Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Gondolatok


Recommended Posts

Darun, nem értek veled egyet. Ne legyél demagóg. Az a lényeg hogy aki akarja az megteheti. Nem mindenkinek ugyanaz a jó mint neked. Ha van egy nő akinek van két gyereke, és szeretne úgy szeretkezni a férjével hogy nem akar bogyókkal meg óvszerrel vacakolni akkor az miért ne tehetné meg? Igen, tudom hogy úgyis tizenéves kiscsajok meg egyéb lelkileg nyomorult nő fogja csinálni, de ez van, ez erről szól, amit neked szabad azt szabad nekem is, vagy egyikőnk sem teheti meg.

Más: Fogy a magyar. És akkor mi van? Ez olyan hülyeség. Száz év múlva üresen állnak majd a városok, vagy mi? Ez egy tipikus eset a mai sajtó pánikkeltő szerepére. Voltam egy előadáson amit Bárdos András tartott. Hát hogy is mondjam, eléggé lehangoló volt amit a mai hírközlésről mesélt. Ma hazánkban az a hír hogy Nóci leejti a mobiltelefont, meg hogy a madárinfluenza holnap tuti elpusztítja az emberiséget. Arról meg nem esik szó hogy ki a tököm az a Nóci, meg hogy a madárinfluenzát papagájkór néven már évtizedek óra ismerik hazánkban az illetékesek. (Tessék megkérdezni egy állatkereskedőt)

Más: A demokrácia egy fikció, egy fogalom. Közelíteni lehet hozzá de nem lehet elérni. Egyébként ez a meddővé tevés nem is a demokráciához, inkább a liberalizmushoz tartozik. Abban viszont egyetértek veled hogy mostabában a liberális gondolkodást iszonyat módon erőltetik egyes emberkék és hogy olyan irdatlan nagy baromságok jönnek ezekből létre, hogy az már borzalom. (Lsd: francia ált. iskolákban vallási jelképek tilalma)

Link a hozzászóláshoz

Heh. Mindenkinek saját joga eldönteni, h akar-e gyereket. Megfordítva: SENKINEK nincs joga eldönteni, h más akar-e gyereket. Voltak már, akik egy nép felemelkedését a tervszerű szaporításban látták. Nem túl szép eszme az eugenika... és ha megtiltod a meddővé tételt arra hivatkozva, hogy fogy a magyar, már csak egy lépésre vagy attól, h előírd, h minden nő 25 és 35 éves kora között köteles kétszer szülni... aztán valaki, vagy egyenesen az eredeti ötletgazda úgy dönt, h nem a magyarORSZ

Link a hozzászóláshoz

Való igaz... az ideák elérhetetlennek tűnnek és mégsem azok. Csupáncsak mi állunk rosszul hozzá a dolgokhoz. Az ember szereti nem felvállalni az egyéni felelősséget a tetteiért.

Tüntethetünk ezerrel pl a halálbüntetés ellen, tüntethetünk a környezetvédelemért, meg is feszülhetünk, ha a saját hozzáállásunkat nem változtatjuk meg, semmit sem ér. Még az otthoni körülményeinket sem tudjuk rendezni, akkor meg hogyan fordulhatnánk a világválság problémái felé? Globálisan semmit nem lehet megoldani. Mert: én vitatkozhatok ideákról, szépreményű gondolatokról, ha közben legbelül egy aljas, félelemmelteli, önző ember vagyok. Ami belül van az megjelenik kívül egy idő után. Könnyű a saját rossz tulajdonságaimat elhanyagolva a világ felé fordulni, a világ bajaira rázni az öklöm. Ez csupán arra jó, hogy ne kelljen szembenézni önmagammal (amitől ugye mindannyian rettegünk ;) ) Mint azt mindig is írom: mindenkinek, mindig, mindent önmagánál kell kezdeni. Egyénenként, emberenkét kell megváltozni. Egyik kedvenc mondásom: amíg akár egyetlen ember is fegyvert ragad, addig soha nem lesz béke. Najó van egy másik is, de azt hiszem az jellegénél fogva moderálásra kerülne :mrgreen: .

Link a hozzászóláshoz

Sok dologban igazad van, de... nem beszólásként, csak gondolkodtatási célzattal...

A legnépszerűbb eszmék a szabadság, egyenlőség (testvériség, viva lö franc, sortűz és barikád :D ) és a béke. Válassz egyet, és vázold, hogy valósítanád meg, mire lenne szükség hozzá, mind önmagadtól, mind a társadalomtól. Ne olyat írj le, ami közelít, vagy csak egy hajszál hiányzik... az idea kompromisszummentes megvalósítása érdekel... de ha más idea szimpatikusabb, nekem az is jó... :D

Link a hozzászóláshoz

Szabadság, egyenlőség, béke? Válasszak egyet? Sajnos nem tudok, ugyanis egyik függ a másiktól. Egyik sem valósítható meg a másik nélkül.

Azt tudom, hogy nekem milyen jellemfejlődésre lenne szükségem ahhoz, hogy ez végbemenjen. Nade rajtam kívül él még a földön több tonna ember, akik mind saját egyéniséggel, szellemiséggel, egyediséggel rendelkeznek. És mindegyiküknek más-más a szabadság, egyenlőség, béke ideálja. Ahhoz, hogy ez egyesüljön valami szép dologban toleranciára van szükség. De ezt tudja mindenki, csak senki nem éli meg. Az emberi ego vaskemény és nehezen lehet hajlítani. Ennek eredménye önzés, erőszak stb... de hát ezt a részét mindannyian ismerjük.

