Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Gondolatok

Recommended Posts

Udv!!

Nos , csak annyit szeretnek kerdezni , hogy honnan allitod h a Biblia emberek alltal keszitett atlagos kony??

Amugy igen,azt elismerem h a mostani Biblia az mar cenzurazott es messze nem hasonlit az igazira,es ezt azert mondom,mert szerencsem volt hozza h a regi kodexbol olvassak valamennyit.

Amugy az a hivo mar azzal is roszatt tett h teriteni akar,ez elvetendo.

En is Istenhivo vagyok,bar kicsit elteroen a katolikus egyhaztol,de aki ismer az tudja miert mondom.Amugy maga a hit Istenre epul,hiszen az alltal(aki igazan hisz )kozelebb jut Istenhez es megerti OT!!

A halal az Istenhivoknek es mas vallasban is a tulvilagi elethez valo ut.

Es lehet ertelmesenk tekinteni(meg a satanistak is hisznek valami tulvilagban,de oket hagyjuk ki a dologbol,eleg sokat artottak mar igy is:( )

Ahriman: Hatalmad soha nem lesz...foleg nem a sorsod felett..ciki,de igy van..na jo van egy megoldas,ha satanista leszel..ortodox..akkor talan,de akkor kenytelen vagyok nekem is lepni..:D

Eyliar: a sorsodat hogyan tervezted meg??es hogyan iranyitod..mar megbocsass de te is es en is csak kis szerencsetlen husba gyurt hallhatatlan lelkek vagyunk-->teremtmenyek

soha soha nem fogunk teremteni olyan mint az a folsobb leny aki mi fellettunbkk all,nevezzuk barminek is,max probalhatjuk megerteni OT.

Felon: a gyulolet nem jotol ered...meg ha szerinted jo sul is ki belole...

A halal a hivoknek:

- a tulbilagi elet zaloga(lehet jo vagy rosz) a foldi eletunk soran,amit csinaltunk ,ugy fognak velunk banni...( mi ebben hiszunk)

A hala a hitetleneknek:

-megsemmisules (ok ebben hisznek..)

Az elet azert van h minnel jobbak legyunk es ne hergeljuk OT..

Aztan a vegen meglatjuk kinek volt igaza;)

Amugy nem vagyok fanatikus;)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Troll szerintem is így van senki nem irányítja a sorsát csak próbálkozik hogy jó legyen, de valyon mi készteti arra a lelket ami ezt a "kasznit" használja hogy megtegyen cselekedeteket?

Ugyanis elősordul hogy valaki csupa csupa jó szándékból tesz valamit ami mégis rosszul sül el. De miért? Pedig lehet hogy jól csinálta,

de az is lehet hogy nem így kellett lennie.

Az élet egy út, végigmész meghalsz. szerintem ennyi és nem több.

A tulvilágban meg szerintem csak mindenki saját elképzeléseiben tud hinni,

aki meg nem az elolvas vagy hozzá jut más elképzeléseihez és hisz benne, ugyan ugy mint a vallásnál.

Ne értsd félre nekem is saját vallásom van....

asszem csak ennyit akartam

minden jót

béke

Link a hozzászóláshoz

Na ezt már nem állhatom szó nélkül :)

Eyliar: igen, én is ezt mondtam, ezért nem próbáltam meggyőzni(csupán elmondtam a véleményem(mert kérdezte :))), ha most összetörtem volna a hitét, megint kereshetett volna valamit, ami boldoggá teszi... szerintem meg pont azt felejtik el az emberek általában, hogy mindenki a boldogságra törekszik, és különbözőnek veszik az indítékokat(látványos példa: önző ember és önzetlen, mindkettő csak azt csinálja, ami boldoggá teszi, mégis azt mondjuk, az egyik jobb ember. Hát tulajdonképp csak kevésbé életrevaló, ahogy babilon5 említette, hiszen nem lehet mindig jótékonykodni, és tulajdonképp csak a saját háját kenegeti(eheh, ez sem így van, de jól hangzik...)), pedig nem azok.

