Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Gondolatok


Recommended Posts

Bizonyosan látta valaki közületek a Stigmata-t. Rám rendkívüli hatással volt ez a film. Különösen a mondanivalója. Ami szerint van Isten és van az ember és nincs szükség közvetítőre. Az ember önmaga forduljon Istenhez, hiszen egy másik ember közvetítése gyengíti azt a bensőséges viszonyt, ami a hívő és Isten között van.

És ez benne van a cenzúrázott Bibliában is, Jézus szavaival, miszerint az Isten bennünk van.

A templomaink halottak, ha a hívőkben nincs meg a tiszta, erős hit.

Számomra Isten egyenlő a szeretettel és elvileg ez is az alapja a keresztény hitnek.

Link a hozzászóláshoz

Hello

sajnos nemlattam,de felkeltetted az erdeklodesemet,ugyhogy megfogom nezni.

Ez igy van h mindenkinek sajat magaban meg kell talalnia az Istent.

Isten mindenkit ugyanannyira szeret csak valaki el ezzel a szeretettel es van aki sajnos nem... :( ..

"A templomaink halottak, ha a hívőkben nincs meg a tiszta, erős hit. "

Naggyon jo,nagyon jo..igen ez teljesen igy van es ezert kezdunk mi hivo emberek kevesebben lenni,mert kezd kihalni ez az erös hit... :(

Igen Istennek van egy ujabb torvenye h "szeressetek egymast ahogy en szeretlek titeket"..mikor Jezus ittjart koztunk Ö mondta.

az biztos nem ugy kell az emberekhez kozeledni ahogy par szekta akar...akik hazrol hazra jarnak es kantaljak h tej meg...meg miegymas..ezek tobb rosszat tesznek,mint jot...

Link a hozzászóláshoz

Pred: azt hiszem, nem kell olvasnom a Bibliát ahhoz, hogy a véleményemet elmondjam, hiszen a hatása egyértelműen leolvasható. Emberek írták. Ilyen egyszerű. A cenzúrázatlant is. Aki hívő, az mégjobban belemászik, és beavatottnak érzi magát tőle, aki meg nem, az megmosolyogja :)

Troll: ha írnék neked egy irományt, és megfelelő köntösbe csomagolnám, szerinted elhinnéd, hogy az a cenzúrázatlan Biblia egy másik lapja? Szerintem igen.

+Morgian: hogyan mondod meg, miért pont a te hited? Régen több "hívő" volt, szerinted, ez miért lehetett? Mert jobbak voltak az emberek, mert nem látod, milyenek voltak az emberek? Egyáltalán nem hiszem, hogy régebben több szeretetben hívő ember volt, sőt! A másik meg, azt mondod hívő, de rengeteg hívő ember van, aki ugyanúgy a szeretetben hisz, csak nem istennek nevezi. Hogy várhatod el valakitől, hogy higgyen valamiben, amiről nem is tud? Ha viszont valaki magyaráz neki róla, akkor már befolyásolta... érzed itt az ellentmondást? Magamtól kéne megtaláljam Istent, de ez lehetetlen...

Link a hozzászóláshoz

Nemmm szeretem ha ész nélkül osztják az eszet, már bocsánat a kifejezésért....

1. Magyarországon is csak a 'rossz' boszorkányokat üldözték, akik mérgekkel és átkokkal foglalkoztak.

- Ajjajjj....hümm....

A boszorkány megnevezés a wiccákat takarta, és takarja még mindig. Nincsenek rossz, és jó boszorkányok, ahogyan butaság az is, hogy van fekete, és fehér mágia. A boszorkányok egyik alaptétele, hogy szándékosan nem árthatunk senkinek.

Link a hozzászóláshoz

A mágia és az istenek megközelítése mindekinek az egyéni vérmérsékleteitől, tapasztalataitól és gondolataitól függ. Nem véletlenül nem említettem itt vallást, hiszen vizsgáljunk meg egy vallást a spirituális oldalt a lehető leg kisebb mréékben figyelembe véve.