Olyan, hogy társadalom, mint anyagi dolog, nem létezik. Csupán egy gyűjtőfogalom. Tökéletesen egyedi, különleges személyiségek egy szóban való kifejezése. Ebből pedig egyértelműen kiderül, amit az előző hozzászólásomban is írtam: hogy egyéni jellemfejlődésekre van szükség, ami majd szinte észrevétlenül vonja maga után a javulást globális szinten is. Sok-sok negatív gondolat, hiedelem gátolja még ennek a megvalósulását, minden egyes emberben. De ha mással nem is -egyenlőre-, idővel legalább rendelkezünk bőven :). És minden egyes itt töltött nap tapasztalat. És a lényeg ez: megtapasztaljuk az életünket, tanulunk belőle és fejlődünk. Még a visszaesés is fejlődés. Minél rosszabb a helyzet, annál értékesebb a tapasztalat.

Link a hozzászóláshoz

Az idea lényege pont az, h egyéntől független... van... és Platón szerint azé' nagyon nem jó az élet, mert lehetetlen ezeket elérni, főleg, mivel mindenki mást lát belőle, más vetületét fogjuk fel. Jah, meg azért, mert ellentmondanak egymásnak.

Mellékesen nyugodtan kifejtheted az "alapvető" ideákat együtt is, bár én gondoltam, nem szivatlak ilyennel... de előbb gondolj bele, mit jelent tökéletesen egyenlőnek és mit jelent tökéletesen szabadnak lenni. Valamint a "tolerancia" már a szabadság korlátozása, hiába önkéntes.

Ha a társadalom nem létezik, vagyis csak az egyének összessége... akkor hogyan tud túl sok ember kénye-kedve szerint tömegeket irányítani? Pontosabban, hogy alakulhatott ki a manipuláció tudománya? Inkább úgy tűnik, hogy a "társadalom" egy szuverén, külön személyiség, nem pedig egy gyűjtőfogalom. Ráadásul egy NAGYON megbízhatatlan, labilis személyiség... :)

Ja, idővel rendelkezünk még... :D persze. :D Csak azt ne felejtsd el, h Iránnak vagy már van, vagy hamar szerez atomot. Szerinted a pár éven belül támadó tgy-k főnökei megtorlás nélkül hagyják, mikor gomba nő a hordozóikon? Leszek még morbidabb, hamár egyszer ráérünk: Stephen King: Holtsáv... aki olvasta, tudja, melyik részre gondolok. Vagy a Végítélet. Ha nem érdekel, ne olvasd el, csak az első párszáz oldalt... amikor elindul.

Link a hozzászóláshoz

Cím nélkül, vagy talán üzenetként

Amikor úgy érzed, hogy magába szív és ellep a reménytelenség, amikor százával törnek rád a kérdések, és nincs válasz, amikor a lelked némán sikolt valamiért... valakiért... kettőtökért... Akkor sem emeled fel a fejed, akkor is játszod azt, amivé váltál. Az önműködő, céltalannak álcázott robotot. Olyanná, amilyenné a lányregényekben festik le a főhősöket. Magad sem érted mi vitt rá erre, talán az ottani happy end. Nem létezik, okosabb vagy te annál. Csak félreállítottad a keserű mondatot az útból. Sosem tudták ki vagy, talán így a jó. Több arcod van, mégsincs egy sem. Ha megkérdeznéd valakitől, hogy milyen vagy... óó, talán lefestenék azt a képet, amit te is őrzöl magadról odabent, mélyen. Megdöbbenve emelnéd fel a fejed, és átkoznád azt, aki átlátott a páncélodon. Gyűlölnéd őt, pedig sejtenéd, hogy örülsz ennek. Talán odaszúrnál neki valamit, valami csúnyát, hogy megváltozzon a véleménye. Pedig ő akkor is tudja ki vagy, nem csaptad be. Legyőzöttnek érezhetnéd magad, futkoznának rémült agyadban a gondolatok. Nem szólnál, lehajtanád a fejed, és leigázott, vert seregként kullognál tovább. Nem sejted, hogy ennek így kellett lennie. Te hiszel valamit, ami már régóta nem igaz. Szereted, ha keménynek látnak, ha konoknak és makacsnak hisznek, ha valami mögé bebújhatsz, ha nem kell vállalnod azt, amivé az élet tett. Emberré.

Elrontasz mindent, azt sem tudod mit kéne tenned, kétségbeesésedben többet ártasz, mint amennyit használsz. Béna vagy, tehetetlen és ostoba. Jó ilyennek lenni? Persze hogy nem. Gondolkodsz ezen, másnap mégis kezdődik előlről. Meddig fog tartani? Nem tudja senki más, csak te. A többiek csak sejthetik. Talán gyenge bábnak tartanak, nyivákoló semmirekellőnek, olyannak, akire építeni nem, csak pakolni lehet. Nem tudják azt, amit te. Hogy csak egyvalami kell ahhoz, hogy megváltozz. De ezt már találd ki magad. Ugye te is tudod...

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Jellemző, "ha megmar egy farkas, az egész falka neked ugrik" EH! Lássuk.

