Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Gondolatok


Recommended Posts

Bocs hogy eddig nélkülöznötök kellett de ugye nem volt lehetőség. Most földolgozom mindazt amit eddig mondtatok kb 2 részletben:

15-16.5 old:

Eleinor:Természetesen ha a problémát meg lehet oldani szép szóval is, avagy ha odaadod a pénzed a rablóknak és elmennek minden nélkül akkor híve vagyok ennek. De ha a testi épséged a családod, vagy az életed múlik rajta, megvédheted igazán magad. Legalábbis a keresztény tanok szerint. Mondok egy példát: Jézust az apostolai az utolsó vacsora után felfegyverezve kísérték. Ez ellen Jézusnak semmi kifogása nem volt.

Link a hozzászóláshoz

Mazsinó: Nagyon penge vagy.Lehet hogy vicceltél az álom és a tudatalatti működésével kapcsolatban, lehet hogy közérthetően fogalmaztál ám tudományos pontossággal. A tudatalatti ha nem megfelelő az életviteled figyelmeztet a hibára, úgymond felkér a változtatásra azáltal, hogy hibát okoz a rendszerben, tehát beteg leszel.

Link a hozzászóláshoz

Nyah, ez az utolsó (tördelem hogy el ne vesszen) 17.old:

Még annyit Freudról, hogy szrencsétlen kénytelen volt a kor balgaságaiból építkezni és csak az az igaz amire maga jött rá. Vizsgálatait a kor tudományos állása szerint vizsgálta. Erre volt lehetősége.

Eleinor NAGYON tetszik a történeted teljesen jó, lényegretörő, és ajánlom minden hitetlennek. :!: A termtőnk velünk van, ezt meg is mondta nekünk, akkor mért nem hiszik el egyesek?

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

Takeda: a tyúk és a tojás az nekünk szólt?

@huszár: ezért megfizetsz! Uwel haragja lesújt rád! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Eleinor: az írás nekem is nagyon tetszett, bár én nem vagyok annyira filozófikus alkat, és bár felfogtam hogy ezt enkünk címezted, de azért a mélyebb tartalmát nem sikerült megfejtenem. :oops: :oops: :oops:

Neked is boldog karácsonyt. EH. Mindenkinek boldog karácsonyt.

Darton nevében!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Én is hasonló jókat kívánok mindenkinek, mint alább tették előbeiróink. :wink:

A szerelmesek is a játékban találnak egymásra. Akkor lesz egy nő és egy férfi kapcsolatából hosszan tartó szerelem, ha tudnak jó érzéssel együtt játszani.

A legmélyebb baráti kapcsolatok is a gyerekkori együtt játszásra vezethetők vissza. Igy azoknak az embereknek az élete, akik képesek játszani is olykor, sokkal kellemesebben tellik. A humor, a viccelődés, az alkotás, mind merítenek a játékból.

KKÛ mindenkinek! :P

Mazsinó

Link a hozzászóláshoz

Hmm. Nos úgy gondolom, hogy leginkább ide tartozik ez a dolog a gondolatokba.

Tehát: Antail: mi lenne, hogyha mondjuk lennének ilyen quizzek az oldalon természetesen mágussal kapcsolatban, vagy esetleg az oldallal, ahogy gondolod. És aki megnyer mondjuk 3-5 ilyen quizzt, az kapna speciális nevet, amilyet ö szeretne, mondjuk havonta lenne úgy 2-3, vagy mittomén mennyi ilyen "teszt", 13+1-20 kérdéssel. Vagy hasonló. Mit gondolsz (gondoltok)? Hülyeség? Vagy lehetne más nyereménye, elég lenne annyi, is, hogy az emberkék nevét, akik mind1ik kérdésre helyesen válaszoltak kikerülnek mondjuk egy dicsöség, vagy tudás csarnokába ilyen formában, hogy "az xyadik quizz kérdésekre helyes választ adott: xyz nevü tagunk. Ennyit akartam. :roll:

Jah és a Dicsöség csarnokában még olyan is lehetne, hogy a hónap legaktívabb fórumozója és chatelöje, meg miegymás!

Link a hozzászóláshoz

Ömm.. Antaillal beszéltem múltkor, és azt mondta, hogy nem ad senkinek speciális rangot, szóval bocsi. Na, azt felejtsétek ki a bejegyzésből... Azt is mondta, hogy a quiz ok, ha valaki összerakja a kérdéseket... most meg nem ígérem meg, hogy dolgozom rajta, viszont januárban megcsinálom, ha Antail beleegyezik 100%-ra.

