Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Gondolatok


Recommended Posts

nem nagyon akarok példálózni meg ilyenek, de a Tp-ben a DnD rendszere kb. 10x értelmebb... ott a lényekhez nem Tp, hanem kihívási érték (KÉ) van rendelve... ehez van egy táblázat, h mekkora KÉ legyőzéséért adott szintű kalandozó mennyi Tp-t kap... ezt el kell osztani a csapat tagjainak számávoal oszt kész... és ez így értelmesebb sztem...

mellesleg az, h egy kalandozó 1. szinten kinyiffant valamit, majd ezzel a kari 2. szintre lép, nem feltétlen hibás... mert ugye bár minél tapasztaltabb vagy, annál nehezebb olyan dolgot találni, amit még nem ismersz... nem?

Link a hozzászóláshoz

Jah a csatatéren megölsz egy orkot és hirtelen a fejedbe száll minden tudás, amit 2. szinten megkapsz vagy megvásárolsz kpból... Sokan így gondolják a dolgot, ez is egy fő probléma. Valahol az ilyen dolgokat meg is kell tanulni (nem azt mondom hogy némelyiküket nem lehet tapasztalatból elsajátítani, de valakinek valahol valameddig tanítania kell téged).

Link a hozzászóláshoz

nos, én a szintekkor általában megadom a harcértéknövekedést, s a szintlépé utáni első éjen az Fp-növekedést... a Kp-t is megadom, de a többi dolog csak másképpen érhető el, gondolok itt a képzettségekre meg az Mp-re is... a Pszit pl. akkor adom, ha az emberke a szintlépé utáni napot vagy fél napot meditációval és elmélkedéssel tölti, Mp-t pedig akkor, ha visszamegy mesteréhez vagy az iskolájába és olvas mágiával foglalkozó könyveket...

Link a hozzászóláshoz

Szerintem nagyjából korrekt is, de azért pár képzettséget is meg lehet adni szerintem, azokat, amik tapasztalat és gyakorlás alapján is megszerezhetőek. De a Vampire erre a részre irányuló rendszere azért is tetszik annyira, hogy ott nem csak kinöveszted a talult dolgokat, vagyis igen, de ott szépen egyesével és nem úgy van, hogy egyszerre kinő minden jellemződ a semmiből. Na mind1. Ez nekem kicsit fura a mágusban, idegenkedek minden játék közbeni szintlépésről. Szerintem a jk ballagjon el szépen egy időre két modul közt, ha összegyűlt, vagy épp, hogy majdnem összegyűlt a kellő tp mennyisége, mintsem ezzel csúfítsa el a játékot.

Link a hozzászóláshoz

a Vampire-t sajna nem ismerem, de ki szerettem volna próbálni, csak nem volt Km, meg játékos... de majd egyszer...

jelenleg annyit tok róla, amennyit a haverom mondott: "Az volt a feladatom, hogy megöljem a tagot... na most megy a tag a kocsiban, odavetődtem mellé, benyúltam, megfogtam a tag fejét, majd kitekertem a nyakát, erre meghalt a tag..."

vagy valami ilyesmi volt...

Link a hozzászóláshoz

A Vampirrel az a baj, hogy sok játékos csak a vérengzés miatt játszik vele, meg mert majdnem isteni hatalma van (ami azt illeti az is van, mert a vampire szerint istentől származik a vámpírok hatalma, na mind1). Tehát sokan csak öldökölni akarnak a játék során és az én csapatomat egyrészt azért hagytam el, mert ömm mágus nyelven 'vérpistikék' voltak, másrészt meg azért, mert az én gyönyörű Gangrel csajszimat valamilyen angyallá változtatta a km, de ez hosszú történet.