Raze: ez van ha elferdítik és félreértik azt amit ír az ember. Persze mindenki azt lát a szavaim mögé amit akar, és ezt vállaltam amikor megírtam a hsz-t. Ha személyes bajod van velem, közöld mail-be, máskülönben nem értem, miért írod azt, hogy nem mindenkinek az a jó ami nekem. Az meg hogy a halál nem jó nektek, azért van mert nem tudjátok elfogadni, de nem ez az eredeti téma, és egyébként is, ezt már azért kinőttem! Ha úgy is tudod hogy kik fogják elvégeztetni a műtétet, és sejted hogy én is rájuk gondoltam (mert rájuk gondoltam) akkor miért forgatod ki a szavaim? Ami a magyarok fogyását illeti, bocs hogy van nemzetiség tudatom, majd próbálok leszokni róla! :twisted: A külföldiek kilóra veszik meg az országot és akkor még mint nép is haljunk ki? Persze megérdemelnénk, szó se róla. Ami a médiát illeti, ha csak egy kicsit is figyelmessebben olvasnád a többi hsz-em, tudnád hogy nincsenek illúzióim a hírközléssel kapcsolatban. Tudom hogy a tökéletes demokráciát nem lehet elérni, de erről csakis az ember tehet, senki más!

Ahriman: Igen, mindenki azt kezd az életével, amit akar. Ha ez lenne, tudod hol tartanánk? Engedj meg egy kérdést: milyen jogon dönti el valaki, hogy az ember mikortól tekinthető felnőttnek, aki képes felelőségteljessen dönteni? Aki betölti a 18-at az egyből felnőtté válik? És igen, mindenkinek joga van eldönteni, hogy akar-e gyereket vagy sem, de kérdem én, a művi meddővé tétel mennyivel "természetesebb" mint pl. a fogamzásgátlás??? Látszik hogy nem néztetek utána, mert akkor tudnátok, hogy bizonyos feltételek mellett eddíg is volt lehetőség a műtét elvégzésére, de az új törvény értelmében két féle ember végeztetheti el magán ezt a műtétet: a boldog meg a boldogtalan. Én vagyok a demagóg? Elolvastátok egyáltalán hogy mit írtatok??? Az én szememben az emberek műtét nélkül is eldönthetik hogy nem akarnak gyereket. Akkor a vaknak is engedjük meg hogy kivegyék a szemét, elvégre nem tudja használni. EH! Tudom mi az idea. De nézz körül! Ideálok nélkül csak a valóság kiábrándító szürkeségét látod, az idea azért kell, hogy legyen egy cél amiért kűzdesz. Nem a cél a fontos, hanem az út, amit közben megteszel! És olyan nincs, hogy egyéntől független! Semmi nem független az egyéntől! Más az ideám és más a tiéd. Azért mert függ az egyéntől.

EH! "Kissé" elkanyarodtunk a valódi gondolatoktól.

Leila: aki igazán akar, az nyugalmat talál közöttünk. És nem, minden szépet és jót NEKED! .wink:

Felon: a legtöbben még a felismerésig se jutnak el. Õk vesznek körül minket, élik a maguk kis életét, azt hiszik magukról hogy boldogok, és mert a hit teremtő erő, ezért boldogok lesznek. Vannak akik eljutnak a felismerésig, de nem elég erősek ahhoz, hogy elfogadják amit látna, rosszabb esetben megtagadják, jobb esetben kűzdenek. És végül vannak akik elfogadják. Az ő útjuk többnyire magányos út, hiszen olyan úton járnak, amit a többség nem is lát. És persze emlékezzünk meg a balgákról, akik csak a felismerésig jutottak el, de önteltségükben azt hiszik, hogy az úton járnak. Vigyázzatok a hamis prófétával!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Arhiman: Darunnal értek egyet. Vagyis, hogy az idea nem független az egyéntől. Sőt! Mi magunk teremtjük meg az ideákat! Természetes, hogy ellentmondanak egymásnak. Pontosan azért vagyunk itt, hogy feloldjuk ezeket az ellentmondásokat, hisz minden ellentmondás látszólagos. Relatív minden. A mostani helyzetben maximális toleranciára van szükség, ahhoz, hogy a különböző nézetek ne szítsanak örökös feszültséget. Aztán majd későőb rájövünk, hogy ez nem fontos. Az a baj, hogy túlságosan önmagunk körül forgunk. Képtelenek vagyunk bármiféle szeretetre, ami pedig az élet alapja. De majd ezt is megtanuljuk, mégha egyetlen emberöltő nem is elég hozzá.

Bevallom nem értem az összefüggést a manipulációval kapcsolatban. Nem a térsadalmat manipulálod, hanem az egyént. Amiről te beszélsz szerintem az már csak a végeredmény. Kihagytad az elejét és a közepét a dolognak, ergo a folyamatát:D. De kérlek fejtsd ki, mert nem értem.

Idő... mi emberek kissé túl fontosnak hisszük magunkat és mindig megfeledkezünk arról, hogy a Földünk létezésében jó ha egyetlen másodpercnek számítunk.

Link a hozzászóláshoz

Hm. Az ideák függőségéről vagy függetlenségéről való véleményem gyakorlatilag Platón nézete egy az egyben, mert számomra egyértelműbb, logikusabb, mint Locke vagy Hume felfogása... mivel viszont a két utóbb említett úriember véleménye a tiéteknek szolgál alapul, nem lehet azt mondani, hogy nekem vagy nektek van igazatok... :wink:

Ami azonban az összesben igaz, hogy mindenki mást fog fel ideaként... Platón szerint azért, mert vakok és tökéletlenek vagyunk, Locke és Hume szerint pedig azért, mert mi magunk képezzük le ideáinkat.

