lábon járó macseknek néz ki), egyértelm?, hogy ösztönei alapján ítélkezik sokszor. Aki bántja ?t, azt ? is bántja, aki szereti ?t, azt ? is szereti, aki megalázta, porba tiporta, attól félni fog, de gy?löli is ?t, ha az emberek kiközösítik, ? is magányossá válik, nem fog a közelükbe menni, ha szeretik, befogadják, naiv kisgyerek módjára toronban is vidámkodni fog, aztán meg majd néz, mint a moziban :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Szutyok az egyensúlyt nem úgy kell érteni hogy egy goblin és egy ssárkány egyenl? er?sek, hanem hogy azt kell kiegynsúlyozni hogy legyen er?s is gyenge is.Ha mindenki ugyanolyan er?s akkor értelmét veszti a harc és eg nagyon élvezetes rész esik ki a játékból.Remélem nem mondtam nagy hülyeséget, mert már elég fáradt vagyok és nincs kedvem még 1* átolvasni.

Link a hozzászóláshoz

Arra gondolsz, hogy ugyanannyi er?s és ugyanannyi gyenge faj legyen ami játszható? Na lehet, hogy most én is nagy ökörséget mondtam. :oops: :lol:

Nem értem én ezt a játéktechnikai egyensúly kérdést... A lényeg az, hogy khál legyen mert az jó! Egyébként egyenl? er?kkel tényleg nem lenne értelme a világnak, az örökös harc teszi azzá a színkavalkáddá a világot ami. (ett?l a színkavalkádtól meg mindjárt rosszulleszek...)

Persze nem jobb mint a félelf! :twisted:

(persze ízlések és pofonok, de ezt mell?zzük :roll: :wink: )

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

huszár, örülök hogy felraktad azt az anyagot a khálokról, nagyon sokmindent meg lehet bel?le tudni...

Venes kérdéséb?l kiindulva: egyébként meg ha már démonikus eredet?ek, akkor nem kéne kevesebb levonás az asztrálból?

Én mindig is úgy képzeltem ( és játszottam) khállal, hogy közben egy macska járt az eszemben, mivel szeretem a macskákat, nem nehéz összeegyeztetni vele..., sokat segít is a megszemélyesítésében. egyébként egy haverom ajánlására, nem pedig a +ok miatt játszom vele.

Link a hozzászóláshoz

nézd manndill: a meglátás helyes,de én az UT-ben találtam egy érdekességet a khálokról, méghozzá a démonológiánál..., miszerint a khálok tól er?sek voltak hozzá... (mármint a démonológia 6.fokához...), igy ugy gondolom, és gonoltam, h a - ma a ahetedkorban, "csak" egyszer?en szerafista mágiának nevezik -, démoni mágiától, lehetett magasabb az asztráljuk... mivel leveszitették a mágiát,vagyis szép lassan kihalt, annak használata, igy mint egy köetkezményként nyilvánult meg a magas asztrál levonás... szvsz...

szép lassan iródik a b?vitménye, amit - szerintem - majd kb uyganigy fogok feltenni, és arra még inkább várnám a véleményeket...

a gondolkodásod, meg figyelemre méltó szerepjátékhoz vezet, mert igy már azért sokkal érdekesebb a játék maga... máskérdés, az amikor teljesen azonosulsz vele, mert akkor meg a visszájára fordul a dolog, és túljátszott lesz a szerep... sokan ugy gondolnak a khálokra, - és valahol jogosan is... - mint a "jééé mááá, beszéló macsek .... hmm.. ", amikor hallanak róluk..., aztán szemtól szemben taliznak velük, és megváltozik minden... nos lassan, és nem túl biztosan b?vülnek az alfaojk is, és nem csak darabszámban, hanem leirásban is... mondjuk most, egy kissé lassabban, mert mostanság nem nagyon volt id?m :cry: foglalkozni velük, ezért is kérnék meg mindenkit, h fejtse ki - akár prviben (is) - a véleményüket, 5letüket, nem csak a leirással szemben, hanem a khálokkal is... pozitiv negativ, minden... mivel egy átfogó, és játszatóbbá tév? iráson dolozom a khálokkal, ezért szeretném tudni, h ki hogyn, és hogyan nem használja (ki) ?ket a játékhoz, ergó kinek mi a véleménye, nézet róluk.... mi a baja???

Link a hozzászóláshoz

@huszár: Sajnos nekem nincs meg az UT, de elmondanád, hogy mi az a démonológia 6. foka? Mert enélkül én nem sokat értek. Az asztrállal kapcsolatban, pedig szerintem, az egy bizonyos szinten reális, hisz ösztöneikre hallgatnak f?képp és ez állati mivoltuk miatt nyilvánul meg ilyen formában. Egyszer?en könnyebben befolyásolhatók érzelmek által mint más fajok.

Hunter: Egyébként meg köszi, így már értem ezt az egyensúlyozdit. :oops: :roll: :wink:

Manndil: Jó módszer! A khált talán így a leg célszer?bb játszani, mert nehéz jellem, de nagyon jó. Én a Dezs? nev? feket macskámat képzelem magam elé játék közben. :lol: Ez nem vicc. :)

Link a hozzászóláshoz

bálint: hátt nem is tudom, ami az érzelmi befolyásukat illeti.... hmmm azt mondod, h 2 lábon járó macsek..., de ze tévedés, gyanis inkább 2 lábon járó oroszlán emberi, vagy jobb inteligenciábval, teljesen kifinomult állati ösztönökkel, beszél, gondolkodik... egy bizonyos határig... aztán üt.

