Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágia


Antail

Recommended Posts

Kedves Custos!

Most olvastam az új mozaikokat, az ETK-sra átdolgozott verziójukat. Mivel úgy látom, hogy eddig nem túl sok vélemény érkezett, én szeretném veled megosztani a benyomásomat.

Az új mozaikok többségét nagyon tápolósnak tartom. "Szegény" varázsló gyakran már így is azzal küzd (játéktechnikai értelemben), hogy túl erős. Ezek a mozaikok tovább tolják az egyensúlyt.

Néhány példa:

Aurára formázott természetes anyagok mágiája - teljes (nem mágikus) célzó és dobófegyver immunitás, köpőcsőtől az ostromgépig, 2. TSZ-en! Ez kicsit durva.

Mana forrás - Azt mondta a KM, hogy manamentes területen vagyunk? Sebaj, teremtünk manát! Ezáltal majdhogynem értelmét veszti a manaháló elve.

Tovább nem is részletezném. Lényeg az, hogy nálam ezek a mozaikok nem lesznek használhatók. Legföljebb azt tudom elképzelni, ha valamiért meg kell tréfálni a játékosokat, mint számukra ismeretlen mágikus hatás bevethető NJK-k részéről. De akkor nem varázslói mozaik, hanem valami ismeretlen eredetű mágia.

Ami ebből a szempontból tetszik, pl. a Káosz varázslat. Valamilyen ősi istenség, vagy egy elfajzott Tharr-hitű szekta titkos szertartásának mellékterméke. Máris adott a küldetés: Megtalálni az ellenszert, ami a "rend" mozaiknál leírtak szerint semlegesíti a káosz hatását. Remek kalandötlet...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A drágakőmágia alapvetősen a varázstárgy alkotásban merül ki - lásd 1TK, ez elég kidolgozott, de szerintem önmagában nem áll meg, mármint nem elég egy iskolának, illetve a nagyobb varázslóiskolák tudhatják, tehát pl. Doranban és is Pyarronban tanulható. 

Ha a Kilenc Sor Iskolájára gondolsz, annak nincs játéktechnikai kidolgozása tudtommal, (még. :) ) de ha a leírások homályos utalásaiból indulunk ki, akkor a nyakláncuk több sor drágakövének megfelelő beállításával érik el a haátsokat (ugyanazokat, legalább is játéktechnikailag ugyanazokat), mint amit a mozaikmágiával. Ezen nem nagyon van már mit kidolgozni... vagy mégis? Erre gondolsz? 

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Ebben az a humoros, hogy 9 drágakövet legfeljebb 9! féleképp lehet sorbaállítani. Nem hiszem, hogy mindet használni akarnák, de igen komplex mechanikájuk lehet, ha pakolgatni akarják őket gyorsan. Kíváncsi lennék, hogy néz ki.

ez nem humoros, 9 drágakövet elég sokféleképp össze lehet párosítani. Csak nézd a csillagkaput :D ott 7 szimbolúmnak 720 kombinációja van. Ha kilencről beszélünk simán átlépjük a 10.000-es határszámot......

Link a hozzászóláshoz

Le is írtam, hogy hányféleképpen, ha megfigyeled.

A humoros részt nem írtam le, mert nem gondolom, hogy rajtam kívül bárki is annak találná, de van ez a fogalom, hogy szperpermutáció, amikor előállítasz egy sorozatot, amiben az összes permutáció szerepel, akár átlapolással is (1,2 permutációi 12 és 21, egy szuperpermutációja lenne pl az 1221, de a legrövidebb az három hosszúságú, 121 vagy 212). Ez már öt elemre is extrém hosszú, kilencre már százezres nagyságrendben kell gondolkodni. Azaz ha a 9 kőből akarnak kihozni akármilyen kombinációt és egy madzagra akarnák felfűzni, az bajos lenne. Nem véletlen, hogy inkább kilenc sorba pakolták, és azokat matatják valahogy.

Link a hozzászóláshoz

Sorry. Megkövetlek.

Viszont én nem 9 sor köre gondoltam, csupán 9 db-ra.

Valahogy úgy gondoltam minden varázsló a szivéhez, specializálodásához közel álló mozaikokat használja. Teszem azt, kövek: tűz elem, föld elem, idő mozaik valamely eleme, tér mozaik valamely eleme etc... és csupán ezek kombinációját használja. De a varázslatok ilyen kidolgozásához, a kövek erejének felméréséhez, újratöltödésük kiszámolásához nem érzek magamban erőt. Tény viszont, hogy nagyon érdekes lehet egy ilyen varázslóval játszani, aki teszem azt lévén drágakőmágus ezeket hordja magánál botja helyett. Igen érdekes epizod kaland lehet ez egy 10. szintű vagy magasabb JK-val.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok! ÚTK-s kérdés szóval ide írom. Szerintetek egy Asztrális Formázásba bele lehet tenni több Asztrális Operációt? Pl egy Hullámba egy Szeretetet meg egy Bátorságot?
Illetve egy Öselemi Formába több (egymással nem ellentétes) Öselemet? Például egy Falba egyszerre egy Elemi Tüzet és egy Elemi Eröt? (Az ellentétesek nyilván kioltanák egymást.)