Az igaz, hogy a halált és az ilyen dolgokat nem tudjuk felfogni, csak állíthatom, hogy úgy gondolom, nincs utána semmi, ha tényleg hinnék benne, biztos már rég nem írnék itt(mert már nem lennék semmi :)). Ettől még gondolkodni kell, és érdemes, mert ettől vagyunk emberek. Érzései a legbutább aggyal rendelkező állatnak is vannak, ezek vezérlik. Az ember ezért képes elpusztítani magát(ez egy negatív hajtása ennek :)), de ezért képes feleslegesnek látszó dolgokból is kihozni a hasznosat(pl millió idióta fórum van, és köztük kialakulnak azok a kapcsolatok, amik majdan továbbviszik az észt, a közösséget(csak hogy helyben maradjak)).

Andoron: ez csak azért lehetséges, mert felesleges erőforrások vannak az emberekben, túlburjánzó energiák. Amint valami értelmes célt találnak az emberek, ledobják az élősködőket, mitöbb: maguk az élősködők lesznek a legboldogabbak...

Troll: megmondom miért. Nem mondtam, hogy átlagos könyv, de én például George R.R. Marint trilógiáját sem tekintem átlagosnak. A Biblia kétség kívül sok embert megmozgat, de ez sok másra is elmondható. Emberek alkották, ezt gondolom te sem kétled(ha máshonnan nem, onnan lehet tudni, hogy mindenről csak utólag mesél, ráadásul nem első szám egyes személyben...).

Phoenix: ez nem mindenki hibája, csakis te tehetsz róla, ha így élsz. Persze társadalmi nyomás, megszokás satöbbi. DE: ha felismered a hibát, akkor akár ki is javíthatnád. Ugyan furcsán néznének rád, ha hirtelen teljesen másképp kezdenél élni, de simán beleillenél a trendi bioezo fiatalok és öregek közé.

Sors(előre tudtam, hogy ez lesz, megmondtam-e :): megint csak ugyanaz van, egymáshoz vágjátok, hogy nem így van, hanem úgy. Szeretném, ha akárki megtámasztaná érvekkel amit mond, és nem azzal, hogy így érzem. Az rendben van, ha így érzed, szíved joga, sőt, örömteli esemény, ha valakinek meggyőződése van, nem lesz olyan bizonytalan mint például én :) De ez még nem érv, ettől nem lesz igazad sem. Mert igazság van. Ebből írtam a filozófiadogám, az objektív valóságról :)

Link a hozzászóláshoz

Háromszor álltam hozzá hogy leírjam a véleményem a tegnap esti "tüntetésről". Eléggé felirritáltam magam rajta, úgy látszik nem tanulunk semmiből. Nembaj, a nagymagyarok verjék a mellüket, ha polgárháború lesz (addig úgysem nyugszanak míg az nem lesz) én dobbantok külföldre.

Kíváncsi vagyok hogy ha hatalomátvétel lesz ki lép előtérbe a sőtétből és jótékonyan atyáskodva kikiáltja a II. Galaktikus Birodalmat!!!

Link a hozzászóláshoz

Elsősorban a moderátorokat de a többieket is kérdezem:kezdjünk-e el beszélgetni,irogatni a mostani politikai helyzetről szituációról történésekről(akármilyen topicban)vagy inkább hanyagoljuk,esetleg más helyszínen folytassuk azt le?

(ha már volt róla szó bocs,nem olvastam vissza).Mert úgyérzem az emberek nagyrészének van erről véleménye...

Üdv,

Link a hozzászóláshoz

Nem vagyok moderátor, de szerintem nem kéne... lesz még elég hiszti, sértés és sértődés amiatt, h ki kinek ad igazat... és itt meg is maradna. Egy szóban történő büdösXXXért (XXX=tetszőleges pártnév) barátok között még nehezen, de bocsánatot lehet kérni, de azért, ha ez kikerül fórumra... :? és sajnos előbb-utóbb ebbe torkollna, mert egy kétpártrendszerben (mert tényleges pártot ezeken kívül nem látok) végül vagy az egyikkel vagy, vagy a másikkal... ha meg semleges vagy, akkor mind2 nyaggatni fog.