A vallást nem egy ember találja ki vagy jegyzi le. Egy kisebb, vagy nagyobb közösség megfigyelésein, hiedelmein alapul, ezek a közösségek általában hoszabb rövidebb ideig más embercsoportoktól elszigetelve élnek, így más és más csoportok más és más körülméynek között aznos alapokról egészen más következtetésekre juthatnak, ugyanakkor nem mellékes az sem, hogy az adott vidék egy erősen idézőjeles földi paradicsom, ahol bőven le vannak látva vízzel és élelemmel, vagy például egy sivatag, ahol minden étel és midnen korty víz szinte szent. Aztán a különböző körülményke különböző szokásokat szülnek. A sivatagi népek vallásainak legtöbbje nem véletlenül tiltja az alkoholfogyasztást, hiszen mind jól tudjuk mi történik ha valaki jól berúg, aztán kilü a napra.

A fentiekkel nem azt akarom állítani hogy a vallások spirituális alapja nem lehet valós, csak arra szeretnék rámutatni hogy ne mondjuk ki valamiről hogy mágia, ne modnjuk ki valamiről hogy jó vagy rossz, jogos vagy jogtalan, csak azért, mert a mi saját valóságunkban annak véljük.

Rengeteg olyan ezzel kapcsolatos doog van, amit valószinüleg sohasem fog egyetlen ember sem megérteni, és sok az olyan is, amit a mostani helyzetben egyszerűen képtelenek vagyunk belátni.

Nem emlékszem pontosan hol olvastam, de az új vallás a technika. Azok, akik nem tudják elfogadni azt, hogy létezhet valami, vagy akár valamik, amit/ket nem vagyunk képesek érzékelni és megérteni, igyekeznek midnent megmagyarázni a tudománnyal. Sok nagy tudóst ez vezetett olyan felfedezésekhez, amelyek később beigazolódtak, így azok körül midnenféle miszticizmus és titokzatosság megszűnt. A gépek leegyszerűsítik az életet, ugyanakkor az információs emberi társadalom rákényszeríti normáit és elképzeléseit minden egyénre, és igyekszik megölni a fantázia és kreativitás bizonyos formáit, hiszen a szabad, tisztán fejlődni képes elme sokkla több összefüggést átláthat és kimondhat olyan igazságokat, melyekel ugyan mind tisztában vagyunk, de a belénk nevelődött normák miatt nem tartjuk őket lehetségesnek.

Troll: Abban igazat adok neked hogy ostobaság Jézust varázslónak tekinteni, mert egyértelműen nem az volt. Viszont azok alapján a nézetek alapján amiket jómagam vallok nem különböztek lényegesen az általa tett csodák azoktól a dolgoktól, amiket mágiának neveznek manapság. Ismétlen kérdés ki mit nevez, tekint mágiának!

Afrad: Fekete-fehér mágia kérdése. Érdekes dolog. A szellemhit egyértelműen megkülönböztet ártó és segítő szellemeket, viszont enm választ el jó és gonosz kérést.(A szellemhitben a mágiát a szellemektől kért segítségként fogjuk fel, amiért cserébe különböző áldozatokkal tartozunk) Ugyanakkor elmondható, ha egy segítő szellemet kérsz fel arra, hogy, modnok egy nagyon buta és nevetséges példát, a tanár csússzon el egy banánhéjon mikor bejön az osztályba, akkor a tanár jó eséllyel elcsúszik a banánhéjon és arcra esik, viszont nem lesz komolyabb baja, maximum felmegy a vérnyomása miközben keresi a banánevőt. Ha ugyanerre egy ártó szellemet kérsz meg, akkor a tanárnak már jó esélye an arra hogy nem úsza meg egy sajgó térddel az esést. A kérést ugyanúgy hajtjuk végre, csak nem mindegy kihez intézzük. Tehát ilyen formában a szellemhitben megkülönböztethetjük a "fekete" és "fehér" "mágiát". Ugyanez persze nem feltétlenül áll más vallásokra vagy nézetekre, tudomásom szerint senki más nem látja hasonló működésben a dolgokat, csak a szellemhit.

