Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Karakteralkotás


Antail

Recommended Posts

Sziasztok!

Én csak nemrék kezdtem el újra foglalkozni a szerepjátékkal, így az új törvénykönyvet is csak pár hete olvastam el.

A váltott vagy kétkasztú karakterek plusz lehetőséget adtak a régi játékhoz. Nálunk volt aki ilyen karaktert alkotott, most nincs előttem, de úgy emlékszem ott is voltak hátrányok és kötöttségek, nem csak táp volt az egész. Sajnálom, hogy hivatalosan kivették az ötletet.

Amúgy szerintem nagyon egyszerű a "TÁP"-os játékos kérdést kezelni. Egy táposan összeállított karakter ellen mindíg egy ugyanolyan (hasonlóan) tápos ellenfelet kell összeállítani (copy paste a játékos karaktere), így aztán az esélyek helyrebillentve. Ha a hasonló számokat legyőzi a játékos ügyességgel és okossággal, akkor tényleg megérdemli a karakterét. Persze nem minden falusi legény méltó ellenfele egy karakternek, de a "főellenfélnek" már illik annak lennie. (nem csak fizikai erőben) Emlékszem az ETK-nál, mikor dobások voltak, már mindenki "sírt", ha 15 alatti érték jött ki, mert ugye akkor 5 alá kell dobni a próbáknál, stb, nem lesz meg. Persze, hogy engedtem egy kis variálást, de cserébe az ellenfelek is hozzájuk mérhetőek voltak. Most meg simán 13,5 az átlag. Persze, most tényleg mindenki arra osztja a pontokat, amire csak akarja.

A varázslók meg mindíg erősek voltak, mert távolról képesek változatos módon elitézni az ellenfelüket. Ahogy máshol is olvastam, nem a közelharci fegyveres az igazi ellenfelük, hanem az íjász, aki szintén távolról öl, és sokkal egyszerűbben. A tapasztaltabb karaktereknek pedig illik felderíteni az ellenségeik számát/erősségeiket, nem csak belefutni az íjzáporba meg csapdákba. (most nem a dungeon típusú kalandokról beszélek) Az egyszeri játékos úgysem tudja fejben tartani az összes mozaikot, meg kombinációt, hasznlál 8-10 megszokott formát. Ha megakad meg megy a számítgatás hosszú percekig.

Ahogy mások is írták, az új törvénykönyven szerintem nagyon rámentek arra, hogy ne legyenek táposok a játékosok, de néhol átestek a ló túloldalára. Szerencsére minden KM a saját stílusa szerint mesélhet, és apró korrigálásokkal lehet módosítani a szabályokon.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem!

Ezúttal azért írok ide, mert egy kalandtársam nem képes elfogadni, hogy az adottság háttér nem növeli a maximális faji tulajdonság határt, csak akkor, ha azt már a karakter elérte, és ekkor veszi fel az adottság hátteret.

Azt szeretném kideríteni, hogy játszik e valamelyiktek úgy, hogy az adottság háttér máshogy működik, tehát aktuálisa tulajdonságot, és maxot is növel, netán csak maxot? Lehetséges e ily módon átírni a szabályt egy házi szabályozás keretében?

Link a hozzászóláshoz

Szia!

Ha jól értem, az a kérdés, hogy ha valaki felvesz egy adottságot, és ezáltal 17-ről 18-ra növeli egy tulajdonságát, abban az esetben is megnyitja-e számára a háttér a 19-es új tulajdonság határt, tehát a későbbiekben, képzettségből kapott plusz értékkel is elérheti az. Szerintem a készítők erre nem gondoltak a háttér megfogalmazásakor, de én nem látom akadályát. Az adottság azt jelenti, ahogy írják, hogy: "valamely tulajdonságukban magasan fajtársaik fölé emelkednek". Szóval, hogyha úgy kezeljük a karaktereket, mint akik folyamatosan fejlődnek, és még nem érték el a képességei határát (lévén kaphatnak tulajdonság pontokat játék közben), akkor az adottság háttér megléte azt a lehetőséget rejti magában, hogy bár még nem tartanak ott, de akár fajtársai fölé is képesek emelkedni.

Más kérdés, hogy az időközben felvett adottság ilyen értelemben logikátlan, de ezt nem tanácsos figyelembe venni, mivel ez is a rendszer átgondolatlan elemei közé tartozik. Ott van például a mágikus fogékonysák, ami elvileg szintén egy vele született készség, mégis egyes kasztok, az idő múlásával megkapják.

Én, a magam részéről ezt megengedném a játékosnak, és hivatalos álláspont hiányában nem tartanám háziszabálynak, inkább a dolgok értelmezésének, a kitalálatlan részletek kiegészítésének.