Én már csak azt nem értem, hogy jelenthet bárkinek is mást a tökéletes szabadság, mint a tökéletes szabadságot... akkor vagy szabad, ha azt teszel, amit akarsz. Értelemszerűen ez lehetetlen, mert ha a törvények vagy humánum nem is, de a képességeink korlátoznak. Hiába akarok teremteni, képtelen vagyok rá - amíg képtelen vagyok rá, nem vagyok tökéletesen szabad...

Közvetlenebbül a kérdésfelvetésekre: ha magunk teremtjük az ideákat, amik között csak látszólagos különbség van, akkor ez azt jelenti, hogy UGYANAZOK, csak túl ostobák vagyunk, hogy ezt felfogjuk, nem? Gondolj a hét vakra és az elefántra... aztán olvasd el, mit írtam Platónról... :D

A szeretet az élet alapja, a gyűlölet a fejlődésé. Ez van... :? Csak előbb-utóbb belehalunk ebbe a nagy fejlődésbe, ha valaki nem fogja össze ezt a falka veszett kutyát...

Szeretetre való képtelenség... hm, fogas kérdés... Ha arra gondolsz, hogy az egész világot szeretni kéne, akkor valóban, képtelen vagyok rá én is, meg majd' az egész világ. Nem is bánom. Nemhogy szeretetet, de még toleranciát se vagyok hajlandó érezni népirtók, gyerekgyilkosok, pederaszták, pedofilok, nagyüzemi környezetszennyezők iránt. Ezek pedig még pár ezer évig köztünk lesznek. Irtsuk ki őket, hogy utána egy "tiszta" világban végre lehessen mindenkit szeretni? Khm, nem nyert, ha nem is nép- de tömegirtás. Ok, akkor... születésszabályozás, agymosás, átnevelés? Én benne vagyok, mert nem tűnik marhaságnak, hasznos is lenne, de ehhez először egyeduralom kell, olyan, aminek senki nem mer ellentmondani (ugyebár, kóros viselkedésű gyerek leadása agymosásra/átnevelésre nem biztos, h a szülők kedvence lesz). Viszont akkor ismét nem lehet mindenkit szeretni, mert az uralkodó és tanácsadói/segédei félelem és gyűlölet tárgyai lesznek, hiába dolgoznak egy jobb világért. Mondhatnánk, hogy ok, nem baj, még mindig jobb, ha csak őket rühellik, mintha mindenki mindenkit... viszont alig pár év telne bele, és elkezdődne a gyanúsítgatás, hogy ki a besúgó... és visszatértünk az elejére. :?

Manipuláció. Hm. Szerinted mikor a bajszos festő vagy valamelyik tógás emberke százezernyi embernek üvöltött, mindet egyénenként befolyásolta? Bajos lenne... lényegtelen, hogy miről hogy gondolkodik a kisember, ha valaki csupa jót tesz neki, amit a propagandagépezet fel is nagyít, aztán kiáll, és olyanokat mond, ami egyfelől hihető, másfelől legalább egy részének vonzó... hinni fog neki. Ha lát maga mellett 5-10 embert, még nem biztos, hogy feltétel nélkül... ha 500-1000 embert lát, már jó eséllyel éljenezni fog... ha tíz-százezreket, üvölteni és tombolni. Látja, hogy a mellette lévők is jól jártak, vagy hasonló bajaik vannak, mint neki... esetleg lát pár beszervezett embert, akik még szélsőségesebben reagálnak, ejj, hát igazuk van, mégiscsak nagyszerű ember a mi vezérünk... A szónoklatokra eleinte csak a közeli ismerősök mennek el, akik aztán hívják az ő ismerőseiket... aztán egyszer csak ott tartunk, hogy beszédtéma, hogy valahol akkora hatalmas gyűlések vannak, hogy jaj, menjünk el, és nézzük meg. 5-10e emberes gyűlésen már az se szól be, aki átlát az egészen, mert már fél... aki esetleg ingadozott, a tömeg vonzásába kerül, csakúgy, mint a korábban kitagadott emberek... aki nem hisz benne, de hatalomra éhes, szintén odacsapódik, és hozza az esetleges saját híveit... Csupa jó kis öngerjesztő folyamat, aminek egyedül a szónok hiteltelenné válása vethet véget - s eddig minden esetben véget is vetett neki. A legelvakultabb demokrata értelmiségi is csak addig bír ellenállni, amíg meg nem kapja, amire vágyik... természetesen, az első törvénytelennek tűnő cselekedet megteremti egy későbbi ellenállás bázisát.

De az egyén itt nem számít. Egy szónoknak nem kell vele törődnie. Elég, ha annyit tud, mit akar a nép, vagy a népnek a megcélzott rétege. Az okos, kiemelkedő embereket természetesen egyénenként, személyesen kell meggyőzni, de még ők se tudnak elvonatkoztatni a tömeg vonzásától.

Darun: első körben ne érezd nekedtámadásnak, vallási, és nem személyes ügy, hogy majdnem mindig ellentmondok... :D

Magyarságtudatom nekem is van. Nem akarok diktátor lenni, nincs szükségem a nép támogatására, elsősorban a saját barátaim/szeretteim érdekelnek, utána pedig az ország... aminek az ostobák lemorzsolódása csak használ. Aki olyan hülye, hogy mihelyst lehetőséget kap rá, máris elköttet, az szülőnek se lenne éppen tökéletes, sőt. Jó eséllyel eléggé elszúrná a gyereknevelést... akkor inkább meg se szülessen az a gyerek.