Tetra: AZ hogy mesélsz valakinek a vallásodról, a nézeteidről, még igen messze áll a térítéstől, a befolyásolástól. Az ember alapvetően kiváncsi természetű, ezért igyekszik élete során a lehető legtöbb információt öszegyüjteni. Én például nem vagyok keresztény, és nem is különösebben kedvelem a keesztény egyházat, de a vallással magával semi problémám. Mindenki szive oga abban hinni amiben szeretne, én csak azt tartom gusztustalannak, ahogyan az egyház ki és felhasználja a hívőket, azotkat az embereket, akik ténylegesen az eszméért hiszenk. Engem ha valaki emgkérhogy meésljek a szellemhitről, szivesen teszem, mert lehet hogy az illető egyszer még hasznosítani tudja amit tőlem hallott. Ennek ellenére eszem ágában sincs senkit megtéríteni. Elmodnom hoygan gondolkozik a szellemhit, a lehetőségekhez mréten megindoklom hogy mit miért gondol úgy ahogy, és ennyi. Ha esetleg az adott ember godolatai, stílusa, véleménye több ponton egybevág azzal amit én elmondok és ezért szeretné kicsit mélyebben megismerni a témát, akkor még többet elmodnok neki. De sosem többet és sosem komolyabb stílusban mint kéri. Szerintem ha valaki igazán hisz valamiben, legyen keresztény, wicca, luciferiánus vagy bármi más, akkor így tesz.

A fentiekben mindenre szigorúan érvényes az szvsz és az hogy két aspirinen vagyok túl, ugyhogy az esetleges logikátlanságokat a későbbiekben próbálom majd megmagyarázni, vagy elismerni hogy marhaságot írtam. Azt hiszem eddig nem írtam le ugyhoyg még itt a végén megteszem.

Link a hozzászóláshoz

Tetra: Isten mentsen engem attól, hogy bárkit megggyőzzek bármiről is. Ahogy Gem is írta: szigórúan szvsz. Én így érzem, így látom és boldog vagyok. Ha számodra a tudomány, a logika és az elme nyújtja a megnyugvást akkor jó. Ha nem úgy is jó :D.

Hogy miért volt több hívő ember? Hát nem akarok történelmi fejtegetésekbe bocsátkozni, mert ahhoz nem értek. Más kor, más mentaltiás. Elkerülhetetlen változás. Nem is baj. Hisz minden, mindig változik. Ez az alapja az életnek. Ebből tanulunk, ám a gyökereink azonosak. Minden embernek. Én akárhány vallást, kultúrát, hitet láttam eddig, annak az alapja mindig ugyanaz (egy két elvetemült példától eltekintve). Az ember azt fejezi ki így vagy úgy ami egészen mélyen benne rejlik, ami az alapja a létezésének: a szeretetet.

Befolyásolni... mindig mindenki hatással van rád. A bolti eladó, a barátaid, tanáraid. Ez sem rossz. Elzárni magad másoktól képtelenség és nem is tanácsos.Sokat lehet tanulni másoktól.

Igazad van, valóban vannak olyanok akik nem Istennek nevezik a szeretetet. És? Ezzel mi a baj? Végtelen számú út vezet fel a hegyre. Mindegyik más de egyik sem rosszabb a másiknál. És megint csak ismételni tudom önmagam: tolerancia. Ha két más hitű ember találkozik a kulcs a tolerancia. Ahogy er mondaná: "Két ember között a legrövidebb út egy mosoly" :).

Link a hozzászóláshoz

Nos:

A'frad: semmi baj.csak legy tisztaba vele h a magyarorszagi wicca vezetö a mai napig satanista....asziszem eleg errol ennyit...

De akkor vajon miert van az h ismerek mar olyan hü de jo wiccat aki atkoz es ismeri a mergek tuomanyat??

Ha nem tanitjak akkor eleg gyorsan megtudja tanulni(konyvtar)...

tetra: nem,kerlekszepen nem hinnem el...tudod ez nem ugy megy ahogy egy ateista gondolja,bar hiaba mondanam,de asziszem errol felesleges mondanom valamit is,hisz' mindenben talalnal valamit...

Igen,magadban kene magtalalni az Istent. A valllasok csak utba igazithatnak,hogy merre is keresd.Isten benned is megvan,csak a hü de nagy tagadastol elhallgattatod.Eleg errol ennyit.