Cundior

Link a hozzászóláshoz

Én ezt a kérdés felvetést másképp értelmeztem.

Az Adottság az ÚTK szerint mindentől függetlenül növeli meg +1-el az adott tulajdonság értékét, amely így akár a faji maximum fölé is kerülhet. (Attól tekintsünk el, hogy fajtól függetlenül, sztem tévesen, erre 20-as értéket ír a könyv!)  Azaz, ha egy embernél a 14-es Ügyesség mellé felveszem az Adottság (Ügyesség) (1)-t, az érték 15-re, míg (sztem!) a maximum 19-re növekszik.

 

Ha ez volt egyáltalán a kérdés ... ;)

Egyébként házi szabályban mindenki azt és úgy játszik, ahogy akar!

 

Üdv,

H.

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm! Megint csak :) van még egy pontatlan dolog, amit szeretnék megtudakolni. Ugye az intelligencia tulajdonságunk meghatározza a kezdő KPjainkat. Na most minden szinten hozzá adódik ez a KPjainkhoz, vagy csak 1 TSZ en? Mert a képzettségeknél ír valamit, ami nem egyértelmű. Ugye azt írja, hogy a kötött pontelosztásnál szintenként kapsz KP-t míg szabad pontelosztásban veszed KAPból. Mi az a kötött pont elosztás? Az amit mondjuk a harcosnál ír, hogy mennyi pontot szoktak és hova rakni? Mert mi eddig minden szinten hozzá adtuk a KPjainkhoz az aktuális intelligencia tulajdonságunkat. 

Link a hozzászóláshoz

A kötött pontelosztás egy olyan lehetőség az ÚTK-ban, amit sikerült megemlíteni, de bemutatni már nem. Szerintem a kasztoknál írt "a különféle értékekre általában ennyit és annyit szoktak adni"  jelenti ezt, bár ennek azért utána kell számolni, mert meg lennék lepve, ha sikerült volna az alkotóknak ezt rendesen meghatározni.

Az intelligencia értéke pedig első szinten adja a karakter képzettség pontjainak számát, ezek után, csak a KAP pontjaiból gyarapíthatja őket. De ez minden más értékre is igaz, szabad karakteralkotás esetén. Ha csak néhány képzettség, szintlépésenkénti bónuszait nem nézzük (pl. 3. fokú pszi ad +1 pszi pontot szintlépéskor), akkor ezeken kívül minden érték csak és kizárólak KAP-ból növelhető.

Link a hozzászóláshoz

Tetra, a szintlépésnek pontosan ugyan az a szerepe az ÚTK-ban, mint az ETK-ban volt. A karakter szintlépéskor kapja meg a szabadon elosztható KAP pontokat, megfelelő fokú képzettségek esetén a különféle garantált értéknövekedéseket (MP, PP, FP, HM, ME), az iskoláknál a rangok szintkövetelményekkel vannak meghatározva, vagy egyes diszciplínák és mágiák működését is befolyásolja, például hatóidő tekintetében.

Link a hozzászóláshoz

Nem értem mi baj van azzal ha valaki tápolni akarja a karakterét,  nekem bejön az hogy ha eléred a képzettség 4-dik fokát akkor 1 tulajdonságod növekszik.

a 10 képesség 135 pont elosztás  pedig jó. egy harcosnak nem kell szexinek (16-os) lennie. elég ha erős. az első szinten nem baj ha 4-esre felviszi a képzetségét.  tetszik az hogy bizonyos képzettségekhez másik képzettség megléte szükséges.

Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor Magus Sebastian írta:

név szerint mire gondolsz?

Csak kinyitottam a könyvet. Például ott a Hadvezetés, ami nyilván nem nagyon használható kalandok közben. Kell hozzá Lélektan és Térképészet, a Térképészethez kell Számtan/mértan és Művészet, a Számtan/mértanhoz Írás/olvasás, ahhoz pedig Nyelvtudás. Vagy ott az Orvoslás, ami meggyorsítja, az amúgy is lassú természetes gyógyulást, ami jó lehet, de egy pap/gyógyital teljesen értelmetlenné teszi. Kell hozzá Herbalizmus és Élettal, az Élettanhoz Írás/olvasás, amihez Nyelvtudás. Egy egyszerű Csapdaállításhoz is kell Csomózás és Mechanika, a Mechanikához Számtan/mértan, ahhoz Írás/olvasás, ahhoz Nyelvtudás. DE ha meg akarod tanulni (vagy fejleszteni) a Tűzmágiát, vagy a Boszorkánymesteri mágiát, ahhoz nem kell SEMMI!!!

Szóval ha nem vagy profi írnok, nem tudsz jó csapdál állítani (és mi van a természeti népekkel?), de analfabéta is lehetsz, simán megtanulod az ősi mágikus formákat...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...