Végül is, ez is a fajnemesítés egy fajtája... :D

Föld... őszintén, kell az nekünk? Gondozzuk?

Link a hozzászóláshoz

Bocsi, lemaradt.

Darun: felnőtté válás... semmi köze az életkorhoz. Nem mérhető, mert ha valami, akkor EZ teljesen egyéni... régen egyszerűbb volt, első önerőből leölt ellenség, vagy adott próbatétel kiállása... Ma legfeljebb a második működne... Csak lehet, hogy kicsit túl sokba kerülne olyan tesztet írni, ami nem csak lexikális tudásra vagy készségekre épít, hanem intelligenciára és érzelmi minőségre is. Hm. Viszont egy ilyen teszttel be lehetne lőni, hogy kinek hova érdemes továbbtanulni, illetve ki szorul sürgős segítségre (pl hozzám hasonlók... :D ). Ooopsz, megint közelítek a diktatúrához.

Ha a vak nem lát, és nem kell neki a szeme valamiért, miért ne vetethetné ki? Õssejtterápiára esélye sincs, inplantot nem tud megfizetni. Akkor meg? :lol: Bár nem látok olyan okot, ami miatt ki akarná vetetni, de ha akarja... ha örömet okoz neki... másnak nem árt vele, ha nem maga intézi, még magának se.

Ha az előző hozzászólásból nem lett volna egyértelmű: nem tartom követendő példának a meddővé tételt, mint ahogy természetesnek se. Akinek ez kell, végeztesse el magán, ennyivel is kevesebb idiótának lesz gyereke.

Link a hozzászóláshoz

Zug zug!

shikaka: lásd Ahriman. Az utóbbi időben kivételessen olvastam is arról amiről dumálok, szóval nem az üres "kis" ork koponyámból pattant ki a dolog. Ha jól emlékszem annak az esélye hogy ez visszafordítható, 5% alatt van. Ami azért nem sok.

Itt jegyezném meg továbbá, hogy igazán örülök neki, hogy belém kötnek itt a jóravaló kalandozó emberek. Én csak leírtam a "gondolataimat", talán azért, mert ez a topic "címe". És lehet másnak is véleménye, de szvsz ha egy hozzászólás úgy kezdődik hogy "jó amit írtál, csak hülyeség az egész", az nem egy másik vélemény, hanem -mondjuk ki nyíltan- kötekedés. Szóval ne gyertek itt nekem azzal, hogy "de én csak a saját véleményemet mondtam", mert a saját véleményemet én is megmondom, csak azt a moderátorok rövid úton törlik, az admin befenyít, a kalandozók meg könnyes búcsút vesznek tőlem.

Ahriman: ez még nálad is jobban off, de ez egy ilyen nap. Ami a felnőtté válást illeti, lehet hogy semmi köze az életkorhoz. Igazából én is szívessen kiforgatnám a te szavaidat, de nem teszem meg. Tudod miért? Mert nekem hatalmam van. Tudod mi a hatalom? Úgy értem az igazi hatalom, nem az ami a multik, a média meg a politikusok kezében van. Az igazi hatalom az, hogy megvan a lehetőséged arra, hogy megtegyél valamit, hogy árts valakinek, de te mégsem teszed meg. Nem azért mert annyira "hűdejó" ember vagy, hanem egyszerűen azért, mert semmi hasznod nem származik belőle. Igen, ha valami idióta hasonlatot akarok felhozni, akkor azt mondom, hogy a vörösnek meg a kéknek is van hatalma, mert nem nyomja meg azt a kis piros gombot. És ha nagyon akarjátok, akkor úgy se fogjátok megérteni azt, amit most írtam, szóval...

Darun

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sajnos nincs időm rendes választ írni, de azért igyekszem.

Darun... sajnálom, ha úgy érzed, kiforgatom a szavaidat. Lehet, hogy nem könnyű rólam elhinni az alapján, amit olvasol, de tényleg sajnálom. :( A következő rész, a biztonság kedvéért tisztázva, nem neked/rólad szól, s végképp nem ellened, hanem mindenkinek, és általánosítva. :)

Szeretek vitatkozni, szeretem, ha mind2 (3,4,5...) fél érvekkel és/vagy tényekkel támasztja alá az álláspontját. Nem érzem úgy, hogy baj, hogy nem csak monologizálunk... minél több véleményt ismerünk meg, annál többek vagyunk, de... mindennek több oldala van, s lehet, hogy egy vitában egy vélemény gazdája olyan oldalról is vizsgálhatja a saját álláspontját, ami esetleg eszébe se jutna amúgy. Az, hogy ez csak megerősíti a véleményében vagy eltántorítja tőle, nem igazán számít... a lényeg, hogy jobban megismerte.

A vita jó... amíg nem lesz belőle üvöltözés, veszekedés, flame, ahogy tetszik. Rengeteget vitáztam és vitázok Chiivel (side note: 2 évig volt barátnőm, 2.5 éve elhagyott legjobb barátomért, még mindig szeretem) de csak nagyon ritkán veszekedtünk/veszekszünk. Képes vagyok csak azért ellentmondani neki, hogy lássam, meg tudja-e védeni a véleményét... és nem hagyon rá, ha "azértmertcsak". Úgy veszem észre, használ neki. Körbejárja a témát, igyekszik minél több keresztutalást, hatást meglátni. Ez jó. Hasznos. Legalábbis szerintem... éppen ezért kérek mindenkit, akivel a jövőben vitatkozom, hogy ne kötekedésnek lássa... vagy arról van szó, hogy nem helyes, amit állít (ez esetben hozok tényeket, nem csak leszólom), vagy arról, hogy nem értem teljesen, amit mondani akar, vagy arról, hogy én értem, de érdekel, hogy pontosan hogyan gondolja, amit gondol.

