Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágia


Antail

Recommended Posts

A runamágiával mindenféle varázslatot használhatok, vagy a belefoglat

varázslat követelmények is eleget kell tennem? Pl: asztrál bélyeg - lekten, változás varázsje - alkémia.

Elemi mágiánál mért kell tőbb idő a nagyobb erősséghez? Mert állítolag mp-ből teremtem, és nem idézem más sikról. Mert enyi erővel lehetne minden mozik erősítése tőbb idő.(Szerintem tejesen jogosan, de az már egy uj rendszer lenne)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ha a varázsló ugyanannyi idő alatt 5. szinten sokk6ot sebez, mint amennyi alatt első szinten kevésk6ot, azzal borul az egyensúly, ezt teljesen jól látták Gambiték. A harcos karakterek sebzése sem nő nagyon nagy arányban, csak a találati esélyük (HM), akkor a varázslóé úgy nőjön, hogy időigényesebb. Vagy ugyanannyi idő alatt létrehozza ugyanazt, mint régen (akár a harcos), csak többször képes rá. Vagy készüljön előre ;)

Egyébként ez le is van írva a kiadói fórumon.

Üdv

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Ha a varázsló ugyanannyi idő alatt 5. szinten sokk6ot sebez, mint amennyi alatt első szinten kevésk6ot, azzal borul az egyensúly, ezt teljesen jól látták Gambiték. A harcos karakterek sebzése sem nő nagyon nagy arányban, csak a találati esélyük (HM), akkor a varázslóé úgy nőjön, hogy időigényesebb. Vagy ugyanannyi idő alatt létrehozza ugyanazt, mint régen (akár a harcos), csak többször képes rá. Vagy készüljön előre ;)

Egyébként ez le is van írva a kiadói fórumon.

Üdv

Hello

Nem igazén értek ezzel egyet, mert a harcos magasszinetn nagyeséjjel

tultud ütni ezáltal már ÉP-t sebez, mig a varázsol még mindig csek FP-t.

Tehát kinek is nő a sebzés jóbban.

De ez mind hejzet függő. A varázsló régen egy szegmens alat hozott létre a durva sebzésü varázslatot egycélpontra (személy,terültés) és igy gyorsan elfogyott a MP-je, de a harcos kisseb sebzéssel hosszu kőrőkig Harcolhatott. Erre hozták továbbá a mágikus kifáradás szabályt.

Talán nem kéne duplán Büntetni.

Más:

Tudja valaki mért tüntették el a szimbolumokat a runamágiábol?

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Ha a varázsló ugyanannyi idő alatt 5. szinten sokk6ot sebez, mint amennyi alatt első szinten kevésk6ot, azzal borul az egyensúly, ezt teljesen jól látták Gambiték. A harcos karakterek sebzése sem nő nagyon nagy arányban, csak a találati esélyük (HM), akkor a varázslóé úgy nőjön, hogy időigényesebb. Vagy ugyanannyi idő alatt létrehozza ugyanazt, mint régen (akár a harcos), csak többször képes rá. Vagy készüljön előre ;)

Egyébként ez le is van írva a kiadói fórumon.

Üdv

Hello

Nem igazén értek ezzel egyet, mert a harcos magasszinetn nagyeséjjel

tultud ütni ezáltal már ÉP-t sebez, mig a varázsol még mindig csek FP-t.

Tehát kinek is nő a sebzés jóbban.

De ez mind hejzet függő. A varázsló régen egy szegmens alat hozott létre a durva sebzésü varázslatot egycélpontra (személy,terültés) és igy gyorsan elfogyott a MP-je, de a harcos kisseb sebzéssel hosszu kőrőkig Harcolhatott. Erre hozták továbbá a mágikus kifáradás szabályt.

Talán nem kéne duplán Büntetni.

Más:

Tudja valaki mért tüntették el a szimbolumokat a runamágiábol?

Az ÚZ (új zöld) legjobb szabálya szvsz. ez a varázsló visszafogó dolog.

Szerintem egyszerűeségében zseniális. A varázsló visszafogja, de ha előre gondolkodik, akkor nem.

Végülis azért jó, mert így harcban a harcos lesz a legjobb, kémkedésben a tolvaj. A varázsló - mint eddig is - mindenhez ért, de a 'szakmunkások' elsők maradtak szakterületükön (gyakás ill. kémkedés)

Link a hozzászóláshoz
Nem igazén értek ezzel egyet, mert a harcos magasszinetn nagyeséjjel

tultud ütni ezáltal már ÉP-t sebez, mig a varázsol még mindig csek FP-t.

Tehát kinek is nő a sebzés jóbban.

De ez mind hejzet függő. A varázsló régen egy szegmens alat hozott létre a durva sebzésü varázslatot egycélpontra (személy,terültés) és igy gyorsan elfogyott a MP-je, de a harcos kisseb sebzéssel hosszu kőrőkig Harcolhatott. Erre hozták továbbá a mágikus kifáradás szabályt.

Talán nem kéne duplán Büntetni.

Egyrészt igen, ott a kötelező Ép vesztés, ahogy Hulla is mondja, jóllehet, az opcionális szabály (akárcsak a mágikus kifáradás). Az utóbbit egyébként nem azért hozták, hogy a varázshasználó ne végezze ki a harcost az első szegmensben, hanem hogy egy hosszabb kaland - és nem pedig harc - alatt kevesebbet huncutkodjon.

A varázsló bizonyos szint fölött képes volt kivégezni egy akármilyen karaktert/NJK-t/szörnyet egyetlen(!) szegmens alatt, míg a harcosnak közel kellett jutnia, el kellett találnia, és derekas hnetelésben ledarálni az Fp-it. Mindezt úgy, hogy az ellenfél közben visszasebezhet, találatok ellen pedig minden egyes sebzésnél védi az SFÉ. Szerintem(tünk) ez aránytalanul nagy hátrány a varázslóval szemben. Ezért dupláztuk/másfélszereztük meg a körönkénti támadások számát illetve csökkentettük a varázshasználók sebző mágiáinak sebességét.

Egy varázsló - ügyesen használva a formázásokat - még így is kifejezetten erős, jóllehet, nem fog a harc első pillanatiban diadalt aratni. A harcos valóban képes azonnal Ép sebet okozni, azonban ez erőteljesen kocka-függő, ellentétben a varázslatokkal, ami ellen nincs mentő, és nincs folyamatos SFÉ kompenzáció sem. Ha pedig számításba vesszük azt is, hogy az ellenfél VÉ-je nagy valószínűséggel párhuzamosan növekszik a karakter Támadó Értékével, végképp a varázsló felé dől a mérleg.Arról már nem is beszélve, hogy a varázsló 2 kör alatt egy egyszerű kinyeréssel újra maximális Mana-pont értékére állhatott vissza.

Tudja valaki mért tüntették el a szimbolumokat a runamágiábol?

Sajnos még én sem... :?

Gambit

Link a hozzászóláshoz

Hello

Nekem alapvetöen a problémám a mági rendszer széttrancsirozásánval van. Az ereje megmaradt a varázslónak, csak nem tűzbe borit sok k6-tal, hanem kirak egy sztrál falat és futva menekül az ellenség, vagy egymást gyikolják le. Tehát, ha az őselemeknél nagyerősség (sokhelyen a könyv teremtésrőlbeszél és talán egyhelyen idézés :wink: ) sok idő, akkor más varászlatokat is lehetet volna igy. Régen egységesseb elven müködtek a mozaikok.

Link a hozzászóláshoz
Hello

Nekem alapvetöen a problémám a mági rendszer széttrancsirozásánval van. Az ereje megmaradt a varázslónak, csak nem tűzbe borit sok k6-tal, hanem kirak egy sztrál falat és futva menekül az ellenség, vagy egymást gyikolják le. Tehát, ha az őselemeknél nagyerősség (sokhelyen a könyv teremtésrőlbeszél és talán egyhelyen idézés :wink: ) sok idő, akkor más varászlatokat is lehetet volna igy. Régen egységesseb elven müködtek a mozaikok.