Link a hozzászóláshoz

Nos mivel megfelelőbb TOPIC-ot nem találtam a gondolatomnak ezért ide írom be.A mai este során láttam egy igen érdekes műsort még pedig a Frei Dossziét.nemtudom ki hogy vna vele de én rendszeresen szoktam nézni mert rengeteg érdekes dolog van benne.AMi a mai adás alatt a legjobban megragadott az a túlsúlyos emberek problémája.Sajnos a gond tényleg nagy és nem csak úgy ütközik ki hogy azoknak az embereknek rossz vagy esetleg életveszélyes.Hanem úgy ishogy a Magyar Egészségügyi költségvetés 5%-át az olyan emberken végrehajtott műtétek stb teszi ki akik elhízottak.(ne értsetek félre én nem azokat bántom akik túlsúlyosak vgay ilyesmi mer énse vagyok egy cingár alak... :roll: )De abból az 5%ból ami több tízmiliárd Ft elég szép autópályát lehetne építeni.Stzal a probléma télleg nagy és kétségbeejtő.De ez nem csak az emberek problémája hanme a cégeké:McDonald* chipsek colák stb stb...tudjátok mire gondolok.Nos a mgoldás ugye kézenfekvő lenne:ne együnk ilyeneket.Vot a műsorban egy család ahol volt 2 fiú gyerek.az egyik nagyon súlyosan túlsúlyos volt a másik "átlagos".Az anya aztmondta h ezzel nem tud mit kezdeni a reklámok és az életmód tönkreteszi az életüket.Van benne igazság de azért ő is tehetne érte.nem is keveset. Pl.:megmondja a gyereknek h mi a helyzet és szerintem ők képesek lennének felfogni h ez nekik nem jo és azé azt sem hiszem h amikor látják magukat örülnének neki.(tudom milyen érzés... :roll: )Szal a hibások a multik is meg mi is.

Amin naggyon sokat röhögtem(tudjátok h Amerikaellenes vagyok)az h amerikában volt 2 tulsúlyos nő,any meg lánya.ahelyett hogy megpróbáltak volna lefogyni vagy bármit is tenni ezellen inkáb választottak egy olyan kockázatos műtétet amibe bele is halhattak volna de gyors és drasztikus fogyással kecsegtetett.A mentalitás tipikus naná h ezt választották.Ja és ezt még fizette is a biztosító mivel az állapotukat életveszélyesnek nyilvánították.A műtét sikers volt a gyomrukat összezsugorították golflabda nagyságúra(ez télleg így van).Azóta MINDEN reggel egy halom vitamint és gyógyszzert kel beszedniük ahhoz h életben marjanak mert az a golflabda gyomor nem képe felszívni a kaját.Hát elég érdekes nem?

A másik:helyszín szintén(hol másutt??)az Új Világ.Kolektív perek a McDonald* ellen.A helyzet úgy nézett ki h az elhízott emberke csoportja beperelte a Mcdonald*ot mert úgy gondolták h az étterem hibája h elhíztak.NO COMMENT.(ezen má nem röhögtem hanme sírtam)(Bocsánat ha valakit megbántottam volna)

Aquenor

Link a hozzászóláshoz

nah... én innen tudósítanék, mivel nem csak három elhízott nővel vannak bajok errefelé...

talán tudjátok, h 96 és 00 között ki volt az elnök... igen, PIMP daddy Clinton... ismerjük, h gáz volt, Mónika Lújinszki meg etc... nah ez nem is lényeg, nem erről írok most...

nem tudom hányan hallottatok róla, de nemrég, kb. másfél hete műtötték... koszorúér-elmeszesedése volt... az orvosok persze sikerrel jártak a műtéttel, holott PIMP daddy már előtte is majdnem megdöglött... bocs a kifejezésért... a lényeg, h túlélte, s most él és virul...

de itt nincs vége... úgy gondolták a dokik, h utána járnak: mitől is lett ennek koszorúér-elmeszesedése... nah vajon? a rohadt PIMP már megint bocs a kifejezésért, majd hogy minden egyes nap a McDonald'sban zabált, és hát nem salátát evett, sokkal inkább BigMac menüt és VERYVERYVERYBIG shake-t... nah, a lényeg, hogy egy ebéddel bevett annyi kalóriát, amennyi öt napra elég lett volna, s annyi zsírt, ami kb. két hétre ajánlott... s heti nem 1x evett ilyet...