A vegen majd meglatjuk melyikunknek van igaza. :wink:

Morgian:Igen sokfajta ut vezet fel a hegyre.En ugy gondolom h akit mi tisztelunk Istennek az nem kulombozik a muszlimok,budhistak Istenetol vagyis ugyanaz csak mashogy tisztelik.

de sajnos vannak olyanok is akik aszt hiszik h hegyre mennek,de kozben becsapjak oket es a hegy melyere vezetik vagy magatol megy...es ez nem igazan jo...de en senkit nemtudok es nem is akarok meggyozni csak sajnalom oket.. :(

Link a hozzászóláshoz

Troll: én úgy látom, hogy életünk fonala nem egyenesen halad. Van, hogy visszalépünk, van hogy előre, sőt! Jobbra és balra is mehetünk. Meg kell tapasztalnunk a rosszat is, mert csak tapasztalatból tanulhatunk. Egyszer meg kell, hogy égessen a tűz, hogy tudd, legközelebb nem szabad belenyúlni. A bölcsesség idővel jön és sok sok tapasztalattal.

Én mindig azt mondom, hogy tudat alatt össze vagyunk kötve. Pl.: Ha találkozol egy emberrel, aki nem lát túl önmagán, nem foglalkozik mással csak a saját bajával és ez téged felháborít, akkor az illető ezt érzékelni fogja tudattalanul, mégha nem is mutatod. És bizony erre fog reagálni, ki tudja hogyan.

Link a hozzászóláshoz

Gem:

Ebben annyi a bibi, hogy a wiccában nem szellemhit van :D Két isten tisztelünk :D

Fekete, és fehér: Egy energia van, amelynek mivoltát a cél határozza meg. Pl: kötésmágia: csinálok egy szertartást melyben gyertya, vagy kötél segítségével lelkileg magamhoz kötök egy személy. cél: 1. azért, hogy együtt legsünk, hogy szeressük egymást, és hogy óvjam, és gondoskodhassak róla. 2. azért, hogy magamhoz láncoljam csupán azért mert hasznos, vagy épp bosszúállásból, hogy miután belémszeretett pofáraejtsem.

Mindig a szándék....

Troll:

A wiccáknak még világszinten sincs egy adott vezetőjük :D

Vannak, akik ezt hangoztatják magukról feltűnési viszketegség miatt, de egy ember van, akit a wiccák világ szinten tisztelnek, de őt sem tekintik vezetőnek: dr. Geradl Gardner. 4 éve foglalkozom ezzel. Tanító vagyok február óta. Csak tudnék róla, ha lenne hivatalos vezetőnk. De NINCS!

Ha valaki wicca az kizárja, hogy sátánista a már említett ellentétek miatt.

Én is ismerem az átkok használatát, és a mérgeket, de egy igazi wiccának TILOS alkalmazni, mert elveszíti Istenei támogatását!

Tehát az, akit ismersz max névlegesen wicca, ha használja ezeket a tudományokat.

Link a hozzászóláshoz
Mit gondoltok a lélekvándorlásról és a halálról?

Csak, hogy ne legyen OFF

Üdvözlet néktek!

Nos Nefi,a halál nélkül értelmetlen az élet mint ahogyan értelmetlen az út mely sosem ér véget.

Tudom ez egy olyan "halottuk már vhol", és igen ez a kis szöszenet a

Renegát című műben olvasható.Van értelme ha utána gondoltok.

Én egy kicsit vegyes érzelmekkel fogadom a halált...

A lélek vándorlásról meg csak annyit hogy bizonyos ételemben létezik.

Hiszen a szív átültetések után az ember megváltozik.

Lehet hogy előtte nem szereted a sört,a műtét után viszont az az első amit meg kívánsz.És van még ehez hasonló történetek.

A lényeg az ilyen formában hiszek a lélek vándorlásban.

Más:

Én nem vagyok rocker,mégis mágusozom.(minden féle zenét meg halgatok)

Gem:én nem tartom magam skizónak,...csak hajlamos vagyok túlságosan is elrugaszkodni a valóság talajától :D

Mindenkinek szép napot. :viragos:

Link a hozzászóláshoz

Kedves Afrad! Ha tudod magadról, hogy gondolkodás nélkül írsz, akkor kérlek ne írj, ha nem tudod, akkor most elárulom. A többi lehetőségre(hogy például hangsúlyozni akartad, hogy én wicca vagyok és különleges és értek hozzá) nem is merek gondolni.

