Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Gondolatok


Recommended Posts

nektek volt már olyan, h ezt már láttam valahol... érzés, amkor előtted bevillna vmi egy pillanat az egész, egy pillanatnyi szituáció, amire én csak azt tudom mondani, h megálmodtam... előre... volt már olyan is, h elöbb jutott az eszembe, int megtörtént volna, és később is csak akkor és ott jutott az eszembe, h ez már megtörtént, én ezt már látam, v vmi hasonló.... egyszerűen belehasit az emberbe a felismerés, h én ezt már láttam....

tudom elég unalmas olvasni ezt a kavalkádot, és fárasztó is, de akivel már történt hasonló, az szerintem érti, h mire is gondolok... remélem :D :shock:

Nos...talán ez is közrejátszik abban , hogy az emberek azt gondolják volt előző életük...hiszen olyan helyek ismerősek ahol addig soha nem járt...és a regressziós hipnózis? Mit látunk mégis akkor? Vagy hol járunk? Mi játszik velünk? Az álmaink? Az érzékeink? A "tapasztalataink?" Esetleg lehetnek mégis előző életeink emlékfoszlányai? Abszolút képtelenség hát a lélekvándorlás? Nos ??????????????

Eleinor

Link a hozzászóláshoz

Ahhoz hogy ezt kiderítsem, meg kell halnom és vissza kell térnem. 8) Akkor elég infom lenne a regéléshez. Nem félek a haláltól, de nem is várom. Jól érzem magam, de azért izgat, hogy mi van utána. A tudományos magyarázatok nem adnak válszt mindenre., ezért kéne ezen filózni. Nos az előző kérdésekre az én válaszom: Nem tudom. :?: Talán majd hétvégén kifejtem.

Link a hozzászóláshoz

de ez még így sem teljesen biztos, az ilyenre azt hallottam, hogy az agyad ilyenkor teljesen elhiszi azt amit álmodtál és egészen biztos, hogy az fog megtörténni amit ilyenkor álmodtál, velem is az volt, hogy amikor azt álmodtam, hogy egésznap bénázni fogok úgy fogtam fel reggel, hogy igaz és így is történt m,áskor meg nem hittem el és szerencsére midnen jól sült el :D

Link a hozzászóláshoz

darun:nehari, h ezt irom meg, de Fraudot meg majd akkor lehet cikizni, és leszólni, ha majd te is olyan szinten leszel mint ő... mondjuk a pszichoterápia, és pszichiátriai betegsékek kezelésében, és avelük kapcsolatos dolgokban... majd ha te is oly elismerésnek/kinevetésnek örvendesz, mint ő, akkor majd le is szólhatod, de addig nincs más hátra, mint tanulni...

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

Nefi: állt. én sem veszem komolyan az álmaimait ilyen szempontból, és szvsz nem azért késtem le a vonatot, mert azt álmodtam, és elhittem: az a vonat mindíg min 5 percet késik, és kb 1 perc sz utascsere. Akkor nem késtt, és kb 15 másodperc volt az utascsere. Tehát ez nem véletlen. Ja! És én futottam a vonatra. Én hívő ember vagyok, ezért vallom, hogy az istenek így kommunikálnak velem (főleg Darton és Morgena). Ez talán hülyén hangzik, de én MAGUS fanatikus vagyok, és ezt komolyan is gondolom.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

huszár: má ne is haragudj, én nem akarom leszóli Freudot, és magamat hozzá hasonlítani, egyszerűen csak nem bírom elhinni, hogy Freudnak mindenről a szex jut az eszébe. Egyébként gondolkoztál már azon, hogy Freud és Einstein sem diplomával születtek. Szóval gondolkozzál el ezeken, mielőtt beszólsz nekem.

Link a hozzászóláshoz

darun:hmmm..igaz, mármint amit a diplomáról irtál... nem beszólásnak szántam, csak egy közeli rokonom Freud szakmáját úűzi...vagy vmi hasonlót, és ennek okát ő foglalkozik is valamennyit Freuddal...

ha megsértettelek, akkor meg boccsesz, nem annak szántam, éás ugyvélem nem is az...

ui:nézzétek el a mai f**ságaimat... kivagyok, mint aranyhal királyvizes fürdő után...hosszú, és kemény hetem volt, és a mai nap se nyerte el az "életem legjobb napja" cimet... :wink:

Link a hozzászóláshoz

Mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás? Egyik sem. Szépen folyamatosan fejlődött ki valamiből a tyúk, így alakult annak a lénynek a tojása is a mutációk közben. szóval szerintem egyik sem.