értitek a dolgot... megint csak volt egy valóságsokk, aminek a neve Super Size... egy kisprotolt csávó volt benne, aki egy teljes hónapig CSAK a McDonald's-ban ehetett... akármit is evett, a mekiben kellett megvennie... noshát... az első hét végére 7 kilót hízott (noshát... igen) és ugye egy hónapban valamivel több, mint 4 hét van... szal értitek, amire gondolok...

nem véletlen híjják a junk food-ot junk food-nak...

LR voltam

Link a hozzászóláshoz

ÉS aról mi a véleményed/véleményetek h a csaj ahelyet h lefogyottvlna inkább hízott mnég 30 kilót h ingyen elvégezzék rajta a bizonyos műtétet (mert akkormég me nyilvánították életveszélyesnek az állapotát)ez azá mókás nem???

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hmm...

Jómagam is küszködöm ezzel a problémával (aki volt NYT-n láthatatta)

Bár én megpróbálok sporttal (íjászat, vívás) fogyni, a fogyás még nemigazán ment, viszont jól megerősödtem... Én nem tudok mozgás nélkül meglenni,és most itthon ülök betegen és punnyadok egész nap.

McDonald§-ban egyáltalán nem kajálok, és szívem szerint bezáratnám az egész étteremláncot.

A helyzet az, h kis országunk a nyugat "cloakája"(gyengébbek kedvéért: ókori római szennyvízelvezető). Az összes hülyeség ide özönlik. És nemcsak a McDonald% és tsai, hanem a multik, az idétlen valóságsók, szappanoperák, etc.

A kajákkal kapcsolatban: azt se tudod, mit veszel! Csak csupa E120, E323, E...; antioxidáns, tartósító, színezék, difoszfát, etc. látsz. Na erről mondd meg, h diétás-e, avagy miből is van?

Ember legyen a talpán, aki itt eligazodik...

Link a hozzászóláshoz

Pred... ismerem, amirol beszelesz, marmint a suly problemajaban... en is sporttal igyekeztem lefogyni, tobb-kevesebb(foleg az utobbi) sikerrel... nah a lenyeg az, h mar nem vagyok olyan nagyon nagyon nagyon tulsulyos, sot elvileg nem is vagyok az, csak 1 picit... ugye en lehetosegekhez meren probaltam fogyni, edzoterem, uszas, taborozas es amerikai foci nomeg ropi... annnyit ertem el vele, hogy ezekben barkit lenyomok az ismeroseim kozul (akik velem egykoruak) de ugyebar lefogyni... ehh, hagyjujkk

Link a hozzászóláshoz

Szerencsére, vagy nem szerencsére, azért nálunk még mindig kevésbé probléma ez, mint az USAban, nem tudom láttatok-e már amerikai túristát, akin az XXXLes nadrág is feszül, és szuszogva veszi a levegőt, mert a nyakát benőtte a tokája... Hát igen, erről van szó. Az amcsik imádnak pereskedni, és előbb indulnak a biróság vagy a műtőasztal felé, minthogy maguktól segítsenek a problémán. Pedig az lenne a normális...

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Jó szokásom a "halott" fórumokba írás. De hát a cím most adta magát. Megosztanám hát veletek néhány gondolatomat. Remélem sikerül néhány ember érdeklődését felkeltenem.