Amikor azt írta valaki, hogy rossz boszrokány, véleményem szerint nem arra gondolt, hogy ténylegesen gonosz varázsló nő, hanem hogy azt fogták perbe, akit azzal gyanúsított a szomszédja, hogy megmérgezte a tehén tejét, elszárította a termést, satöbbi. Már az egyház is belátta, hogy boszorkányok nem léteztek(lényegtelen az igazság, a lényeg, hogy nem feltétlenül a wiccakról volt szó, egy szerencsétlen asszony, aki mondjuk túl szép volt, és haragudtak rá, és beárulták ugyanúgy minősülhetett boszorkánynak).

A vallásról csak annyit, hogy nem azt írtam :)

Arra gondoltam, hogy embernek magától még nem alakult ki hite. Mindenkiben persze különöző a hit formája, de az alapot mindig másoktól kapod. Ezért hibás az elméleted, Troll. Mert nem kapsz isteni sugallatot, a hitet másoktól tanulod el!

A Bibliát meg, persze, én ateista ezt nem érthetem, de ha mondjuk egész véletlenül pont azt a passzust kreáltam volna meg, amit Ahriman is olvasott, akkor bevetted volna, nem? Vagy érzed a kezem lenyomatát rajta? Tudom, ateista nem értheti...

Link a hozzászóláshoz

Nahh, írtam egy hszt, aztán bunkóparaszt módon töröltem, pont, mire A'frad válaszolt, mire ő is törölte. :?

Egyszerűsítve újraírom az enyémet.

Tetra: a középkori keresztény egyház a boszorkányokat azért üldözte, mert szerintük rossz varázshasználók voltak, pont. A tényleges okokba, emberi indítékokba nem megyek bele, mert fölösleges, elég annyi, hogy hittek bennük, ki akarták őket irtani, s nem kevesen ezt a saját céljaikra használták fel. A boszorkányok létezésének tagadása érdekkérdés volt, nem hitbeli. A ténylegesen vallásos papok jó része a mai napig hisz a boszorkányokban.

Troll hszében a smileyt láttam, de mivel nem lehetek benne biztos, h mindenkiben tudatosult, vagy h senki sem veszi az iróniai jelének, írok egy kicsit.

A két "szembenálló" fél a bal kéz ösvényét követő vallások és a wicca lesz. A bal kéz ösvényét követő vallásokra vonatkozó információ a tényleges vallások szintézise, így szóról szóra egyik vallásban se találjátok meg ezeket. Ha elolvassátok a hozzáférhető irodalmat, a minta látható lesz.

Balkezes vallások (Laveyi sátánizmus, luciferanizmus, qliphotizmus, Dragon Rouge, stb)

- nem ismernek el senkit feljebbvalójuknak pusztán a tekintély miatt, de elfogadják, ha valaki ténylegesen jobb náluk (mint ahogy szégyenérzet nélkül bevallhatom, h A'frad okkult tapasztalok terén messze előttem jár)

- nem ismerik el a jóság és önzetlenség szerepét, csak magukat és a "falkájukat" tartják szem előtt, aki az útjukba áll vagy árt az övéiknek, eltapossák, akár fizikailag, akár lelkileg

- saját, egyéni erkölcsük van, nem központi. A saját szabályaikon kívül azt tartják be, amit az érdekeik diktálnak, pl nem azért nem ölik meg, aki az útjukban van, mert az rossz, hanem mert nem éri meg

- a természetfelettivel alkukat kötnek, fogadalmakat tesznek, nem fohászkodnak önzetlen segítségért

- végcéljuk az istenné válás. Tudják, h valszeg SOHA nem érik el, de mint a jó sportoló, egy embertelenül nehéz célt tűznek ki maguknak, s a küzdelemben előbb-utóbb a többi sportoló fölé küzdik magukat

- nem kötelezően hisznek istenekben, megmosolyogják azokat, akikben fel se merül, h talán ők maguk teremtik uraikat. Ha hisznek entititásokban, egyenrangúként, egyenes derékkal kérnek, nem alázkodnak meg, de gyakoribb a "tudattalan teremtő energia"-elv

Wicca

- jobbkezes ösvényt követő vallás

- hisznek istenekben, irányzatonként másokban, irányzaton belül ugyanabban

- szigorú erkölcsi kódexük van, a világlátás nem tér el egyének között jelentős mértékben

- hisznek a jóság és önzetlenség erejében, tisztelik az életet, nem ölnek ok nélkül, egyes irányzatok még bosszúból sem, s a kötött erkölcs miatt nem okolhatják meg olyan könnyedén a pusztítást, mint egy "balos"

- céljuk isteneiknek tetsző életet élni, eszükbe nem jutna velük egy szintre törni

- erkölcseik miatt a "balosok" látszólag kaotikus, erőszakos hozzáállása távol áll tőlük. Vannak sátánista boszorkányok, de azok nem wiccák.