Huszár: velem is gyakran előfordult régebben, de mostmár elég ritkán, hogy bevillantak bizonyos dolgok és azok meg is történtek, még akkor is, ha nem voltak logikusak. Többiek: továbbra sem hiszek a lélekvándorlásban, az istenekben, stb. Szerintem egy álomvilágban éltek. :roll: Darun: szerintem te sem lehetsz egy éppeszű ember... :P:P:P De mind1. Leginkább a zsidó vallást utálom, mert az a legelterjedtebb és a legszarabb mítoszokkal rendelkezik, ellenben a görög mitológiát nagyon szeretem még akkor is, ha tudom hogy csak egy mese az egész, de nekem tetszik. Nefadar egyszer azt mondtad, hogyha az autó egyszer a fejemtől 20 centire állna meg, akkor hinnék mindenben. Én nem szívesen raknám a fejem az autó alá, szóval gyors fölpattannék, de aztán néhány másodpercnyi sokk után kirángatnám a söfőrt és beleverném a fejét a szélvédőbe. Ha részeg volt, akkor meg beleépíteném, az biztos.

Link a hozzászóláshoz

Hmm, érdekes meglátás. Én inkább nem mondok semmit. Tudod én azt mondom majd kiderül. Semmire nem mondom, hogy nincs, míg be nem bizonyosodik. Meg különben is a világ az, amit felfogsz belőle. Tehát ha valaki hisz valamilyen istenségben és tényleg el is fogadja azt, akkor számára megkérdőjelezhetetlenül létezik is. Erről ennyit. Ettől függetlenül én még maradok az ateizmusnál :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Egyet értek d3stvel. Én sem vagyok vallásos. Az isteneket szép lassan az emberek találták ki, mikor válaszokat kerestek. Bármi történt ( földrengés, sáskajárás, ...), azt ráfogták vmire. Aztán a valamiből isten/ek lettek. Bennük bíztak az emberek, bennük hittek. Ahelyett, hogy maguk oldották volna meg a problémákat. Inkább rábízták az istenekre. És ez a mai napon is így van. Sajnos.

Kiemelem, hogy ez csak az én világmeglátásom.

Link a hozzászóláshoz
Nefadar egyszer azt mondtad, hogyha az autó egyszer a fejemtől 20 centire állna meg, akkor hinnék mindenben. Én nem szívesen raknám a fejem az autó alá, szóval gyors fölpattannék, de aztán néhány másodpercnyi sokk után kirángatnám a söfőrt és beleverném a fejét a szélvédőbe. Ha részeg volt, akkor meg beleépíteném, az biztos.

képzelheted, hogy én sem önszántamból tettem oda a fejemet. Fellálni én is felálltam volna azonnal ha nem veszítem el az eszméletmet kb fél percre azonkívül az orromból ömlött a vér és a bokám sem volt szép látvány bár tudtam vele menni és csak megzúzódott.

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

d3st: én soha nem mondtam, hogy ép eszü vagyok, bár azt nem tudom, hogy ezt a megjegyzésem meik részéből tudtad levonni, mind1. Ha én állomvilágban élek, akkor te miben? Te ezt nevezed a való világnak, mert akkor én köci, de nem kérek belőle.

huszár: azé rosszul esett. Mindenesetre attól, hogy v.kinek diplomája van, még nem biztos hogy igaza is van. Én nem vagyok Gord, nem mondom azt, hogy mindíg nekem van igazam, mindenki más hülye, de azé ne szóljatok má be.

mindenki: én sem hiszek (asszem) de a zsidókat én is utálom.

Nefi: én ezt nem véletlennek fogom fel.

És ti mit mondtok akkor, mikor nem tudtok v.mit megmagyarázni???

EH! Darton nevében...