Inkább hagyjuk (vagy menjünk olyan helyre, ahol nem tűnik fel némi anyázás...). Lesz bőven lehetőségünk egymást melegebb éghajlatra küldeni személyesen is... nem kéne lehetőséget adni egy hatalmas kultúraesésre az oldalon... arra elég volt Gerhard is...

Persze ez mind csak szvsz...

Link a hozzászóláshoz

Biblia. Troll, szerinted ki írta a Bibliát? Szerintem emberek. Mindegy, hogy ki diktálta, vagy hogy kinek van ez a dolog tulajdonítva, és milyen eszmei értékeket képvisel. Egy könyv. Ugyanolyan könyv maradt volna, mint akármilyen másik hasonló témájú, ha nem áll mögé egy olyan közösség, mint az egyház, és nem adnak mellé körítést... Akkoriban az embereket ezzel a dologgal (a vallással) irányították, kellett valami törvény is...

Ne tessék félreérteni, nem vagyok vallás-, se Biblia-ellenes, csak ez a véleményem... nem szeretném senkinek sem megsérteni az érzéseit..

És ha valaki felhozza azt, hogy sokminden meg van írva benne, ami már bekövetkezett, akkor arra az a válaszom, hogy Nostradamus is sokmindent megírt, ami bekövetkezett...

Link a hozzászóláshoz

Ahoj.

shikaka:

Nos félreértés ne essék, én nem azt mondtam hogy ami ott van az a legistenkirályabb dolog a világon és hogy minden országban ezt kellene csinálni, csak annyit hogy lehet így is csinálni, és jól működik ( kinek mi a jó ugye :wink: ). Sőt ha belegondolunk baromi jól működik, és igazából mint mondtad ezt nem igazán lehetne megvalósítani mondjuk nálunk Mo-n. De igazából a mondani valót akartam kihangsúlyozni, az eszmét, és nem pedig magát az országot és a királyt. Én sem vagyok buddhista, és kellő képen h-ülye vagyok ahhoz, hogy ne is legyek, bár veled ellentétben én, ha elsőre nehezen is menne, asszem meg tudnám szokni egy ilyen országban (egy ideig mindenképp). Lényeg a lényeg hogy elég sok mondanivalója volt a dolognak, érdemes lenne rajta elgondolkozni és felismerni, hogy igen is van a dologban valami, sőt

Link a hozzászóláshoz
Ugyanolyan könyv maradt volna, mint akármilyen másik hasonló témájú, ha nem áll mögé egy olyan közösség, mint az egyház, és nem adnak mellé körítést...

Ugyanolyan könyv maradt volna, mint bármely másik témájú, HA nem sokkal emészthetőbb azoknál, HA a kereszténység nem terjed el viharsebesen a római birodalomban, és ott nem választják államvallássá.

Én úgy emlékszem, hogy azért lett államvallás, mert ekkor már kevés volt az összetartó erő a különböző kultúrájú provinciák között, és a vallás egy volt közülük.

Akkoriban az embereket ezzel a dologgal (a vallással) irányították, kellett valami törvény is...

Szvsz a vallás lényege akkoriban nem az emberek irányítása volt.

A kereszténység azért lett népszerű, mert megmagyarázta a tömegek hétköznapi szenvedéseit, és értelmet adott neki azzal, hogy 'a túlvilágon majd te leszel a jani'

Ezzel sok terhet levett a vállukról.

Kellett valami törvény is

Ezt nem értem.

A római birodalom sokkal régebb óta működött, mint a kereszténység. Ergo voltak törvényei is...

