Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Képzettségrendszer


Antail

Recommended Posts

Ezzel az erővel a pusztítás képzettség nem is létezik, hiszen az élettan teljesen lefedi. A pusztítás nyílván nem csak annyiból áll, hogy tudjuk hol vannak a belső szervek, ennyi KP nyílván arra is kell, hogy megtanuljuk hogy az adott fegyverrel mit és hogy kell, hogy. Persze mivel a harc célja az ölés, ezért nem értem, hogy létezhet egy külön képzettség, ami ölőbb, mint az ölés, de ezt hagyjuk rá a mágus készítőire. Arról persze lehet vitatkozni, hogy ad-e annyi új tudást, hogy minden fegyverre külön fel kelljen-e venni.

Link a hozzászóláshoz
Történelem-, Vallás-, Legendaismeretet (amik Kultúrához vannak kötve), úgy használtam, hogy minden kultúrkört tartalmaznak, amit a karakter ismer - ha elsajátít egy újabb Kultúrát, automatikusan elsajátítja hozzá a megfelelő szintű történel, vallás és legendaismeretet is

Ohhó, látod ezeket ki is hagytam a felsorolásból, pedig ezek pont a "B" kategóriába tartoznak nálam, vagyis pont ugyanígy, az új kultúrák azonnal integrálódnak az eddigi képzettségbe. No, örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel a módszerrel.

Én a Pusztítás besorolásával nem értek egyet. Ha megtanulom egy ember élettanát, akkor mindegy hogy mivel akarom megölni. A szervei -nagy átlagban- ugyan ott lesznek.

Az ésszerű meggondolást félretéve erről a képzettségről nekem ösztönösen a D&D-s weapon specialization jut eszembe (a fegyverhasználat meg a weapon focus nyilván), vagyis nálam a pusztítás azt szimbolizálja, hogy egy választott fegyverből még jobban kitápolod magad. Ezzel szemben a harctéri gyakorlat szimbolizálja azt, hogy általánosan mindennel jobban harcolsz.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem!

Lenne egy kérdésem a harcművészekkel kapcsolatban. Ugye én csak az UTK-t ismerem, és itt a harcművészetnél azt írja, hogy a harcművész megválaszthatja minden kör elején, hogy karjával lábával vagy fegyverél támad e, és ehhez hozzá adhatja a megjelölt stílus értékeit. Na most ez úgy van pontosan megfogalmazva, hogy: " E támadásokkor a megjelölt stílus értékei adódnak hozzá a harcértékeihez, vagy fegyveres harc esetén a fegyverek módosítói. 
Tehát a harcművésznek pusztakézzel leadott támadásai Nisen nid to stílusban a stílus harcértékei miatt 11+5 KÉ 13+10TÉ 14+10 VÉ 4.fokozaton. ja és persze 1k6+2 sebzés. Ehhez persze nem lehet hozzá számítani a pusztakezes harcot, mert hogy az teljesen más, mint egy harcművészeti irányzat. Ugyan akkor, amikor mondjuk a karakter Nisen-Karddal szeretne suhogtatni, akkor a Nisen-Kard 6+5KÉ 14+10TÉ 11+10VÉ 2k6+2 sebzéssel 4. fokon. Na most mivel a harcművésznek kötelező harcművészettel megtanulni a fegyver használatát, ezért én úgy értelmeztem, hogy a stílus harc értékei hozzá adódnak a kardéhoz is, hiszen nem ütögetek, hanem jobbra balra perdülök, és széles a stílusra jellemző harcmozdulatokkal vagdalkozok. Tehát a fent megadott értékekhez hozzá jön még a Nisen nid to stílus 11 KÉ 13 TÉ 14VÉ értékei. Az 1k6+2 nyilván nem, mert a stílus használata a kardra nem adhat + sebzést, hiszen csak mozgás kultúra, illetve 3 időigényre van írva, a Nisen Kard pedig 5 időigényű.

Tehát a kérdés az, hogy a Nisen-Kard forgatása során megkapja e a harcművész a stílusa által nyújtott harcértékeket vagy sem?

Link a hozzászóláshoz

Zhöngii Syaoran, az idézeted, nem tartalmazza a teljes mondatot, a kimaradt rész szerintem rávilágít a lényegre: "E támadásokkor a megjelölt stílus értékei adódnak hozzá a harcértékeihez, vagy fegyveres harc esetén a fegyverek módosítói", ez után így folytatódik: "természetesen aktuálisan csak az az egy, amelyiket használni kívánja."

Link a hozzászóláshoz
18 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Bocsánat, nem az én jogköröm, de szerintem elég valamit egyszer is megkérdezni.

"A tömegben több embert is megrémítő alakot a városőrség röviddel a jelentések után elfogta, és egy fekete csuklyás inkvízitor kíséretében elbeszélgetésre kísérte. Az Inkvizíció a vallatás, démonűzés, vagy kivégzés kimenetelét idővel mindig közhírré téteti."

Link a hozzászóláshoz
8 órával ezelőtt-kor Magus Sebastian írta:

az én KM azt mondta hogy 1-es szinten 1 db képzettségem lehet 4-esen de akkor annyival később kerültem ki a suliból és csak olyan képzettség amihez nincs elő követelmény.

Pl erigowi íjásznál a 3-as íjhasználatom lehet indulásból 4-es-kap köteles-. És csak az 5-ös szinten lehet 5-ös fokú ha folyamatosan azt használtam. 

Ha ÚTK-ról van szó, akkor valamelyest érthető. Mi végül sosem hoztuk meg ezeket a szabályokat, de éreztük a szükségét, mert a képzettségrendszer elég "furcsa". Az 5. fok elméletileg egész Yneven kedvesek sajátja, halandó embereknek elérhetetlen szint (például Élettannal mágia nélkül csak úgy életet lehet teremteni... - és nem arra gondolok 😀) ennek ellenére alacsony szinten is lehet belőle akárhány a karakternek. 

Ami rosszabbá teszi a helyzetet, hogy néha még kell is, mert sokszor rosszul vannak beszintezve a képzettségek, és a karakterkoncepcióhoz szükséges az 5. fok. Például egy átlagos Állóképesség mellé 5. fokú Futás kell, egy maraton lefutásához (ami azért nem ember feletti), vagy hogy egy elfet ne támadjanak meg a vadállatok, 5. fokú Állatismeret kell, és még sorolhatnám. 

Szólal egyfelől megértem a KM-edet, de azért ajánlom mindig mérlegeljen, mert általános szabály szerintem nem hozható. 

(És akkor még nem is beszéltünk a képzettség követelményekről, mert néha egy 5. fokú képzettséghez, kell még három másik 5. fok...) 

Mi egyszerűen elengedtük az egészet. 

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...