Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Gondolatok


Recommended Posts

Félre értetettd amit írtam!!!!!!!!!!!!Énezt nem úgy értelmezném hogy csak rockerek játszanak szerepjátékot,csak annyi hogy ők vagyis hogy mi több időt fordítunk a szerepjátékra.Az én társadalmi körömben a rapperek, és a más zenét hallgató ember ezt hülyeségnek tartja(kiprobállták). :wink:

Pedig nem lenne rosz ha minél többen játszanánk! :lol:

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

Szvsz kár ezen vitatkozni, mert Elf-nek és Darrick-nek is igaza van. Én is nagyjából a zenei izlésemre azt mondanám mint Elf, de a szerepjátékosok nagyrésze télleg rokker, de ezt már egyszer megbeszéltük valamelyik fórumon. Nefi: télleg ne hari, de azért az összes tali alól azé má ne próbáljál meg kitérni. (Mongyúk azé az én példám sem követendő!!!)

Darun

Link a hozzászóláshoz
Félre értetettd amit írtam!!!!!!!!!!!!Énezt nem úgy értelmezném hogy csak rockerek játszanak szerepjátékot,csak annyi hogy ők vagyis hogy mi több időt fordítunk a szerepjátékra.

Csakhogy ez nem elsősorban a rock nem rock miatt van. A rock ott számít bele, hogy nem megy a rocker a tömeggel hanem a saját feje után megy, akadnak kisebb közösségek, egymás felé nyitottság. És persze nincs a zenéhez kapcsolódó egyértelmű időtöltés.

Link a hozzászóláshoz
. És persze nincs a zenéhez kapcsolódó egyértelmű időtöltés.

Hát én ezt erősen megcáfolnám...

1 :arrow: A legtöbb rokker lejár különböző zenekarok koncertjére..

2 :arrow: Vannak kifejezetten olyan helyek ahol egyfolytában rock zenét adnak..pl:Wigwam,rocktogon stb...

3 :arrow: Lejárni sörözni kocsmázni...mert ha megnézed et a discosok vagy más egéb zenét halgató egyének elenyésző számban csináálják..míg a rokkerek nagy töbsége előszeretettel jár le kocsmákba sörözőkbe..

Nagy így hirtelen gyorsan 3 dolgot is leírtam ami a rokk zenéhez kötődő elfoglaltság...

Link a hozzászóláshoz
. És persze nincs a zenéhez kapcsolódó egyértelmű időtöltés.

Hát én ezt erősen megcáfolnám...

1 :arrow: A legtöbb rokker lejár különböző zenekarok koncertjére..

2 :arrow: Vannak kifejezetten olyan helyek ahol egyfolytában rock zenét adnak..pl:Wigwam,rocktogon stb...

3 :arrow: Lejárni sörözni kocsmázni...mert ha megnézed et a discosok vagy más egéb zenét halgató egyének elenyésző számban csináálják..míg a rokkerek nagy töbsége előszeretettel jár le kocsmákba sörözőkbe..

És egyik sem áll meg: Sem koncert, sem a sörözés (ha kétféle módon írod is le több helyre) nem áll meg, az első ugye nem rendszeres, mellesleg a zenehallgatás egy formája, nem ahhoz kapcsolódó egyéb plusz időtöltés, a második pedig azért nem áll meg, mert amkor 1 csapat rocker összeül sörözni akkor nem csak sörözik, hanem beszélget, stb. ismét nem állandó elfoglaltság, de ez esetben nem is kizárólagos, hanem csak az idő eltöltésének helyszínét határizza meg.

Pont ez vezet amúgy a helyzethez ami az RPG terjedését segíti. Ha a sörözőben ülsz, akkor a sör / üdítő / miegyéb mellett kell valamit csinálni, evidens hogy nem deszka, görkori, stb. jut eszedbe, hanem baszélhgetés, a hangulathoz kapcsolódó "beszélgetős" társasági játékok, stb. és itt lép be az üres idő kitöltésére az rpg.

Link a hozzászóláshoz
Engem többször hívtak rokkerek bulizni, sörözni, motorozni, túrázni. Diszkósok csak a dizsibe hívtak. :( A rokkerek még ebben is találékonyabbak. :) Vagy jobban mernek próbálkozni. :)

A rokkereknek nem egy-két dolog tölti ki az idejét, hanem rengeteg dolog, ha végiggondolod, akkor a rockzene elsősorban az emberről szól, ezért van a kis kezdő együttesek bulijain is szép számmal ember, stb. A diszkós függő, és a diszkón és az utána jövő dolgokon (meg sokszor a drogon) kívül üres az élete. Eltölti a plazaban. A rocker eltölti a barátaival és mindenfélét kipróbál ami a barátainak tetszik, stb. szerintem íígy működik.