Link a hozzászóláshoz

Bocsi, de pl az 5th-6th században nem éppen a kereszténység volt a legerősebb vallás... fenyegette elég szépen pl a Mithras-kultusz, ami csak azért maradt alul, mert KULTUSZ volt, bekerülési feltételekkel, beavatási szertartással. Amúgy, ha összetartó erőnek kellett, akkor az irányítás megkönnyítésére kellett. Nem?

Mellékesen. A kereszténység alig 2000 éve kezdegetett kialakulni, egy eléggé korlátozott területen. Az emberiség sokkal, sokkal idősebb és szétszórtabb ennél. Hiszek egy vagy több felsőbbrendű intelligenciában vagy erőben, de nem tudok abban hinni, hogy a Teremtő egyszer csak közölte, mit kell tenni az üdvözülésért, és kész... nem tudom elhinni, hogy alapból "leírta" azokat, akik máshol élnek. És nem tudom megérteni, miért hiszik azt a keresztények, h ők az "Igazhitűek"... a zsidók is ezt hiszik, de a keresztények aszondják, h nem, mert az az Ószövetség, ez meg az új... de az araboké még újabb... ha elhisszük, h a Biblia isteni forrásból jött, miért okoz problémát elhinni, h a Korán is onnan jött?

Mellékesen én is megálmodtam pár dolgot, ami megtörtént... és? Akkor mi van? :lol:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hozzászólok én is, mivel van bizonyos rálátásom (És tapasztalatom És tudásom És forrásom, még mielőtt vki beleköt) ezekre a dolgokra.

A római birodalomban Nagy Konstantin idején államvallássá lett a kereszténység. Javítsatok ki, ha tévednék, de előtte nem üldözték a vallást és követőit? Vajon hogyan lett egyki pillanatról a másikra a legmegvetettebb vallásból a BIRODALOM vallása? no, mindegy....

A kereszténység csak a középkor végére lett igazán erős.

"miért okoz problémát elhinni, h a Korán is onnan jött?"

Nem okoz. Mivel elfogadott, h a Korán is isteni forrásból jött...nem értem a hivatkozást.

"nem tudom elhinni, hogy alapból "leírta" azokat, akik máshol élnek"

Nem írt le senkit. A vallásnál csak egy dolog fontosabb, hogy az ember a helyes lelkiismerete szerint éljen, és aszerint cselekedjen...ez az állításod sem megalapozott.

"akkor arra az a válaszom, hogy Nostradamus is sokmindent megírt, ami bekövetkezett..."

Nostradamus leírt sok dolgot, amik egy őrült agyszüleményei voltak...Jóslatok? Próféciák? :) Megmosolyogtat a tény, hogy szinte nincs is ezeknél többféleképpen értelmezhetőbb, ködösebb 'utalás'. És most az erre adott válaszodra: igen, a Biblia is szimbolikus sok helyen. De ami A Bibliában (nem...nem abban, amit te láttál, esetleg talán-talán bele is olvastál, ha már róla vitázunk, hanem az EREDETI Bibliában, ami a legtöbbeknek nemigazán hozzáférhető, elég sok dolog van leírva. Nem véletlenül cenzúrázták annyian...

Link a hozzászóláshoz

Shikaka: "Nem vagyok benne az ilyen szekták történetében"

Azért ne keverjük a szezont a fazonnal. A Mithras kultusz kicsit több volt mint az amit ma szektának neveznek. Más kérdés hogy a mai ember sokmindenre rámonda hogy szekta, aminek semmi köze nincs ehhez. (lsd az én példámat mikor a buszon egy öreg néni meglátva a kezemben az ETKt jóóóó hangosan, hogy csak az ne hallja aki ne akarja, elkezdte azt tárgyalni a barátnőjének hogy biztosan valami szektás vagyok és msot megyek a szektagyűlésre és biztos állatáldozatot mutatunk be stb stb. Mondjuk jól kiröhögtem :D )

Link a hozzászóláshoz
Shikaka: "Nem vagyok benne az ilyen szekták történetében"

Azért ne keverjük a szezont a fazonnal. A Mithras kultusz kicsit több volt mint az amit ma szektának neveznek. Más kérdés hogy a mai ember sokmindenre rámonda hogy szekta, aminek semmi köze nincs ehhez.