Link a hozzászóláshoz

Igen, értem a kérdésed logikáját, de ha lehetne egyszer fizetni a formázást, akkor meg lehetne csinálni, hogy idézel egy 1 E-s őstüzet, megformázod 1 E-nek megfelelően fallá, aztán nem elemi erőt kapcsolsz hozzá, hanem még 8 darab 1 E-s őstüzet, és máris van egy 9 E-s tűzfalad, mindössze 1 E-nyi formázásköltséggel.

Na, elég rosszul fogalmaztam meg, de remélem érthető mire gondolok. :)

Quintus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egyik jk-m mondta, hogy egy másik isten szentélyében nem tud szakrális mágiát végezni egy pap. Ez egy korábbi km-jének a kalandjában fordult elő, innen tudja. Én viszont erre az UTK-ban nem találtam nyomot. Ez valószínűleg az őrző aura egy változata lehetett? Vagy egy házi szabály? Vagy valaki tud valami ilyenről és én vagyok csak vak?

 

Üdv,

Ahveron

Link a hozzászóláshoz
9 órával ezelőtt-kor Ahveron írta:

Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egyik jk-m mondta, hogy egy másik isten szentélyében nem tud szakrális mágiát végezni egy pap. Ez egy korábbi km-jének a kalandjában fordult elő, innen tudja. Én viszont erre az UTK-ban nem találtam nyomot. Ez valószínűleg az őrző aura egy változata lehetett? Vagy egy házi szabály? Vagy valaki tud valami ilyenről és én vagyok csak vak?

 

Üdv,

Ahveron

UTK-s vagyok,de még soha nem halottam ilyesmiről. Csupán arról tudok,hogy a szerafisták jelenlétét a papok megérzik,ha azok éppen a szentélyükben tartózkodnak. 

Ahveron kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ilyen szabály nincs, sem a MAGUS-ban, sem az UTK-ban. 

Ez annak a törekvésnek a megjelenése, hogy a saját templom adjon már valami plusszt, ezt ki így, ki úgy, más erőségekkel és hangsúlyokkal valósítja meg. Én egyébként nagyon erősnek érzem az abszolut tiltást... gyengítse, ha nem akarják, vagy ha ellentétes az isten jellemével, de az abszolut tiltás egyfajta "ez só" érzetet adna, meg hát szövetséges istenek is vannak... 

Én inkább egyfajta figyelmeztetéseket, sugallatokat, jellemérzékelést, vallás érzékelését, vagy saját vallás állításának hitelességének igazolását, ilyesmiket tartok jobb megoldásnak. 

Link a hozzászóláshoz
9 perccel ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

szövetséges istenek is vannak... 

 

Arról nem is beszélve, hogy számos vallás többistenhitű, ahol könnyen előfordulhat, hogy egy templomban több istenhez is imádkoznak. Nem tudom, hogy ennek van-e írott nyoma valahol, de az ilyen vallásokban emberek több istenhez is szoktak imádkozni, egy kisebb településen biztosan nem lesz minden istennek temploma, inkább egy pyarroni templom, több isten kis szentélyével/oltárjával. Földi párhuzam pl. a római Pantheon, de a hindu templomokban is több isten hívei vannak jelen. Nem látom, hogy a pyarroni hitben ennek mi akadálya lenne.

Amúgy teljesen egyetértek MG-vel - a hangulat kedvéért az ellentétes ideológiájú istenek szent helyein gyengíteném más istenek papjainak hatalmát, de semmiképp sem tiltanám.

Ahveron kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Valami ork hérosznak volt azt hiszem szentelve a hely. Szerintem a KM egy állandó és elég erős őrző aura effektet adott ennek a spec helynek, aztán évekkel később a jk emlékezetében úgy maradt meg, hogy a felszentelés miatt volt. Gondoltam hogy nincs ilyen, furának is tűnt amikor mondta, de biztosra akartam menni. A gyengítés ötlet nekem is tetszik az ellentétes ideológiájú szakrális mágiára, esetleg időtartam kitolása picivel, hogy tovább tart míg eljut a kérés az istenéhez. Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :)

 

Üdv,

Ahveron

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Legolol345 írta:
5 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Ilyen szabály nincs, sem a MAGUS-ban, sem az UTK-ban. 

Elnézést kérek, én még teljesen új vagyok a témában, és, ha nem nagy baj, szeretném megtudni, ogy ez miért vicces?

A kiadói tervek szerint az UTK ugye egy hivatalos alternatív MAGUS  rendszer. Egyesek (viszonylag sokan) ezt nem egészen gondolják így és szimpatikus/szarkasztikus félmondatokban is érzékeltetni tudják eme véleményüket.

MagyarGergely kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv újra! 

Szembe jött velem másik kérdés, lehet, hogy már meg lett válaszolva máshol, csak én vagyok vaksi, és akkor bocsi :D

Csókmágia:ugye ha valaki szabad akaratából visszacsókolja a boszit, akkor időtartam örökké szól, ME nincs. Szerintetek a szabad akarat meddig tart? Ha Bűbáj, vagy egyéb keltett erzelem befolyása alatt áll az alany, attól még szabad akaratából keletkezik? (én személy szerint így gondolom, de nem találok rá pl-t, vagy bármi leírást, pedig rémlik, hogy valahol már láttam) 

Üdv, 

Ahveron

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...