Hát azért ez az asztrál/mentál fal nem olyan egyszerű. Nézd meg az erősítést és vedd figyelembe, hogy a TME már az Asztrál/Akaraterő teljes értékével egyenlő. Szóval ezeket erősíteni kell, másrészt, jót kell dobni, harmdrász, attól hogy fél, még nem hulla (ego) az ellenfél! És csak egy dobja meg a mentőt, és a varázslót közelharcban felcakkozzák, mint a fogrosmetéltet!

Link a hozzászóláshoz

Hallo Hulla

Azt elismerem, hogy magas a tudatalatti ellenállás(12-15 max harcos esetén), de magátol az sem nő.Pszi pont is KAP-ba kerül igy a varázsló

aki 2Mp-ért egy két láb átméröjü 1 E-jü szönyeg félem avarázslotól varázslatot tud létrehozni 3 szegmens, és nem csak egy személyre hat. Igaz nem halnak meg,de 6 kör alatt messzir futnak. 4. szinten KB 30-50Mp-ból k10 rádobásával min 16E max 35 E, és még csak nem is magasszintű a varázsló.

Ezen kivűl sik kis tűk is megmaradt a kellék tárban.(PL.: teleport, termtés, formázás)

Link a hozzászóláshoz

HI!

Nem nagyon okoskodnék a dologban, de csak a saját karakter bőrén okkulva, a 3 szegmenses varázslat az hihetetlenül lassú tud ám lenni. Természtesen, mint minden ez is helyzet függő, de éles, komoly szituban 3 szegmensem akkor van, ha a kyel pap kirakott az időből ;), különben másban nem (nagyon) lehet gondolkodni mint;

:arrow: az előre felkészülésben, amit meg nem minden km komál... valljuk meg jogosan :)

:arrow: az 1, azaz egy szegmenses varázslatokban.

Az új mágia rendszerrel mondjuk sztem elérték végre, h a varázsló az ne egy ultimate, unstoppable, full spellcaster legyen, hanem egy parti tag, ő is csak egy fő a csapatból, akár lehet szimpla support unit is - akinek biz' néha be kell védeni a seggét rendesen... Ugyanis ha azt nézzük, akkor minden élelmesebb tolvaj, meg harcos (alabárddal :D:D) arra fog menni, h "az utcán, ártalmatlanul bóklászó/őgyelgő, ártalmatlan :(:cry: :oops:" varázslókat hentelje be. 8) Vagy nem :D

Hali

Link a hozzászóláshoz

Valaki tudna segíteni?

Ez a tűzfestés a tűzvarázslónál felvetett pár kérdést bennem.

Azt értem, ha a tűz E-jénél kevesebb E-vel festem, akkor fekete tűz lesz belőle, tehát visszacsapódik rám. Mi van akkor, ha több E-vel festem, mint a varázslat E-je? Az mehet nyugodtan? Gondolom...

Aztán mi van akkor, ha mondjuk egy tűzhullámhoz, vagy egy sárkány leheletéhez fűzöm hozzá a festést? Akkor mind a három "csapáshoz" hozzáfestem, vagy csak az elsőhöz? Illetve ha az első hullám, vagy csóva magábaolvasztja a környező tüzeket, akkor a többi hullám/csóva is megkapja azokat az E-ket, vagy nem (mivel egy varázslat)?

Előre is köszi

Messor

Ui.: Remélem nem hangzik túl hülyén a kérdés. :P

Ui2.: A legjobb mana/sebzés arányú tűzvarázslat tényleg a tűzteremtés? 3 manából 3k6-ot lehet sebezni.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ez nem UTK-s kérdés, az eredeti MAGUS-ban is ugyanaz a kérdéskör. :)

A szabályokban csak annyi van, hogy HA kevesebb E-t festessz, akkor lesz feketeláng. Ez nyilván akkor van, ha nem a saját, illetve nem az éppen varázsolt, hanm már egy kész varázslatot akarsz színezni, és nem elemezted előbb. És a kevesebbre irányul nyilván, hogy ne lehessen kalózkodnibűntetlenül.