Andoron: én komolyan gondoltam, hogy nem játszok szerepet. Nem kell elhinned. Talán nem is igaz. De engedelmeddel korlátozódjunk a kalandozok-ra. A net miatt nem érzem, hogy szerepet kéne játszanom. Ha még sem sikerül magamat adnom, az nem azért van, mert nem merem. Azért, mert már annyira megszoktam, hogy ne magamat adjam. Tudod, utóbbi éveimet úgy éltem le, hogy megpróbálltam megfelelni holmi homályos elvárásoknak. Pedíg lehet, hogy csak én találtam ki őket. Aztán megláttam Õ-t. Nem akartam hazudni neki. Végre magam akartam lenni és úgy éreztem, hogy mellette ezt meg is tehetem. De annyira belegabajodtam önmagamba és a szerepeimbe, hogy nem tudtam önmagamat adni.

Szeretnék elmondani nektek valamit. Ezek az én tapasztalataim, ha ti esetleg másképpen látjátok, kérlek osszátok meg a vélemyéneteket velem is.

Mindannyian szerepet játszunk. Sajnos erről szól az élet. Főleg erről. Vagyunk mi, az igazi "én", amit legbelül őrzünk és nem mutatunk meg senkinek. Néha még önmagunknak sem. Ami körülvezs minket, amit mások látnak belőlünk, az csak álca. Én úgy tapasztaltam, hogy az alkohol oldja a gátlásokat. Van egy határ, amikor még nem vagy részeg, de már csak önmagadat adod. Ilyenkor furcsának tartanak az emberek, mert nem ilyennek ismertek. A legtöbb ember ilyenkor megszabadul a gátlásaitól, megfeledkezik az elvárásoktól és megpróbállja magát igazán "jól" érezni. De vagyunk néhányan, akikből az alkhol valami mást hoz ki. Mi annyira befelé vagyunk fordulva, hogy még ebben az esetben sem tudjuk "jól" érezni magunkat. Még ilyenkor sem tudunk megszabadulni gátlásainktól. Még ilyenkor is félünk a kudarctól, vagy egyszerűen attól, hogy megmutassuk az igazi valónkat. Egy ismerősöm, aki egyébként is folyamatossan pozitív energiát áraszt, egyszer leitta magát és én is ott voltam. Ugyan olyan jó kedve volt, csak megtett pár olyan dolgot, amit egyébként nem biztos, hogy megtett volna. Össze-vissza táncolt, énekelt, ráakaszkodott egy lányra. Egy barátom az osztálykiránduláson szintén többet ivott a kelleténél. óla is sokan mondták, hogy hiperaktív, hogy nem bír leállni. De amikor többet ivott, leült mellém a tűzhöz és csak bámult magaelé. Kerülte a társaságot, csak azért csatlakozott hozzám, mert tudta, hogy én nem fogom zavarni. Döbbenet volt őt ilyennek látni. Aztán tavaly én is párszor többet ittam, mint amennyi jól esett. Megjegyzem, hogy viszonylag jól bírom a piát és soha nem iszok sokat. De egy idő után én is inkább otthagytam a társaságot, mert féltem megmutatni magam.

Eleinor mostanában nagyon sokat tesz azért, hogy egyenesbe jöjjek. Megkérdezte tőlem, hogy nem nem gondolom-e hogy túl sokat mutatok meg magamból. Most már biztos vagyok abban, hogy nem. Nem baj, ha belémkötnek az emberek. Támadási felületet nyújtok, így mondta. Akkor támadjatok! Utáljatok, vessetek meg, nézzetek le! De én akkor is magamat fogom mutatni nektek. Túl sokat színészkedtem már.

Megosztanék veletek valéamit magamról. Hogy mit kezdtek vele, azt rátok bízom. Azt mondják az ember oszthatatlan. Meglehet. Velem még is valami furcsa dolog történt. Magyarázatot nem tudok rá adni, csak a tapasztalataimat mondhatom el. Még arra sem kérlek benneteket, hogy elhiggyétek, amit mondok. Én is nehezen hiszem el. Úgy érzem, hogy az én lelkem már nem egy. Mint ha kétfelé szakadt volna. Nem "jó"-ra és "rossz"-ra, bár talán így is fel lehet fogni. Nem tudom elkülöníteni őket egymástól, nem tudom, melyikre mi a jellemző. Az "egyik" gondol/érez valamit. A "másik" az ellenkezőjére gondol/érez. Nem tudom megmagyarázni, nem tudom hogyan és miért van. Azt sem tudom mi ez. Talán megőrültem. Talán nem. Furcsa érzés. Talán elmúlik.