- ebben hasonlítanak a balkezes vallásokra: NINCS központi vezetésük. A kovenek egymástól függetlenül működnek, s nincsen se országos vezető, se országos koordinátor. Van vmi ostoba boszorkányszövetség vagy mi... de igen sok wicca tőlük függetlenül működik.

Mellékesen a wiccák szerint, ahogy A'frad is írta, a sátánisták szentségtörők. A másik oldal se rajong értük: a sátánista Nagash tiszteletes egy elég fröcsögő hangú cikkjében a birkajellemű átlagkeresztényhez hasonlította őket. Ez a cikk felkerült a luciferiánusok oldalára sajnálatos módon. Aki nem érti, ez miért kár, az olvasgasson luciferiánusokról és sátánistákról... :wink:

Ismét bocs a törlésemmel okozott kellemetlenségért... előny, h ez egy tárgyilagosabb hsz lett végül.

Link a hozzászóláshoz

Tetra: begépelnék két aprócska bekezdést egy számomra nagyon kedves írótól, ami erősen kötődik a befolyásolással kapcsolatos megállapításodhoz. Nagyon passzol hsz-ednek ahhoz a részéhez, ezért írom ide.

"Az egyszerű dolgok nem jelentenek kihívást az ego számára. Kihívás csak nehéz dolog lehet. Az igazi nagy kihívás maga a lehetetlen. Hogy az ember milyen nagy egóra vágyik, jól látható abból, hogy milyen kihívásokat fogad el az élettől, hogy milyen ambíciókat kerget - ezekből a vágyott ego tökéletesen felmérhető. Ami egyszerű, az az ego számára nem vonzó: az egyszerűség az ego halála..." - ez a felvezetés és most jön a lényeg:

"... Az emberi társadalom mindezidáig soha nem érezte céljának, hogy egyszerű embereket alkosson. Az egyszerű ember nem is lehet cél, hiszen mindannyian eleve egyszerűnek születtünk. Minden gyermek egyszerű: olyan, mint egy tiszta lap. De jönnek a szülők és elkezdenek rá írni - hogy mit várnak el tőle, hogyan viselkedjen, mi legyen belőle. Õket követik a tanárok, a papok, a különféle vezetők - mind azt szajkózzák, hogy légy valaki, különben csak elvesztegeted az életedet..."

Osho

(Félreértés ne essék, itt az ego a jelenlévő tudatosságot jelenti, nem pedig a mai szóhasználat szerinti beképzeltséget, nagyképűséget stb.)

Tehát ebből a szempontból igazad van, valóban másoktól kapod az alapot. Emberek, könyvek, ergo hatások érnek, ami alapján átformálod és leszűröd magadban a saját igazságaidat, ami minden embernek más. Még azoknak is akik megrögzötten dogmákhoz ragaszkodnak. Épp ez a csodálatos ebben a korban, hogy már nem égetnek meg, nem fojtanak vízbe, mert esetleg másképp látod a dolgokat. Max jól lehurrognak, de hát erre azt szoktam mondani: kinek nem inge... stb :D.

Link a hozzászóláshoz

Ahriman:

Büszke vagyok rád! Tökéletesen leírtad és megfogalmaztad!

Ha Magyarországon lennének Nordic wiccák biztos, hogy jó ajánlást kapnál tőlem :)

tetra:

Ha gondolkodás nélkül írnék sem értelme, sem alapja nem lenne. Nézz egy picit utána ennek a témának, és utána írosgass.

Wicca vagyok, de ettől még nem tartom magam különlegesnek. Értek hozzá, mert különben nem bíztak volna rám tanítványt. Fogalmad sincs a képességeimről, a tudásomról, és a tájékozottságomról, úgyhogy a szellemi képességeimre való degradációs próbálkozásod alaptalan. Erről esetleg Ahrimannak lenne joga véleményt mondani, hiszen ő ismeri talán a koven tagjain kívül legjobban a tájékozottságom, a tudásom, és a képességeim. Neki már bemutattam a tudásom egy aprócska részét.