Szerintem, ha nagyobb erősítést festessz, akkor nem keletkezik feketeláng.

Bár, lehet a KM szigorúbb is, mivel a szöveg egy másik helyen kényes egyensúlyról beszél, ezért jogos lehet, ha a KM-ed azt mondja (igaz, hivatalos megerősítés nélkül, de nem alaptalanul) hogy ha nagyobb a festés erősítése, akkor is feketeláng keletkezik.

De mivel nagy a kockázat, hogy tévedés legyen, - bár a méretből is látja az erősséget egy tűzvarázsló, hacsak nincs benne csavar. :) - idegen varázslat festésénél nem célszerű elhagyni a vizsgálatot, így nincs kockázat sem.

A másik kérdésre igen a válsz, azaz ha több "töltetű" a varázslat, a színezés mindegyik töltetére igaz.

Link a hozzászóláshoz

Köszi a választ! Én is így gondoltam, csak azért megkérdem.

Felmerült bennem még egy kérdés... :P

(Nincs km a környékemen, főleg nem tapasztalt az új könyvben, tehát itt kérdezek)

Ha a tűzvarázsló eléri az 5. fokú őselemi képzettséget, és a tűzmágia (tapasztalati mágia) 5-os fokát, akkor van-e rá mód, hogy ő is, mint a varázsló a mozaikmágiával, szabad formát hozzon létre?

Mondjuk hasonló feltételekkel...

Link a hozzászóláshoz

Tha'thassa!

A hatalom amulettje miért maradt ki?

A hatalom amulettje átkerült a drágakőmágiához, ahol mindig is a helye kellett volna hogy legyen. Mostantól drágakőmágia segítségével készíthető el, akárcsak a többi hasonló varázstárgy.

Most a tűzvarázslatokban mélyedtem el, és szomorúan vettem észre, hogy a tűzbogarak átkerültek a boszihoz. :( Miért? Tudja valaki? Én szerettem azt a varázslatot. Most már csak vagy 30-40 Kp árán tudom elsütni (5. fokú őselemi ism, és tap mágia).

A tűzbogarak az ETK óta boszorkányvarázslatok, csak a Nagy Zöldben szerepelnek tűzvarázslói varázslatként.

Ha a tűzvarázsló eléri az 5. fokú őselemi képzettséget, és a tűzmágia (tapasztalati mágia) 5-os fokát, akkor van-e rá mód, hogy ő is, mint a varázsló a mozaikmágiával, szabad formát hozzon létre?

Mondjuk hasonló feltételekkel...

Természetesen, mint ahogy 4. fokon is megkapja az újraformázás képességét.

Gambit

Link a hozzászóláshoz

Nekem is van pár kérdésem!

Miért kellett a Bárdnak megadni a gyógyítás dala című varázslatot?

Nem igazán értem, hogy ez hogy fér be a Bárd alap koncepciójába.

A Varázslóknál a Dorani Varázslórend gyönyörűen ki van dolgozva, a többi miért nincs?

Miért kellett a Dorani varázslókat übertápolni, Sztem sokkal jobb volt még a nagy Zöld-es megoldás, hogy ha a varázsló felemeli a botját az olyan mintha egy pap kimondta volna a hatalom szavát!

Miért van az, hogy a Tűzvarázslónak az újabb és újabb kötetekben egyre gyengülnek a varázslatai?

Sokkal kevesebb Drágakő van felsorolva, és azok többségének nincs felsorolva a hatása, így honnantudjam mi mire jó?

És az uccsó kérdés, hogy lehetséges az, hogy a maximum háttérpontot 10-ben határozták meg, de akkor egy varázsló akinek van iskolája za hogyan színesítse további hátterekkel a karakterét, mikor az iskola is 10-be kerül?

még'x köszi a segítséget!

Link a hozzászóláshoz

Tha'thassa!

Miért kellett a Bárdnak megadni a gyógyítás dala című varázslatot?

Nem igazán értem, hogy ez hogy fér be a Bárd alap koncepciójába.