Darun

ui.: közben látom valaki megelőzött.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

d3st: o'an vagy, mint a Gyorsreagállású Erők! Gyors, hatékony és kíméletlenül precíz! Egyébként azért filozofállás, mert ez csak egy "link". Ami a dolgok mögött van, azt mindenki képzelje hozzá, én csak a kaput mutatom meg. Tudod, néha szükség van arra, hogy cinikus vagy pesszimista legyél, vagy úgy gondolkodjál. Hangsúlyozom: NÉHA!! De nem akarom a szádba rágni, hogy mit gondoljál és befolyásolni sem akarlak. Biztosítom számotokra az önálló gondolkodás szabadságát. Egyébként a leves kb. langyos, esetleg hideg (gyümölcs v. tejes leves) állapotban jó. Bár, mondjuk az én izlésemmel...

Link a hozzászóláshoz

Hihetetlen, hogy egyesek milyen bunkók ezen a fórumon. Komolyan vannak olyan emberek, akik azért járnak föl h le tudják osztani a többieket... Ezért van, hogy mostanában nem igazán írtam, csak olvastam. Akiknek még nem akkora az egójuk, hogy ezt a hsz-t az első szónál kinyomják, azok gondolkodjanak el rajta.

Warlock voltam, vállalom.

Link a hozzászóláshoz

Senki nem fogja kitörölni a hsz-odat. Nem szoktunk a kemény szavak miatt törölni, csak a netikett és a téma megsértése miatt. Egyiket sem követted el.

Mindenesetre megosztom veled a saját gondolatomat is, hátha te is elgondolkozol ezen.

A magas egót csak egy valami sérti, egy ugyanolyan magas egó... Téged sem olyannak ismertelek meg, aki visszafogja magát, és meghúzódik a háttérben, ha valami piszkálja a csőrét. Ha valakivel gondod van, akkor keresd meg, ne célozgass neki fórumon. Beszéld meg vele, és tisztázd, ne szítsd tovább a hangulatot. Ilyen egyszerű.

Link a hozzászóláshoz

Elgondolkodtató, mennyire gyorsan tud változni a világ. Valamiben még egy perccel ezelőtt biztos voltál...a másik percben pedig már kételkedsz mindenben.

Érdekes, hogy hirtelen mást színt kapnak a dolgok, hogy máris másképpen emlékszel vissza a múltadra...

Link a hozzászóláshoz

Nem értem miért nem képes az emberek többsége látni, mi rossz a másiknak?... Vagy miért huny szemet fölötte?...

Csak egy kis ráérzés, odafigyelés kéne, csak egy-két kedves szó, amivel a másiknak az egész napját széppé tehetjük már, ha éhezik csak egy jó szóra is akár, mert mindenki más átnéz rajta...

Csak egy picit kéne észrevenni egymást...

Ez a világ valamennyire elvárja tőlünk hogy valamiylen szinten csak magunkkal foglalkozzunk, mert az az elsődleges, de ezért még nem kell beletaposni a másik lelkivilágába, és felrugdalni mindenkit körülöttünk!...

És az 'szív' leginkább, aki nem tud csak magával törődni, mert állandóan másokat tart szemelőtt... Még azt is, aki talán meg sem érdemli...

Azt hiszem az ilyen emberek nagyón jók és csak tisztelni lehet őket, mégis többszörös 'energiát' vesztenek csak egy átlagos napon is, mint a többi... 'ember'...

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...