És vissza Darunhoz... :D Komolyan nem látom, hogy hol forgattam ki, amit mondtál. Igen könnyen lehet, hogy én vagyok a sötét... ezért kérlek, privben fejtsd ki, hogy mit értettél szókiforgatás alatt. Én csak kultúráltan akartam vitatkozni...

Ehh.

Link a hozzászóláshoz

Tiszteltem!

Az eugenika fantasztikus ötlet, csak nem arra akarták használni hogy nekem vagy neked, jó legyen, így hát ne is gondolkozz abba hogy valami hiba volt a számításban... NEmhogy tökéletes Demokrácia nincs, hanem egyáltalán nincsen demokrácia, csak névleges. Vagy kategorizálni kéne országokra, a demokrácia fajtáit. A sajtóval kapcsolatban igaza van előttemszóló (úgytudom Ahrimannak) és ha valaki ignorálja, akkor is befojásolva van álltala mivel a világhírek, melyek alakítják a világképét az embernek 99%-a onnan származik. Hiába, a papagájkórt tényleg, ismrték, én például erről nem tudtam. Viszont azt tudtam hogy a mostani kór "felbukkánására" rá egy héttel a németek, már országos méretekben elegendő, ingyenes védőoltással rendelkeztek (hivatalosan). Kérdezzetek meg egy szakértőt hogy hány évbe(!) telik egy ilyen gyógyszer felfedezése. Az embernek ahhoz hogy ezen a földön jól érezze magát, mindenképpen, ha nem is tudatosan de közvetve árt valakinek. LEhet hogy túl sokan vagyunk... Mármint mint emberek, mielőtt bárki is megkérdőjelezné hazaszeretetemet, bárkit meggyőzök az ellenkezőjéről, akár fizikai rásegítéssel is.

Link a hozzászóláshoz

Üdv Mindenkinek!

Huh...sok érdekes téma merült fel mióta utoljára erre jártam, végigolvastam, születtek is gondolatok, melyeket megosztanék veletek.

Szülő-gyermek viszony sok mindentől függ, és szerintem nem mondok újat azzal, hogy születésétől kedve figyelni és Nevelni kell a gyermeket ahhoz, hogy tisztelje szüleit és embertársait. Sajnos azt kellett tapasztalnom, hogy mindegy melyik korosztályról van szó, az emberek nagy többsége nem tud viselkedni, és ez nem diploma függő :-) Egyszerűen nem tanították meg rá, illetve rossz normát látott a közvetlen környezetétől :-(

A diplomához csak annyit fűznék hozzá - bár nekem is van, hogy igazatok van, tényleg csak a pénz miatt csinál diplomát az emberek kb. 90 %-a, a maradék elhivatott meg nem kap munkát, vagy sínylődik egy nyolcad osztályú munkahelyen éhbérért. Az én évfolyamomban pl. 30-an voltunk és csak hárman akartunk a szakmánkból megélni lediplomázás után.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy egy szakmunkás rosszul keres, biztos van sok ilyen, de szerintem többen vannak a másik kategóriában. Csak egy példa: átlagos cégnél, ahol szakmunkásokból él a cég, ott kimagaslóan jobb a fizetésük, mint az irodai alkalmazottaké, ráadásul, mivel egyre nagyobb hiány van belőlük, iszonyatos pénzeket tudnak kaszálni.

Morgian: ha tényleg szeretnéd azt a vállalkozást - csak egy ötlet :-) - pályázatok útján rengeteg pénzt lehet összeszedni, csak jól kell megírni.

Ahriman: Volt egy hasonló kaliberű barátom, aki úgyan ilyen módon kommunikált velem, amikor ténylegesen leültünk beszélgetni. Megmondom Neked őszintén, hogy nekem egy idő után az idegeimre ment, mert elveszett a srác a részletekben, és nem tudta vagy nem akarta komlpexen látni a dolgokat. És megsértődött, amikor erre rájöttem és egyszer beforgattam.

Link a hozzászóláshoz

Leila: tökéletesen igazad, van a diploma és a viselkedés viszonyával kapcsolatban. Sajnos ez az egyik gyengém. Veszettül kényes vagyok az értelemes emberi viselkedésre. Nagyon ki tudnak hozni a sodromból a paraszt emberek. Van ugyebár egy elfogadott társadalmi norma. És lehet, hogy odajön hozzám egy kőműves szegényes szókinccsel, durva akcentussal, de ha értelmesen, ember módján áll hozzám, akkor tisztelem. A másik szélsőség, amikor egy ún diplomás úgy viselkedik mint egy jólakott napközis... brrrrrrr... Nah nem is megyek bele. Elnézést de ma elég sok ilyen "napközissel" volt dolgom :/.

Szerintem a szakmától függ, hogy ki mennyi pénzt keres. Az rendben van, hoy egy kőműves hazavisz nettó 150-200-at de ált reggeltől estig dolgozik érte. És ha ezt lebontjuk óraszámra akkor bizony elég gáz... De persze nem nagyon lehet általánosítani. Biztos van erre is ellenpélda... legalább is remélem, hogy van. Nah meg a lényeg az, hogy az ember szeresse amit csinál. Sajna ez is elég ritka eset. Köszi a tippet utánanézek pályázatok terén majd :). Gyereknevelés? Ehhez inkább nem szólok hozzá. Nem vagyok egy anyatípus :mrgreen: .