Természetesen nem e Mithras kultuszt akartam lesajnálni ezzel a mondattal. Valóban nincs rálátásom a dologra erre a kultuszra, ebből fakad a rossz szóhasználat.

Az ETK-s dolog amit meséltél, meg minden szerepjátékossal előfordult már sztem. Elég ha a néni meghallja azt a szót, hogy "tűzgolyó" oszt mán ugrik is le a következő megállóban...

Pred:

A római birodalomban Nagy Konstantin idején államvallássá lett a kereszténység. Javítsatok ki, ha tévednék, de előtte nem üldözték a vallást és követőit? Vajon hogyan lett egyki pillanatról a másikra a legmegvetettebb vallásból a BIRODALOM vallása? no, mindegy....

Nem kötekedés!

Szerintem az, hogy a keresztényeket eleinte üldözték és az, hogy később államvallás lett, nem zárja ki egymást.

Azért eltelt a kettő között néhány év (pontosan nemtom, de 200-300 biztos). Nyilván nem szerették eleinte a keresztényeket, mert ha így lett volna, nem dobálták volna őket az oroszlánok elé.

Később, mikor a vallást kicsit helyrepofozták, kicsit mainstream, könnyebben emészthető lett - páli fordulat - akkor már elképzelhető, hogy a rómaiak láttak benne fantáziát, és megkeresztelkedtek. Innen már nyitott az út az államvallássá válás előtt...

Természetesen nem biztos, hogy igazam van, hiszen nem igazán érdekel sem a konkrét téma, sem a római birodalom (Pun háborúkat kivéve), így utána sem olvastam a témának.

Ezeket töriórán így tanultuk, mondjuk attól még lehet hülyeség (ld. Görgei Artúr a hazaáruló, a kurucok mint szentéletű felszabadítók, a kalandozások mint egyszerű rablás,stb.)

Valamint a Quo Vadis c. Sienkiewicz regény is erről a témáról szól. Ez nyilván nem teljesen hiteles, de azért nagy hülyeségek nincsenek benne.

Link a hozzászóláshoz

No igen, a Biblia jó vaskos, az eredeti még vaskosabb, persze, hogy van benne sokminden, ami bekövetkezett(ha megfelelően olvassuk...).

Igazából nem láttam a Dossziét, de ez alapján azt hiszem képet tudok alkotni róla, de legalábbis a belőle kifolyó diskurzusra tudok reflektálni.

Szóval elbeszéltek egymás mellett, pontosabban Phoenix csinál úgy, hogy elfogadja a másik véleményét látszólag, aztán előhozakodik, hogy de mégis, egy picit, és akkor is. Tulajdonképp ellentmond a másik érveinek, de nem vallja be(maga előtt sem). Vagy ilyesmi. Ha lenne a dologban valami, az azt jelentené, hogy használható. Ha nem honosítható meg, akkor nem az. Ilyen marha egyszerű.

Minden, ismétlen MINDEN vallás arra épül, hogy kielégíti az emberek tudatalatti igényeit, válaszokat ad a nagy kérdésekre. Meg sokminden más is erre épít, főleg manapság.