Ahol csak lehetett, és nem ütközött nagyobb erőfeszítésbe, igyekeztünk közelebb húzódni a regények világához. Sajnos ez sok törekvésben végül nem nyilvánult meg, de ilyen például a Gyógyítás dala, amely Wyane M. Chapman: Megkövül napvilág c. novellájában szerepel, mint teljesen általános bárdvarázslat.

A Varázslóknál a Dorani Varázslórend gyönyörűen ki van dolgozva, a többi miért nincs?

Nem vagyok benne biztos, hogy mire utal a kérdés? Ha arra, hogy a pyar kevésbé van kidolgozva, akkor szerintem ez téves, a Lar-dori iskola a Pyarroni varázslórenddel legalább annyira részletes, mint a dorani. Ha arra akartál utalni, hogy hol marad a többi varázslórend, akkor vedd figyelembe, hogy hány harcos iskola, fejvadász klán vagy tolvaj céh maradt... Ez csupán egy alapkönyv, amiben az iskolarendszer alapjai jelentek meg, az elsők között tervezett Klánok, rendek , iskolák kiegészítőben sokkal több és sokkal részletesebb iskolaleírások kapnak majd helyet.

Miért kellett a Dorani varázslókat übertápolni, Sztem sokkal jobb volt még a nagy Zöld-es megoldás, hogy ha a varázsló felemeli a botját az olyan mintha egy pap kimondta volna a hatalom szavát!

A Nagy Zöldben nem esi kszó semmi ilyesmiről, ahogy az ETK-ban sem. Amire te emlékszel a Rúna II/4 számában megjelent cikk a varázslók botjáról.

Link a hozzászóláshoz

Az első kiadásokban szerepelt Tűzvarázslatok-ra gondolok! De vegyük például a későbbi kiadású könyvekben szereplő tűzférget, ami kikerült a tűzvarázsló zsebvarázstárából!

A fene azt az ecetes ollót..... De azt vedd figyelembe, hogy a régi kötetekben szerepeltek varázslatspecifikus ékkövek és ezek leírását hiányolom, nem pedig az igazdrágakövek leírását.

A könyvben szerepel egy felsorolás, hogy a karakteralkotópontok-at hogyan lehet elkölteni és bizonyos értékek mennyibe kerülnek, és ebben a táblában a háttérpontok értéke csak 1-10-ig terjed.

Link a hozzászóláshoz

Mi alapján kerültek a TAPASZTALATI mágiát használok a tudományos mágiát használó varázslókkal egy kalap alá a mágiák előfeltételénél?

Elvégre egy varázsló megtanulja az alapokat és kemény munkával a mi hogyan kérdésre a választ, és ezért tud fejlődni.

A tapasztalati varázshasználó azt tudja, ha kimondja és mutogat, akkor az lőremeghatározott dolog létejön. Ezért is vannak néhány erősebb varázslatuk. Másrész ezért nem értem a hatalomamuletje mért lett hirtelen drágakő mágia?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mi alapján kerültek a TAPASZTALATI mágiát használok a tudományos mágiát használó varázslókkal egy kalap alá a mágiák előfeltételénél?

Elvégre egy varázsló megtanulja az alapokat és kemény munkával a mi hogyan kérdésre a választ, és ezért tud fejlődni.

Jogos kérdés, engem is érdekelne a válasz. Egyébként valószínűleg azért, mert veleszületett háttér nem kell hozzá, azonban komolyabb eltökéltség és intelligencia is szükséges hozzá.

A tapasztalati varázshasználó azt tudja, ha kimondja és mutogat, akkor az lőremeghatározott dolog létejön. Ezért is vannak néhány erősebb varázslatuk. Másrész ezért nem értem a hatalomamuletje mért lett hirtelen drágakő mágia?

Azért, mert oda való! :) Különlegesen tiszta drágakő kell a hatalom amulettjébe, és eddig "olcsón" elő lehetett állítani, most már legalább a hatalom mértékével arányos... Ha egy drágakövet töltesz fel mágikus hatalommal (akár okozással akár detekcióval akár csak simán mana-beletöltéssel).

Üdv

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...