Link a hozzászóláshoz

Leila: akkor könnyen lehet, hogy sikerült félreértened/félreérthetően írnom... :D (heh, és lehet, h az egész következő rizsa felesleges, mert nincs kizárva, h most meg én értelek félre... :D ) Nem a részletek érdekelnek elsősorban, hanem az, h minden irányból látja-e... pont, hogy igyekszem a komplex oldalára kitérni. Ugyanakkor persze, hogy érdekelnek a részletek... de "is" és nem "csak". :D

Ráadásul, aki egy ilyenen megsértődik... :? Pont az ilyeneket "nem szeretem", mert még ha esetleg képesek is lennének sokmindent többfelől nézni (amire ráadásul ismerősöd, úgy tűnik, nem volt képes), akkor is, önmagukkal szemben sikertelenek. Az önvizsgálat jó, fontos, míg a túlzott önbecsülés, az önnön tévedhetetlenségbe vetett hit nagyon rossz... :) Ha sikerül "beforgatnod", én még meg is köszönöm. Rühellem a gyenge pontjaimat, főleg a számukat... :x :D És szeressem, ha vki ezekre rámutat. Najó. Utólag szeretem. Akkor nem túl jó. :lol:

Diploma vs kultúra: hát... egyes esetekben úgy veszem észre, hogy a növekvő számú diploma/végzettség/papír etc csak növeli az ember arroganciáját. Ami erősen mérsékelten jó. Főleg, mikor vki azt hiszi, hogy egy diploma egyből azt jelenti, hogy MINDENBEN okos... ehh... apám a progmat diplomáját használja, mint "hatalmi jelkép", amikor el akarja magyarázni, hogy egy kard 20-30 kiló, és vértben nem lehet mozogni... :x Mindezt úgy, hogy mutatom neki, hogy egy könnyű vért is bírja, ha izomból hasbarúgnak benne, valamint még egy tompa és könnyű kard is 2-3 cm mélyen hasít a fába. Namind1, éljen a tekintélyelvű rendszer. :x

Gyereknevelés... tanítsd harcolni. Nem azt mondom, hogy zavard el egy dojoba, mert rengeteg mester igen önelégült... hanem TE tanítsd harcolni. (najó, nem ártana, ha itthon is lenne ennek kultúrája... dehát igyekszünk... :D ) Ha valamit nem szúrsz el nagyon, de NAGYON, nyersz egy becsületes, jó reflexekkel és kondicióval megáldott, nyugodt, bátor emberpalántát. Bár értelemszerűen 19 évesen erről elsőkézből nincsenek tapasztalataim, igen szívderítő külföldi ismerősök, vagy akár csak Hidán Csaba gyerekéről hallani... akik elismerik, hogy vesztettek, és még az ellenfelet is tisztelik... nem igazán látják értelmét a sunyiságnak, annál inkább a tanulásnak... Valahol vigasztal az amerikaiak értelmi színvonaláért, hogy ott van a legtöbb így nevelkedett gyerek... ugyanakkor sajnálom, hogy nálunk ilyen csak elszórva van, és hogy ott is alig pártízezer kölök nő fel értelmesen.

És igen, tudom, h kb azt írtam le, mint Leila. :lol:

Link a hozzászóláshoz

Jó látjátok a dolgokat. :wink:

Azzal veszitesz a legtöbbet, ha nem is mered be, hogy veszitettél. Az ember csak is a hibákból tanulhat. Ez igy van rendjén. Aki nem ismeri fel a hibáját, az nem tanul. Újra elfogja követni a hibát és örökre vesztes marad.

Az iskolázottság és az értelemes gondolkozás/viselkedés között nincs kapcsolat. Sajnos még az iskolázottság, és a müveltség között is csak igen gyenge szálak vannak.

A kultura meg végkép fényévekre van az iskolától! A kultura önmagunkból ered. Abból, hogy mennyire hiszel, és tiszteled a népedet, és a hazádat. Nem kell modnaom, hogy ez ma Magyarországon a béka segge alatt van jó mélyen. Töbek között ezért lehet megtenni a magyar néppel azt, amit megtehetnek.

Lehet lobogtatni a diplomát, de az életben sohasem az elméleti tudás visz előre, hanem annak gyakorlati alkalmazása, készségszintü használata.

Az én munkahelyen is volt olyan emeberke, aki felháborodott szó szerint, hogy neki munkát akartak adni, mert 2 és fél diplomája van(ezen röhögtünk a legjobban: fél diploma! :D ). Természetesen már nem dolgozik a cégnél. Valószinü ő is azok közzé került, akik felháborodottan verik az asztalt, hogy milyen sz. ez az ország, hogy ő agyon van iskolázva, még sincs munkája. :wink: ... igen, talán akarni kéne dolgozni. De bizonyára egyszerübb a tenyerét nyújtanija az államnak, és azoknak a dolgozóknak az adójából élni, akik nem beképzeltek, és tudják, hogy kenyeret, csak munkáva lehet keresni. Sajnos túl sok here van ebben az országban. Na de ez már politika felé hajlik. Itt befejezem az eszmefuttatásomat.

Megyek pakolni. Kamera lencsét pucolni. Refit próbálni. Gyakolrolni a kockadobást.

Holnap indulás! Juhééééjjj!! Találkozunk a NYT-ban.

Link a hozzászóláshoz

Üdv Mindenkinek!