Link a hozzászóláshoz
Engem többször hívtak rokkerek bulizni, sörözni, motorozni, túrázni. Diszkósok csak a dizsibe hívtak. :( A rokkerek még ebben is találékonyabbak. :) Vagy jobban mernek próbálkozni. :)

A rokkereknek nem egy-két dolog tölti ki az idejét, hanem rengeteg dolog, ha végiggondolod, akkor a rockzene elsősorban az emberről szól, ezért van a kis kezdő együttesek bulijain is szép számmal ember, stb. A diszkós függő, és a diszkón és az utána jövő dolgokon (meg sokszor a drogon) kívül üres az élete. Eltölti a plazaban. A rocker eltölti a barátaival és mindenfélét kipróbál ami a barátainak tetszik, stb. szerintem íígy működik.

Igen, ezzel én is teljesen egyetértek Elf, és megcáfolni sem tudom, mert rám ez teljesen igaz...

Link a hozzászóláshoz

Egy picit más oldalról is megközelítve a témát, aki üres belül teljesen, az megy a tömeg után => diszkós lesz előbb utóbb, és a rosszabb fajhtából, ert azt hiszi, hogy úgy lesz nagy fiú / nagykislány. Aki marad, annak van egyénisége, akinek van egyénisége az szervez egyéb programokat a barátainak, annak gyakran van hobbija, gondolkodik, stb. és ő bizony maga választ zenei stílust, érdeklődést, így belőle még lehet rocker is.

Link a hozzászóláshoz
Egy picit más oldalról is megközelítve a témát, aki üres belül teljesen, az megy a tömeg után => diszkós lesz előbb utóbb, és a rosszabb fajhtából, ert azt hiszi, hogy úgy lesz nagy fiú / nagykislány. Aki marad, annak van egyénisége, akinek van egyénisége az szervez egyéb programokat a barátainak, annak gyakran van hobbija, gondolkodik, stb. és ő bizony maga választ zenei stílust, érdeklődést, így belőle még lehet rocker is.

... persze ebböl még nem következik, hogy rocker-lesz... de ugyebár leszámítva a személyiség nélküli tömegeket, akik próbálnak belesimulni a környezetükbe, hátha ezzel "jófejek" lesznek, vannak olyan diszkósok is (mert vannak!) akik tényleg szeretik a tüc-tüc zenét, és nem azért hallgatják, mert mindenki más is hallgatja és ez a menő... Velük semmi bajom, de ilyen iszonyatosan kevés van. (sokkal több olyan, aki csak azt mondja magáról :evil: ) Mint ahogy semmi bajom a drum&bass-es ismeröseimmel sem, amíg azok tényleg magukat adják, és nem suttyó módra mennek a divat után...

De láátma én már nagyon üres belsejű rocker-t, pank-ot, mindent. És itt ne mfeltétlenül a divat-rockerségröl van szó (na, már megint helyben vagyunk... erröl megint könyvet lehetne írni :lol: ) szóval nem a zene teszi az embert...

Link a hozzászóláshoz

de ugyebár leszámítva a személyiség nélküli tömegeket, akik próbálnak belesimulni a környezetükbe, hátha ezzel "jófejek" lesznek, vannak olyan diszkósok is (mert vannak!) akik tényleg szeretik a tüc-tüc zenét, és nem azért hallgatják, mert mindenki más is hallgatja és ez a menő...

Ha nem lenne nem lenne ki után menjen a tömeg, és nem minden rocker azért rocker mert úgy gondolja, úgy érez, hanem azért mert kívül maradt a körön megy a helyi második legnagyobb táborba, legalábbis próbál. Amúgy a pop - disco - techno - újabb tuc tuc irányzatok átmenet sokak számára észevétlenül változott meg. Megváltozott körülöttük a diszkó ők pedig maradtak és megszokták. Velük van a legkevesebb baj.

Link a hozzászóláshoz

hmmm én azt mondom hogy Rock4ever!!!!!