Link a hozzászóláshoz

Kedves "Mindenki":

Örülök ,hogy tetszett az "írás ", bár konkrétan nem címeztem senkinek,ill. mindenkinek akinek tetszhet...Egy tévhitet szeretnék eloszlatni. Nem én írtam a "story"-t. :cry: Csak kaptam valakitől, nem tudom azt sem ki írhatta,mert Õ is kapta valakitől...Én csak gondoltam megosztom veletek is , hátha nektek is tetszik, mert nekem is...

Üdv. Eleinor

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Nos, nem fejtegetést, de 1-2 filozófiai, vagy elgondolkodtató idézetet ide írnék :

"What is in motion moves neither in the place it is nor in one in which it is not".

/Zeno of Eleia/

"... never send to know for whom the bell tolls, it tolls for Thee."

/ John Donne, de megtalálható Hemingway - For Whom The Bell Tolls című könyvében is/

"Until they become conscious they will never rebel, and until after they have rebelled they cannot become conscious."

/ Orwell - 1984 /

hogy ne csak angol idézetek legyenek itt, rakok ide egy magyar nyelvűt is... de ezt lehet nehezebb megérteni :D :

"A szél lobogtatta a templomi zászlót. Két szerzetes elkezdett vitatkozni rajta. Az egyik azt állította, hogy a zászló mozog, a másik azt, hogy a szél mozog. Hosszan vitatkoztak, de nem tudtak megegyezésre jutni. A Hatodik Pátriárka a következőket mondta nekik:

Link a hozzászóláshoz

Mi Gegvel azt igen, de Takeda kérdésere, nekünk minden hobbink ugyanaz csak volt olyan amit a másik kissé szélesebb körben csinált. Pl, én nem járok el külföldre biciklizni, majd csak nyártól míg Gege igen. :)

Darun: lehet, hogy van benne igazság, de én nem így hiszem. Nekem a magyar tanárom erre azt mondta, hogy a szerelem az amikor azt szeretjük a másikban ami bennünk is megvan csak egy kicsit máshogy....

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

Ez nem igaz. Én pl egy oan lányba voltam/vagyok szerelmes, aki tök ellentétem, semmi közös nincs bennünk. Soha nem is fogunk összejönni. Ez Darton akarata. Az hogy elfogadjuk a másikat, nem azt jelenti, hogy nincs közös témátok!!! IGEN SNEER!!! Mond meg nekik!!!

Nefi: EHH! Ez fájt. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Darun

Link a hozzászóláshoz

:!: sziasztok!

végigolvasva a sok problémát; mint a Bálinté is, eléggé gáz lehetett teljesen átéreztem---so én is majdnem depis lettem mire végigolvastam a sok hozzászólást. szerencsére nekem nincsenek ilyen bajaim, ami nem azt jeleni h nem is voltak, egy időben eléggé depi voltam és sokat gondolkodtam az öngyin de soha nem lett volna bátorságom megtenni vagy megprobálni. a lényeg az h az utóbbi 2 évben nagyon kiegyensúlyozott életetm van pedig lényegében semmi sem változott az életfelfogásomon kívül. mazsinó mesternek teljesen igaza van, jobb lenne ha megszívlelétek gondolatait. a fizikatanárom mondta anno h "az alacsony inteligenciájú emberek agresszivek és nem tudnak semminek sem örülni mert nem látnak túl a problémájukon." ha el tudjuk érni azt h kinyíljon a 3. szemünk teljene mind1 lesz mi történik velünk h kukázunk vagy impotensek vagyunk vagy nincs partenünk akkor is boldogok leszünk. a másik a szerelem pusztán biokémiai reakció és előbb utobb elmúlik. mint a fájdalom. a halál meg olyan h nem láthatunk túl rajta. így tök fölösleges megmondani a frankót h most lélekvéndorlás v menyország v mittudomén. javaslom minden lekibeteg forumozónak keressen egy csöndes rétet és üljön rá ki tavasszal majd ha jó idő lesz és szépen süt a nap. and just breathing. lassuljatok le kicsit, nem kell a világgal pörögni, pörög az magától. ti csak élvezzétek ami van amíg van. a másik meg az kedves öngyilkos jelöltek h ha télleg azok akartatok volna lenni most nem lennétek itt, ergo csak a környezetetek figyelmét óhajtjátok felhíni magatokra. ennek más módja is van, meg nem is szükséges hogy figyeljenek rátok az emberek. olvassatok sok filozófia ás pszihológia meg önismereti könyvet akkor nem lesz ilyen jellegű problémátok több. szerintem. a deja-vu pedig amiröl itt beszéltek abból fakad (fáradság v akármi is előidézheti) h a két agyféleke közötti kommunikációban zavar keletkezik és mire az 1ik agyfélteke beküldi az ingerületet addig a másik már feldolgozta azt így már egy emléknek érzékeljük mintha már megtörtént volna.

na ennyi a viszont látásra!

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...