Szerintem senki sem olvasta a ma élők közül az eredeti Bibliát, és azért kellett cenzúrázni, hogy emészthetőbb legyen. Ha olyan lett volna benne, ami erősíti a hitet, akkor azt nem vették volna ki belőle... pont elég hosszú, hogy már a méreteivel tiszteletet ébresszen, de nem túl hosszú, mint egy windows dokumentáció és referenciakönyv :)

Kedves Phoenix, attól mert azt mondod, a téma lezárva, még nem lesz a gyerekes beszólásod felnőttesebb :)

Nem téged véleményztelek, hanem azt a fajta beszédet, hogy hogy kéne élnünk, mikor mindenki látja, hogy nekik megy, nekünk meg nem, nyílván nem véletlenül élünk másképp. És te nyugodtan élhetnél úgy, akkor nem értem a problémádat. Nem a személyednek szólt, hiszen tényleg nem ismerlek, csak az a szöveg, hogy meg kéne fontolni... ez nem megfontolás kérdése, hanem hité. Ha elhiszed, ha bízol benne, ha tudod a magad igazát, akkor boldog leszel úgy, ha nem, akkor hibáa teszel úgy, ahogy ők, nem fog boldoggá tenni.

Link a hozzászóláshoz

ÜDv!

A gond csak az, hogy a kereszténység nem a 200-300 év alatt ivódott be a rómaiak vérébe, hanem, még nemsokkal azelőtt is az egyik legmegvetettebb vallás volt...

Az eredeti Bibliát persze, h senki se olvasta a maiak közül...de bizonyos kapcsolatok révén belekukkanthatsz olyan dolgokba, amik az átlag kis hívó előtt rejtve maradnak...

Link a hozzászóláshoz

Nos.. mire végigolvastam az egészet, a felét elfelejtettem annak, amit akartam írni :)

Én nem akartam senkit sem megbántani a véleményemmel, ami ugyan még most is fennáll.

Pred, veled már volt egy ilyen "vitánk", vallási kérdésekről, úgyhogy szinte tudtam, hogy te fogsz erre reagálni. Most viszont kövezés következik, mert olyat mondok, amit szintén hiszek, de nem fogtok elfogadni :)

Szóval annak kapcsán jutott eszembe, hogy "belekukkanthatsz olyan dolgokba, amik az átlag kis hívó előtt rejtve maradnak..."

Emlékeztek, mennyire támadták a vallási vezetők a boszorkányságot... pedig köztudott (és nem is titkolt), hogy Jézus volt a legnagyobb, vagy legismertebb mágus a Földön. Azt, amit ők csodának neveznek, lehet mágiának is... Ez csak ilyen mellékvágány, kiváncsi vagyok a véleményetekre :)

Azt viszont nem értem Pred, hogy mindig azzal jössz, hogy azt a Bibliát, amit nem olvastam, mert... kit érdekel akkor, ha nem olvashattam? Olyan, mintha nem is létezne, létezik vajon, te láttad?

Az irányítás... azt értem ezalatt, hogy a parasztbácsinak bemagyarázták, hogy "tiéd lesz a mennyek országa, ha itt, a földön szegény leszel"... és aki elhitte, aszerint is élt. (Arról most nem is beszélek, hogy a papok közben hogy éltek, ugyebár) Sok más egyéb dolgokba most nem akarok belemenni, de ha irányításról beszélek, nem kell pont a póráz anyagias formáját érteni, hanem az erkölcsi, érzelmi és egyéb vonatkozásokat... A fenyegetőzések, meg egyébként minden... szóval nem szapulni akarom most sem a vallást, de vannak azért ennek sötét oldalai is... mint persze mindennek. Ennyit az irányításról.

Ahriman. Nézd, ha te megálmodsz dolgokat, és bekövetkeznek, akkor hajrá.

Link a hozzászóláshoz

Emlékeztek, mennyire támadták a vallási vezetők a boszorkányságot... pedig köztudott (és nem is titkolt), hogy Jézus volt a legnagyobb, vagy legismertebb mágus a Földön. Azt, amit ők csodának neveznek, lehet mágiának is... Ez csak ilyen mellékvágány, kiváncsi vagyok a véleményetekre :)

Hát, hogy nem köztudott, az biztos, én még életemben nem hallottam ezt. :oops:

A 'csodák' szerintem meg szimbolikus jelentéssel bírnak, nem történtek meg a valóságban, legalábbis szerintem.