Figyu gangler nem rossz ami9t leírtál de én itt inkább Elf véleményével értek egyet és nem a tieddel ha nme haragszol meg....szerintem Elfnek van most igaza nagyobbrészt..de ez szigorúan csak szvsz Viszotnt azt tapasztalom hogy a tucat discosok tényelg ezt csinálják amit Elf leírt itt egy példa...(lehet hogy ezt már leírtam egyszer nem emléxem rá...de ha igen akkor légyszi nek kövezzetek meg érte :roll: ) 13:00 kor ért véget a suli a discos lányok rögtön mentek a camponába....CS és én 8 órára mentünk oda hogy megnézzünk egy filmet...és láss csodát találkoztünk velük és azóta ott voltak..ez eddig 7 óra a filmnek fél 11kor volt vége mikor kijöttünk még akkor is ott voltak és még nem készültek haza!!!nos akkor amit én tapasztaltam az össz:9.5 óra!!!(és ők még ott maradtak!!)

Nos kérdezem én egy egyszerű rokker fejjel gondolkodó Disno!!Mit lehet ott csinálni 9 és fél órán keresztül???Mert ez számomra rejtély!!Mert ha én éppen nem Filmet nézek egy plázában fél óránál többet nem tudok ott eltölteni mert egyszerűen nem tudom magamt elfoglalni!!!Akkor már inkább ülök otthon vagy keresek alternatív időtöltést!!Szvsz!

Link a hozzászóláshoz

Ilyen tartalmas életet élnek, ez az amiről szó van. Nem tudnak mit kezdeni magukkal és nem csinálnak semmi értelmeset inkább a plázában lófrálnak, mutogatják a bájaikat hátha kell egy éjszakára. Megjegyzem, a prostítúciót vállalkozásként űzők közül a kultúráltabbak legalább többre tartják magukat két pohár italnál...

Link a hozzászóláshoz
...Elf véleményével értek egyet és nem a tieddel ha nme haragszol meg....

Fürge: [-off-] :shock: :( :x de IGEEEN!!! örök harag, vérboszzú és árnyékháború!!! [...] :lol::lol::lol: [-on-] ...persze, hogy nem, mivel én is ezen a véleményen vagyok, csak nem volt idöm befejezni a tegnapi hozzászólást, és lehet, hogy ez nem jött át rendesen :roll:

Mit lehet ott csinálni 9 és fél órán keresztül???

...hogy ök mit csináltak, azt én nem tudhassan, de tegnap pl. beültünk aaa (maradjunk annyiban hogy egy lánnyal...), szal beültünk a hölgyel egy Mc'donaldsba az Europarkban és beszélgettünk vagy 3 órát(!)... és csak azért hagytuk abba, mert a csajnak haza kelett mennie... :( tudom, hogy ez nem az a szitu, amiröl te beszélsz, de... na érted, nem?!

Link a hozzászóláshoz

Én értem de szerintem amiről te beszélsz az teljesen más szitu szerintem mer ha jól értettem akkor te egy randiról bezsélsz!!ÉS ilyen helyzetben én is eltöltök lazán akármennyi időt egy plázában mert van értelmes dolog ami leköt méghozzá a lány!!de ők nem azzal a célllal mennek oda hogy randizzanak!!!És ha ők csak azért mennek oda hogy beszélgessenek akkor szvsz simán felmehetnének valamelyikükhöz mert beszélgetni ott is lehet!!Ha csak arról van szó!!

Link a hozzászóláshoz

Nem feltétlenül, gondold el hányan férnek el a plázában és hányan otthon, de szerintem sokkal okosabb lenne ha nem csak a plázákat látogatnák. Megjegyzem, hogy teszem azt, ha egy osztály fele vasút mániás, akkor fel sem fog neked tűnni nekik hogy 9 órát vannak a pályaudvaron. A plázacicákat a plázákban beszerezhető "dögös cuccok" az aznapi moziműsor, az ottani forgalom, forgatag vonzza. Legalábbis azokat akiknek egyénisége is van, a többi meg megy a vezérbirka után.

Link a hozzászóláshoz

Kedves Nefadar!

Egy régebbi irományodba olvastam azt a kérdést, hogy miért van az, hogy a szerepjátékosok nagy része rocker. Tudod, ebben én is részt vevő vagyok, és talán magamból indulva meg tudom magyarázni Neked a dolgot.

Azért lehet, mert:

A rockerek szerintem mélyebb érzésű emberek közül kerülnek ki, akik értik és érzik a zenét, ezért is rockerek. És ők azok, akik tudnak elvontan gondolkodni, ez a zenei ízlésükben is tükröződik, hiszen ezek a stílusú dalok többnyire elvont gondolkodású emberektől szólnak elvont gondolkodású embereknek. És mi rockerek vagyunk azok, akik igaán megértik ezt, én így gondolom. Hiszen azért vagyunk rockerek!

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...