ha elképzelted, h közel 220-250 cm magas, kb 200 kiló..., és ehhez mondjuk (csak) 19-es ereje van -bizony jóval nagyobb darab, mint a legnagyobb kidobó emberek- talán csak a leger?sebb barbárokhoz fogható, akkor - ha nem vagy az asztrál mágia beavatottja... - próbáld meggy?zni, mik?zben a t?z mellet ül, és kiedgedhet? karmaival a 2-4 cm-es tép?fogairól szedi le a vacsi maradékát - természetesen nem nyers hús..., a karmokat, és a fogakat te magad látod...

a macskás képzelgésb?l meg annyit, h -mint feljebb már olvashattad -, nem egészen pontos...

ja igen: még egy fontosabb momentum, amit a legtöbbször mindenki kihagy, mert egyszer?en -szvsz- szinte kijátszhatatlan, és ez az, h nem félnek semmit?l...tehát nem fél bemenni a barlangba, akkor is, ha nem tudja mi van benne... de ha tudja, h az adott valami er?sebb mint ?, és az ellenfel, akkor ? is elfut, de félelmet kelteni benne nem lehet...

démonológia igen csak veszélyes tudomány, nem is okitják mindenütt... mint minden képzettségnek az UT-ben, ennek is csak 5 foka van, de mint mindent ezt is lehet tovább fejleszteni... sajnos

most csak az álljon itt, ami nekünk kell, tehát az a bizonyos 6.fok:

UT: démonológia (277.old):

Mit is lehetnemondani ennek a hátborzongató képzettségen a maasabb fokáról? Az ódon legendák vérfagyasztó átlényegülésekr?l szólnak, pokoli bugyrokra nyíló kapukról, sikoltozó szellemekr?l a kárhozat örvényl? förgetegében, eleven szívek mélyén lobogó lángokr?l, sötét beavatottakról, akik nem eladták, hanem szántszándékkal elpusztították tulajdon lelküket, és úrrá, fejedelemmé lettek odáát, a túlsó sjkon... Nincs az a korccsáfajzott nomád sámán, aki ne tapazstaná be a fülét a hideglel?s borzongással ezeknek a történeteknek a hallatán.

Igen, ennek a gonosz tudománynak létezett magasabb ren? verziója. Délen, az Óbirodalomban ismerték - és belepusztultak, üszkös romokat hagyva örökül az utánuk jöv?kre. A nomádok elfelejtették, mert tól gyengék voltak; még iyg is a humán lét leszélére sodródtak miatta. A khálok megtagadták , mert túl er?sek voltak; most nem sokkal különbek

ragadozó vadállatoknál. A Gy?r?hegység kolostorer?djeiben emlékeznek rá, mert megpróbálták elfelejteni; lelkük rühes fekéllyé sorvadt t?le, szívüket savanyú rothadás emészti évezredek óta. Az északi Hatalmasoknak nem kellet, mert a százados gonoszság bölccsé érlelte ?ket; visszehúzódtak el?le a saját sötétségükbe. Krán hideg markába kaparintotta, mert csak az eszközt, a fegyvert látta benn... ámde talán Ranagol sziklagerince is megtörik egyszer.

Nincs ember Yneven, aki kitanulta volna ennek a tudománynak a következ? fokozatát. Mert ha megtette, már nem ember többé.

Link a hozzászóláshoz

Méghogy nem lehet kijáccani hogy nem fél semmit?l a kari :D nem figyeltél eléggé mikor együtt jáccottunk.Egyébként meg az érzelmi befolyásolhatósággal egyet értek.Szvsz a khálok alapjában véve emberi értelemmel bíró ÖSZTÖNLÉNYEK.Tehát ha valami gyengébb náluk megtámadják.Ezt nem úgy kell érteni hogy mindennek nekimennek , hanem hogy ha az ellenfelük eyértelm?en gyengébb náluk, akkor nem haboznak nekigrani..Ha er?sebb vagy ismeretlen a számukra akkor elmenekülnek el?le

Link a hozzászóláshoz

Igen azt mondom, hogy két lábon járó macsek, mert egy acska is olyan gonosz, mint az oroszlán. Itt vidéken párszor már végignéztem ahogy a macska "játszik" áldozatával, és amikor a veréb letépett szárnnyal és véres tollakkal kalimpál utolsó erejéb?l, majd a macska tovább játszik a testével már, ha az áldozat rég meg is deglett... hát a macsek szerintem igenis elég jól jellemez, egy khált, ha feldühítik... :twisted: Egyébként köszi a felvilágosítást a demonológia terén. A khálok alapból "jó" beállítottságúak , de ehhez még az is jön, hogy a ösztönlények, ezért nehéz ?ket kijátszani... De nem lehetetlen, s?t néha kifejezetten könny?,ha az ember megpróbál egy ragadozó fejével gondolkodni. Talán a Khál fajra is ráférne egy kis reform, no de ugye mire nem? :lol:

Link a hozzászóláshoz

a másik, h a kháloknak mindig benne kell legyen a jellemükben vagy a rend, v az élet, v mind2....

igy kötve hiszem, h egy khál... attól még, h er?s, nemhülye, tehát nem fog megpróbálni mindkit eltenni láb alól, na jó élete kezdeti éveiben talánel tudom képzelni, mert akkor még nem tapasztalhatta meg, h nem ? a leger?sebb a világon... szal nem öl meg mindnkit, aki szembe jön vele... ösztönlénz, ami annyit tesz, h adott helyzetben az ösztöneire hallagat, és nem az eszére... és még azért is mert ösztönei kifinomultabbak... ezt ugye nehéz felfogni egy embernek, mert hozzá képst süket, vak, és egyáltalán nem érez a szagokat... pl egy khál már lehet, h rég szinte felfordul az orkok b?zét?l, mig te még megsem érezted... igy természetesebb, h az ösztöneire/érzékeire "hallgat", mint a józan(abb) ész parancsaira... szvsz...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...