Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandmesteri fejezetek


Antail

Recommended Posts

Előre sajnálom azokat, akik szeretnének megpróbálkozni a meséléssel. Nincs egy pédakaland, amiből az embereknek fogalmuk lehetne, hogy hogy is működik maga a szerepjátszás, és bár régóta mesélek én is elovasom azokat a fejezeteket (jó pap holtig tanul). És nagyon hiányzik a példamodul, amit egykor régen egy régesrégi kiadványban még tökéletesen kiadtak, és nagymértékben segítette az első kalandjaim megalkotását (a régi szép idők :roll: ).

Az új MAGUS generáció kalandmesterei honnan fogják tudni, hogy hogyan készítsenek elő egy kalandot, ha nem találnak semmiféle útmutatót. Remélem nem az lesz, mint sok más rpg kiadvánnyal, hogy van egy alapkönyv, de ha tudni akarod hogyan kell mesélni akkor vedd meg a km-ek kieg.-ét. :x

Link a hozzászóláshoz

Sok minden szól pro és contra... néhányat azért mondok én is.

És nagyon hiányzik a példamodul, amit egykor régen egy régesrégi kiadványban még tökéletesen kiadtak

Azért nem mondanám, hogy tökéletes volt, legalább annyira félrevezető volt, mint amennyire segítség. Persze, jó hogy volt, mint a magyar narancs, ami ugyan kicsi és savanyú, de legalább a miénk...

Ettől függetlenül szerintem az az UTK-nak csak a javára írható, hogy azt a kalandot elhagyta. Hogy ehelyett nem dolgozott ki semmi mást, ez a contra... mert megtehette volna. Elég sok Km volt benne az alkotásban, sokuk évek óta mesél versenyeken is, szerintem lett volna miből példát meríteni.

Az már a másik kérdés, hogy mi volt az oka az elhagyásnak, mert bizonyára volt.

És remélem nem az, amit Predares is előrevetített, és az amerikai tucatfilmeknél igencsak nagy népszerűségnek örvend: hogy lehessen jó pénzért folytatást gyártani. Alapvetően a magyar szerepjáték 60%-ának már nem lehet újat mondani, ha magus mesélésről van szó, de azért előfordul, hogy mégis kellene valami új tipp, trükk, egyéb, amikből lehet ötletet meríteni. Mert az ember egy idő után kifogy az ötletekből... ellaposodik.

Szóval nem lenne nagy hülyeség erre is fordítani kis figyelmet, persze ésszerű értékek között, mert csak azért kiadni egy új könyvet, hogy abból is pénz legyen... nem kéne.

Link a hozzászóláshoz

Tha'thassa!

Ó dehogynem lehet nekik újat mutatni... :roll: Én szinte világ éeltemben meséltem, viszont az elmúlt évek versenyei annyira lehangolók voltak, és annyira megszenvedtem az otthoni parti hiányát, hogy évek ótra érzem, mennyire laposodik a mesém. Az elmúlt évben egész komoly mesélés undorom alakult ki, látva mennyire gyászul megy mostanában.

Ezért hogy érjen egy kis vérfrissítés, boldog-boldogtalan csapattal leültem játszani mint játékos és nem KM). Sajnos kevés kivételtől eltekintve borzalmas tapasztalatim voltak. A csapat KM-e, aki évek óta mesélt, egyszerűen sablonosan, fantáziátlanul mesélt, szánandó NJK alakításokkal tűzdelte az elcsépelt és logikátlan kalandötleteket,és valami elképeztő anafabétizumst mutatott a tudatos KM fogások használatában. Úgyhogy volna még itt mit mutatni...

Az UTK-ba terjedelmi okokból nem került bele, bár a szerkesztő döntését nem igazán értem, mikor ezt vágta ki például a drágakőmágia és egyéb, kevésbé elemi fontosságú részek helyett, amik helyet kaphattak volna mondjuk egy mágiáról szóló kiegészítőben részletesebben boncolva. Mert így bár működik, de szerintem elég vérszegény... Lehetett volna ebből még kihozni dolgokat...

Gambit

Link a hozzászóláshoz

Ismerős a mesélésundor, én kénytelen voltam abbahagyni a mesélést. Egyrészt mert, már teljesen elegem volt belőle, másrészt amikor leültem, hogy kidolgozok egy új modult 3 óra alatt teledobáltam a kukát papírgalacsinokkal és még mindig csak egy üres vázlat volt előttem!

