Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Antail

Mágia

Recommended Posts

Kedves Custos!

Most olvastam az új mozaikokat, az ETK-sra átdolgozott verziójukat. Mivel úgy látom, hogy eddig nem túl sok vélemény érkezett, én szeretném veled megosztani a benyomásomat.

Az új mozaikok többségét nagyon tápolósnak tartom. "Szegény" varázsló gyakran már így is azzal küzd (játéktechnikai értelemben), hogy túl erős. Ezek a mozaikok tovább tolják az egyensúlyt.

Néhány példa:

Aurára formázott természetes anyagok mágiája - teljes (nem mágikus) célzó és dobófegyver immunitás, köpőcsőtől az ostromgépig, 2. TSZ-en! Ez kicsit durva.

Mana forrás - Azt mondta a KM, hogy manamentes területen vagyunk? Sebaj, teremtünk manát! Ezáltal majdhogynem értelmét veszti a manaháló elve.

Tovább nem is részletezném. Lényeg az, hogy nálam ezek a mozaikok nem lesznek használhatók. Legföljebb azt tudom elképzelni, ha valamiért meg kell tréfálni a játékosokat, mint számukra ismeretlen mágikus hatás bevethető NJK-k részéről. De akkor nem varázslói mozaik, hanem valami ismeretlen eredetű mágia.

Ami ebből a szempontból tetszik, pl. a Káosz varázslat. Valamilyen ősi istenség, vagy egy elfajzott Tharr-hitű szekta titkos szertartásának mellékterméke. Máris adott a küldetés: Megtalálni az ellenszert, ami a "rend" mozaiknál leírtak szerint semlegesíti a káosz hatását. Remek kalandötlet...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok! Nem nagyon sikerült találnom ilyen cikket, úgyhogy rakerdezek itt. Van valahol kidolgozott drágakőmágia iskola? Akár Etk, akár utk? (mármint ami nem smaragdmágus) Egyik játékosom szeretné kipróbálni, és támpontokat keresek az iskolaalkotáshoz. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A drágakőmágia alapvetősen a varázstárgy alkotásban merül ki - lásd 1TK, ez elég kidolgozott, de szerintem önmagában nem áll meg, mármint nem elég egy iskolának, illetve a nagyobb varázslóiskolák tudhatják, tehát pl. Doranban és is Pyarronban tanulható. 

Ha a Kilenc Sor Iskolájára gondolsz, annak nincs játéktechnikai kidolgozása tudtommal, (még. :) ) de ha a leírások homályos utalásaiból indulunk ki, akkor a nyakláncuk több sor drágakövének megfelelő beállításával érik el a haátsokat (ugyanazokat, legalább is játéktechnikailag ugyanazokat), mint amit a mozaikmágiával. Ezen nem nagyon van már mit kidolgozni... vagy mégis? Erre gondolsz? 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ebben az a humoros, hogy 9 drágakövet legfeljebb 9! féleképp lehet sorbaállítani. Nem hiszem, hogy mindet használni akarnák, de igen komplex mechanikájuk lehet, ha pakolgatni akarják őket gyorsan. Kíváncsi lennék, hogy néz ki.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Ebben az a humoros, hogy 9 drágakövet legfeljebb 9! féleképp lehet sorbaállítani. Nem hiszem, hogy mindet használni akarnák, de igen komplex mechanikájuk lehet, ha pakolgatni akarják őket gyorsan. Kíváncsi lennék, hogy néz ki.

ez nem humoros, 9 drágakövet elég sokféleképp össze lehet párosítani. Csak nézd a csillagkaput :D ott 7 szimbolúmnak 720 kombinációja van. Ha kilencről beszélünk simán átlépjük a 10.000-es határszámot......

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Le is írtam, hogy hányféleképpen, ha megfigyeled.

A humoros részt nem írtam le, mert nem gondolom, hogy rajtam kívül bárki is annak találná, de van ez a fogalom, hogy szperpermutáció, amikor előállítasz egy sorozatot, amiben az összes permutáció szerepel, akár átlapolással is (1,2 permutációi 12 és 21, egy szuperpermutációja lenne pl az 1221, de a legrövidebb az három hosszúságú, 121 vagy 212). Ez már öt elemre is extrém hosszú, kilencre már százezres nagyságrendben kell gondolkodni. Azaz ha a 9 kőből akarnak kihozni akármilyen kombinációt és egy madzagra akarnák felfűzni, az bajos lenne. Nem véletlen, hogy inkább kilenc sorba pakolták, és azokat matatják valahogy.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Sorry. Megkövetlek.

Viszont én nem 9 sor köre gondoltam, csupán 9 db-ra.

Valahogy úgy gondoltam minden varázsló a szivéhez, specializálodásához közel álló mozaikokat használja. Teszem azt, kövek: tűz elem, föld elem, idő mozaik valamely eleme, tér mozaik valamely eleme etc... és csupán ezek kombinációját használja. De a varázslatok ilyen kidolgozásához, a kövek erejének felméréséhez, újratöltödésük kiszámolásához nem érzek magamban erőt. Tény viszont, hogy nagyon érdekes lehet egy ilyen varázslóval játszani, aki teszem azt lévén drágakőmágus ezeket hordja magánál botja helyett. Igen érdekes epizod kaland lehet ez egy 10. szintű vagy magasabb JK-val.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés