Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Gondolatok

Recommended Posts

Líthas!

Eleinor: félre ne érts, én nem csalódtam, hanem meglepődtem. És még mindíg nem tudom mennyi vagy, bár abból amit Gem írt... Egyébként nem írtál butaságokat, nem azért mondtam. De tényleg kicsit "gyerekes" vagy, és én szeretném, ha ilyen maradnál. Én pl azt hittem, hogy korombeli vagy. Most nagyot néztem! De ettől nem fogunk kevésbé szeretni!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok :)

Darun,Gem és a többiek...nos végignéztem a bemutatkozós topicot ( persze nam találtam meg mindenkit, téged sem Darun :cry: ... ), és van egy rossz hírem: úgy tűnik én vagyok itt a legidősebb :cry: Igen.Még Mazsinónál is korábban születtem :cry:

Amúgy azt gondolom,hogy nem a kor számít, hiszen az csak egy állapot,

hanem az, hogy milyen az ember lelke.De ha már így szóba került a korom hát íme: 1971.10.25. :wink: (no és te Darun? )

Üdv.Eleinor

Link a hozzászóláshoz
én is sokkal fiatalabnak gondoltalak, kb velem egyidősnek

Nefi: hogy ez most jó, vagy rossz, nem tudom.Talán nem annyira rossz...

Bár ha a nálam 10-15 évvel idősebbekre gondolok,nem biztos,hogy jól kijönnék a nálam ennyivel idősebb korosztállyal.Nem tervezem,hogy "felnövök" egyhamar. :wink:

Üdv.Eleinor

akkor jó :wink:

Link a hozzászóláshoz

látott e már szebb napokat nem tudom, de az érzés a fejemben egyre erősödik, lassan terjeszkedik apró csápjaival idővel talán átlépi elmém korlátait és akkor... és akkor talán eljő ő, kinek nevét már korok óta elmlegetjük, kinek gondolatai minden születőben és minden elmúlóban megvillan, ha csak egyszer is de megmutatkozik. ha gondolataink csak fejünkben léteznek, akkor a világ is csak ott van, az a világ amit szépnek avagy csúnyának tartunk csak ott van, ahol a madár se járhat mert nem része a világnak. ez olyan mint az önmagát nem tartalmazó halmaz képlete , amely csak akkor tartalmazza önmagát ha önmaga. csak jönnek, áramlanak, zúdulnak rám a gondolatok de nem értem őket, mert nincs is mit érteni rajtuk szerintem, vagy ha van is akkor meg én nem értem. ördögi kör ez kérem...

csend...honol a tájon. ki ki fülel maga modján és várja a megfelelő pillanatot a kitörésre h megmutathassa önmagát a világ számára de nem! megállj teeeee némber fajzat!!! megáljj!!! nincs neked neved se csak ha azthiszed hogy van. nem létezel, soha nem is léteztél, nem te drága te őrült! soha nem is léteztél.

legalábbis úgy nem ahogyan gondolod, úgy nem...

de várj mielőtt azt hinnéd vége ennek a szörnyű szócséplésnek én megmondom neked te sem vagy. nem is voltál sose.

virág, erdő, nektár. gondolkodnak e azon h vannak e vajon és ha gondolnak is erre mire jutottak évszázados elmélkedéseik alatt? mond meg nekik ők is vannak és halják meg szavainkat ha nem is értik de hallják! hallják! hallják! háromszor is... hallják...

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

Eleinor: a kor szvsz nem annyira fontos. Persze nem mellékes, de az emberek lelke fontosabb, mint a koruk, és ha idős vagy, akkor bölcs vagy. Vagy legalább is tapasztalt. És nem véletlenül nem láttad az én hozzászóllásomat az adott fórumon, mert még nem mutatkoztam be. Bár most hogy felvetetted lehet hogy megejtem a közeljövőben. Ha más nem azért, mert megkértél rá. És megértem, hogy a család fontosabb, komolyan. Persze biztos meggyőzően hangzott ez az én számból, aki hozzád képest csak egy taknyos kölyök vagyok. Egyébként nagyon megkedveltelek a hozzászólásaid miatt. Légy jó, Shei-Shi'enn!!!

Darun...

Link a hozzászóláshoz

:wink:

aki hozzád képest csak egy taknyos kölyök vagyok

Darun: azért remélem nem fogsz ezután sem Csókolom-al köszönni :wink:

"Shei-Shi'enn" ???

Sajnos a bölcsesség nem mindíg jár együtt a korral, persze szerencsés esetben igen. Én viszont örömmel tapasztalom, hogy a nálam fiatalabbak sokszor bölcsebbek, mint én...( azok az emberek akiket igazán kedvelek sokkal fiatalabbak nálam :wink: )

Néhány gondolat valakitől aki viszont tuti bölcsebb nálam :wink: :

Gabriel García Márquez 13 gondolata

Nem azért szeretlek, aki te vagy, hanem azért aki én vagyok melletted.

Senki sem érdemli meg könnyeidet, aki pedig megérdemli az nem fog sírásra késztetni.

Csak mert valaki nem úgy szeret téged, ahogy te szeretnéd, az még nem jelenti, hogy nem szeret téged szíve minden szeretetével.

Az igaz barát a kezedet fogja és a szívedet simítja.

Akkor a legelviselhetetlenebb valaki hiánya mikor melletted ül és tudod, hogy sosem lehet a tiéd.

Sose felejts el mosolyogni. Még akkor sem, amikor szomorú vagy. Lehet, hogy valaki beleszeret a mosolyodba.

Lehet, hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted magát a világot.

Ne vesztegesd idődet arra, aki nem tart téged érdemesnek arra hogy veled töltse.

A sors talán azt akarja, hogy sok nem megfelelő emberrel találkozz mielőtt megismered az igazit, hogy mikor ez megtörténik igazán hálás legyél érte.

Ne sírj, mert vége lett! Mosolyogj, mert megtörtént.

Mindig lesznek emberek, akik meg fognak bántani, tehát nem szabad feladnod a hitet. Csak légy óvatos!

Légy jobb ember, és tudd, hogy ki vagy, mielőtt valaki újjal találkozol, akitől azt reméled hogy ismer téged.

Ne küzdj túl erősen. A legjobb dolgok váratlanul történnek.

Üdv.Eleinor

Link a hozzászóláshoz

Kalíthas Eleinor!

Ez azért mókás, mert gyakran szoktam "csókolom"-mal köszönni. Pl. az osztályfőnökömet -aki mellesleg férfi- szoktam azzal idegesíteni, hogy így köszönök neki. Aztán a szerepjátékos klubba is szoktam így köszönni a lányoknak, akik mellesleg fiatalabbak nálam. A Shei-Shi'enn sötét elf nyelven van, bár az ejtése így nem pontos, de a karakterem szereti másként ejteni a szavakat, mint ahogy az helyes lenne. Egyébként közösre úgy fordítanám, hogy olyan avatár, aki félelmetes harcos és az Õsi nyelven szól. Nem az én tisztem megítélni, hogy bölcs vagy-e vagy sem, de én kedvellek, mert nagyon aranyos vagy és közvetlen. Ez talán a korodból adódik. Ami pedíg G. Márquez-t illeti... hmm. Most azt gondoltam, hogy kissé "negatív" a hozzáállása, de sikerült értelmeznem az első gondolatot és rájöttem, hogy igaza van. És én nem csak azt az embert tartom bölcsnek, aki bölcsességeket talál ki, hanem azt is, aki a megfelelő időben a megfelelő bölcsességet használja. Darton nevében!!!

Dha'runn

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok :)

Darun,Gem és a többiek...nos végignéztem a bemutatkozós topicot ( persze nam találtam meg mindenkit, téged sem Darun :cry: ... ), és van egy rossz hírem: úgy tűnik én vagyok itt a legidősebb :cry: Igen.Még Mazsinónál is korábban születtem :cry:

Amúgy azt gondolom,hogy nem a kor számít, hiszen az csak egy állapot,

hanem az, hogy milyen az ember lelke.De ha már így szóba került a korom hát íme: 1971.10.25. :wink: (no és te Darun? )

Üdv.Eleinor

Csak egy szösszenetre.

Azt persze szépen eltitkoljuk, hogy ki mikor ált meg az idő fonalán.

Én egy kicsit túl csúsztam az ideálison, így csak 23 éves korban állítottam le az öregedést. Ellenben Eleinor... még most is 18. :shock: :oops:

Üdv

Mazsinó

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Örülök neki, hogy ha csak íly kis időre is, de sikerült benézned. És Dartonra mondom -mint mindíg- most is igazat szólottál. Ma kicsit "olyan" hangulatban vagyok, úgy hogy nem érdekelnek a következnények. Eleinor. Szerintem te megmaradtál gyerekenek, és ezért én nagyon tisztellek. Az én szemembe annyira ártatlan, gyerekes vagy, hogy na. Persze kizárólag a szó pozitív értelmében. És nem fogok neked csókolomot köszönni, ha nem akarod, én olyan ember ...EH... lény vagyok, aki úgy köszön, ahogy kérék. Tehát nem csókolomozok. Sha' shadd Shei- Shi'enn!!!

Darun, the mage of rage

Link a hozzászóláshoz

Darun tényleg nincs gond a "Csókolom"-al...nem azért mondtam.Csak tudod mikor a lépcsőházban a 10-12 éves gyerekek elkezdenek "Csókolom"-al köszönni akkor döbben rá az ember,hogy bármennyire is szeretne, már nem 18 éves...

Igaz ugyan, hogy Mazsinó most cáfolta meg ezt egy picivel korábban :wink:

Még annyit mondanék csak, hogy nem haragszom egyáltalán amiért gyerekesnek tartassz.Sokszor érzem én is, hogy az vagyok.És mivel most én is kicsit "olyan" hangulatban vagyok szeretném ,hogy tudd én is nagyon megkedveltelek Téged.

Üdv.Eleinor

Link a hozzászóláshoz

Kalíthas!