Szóval most én is inkább csak játszok és titokban dolgozok egy hercegségen (mint baromi nagy játszótér, ahol kedvükre el lehetnek a kalandozók)!

Én személy szerint mindig is jobb kedveltem a szabad világokat, mint a "rohanjunk arra, amerre a nyomokat hagynak" modulokat! És én is jobb szeretek így mesélni, mindenki kedveszerint kiélheti magát, csak a KM-ektől vesz 3x annyi energiát!

Tényleg szomorú, hogy a szerkesztő, így döntött, de mint egy MAGUS fan a sok közül az mondom, hogy az a kötet lehetett volna vastagabb is :)

Link a hozzászóláshoz
Tha'thassa!

Ó dehogynem lehet nekik újat mutatni... :roll: Én szinte világ éeltemben meséltem, viszont az elmúlt évek versenyei annyira lehangolók voltak, és annyira megszenvedtem az otthoni parti hiányát, hogy évek ótra érzem, mennyire laposodik a mesém. Az elmúlt évben egész komoly mesélés undorom alakult ki, látva mennyire gyászul megy mostanában.

Ezért hogy érjen egy kis vérfrissítés, boldog-boldogtalan csapattal leültem játszani mint játékos és nem KM). Sajnos kevés kivételtől eltekintve borzalmas tapasztalatim voltak. A csapat KM-e, aki évek óta mesélt, egyszerűen sablonosan, fantáziátlanul mesélt, szánandó NJK alakításokkal tűzdelte az elcsépelt és logikátlan kalandötleteket,és valami elképeztő anafabétizumst mutatott a tudatos KM fogások használatában. Úgyhogy volna még itt mit mutatni...

Az UTK-ba terjedelmi okokból nem került bele, bár a szerkesztő döntését nem igazán értem, mikor ezt vágta ki például a drágakőmágia és egyéb, kevésbé elemi fontosságú részek helyett, amik helyet kaphattak volna mondjuk egy mágiáról szóló kiegészítőben részletesebben boncolva. Mert így bár működik, de szerintem elég vérszegény... Lehetett volna ebből még kihozni dolgokat...

Gambit

Valami ilyesmit mondtam én is. Vagyis volna nekik mit mutogatni, elvégre az ember ellaposodik, ha sokat mesél.

Még a legjobbak is... erre eléggé közvetlen példát is tudok.

Viszont abban reménykedem, hogy tényleg nem egy folytatás keretében látnak majd napvilágot a Kalandmesteri fejezetek, bár nem ez lenne az első eset ilyesmi megmozdulásra, elvégre a Vampire-ben és a DnD-ben, sőt a Hét tengerben és a Star Warsban is van külön mesélői könyv. No meg még egy csomó másban is, csak ezek jutottak eszembe. De azok árai borsosabbak a sima könyvekénél, ami igen kitolásszámba megy nálam, mivel így kénytelen vagyok kalózverziót vadászni a netről :)8):roll:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Bizony régóta mesélek én is, és emlékszem nagyon jó támpontot adott a "Nagy Zöldben" található pálda-mesélés. Pótolni kellene valamilyen formában szerintem, úgy is vannak pótolandó részek a MAGUS rendszerében, pl: egy Új Bestiárium, vagy Geofrámia bevezetéseképpen is el tudom képzelni a Mesélés- fejezetet.

A mesélés ellaposodását én személy szerint úgy vészelem át, hogy más történelmi időpontban mesélek. Kezdtem a kyrek bevonulásával, crantai oldalról átélve....Jelenleg a Nyolcadkor elején járunk-játszunk, a M* írók által fellelt történelmi utalásokat, és tényeket felhasználva, erősen Dark-fantasy stílúsban, de folyamatos izgalmat, és élményt találva tudunk játszani, nekem meg ott a türténelem összehangolása is, a csapat kalandjaihoz... :) Nem sablonos viszont a kaland, élvezzük mindannyian! :wink:

Link a hozzászóláshoz

Igen ezt én is alátámasztom, hogy nem könnyű MINDÍG igazán új és érdekes történeteket mondani.

Most olvastam, valamelyik ars magica kiadványt (Against the dark), ahol szinte minden oldalon volt 1-2 tipp (Story Seeds) kalandötletekkel kapcsolatban. Ezt nagyon jó ötletnek tartom, a "követlező" magus alapkönyvben remélem már lesz ilyen.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...