Látom, sikeresen belenyúltunk megint a fincsibe :-) Hát igen, az a fránya diploma. Bevallom nektek töredelmesen, édesanyám - akinek 4 diplomája van - azt modta, mikor bekerültem az egyetemre: "Fiam az a hülyék gyűjtőmedencéje, majd meglátod" , én meg néztem rá bambán, és azt kérdeztem tőle, hogy jól van-e :-). Persze, hogy jól volt, és tökéletesen tudta, hogy mit beszél. Aztóta én is értem a dolgot, és utáltam bejárni az egyetemre, a "gyűtőmedencébe", habár az órákat, kutatásokat viszont nagyon élveztem.

Sajnos az emberek nagy többsége nem azért megy egyetemre, főiskolára mert Tényeg Oda Való, és nem is ez bosszant a legjobban, hanem az, hogy olyan diplomások ülnek olyan pozíciókban, amihez alig, vagy egyáltalán nem értenek.

Morgian: a diplomás napközisek ellen számomra a legjobb fegyver a mosolygás. Azzal sosem tudnak mit kezdeni, nem értik és ezzel kicsit meg lehet őket forgatni :-) Arra viszont rájöttem, hogy - jó értelemben - az egyszerű emberek, akik Tényleg emberek, nem diplomások. Néha utálom, hogy nekem van és néha nagyon kicsinek érzem magam közöttük, sokat lehet tőlük tanulni.

Ahriman: Nem felesleges rizsa, amit leírtál :-), csak tudod az ember sajna hajlamos hasonlítgatni, ha ismerős dologgal találkozik, és ez nem mindig a legjobb megoldás. Mostmár világos, és örülök, hogy rosszul érzékeltem a dolgot :-)

A fél diploma igen vicces kategória :D Legjobb tudomásom szerint, sajnos van olyan iskola, ahol egy, max. két év után ún diplomához lehet jutni, van akinek ebből sok van és teljes értékű papírként "lobogtatja" :D Én személy szerint nem nézem semmibe, bár valószínűleg ez csúnya dolog, hisz azért is megdolgozott az illető. Vagy ki tudja :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Zug zug!

Be kell vallanom, hogy nincs túl sok pozitív élményem a magyar oktatással kapcsolatban. Már ha ezt lehet oktatásnak nevezni. Mert az azért elég ciki, amikor a tanár mondja a diáknak, hogy nem igazán érti hogy miért tanulunk ennyi marhaságot, de mivel benne van a kötelező tananyagban, ezért essünk túl rajta. És hogy mi vitt rá most az írásra? Nos, az újságban van egy cikk az oktatási miniszterrel. Tudom, írott sajtó, nem szabad hinni nekik, de a politikusokkal készült cikkeket mindíg érdemes elolvasni. Mivel az elmúlt tizenöt évben megfordultam néhány oktatási intézményben, ezért talán van némi rálátásom a témára. A cikk elolvasása után az első gondolataim a következőek voltak: a miniszter úr nem mondott semmi konkrétat, csak a porhintés ment már megint ezerrel. Ami konkrét volt, az is inkább rosszul hangzott. Bevallom elég hiszékeny ember vagyok, de ugye nem gondolta komolyan senki, hogy ekkora baromságokat beveszek? Amikor ahhoz a mondathoz értem, hogy az oktatás a diákért van, elgondolkodtam, hogy most sírjak, vagy nevessek? Nekem ez a tizenöt év alatt ugyanis nem tűnt fel! Meg hogy a munkálltatók részére kell tanítani a diákokat. Megnézném, hány olyan iskola van, ahol a tananyag fedi a való életben felmerülő eseteket. Meg itt van ez a "jutalmazzuk a szorgalmas diákot" duma. A jegyek alapján meg lehet ítélni valakiről, hogy szorgalmas vagy nem? Volt egy osztálytársam, aki hihetetlen egy koponya volt.

Link a hozzászóláshoz

Zug zug!

Online hsz-en is régen volt már. Ennek figyelembevételével reagáljatok, ha megint nem ért valaki egyet, bár ebbe nem hinném hogy bárki is belekötne. Lehet hogy túl sokat álmodoztam/szerepjátékoztam, és a valóság már összemosódott a képzeletbeli világgal. Néha tényleg nehezen választom szét őket. "Mai" témám a látás. A látás egy érdekes dolog. Minden tudományos háttér nélkül mondom, hogy a szemünk az elsődleges megtévesztő eszközünk. A baj az, hogy saját magunkat tévesztjük meg vele. Hála a NYT-nak, kicsit belemerültem ebbe a témába, és átnéztem kissé a M* vonatkozó részeit is. Az ember legfontosabb érzékszerve a szem. Elvileg a vakok is élhetnek teljes életet, de lássuk be, a többi érzékszerv csak nagyon ritkán pótolja a látás képességét. A legtöbb fogalmat is a látott kép alapján alkották meg. Mármint a leírásukat. Lassan, de biztossan romlik az én szemem is. És hogy ennek mi az oka? Sokféle magyarázata lehet. Én most azt találtam ki, hogy a szem gátol bennünket abban, hogy a valóságot lássuk. A szemünkkel ui. csupán azt az illúziót érzékeljük, amivel megpróbálnak becsapni bennünket. Az igazi ember, aki a valóságot szeretné látni, nem a szemét használja. Ezzel persze nem magamat akarom nyugtatni! Csupán én így gondolom. Nah, most lépek, nem idegesítelek tovább benneteket.

Darun

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...