Köszönöm Shei- Shi'enn! Ha ez megynyugtat, akkor néha nekem is szoktak "csókolom"-ot köszönni. És ha Mazsinó gondolatmenetét követem, akkor én a fejlődésben valahol a 150. évnél álltam meg. Szerintem legalább is ezért vagyok ennyire dark. Bár ezt az oldalon igyexem jól titkolni. Erről jut eszembe. Ezt majd megírom Takedának is: szombaton be akartam jönni könyvtárba, de olyan sötét gondolataim támadtak, amikk val.szeg nem valóak az oldalra. Ez lehetett Darton atya véleménye is, mert mikor megérkeztem kis papír jelezte, hogy a könyvtár zárva. EH!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Kalíthas testvér!

Még mielőtt bárki megszólná, az úriember 17.TSZ-ű karival jáccik, felhívnám a figyelmeteket, hogy nincs tápos karakter, csak rossz mesélő. Én csak tudom, mert nekem volt (mint már mondottam) 35.TSZ-ü karim, bár azt kb 8év alatt sikerült összehozni. Na mind1. Nem ez a lényeg, mert én KM-ként tudnék újjat mutatni még egy 25.TSZ-ü karakternek is. Az már más téma, hogy nem Yneven! Tehát az, hogy érdemes-e vele jáccani: ha nagyon megkedvelted, akkor jácc vele bátran!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Sir Adhamar, érdemes vele játszani, ahogy Darun is mondta, ha szereted. De ez szvsz nem elég, ahhoz, hogy egy jót jácc. Ilybe magas sziten elég nehéz kijátszani a karaktert (itt leginkább a jellemére gondolok, hogy ha pl rend jellemű akkor ne rendezzen mindig balhét, csak azért mert ő biztosan nyerni, hanem segítsen egy egyszerű parasztnak akit agyba főbe vernek, de ne okozzon nagy felfordulást illetve cirkuszt az egészből). Tehát, ha még ilyen magas szinten is viszonylag jól ki tudod játszani a karaktert, és annak a jellemét is, akkor sztem nincs semmi akadálya, hogy továbbvidd. Persze azért ott van a KM :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Szerintem inkább pont magas szinten kell odafigyelni a karakter jellemének kijátszására. Nekem legalább is a 35.Tsz-ü karakteremnek az volt a lényege, hogy ne harcoljon, mert úgy is nyer, hanem próbálja meg észel elintézni a dolgokat. És ilyen magas szinten már MINDEN a KM-től függ. Ha jó KM-ed van, és megfelelő történetet tud kitalálni neki, akkor hajrá!

Darun

Link a hozzászóláshoz

mondjuk sztem a magasabb szint az valamilyen szinten relativ. ez is KM függő, hogy mennyi Tp-t oszt ki egy kaland után. mert van olyan KM, aki halomra osztja a Tp-t (véleményem szerint ezek a rossz KM-ek), van aki meg nagyon csínján bánik a Tp-vel (ezek a KM-k se annyira jók, szvsz) és persze van a köztes eset. tehát, a bőkezű Km-nél nem ritka a 20. szint feletti karkater, ott a magas szint az min egy 25 szintű karakter. a kapzsi KM, mint amilyen nekünk volt egyszer kétszer, annál jó ha eléred a 7-8 szintet. és akkor sztem érthető is, hogy miért mondtam azt a magasabb szintet.

Link a hozzászóláshoz

tesómnak én vagyok a KM-je... sztem én nem vagyok bőkezű tapi osztó, de akárhogy is nézzók, télleg kicist magas mán az a kari, majd megoldjuk :twisted:

szerintem amúgy ha már itt tartunk, ha valaki ismeri a D&D-t, akkor az tudja, hogy ha valami, hát az a Tp osztó a lényekért... azért mondom ezt, mert egy okrért sok Tp jár ha 1-3. szinten lenyomod, mivel ott egy táblázatból kell kinézni a Tp-t, ami Tsz és lén y erejének függvénye...

aki játszott már vagy mesélt már D&D-t, az tudja,hogy miről is dumálok

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Én ezért tarom baromságnak, a Bestiáriumokban szereplő Tp mennyiségeket, mert első szinten annyi Tp-t kap, hogy egyből öt szintet lép, 25-en meg koronként lép egyet. Mellesleg én soha nem szoktam Tp-t osztani. Ha úgy érzem, hogy JK "magasabb" szintre lépett, akkor fejlődik a karaktere, bár ez rengeteg kiegészítést igényelne, mert én nem "szabályossan" mesélek.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Bestiáriumban szereplő tp mennyiség az tényleg hülyeség. Én mindig saját elgondolás szerint adok tpt, és nem csak gyakásért. Sőt, gyakásért elég keveset, mert adok feladatmegoldásáért, új dolgok, ellenfelek, helyek, érdekes személyek, megismeréséért, jó karakterjátszásért, a játékos által maga elé kitűzött cél végrehajtásáért, satöbbi satöbbi. Néha még az értékelhető humorért is.

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
  • Új...