Hozzászólásaid alapján valószínűsítem, hogy épp csak konyítassz a dolgokhoz. Kialakítottál magadnak aranyos kis elképzelést, amit el is hiszel, és ha valaki ezzel ellentétes, viszont bizonyított tényt ír le akkor elkezded a sértegetést. Ez téged minősít.... a te dolgod.... Mindezt ne vedd sértésnek, csak konzekvenciának...

Továbbra is javaslom, hogy ne a saját elképzeléseid alapján írosgass, hanem inkább tanulj, olvass, és bizonyított tényeket tárj a nagyérdemű elé.

Amint lesz elég időm azt hiszem írok egy mindent átfogó hsz-t a wiccáról, hogy mindenkiben tudatosodjon, hogy mi az, ha már ennyien emlegetik.

Link a hozzászóláshoz

Ezúton kérek elnézést mindenkitől, aki úgy érezte, degradálóan szóltam hozzá. Az általam már talán észre se vett arroganciám része az általános kommunikációs stílusomnak, már korábban (hehh, szintén vmi hasonló témánál) leírtam, ez mire vezethető vissza. Egy esetleges flameben résztvenni a legkevésbé se áll szándékomban, már csak azért se, mert ITT törlik, de minden résztvevő emlékezne az elhangzott tán nem túl baráti megjegyzésekre.

Akit a téma érdekel, egyfelől megtalálja A'fradot, másfelől olvashat... ajánlott írók wicca témakörben: Gerald Gardner, Raymond Buckland, James R. Lewis, Anne Carson. Mindegyikük könyvében van további ajánlott irodalom, így lehet tovább olvasni. Nem árt mellé tanulmányozni a wicca alapját adó (ám attól bizonyos aspektusokban erősen eltérő) kelta és szász mitológiát, vallásokat.

Bal kéz ösvényére nem ajánlok irodalmat, mert a listát már torzította a saját világlátásom. Akit ez az út érdekel, olvasson el minden LaVey egyházáról, a luciferiánusokról, a Dragon Rougeról, és mindnél vegye figyelembe az emberi tényezőt - ne fogadjon el semmit tényként első bemondásra. És tőlem eltérően írja fel, hol talált értékes információt, mert én azóta se találom a Vénusz Földről látható pályáról szóló cikket... :oops:

Közben született egy válasz... én meg inkább ezt írom át, mintsem nyissak egy újat. Felon... nem kell "illetőzni". Asszem elég kevés hülye mászkál erre, FOGJUK, h mire/kire gondolsz. :wink: Távkiértékelést meg én is megtartom magamnak, mert általában nem vezet jóra. Pl nem biztos, h akin fekete csuklyás köpeny van, az necromanta... naaagyon nem biztos. :nono: Ugyanígy, nagyvonalakban belelátva mások életébe átkozottul nagyot lehet ám tévedni...

Nőket az európaiak vették semmibe szinte egyedülállóan. Mármint a civilizált vidékeken, a törzsi Afrikát nem számolom pl... És még itt is csak az elmúlt egy-két száz évben...

Mágia és csoda közti különbség... ehh. A csoda az isteni beleavatkozás egyszeri, alkalmi példája. Van, aki istenének tetsző életével kiérdemli, h majd' minden kérése meghallgatásra kerüljön (így szinte állandóan "varázsol"), de az erő NEM belőle táplálkozik. ("Kinek a keze fakasztott vizet a kőből?") Ezzel szemben a mágia az egyén saját hatalma, nem az istenei cselekszenek, hanem a tőlük kapott vagy önmagától kifejlesztett erőt használja SZABADON. Ha az istenétől kapta, maximum elveszti, de az adott cselekedet addigra már végrehajtja.

A csoda az, amikor a hívő kéri istenét, h büntesse meg ellenfeleit, s az úr/nő lecsap. A mágia az, amikor maga a mágus/boszorkány/akármi idéz egy mittomén, homokvihart. "Nem nagy különbség: csupán csak alapvető."