Darun

Link a hozzászóláshoz

mért ninc olyan jel, ami azt ábrázolja, h az ember vakarja a fejét, mert nem nagyon érti, h a másik mire is gondol???

szal;darun: ezt sajna most nem fogtam fel....

kérlek szépen magyarázd el nekme....

és most télleg nem leszólni akarlak, és az előző se neked szólt, ne hari....azt inkább nefinek szánnám.... de ezek szerint nem voltam megint érthető....

azt is megtudod mondani, h milyen diploma?

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

huszár: EH! Huh. A diplomát a Freud-nak szántam, nem neked. Az általad említett ikon most nekem is jól jönne, mert nem értem, hogy te mit nem értessz. Pedíg egyszerű magyarnyelvű összetett mondatokat használtam (remélem). Az előző lehet, hogy nem nekem szólt, de én nem is arra gondoltam. Tudod nem ül mindenki naponta a gép előtt, és én csak most tudok válaszolni az ellenem felhozott "rágalmakra". Remélem jössz Gántra, ott majd elégtételt veszek.

Darton nevében.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Kalíthas

:D darun: jo.vegyél...de akkor a karid halott, méghozzá nem is kicsit...kicsi a bors...de vannak barátai... :D

szal ha mindne igaz medek gántra...

ha megkérhetlek, akkor néha ird ki, h mégis mikor rágalmakra válaszolsz, mert ha a helyemben lenne valaki, aki nem ennyire hidegvérű, akkor ő most a jó édes felmenődiedet küldené el....de én nem teszem, hanem inkább kigobozom, h mi is a ...

nahh mindegy...szal mindketten félreértettük egymást....

mi a bajod Freuddal?

Link a hozzászóláshoz

Egy kis "filozófiai" :?: elmélkedés:

A két magzat

Egy várandós anya két gyermeket hord a méhében. Az egyik egy "kis

hívő", a másik egy "kis szkeptikus". A "szkeptikus" azt kérdezi:

- Te hiszel a születés utáni életben?

- Hát persze - mondja a kis "hívő". - Az itteni életünk arra va1ó, hogy

felkészüljünk a születés utáni életre, hogy elég erősekké váljunk arra,

ami ott kint vár bennünket!

- Hülyeség! - mondja a "szkeptikus". - Ez nem igaz! Hogyan nézhet ki a

kinti, külső élet?

- Pillanatnyilag még nem tudom - mondja a kis "hívő" -, de biztos sokkal

világosabb, mint itt bent! Lehet, hogy a szánkkal fogunk enni es a

lábunkkal fogunk menni!

- Nonszensz, lehetetlen! - mondja a "szkeptikus". - Megyünk a

lábunkkal és eszünk a szánkkal!? Micsoda hülyeség! Ez egy fura ötlet,

hogyan is működhetne! Itt van a köldökzsinór, ami biztosítja a

táplálékot. Nem lehetséges élet a születés után, hiszen ez a zsinór már

így is túl rövid!

- Hát persze hogy működni fog, csak minden egy kicsit másként fog

kinézni - mondja a kis "hívő".

- Soha sem fog működni! - véli a kis "szkeptikus". - Még soha senki nem

tért vissza a születés után! Születés után vége az egésznek! Az élet

nem más, mint egy nagy sötét tortúra!

- Még ha nem is tudom pontosan, milyen lesz a születés utáni élet -

mondja a kis "hívő" -, de azt tudom, hogy találkozni fogunk az

édesanyánkkal, és Õ nagyon vigyáz majd ránk!

- Anya!? Te hiszel egy anyában? Hol van? - kérdezi a kis "szkeptikus".

Itt van körülöttünk, mi benne vagyunk, és általa létezünk, nélküle nem

is létezhetnénk! - válaszolja a kis "hívő".

- Mire a kis "szkeptikus":

- Soha nem láttam még semmilyen anyát! Nincs is ilyen!

A kis "hívő" elgondolkozik egy pillanatra.

- Néha, amikor nagyon csendben vagyunk, hallhatod, ahogy énekel,

vagy érezheted, amikor megsimogatja világunkat! - Majd halkan

hozzáteszi:

- Mindenesetre én hiszem, hogy az igazi életünk a születés után

kezdődik!

Üdv. Eleinor

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...