Mivel azt sem fogadom el, hogy ezek valóban megtörténtek, nyilván azt sem fogadhatom el, hogy Jézus varázsló volt...

Az irányítás... azt értem ezalatt, hogy a parasztbácsinak bemagyarázták, hogy "tiéd lesz a mennyek országa, ha itt, a földön szegény leszel"... és aki elhitte, aszerint is élt. (Arról most nem is beszélek, hogy a papok közben hogy éltek, ugyebár)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

1. Jézusra a khm...varázsló egy elég érdekes megfogalmazás...

2. Az Egyház és a boszorkányság...tudod voltak perek..királyok..politika...intrika...és mikor a vallást ennek alárendelik (ami sok helyen sajnos meg is történt), abból jött a spanyol inkvizíció....aminek nem sok köze volt az Egyházhoz. Mint ahogy Bin Laden dzsihadja sem közelít túl sokban az iszlám valláshoz... Pl. Magyarországon is csak a 'rossz' boszorkányokat üldözték, akik mérgekkel és átkokkal foglalkoztak.

3. Igen, Felon, mindig azzal jövök, h a Bibliát, amit nem olvastál...ha nem olvastad, nincs miről beszélni, mivel erről folyik a vita... :roll: Én,ha valamiről vitatkozom, akkor nem csak a saját véleményemet mondom el, hanem meghallgatok másokat,és utánanézek a forrásanyagnak is, nehogy, valami balgaságot mondjak.

4 Azt mondod, hogy ezt beszélték be a szegényeknek. Megint itt járunk, hogy akkor is emberek voltak, és akkoris voltak korrupt emberek. De ennyi erőből éppen így ráhúzhatná az ember másra is a vizes lepedőt, de azt nem értem, hogy valamiért SZINTE CSAK a katolikus egyházzal teszik ezt...Más vallás, szervezet, intézmény, stb sem külömb semmivel sem...csak mondjuk épp nem 2000 év, hanem csak 20 év áll a háta mögött...

Figyeljetek, aki vitázni akar velem, azzal elrendezzük TT-n. Itt és most kicsit hosszadalmas lenne, és amúgyis csak azt hallom, h "szerintem ez így és így, de nem biztos, mert lehet,de...". Szóval, ezeket majd szóban, aki akar, megkeres :wink: És könyörgöm, nézzetek utána annak, amit állítotok, hogy mennyire megalapozott. :cry:

A topic olvasását egyelőre felfüggesztem, hogy miért, fentebb leírtam. Ezeket a köröket már lefutottam többekkel, és nem kezdeném újra. Nincs értelme....:S

Link a hozzászóláshoz

Udv mindenki!

Nos ami a cenzurazatlan Bibliat illeti azt en olvastam...de sajnos csak par lapjahoz jutottam hozza,ugyhogy igen latta valaki..

Jezus nem koztudottan varazslo volt...

Az iszlamok is elfogadtak h egy szent ember volt es profetanak fogadtak el.

Nemtudom honnan veszed ezt...netan valami satanimado wicca-tol :D ??

Jezus Isten fia volt...koznyelvre leforditva emberi testben egy Isteni lelek.

es ez az Isteni lelek kepes volt csodakra amiknek semmi koze nincs a magiahoz,mivel a magia teljesen mas alapokon nyugszik...

az Egyhaz is elment egy iranyba ami most mindenre igaz...emberek vezettek es vezetik...igy mindenbe bele lehet kotni hiszen Te is es en is csak egyszeru halandok vagyunk es hibazhatunk mert nem vagyunk istenek..DE!! meg mindig jobb,mert az IGAZ papok es hivok Istennel tartjak a kapcsolatot es az Egyhaz ezert jott letre annak idejen..

Isteni sugallatot es a samanokat ne keverjuk ossze es ne vegyuk egy kalap ala...

Isteni sugallat az csak annyi h megmondja h mit kellene irni es ehhez nem kell semmi csak az h higgy es Isten valaszolni fog...

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
  • Új...