Link a hozzászóláshoz

A sátánizmusról, forrás: Wikipédia

"A sátánizmus vallásként 1966-ban vált hivatalossá, amikor is Anton Szandor LaVey Amerikában megalapította a Sátán egyházát (Church of Satan), és az egy évvel később megjelent könyvében, a Sátáni Bibliában pontosan meghatározta a vallás ideológiáját, dogmatikáját és gyakorlatát, amelyek egyértelműen elválasztják a sátánizmust az ördögimádattól. A sátánizmust hivatalosan önálló vallásnak ismeri el többek közt az Amerikai Egyesült

Link a hozzászóláshoz

Egymás mellett létezik. Már csak onnan is látszik, h elég sok helyen bejegyzett vallás... mellékesen attól, h a keresztényi erkölcsöket eléggé lenézik, még nem fogják őket kiirtani... se megpróbálni. Én se ölöm a kemény drogosokat, akármennyire is megvetem őket értelmetlen és céltalan életükért, s kb ugyanezt gondolják az átlag keresztény "birkáról" a sátánisták.

Ha meg vki elég bátor ahhoz, h zaklassa őket, akkor a saját törvényeik szerint bánnak vele. Amúgy erről már egyszer volt szó, a Dumateremben... gondolod, nyugodtan keress vissza.

Link a hozzászóláshoz

Morgian: te nagyjából azt mondtad, amit én :)

Afrad: még egyszer leírom, aztán ha még mindig azt mondanád, amit, akkor olvasd el tomcatnél az idevágó passzust. A boszorkányok != wiccák. Boszorkány az, akit az inkvizítor, vagy más erre hitelesített személy annak mond, wicca meg azt te tudod ki(de úgy látom, még ti sem értetek egyet ebben a kérdésben).

Nem érdekel a wicca, és nem kell elolvasnom sem róla semmit, hiszen semmit nem mondtam vele kapcsolatban.

Akkor kérdem én, ha emberek írták a Bibliát, ők hogy döntötték el, hogy mi a csoda, és mi a mágia, ha nem is voltak ott? Ez kívülről látszik, vagy mi rá a magyarázat, isteni sugallat, vagy csak egyszerűen ők tudták?

Morgian2: nem mintha vissza szeretnék mutatni, de ezt egyszer már leírtam, Kránnal kapcsolatban, az ember képtelen törvények nélkül élni, kell a napi rutin neki. Hosszabb-rövidebb időre ki lehet szakadni, de örökké nem lehet. Akkor megőrül, és megtalálja a káoszban a szabályokat...

Link a hozzászóláshoz

hmm

vicces h eloszor kiirjak h a statnizmus nem ordogimadat,majd a vegen odairjak az egyhazat is.....milyen erdekes .akkor milyen furcsa h megis ugy jon le abbol a szovegbol h megis az..na mind1..

Asziszem.....tenyleg egyszer ossze kene ulni,valahol es beszelgetni egyet egy sör mellett :D ...mert enszerintem ezt itt nem lehet megbeszelni...es igy nem is tudja A'frad megmutatni a kepessegeit amire..hmm en is kivancsi vagyok,es nem rosz szandekuan mondtam,nehogy valaki felreertsen.Netan tudnek hozni valami anyagot a bukott angyalokrol akiket ordogoknek hivnak....vagy Lucifer nevezetu ex-angyalrol...szoval akiket erdekelnek ezek azokka szivesen beszelnek eloben is.

irjatok psziben.

Ahriman rad szamitok :wink: ...

Es amugy tenyleg nem lenne jo ha szidnank egymast..mindenki abban hisz amiben akar es erdekesen nezne ki ha egyformak lennenk :D

En csak arra kerek mindenkit h ugy cselekedjen masokkal mint ahogy szeretne h vele is ugy cselekedjenek a tobbiek...

Na legyetek jok...

Link a hozzászóláshoz

Troll:

Szivesen leülök veled beszélgetni, de a sört nem szeretem, úgyh inkább a kávét, vagy ha már alkohol akkor a portót választanám. Mutogatni pedig nem fogok, mivel nem vásári komédiások vagyunk. Másrészt pedig nem egy nyilvános helyre való. Ahriman csak azért láthat bele, mert ő kiérdemelte. Ha akar, majd mesél neked róla. Az már az ő döntése.

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
  • Új...