Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Gondolatok


Recommended Posts

Lithas!

Semmi sem tart örökké... :evil: Sajnos. Gyengék vagyunk mind, és gyarlók. Nefi: ha sikerült volna, akkor nem nyugodtam volna, míg meg nem talállak. (akkor most én hiszek a túlvilágban???) Kiváncsi természetem persze most sem hagy nyugodni. Mondanál valamit a barátodról? (csak hogy tuggyam, hogy mire számítsak)

Darun, (keresem Reithámat)

Link a hozzászóláshoz

Húh micsoda téma! :?

Ti aztán rendesen a közepébe vágtatok. Igy hajnal felé akkor elmondom én mit gondolok!

Az öngyilkosság egy gyengeség,vagy inkább egy rossz megoldás arra, hogy felfigyeljen ránk a külvilág. Az életben vannak nagyon rossz, rossz, szép és rettent?en szép dolgok! Mindet megéled válogatás nélkül, mintha lenne egy pakli kártyád ilyen feliratokkal és azt jól összekevernéd! Ha rosszat húzol, tudnod kell a következ? lehet egy jobb lesz! Egyetlen lényeges dolog van csak...... a kártya paklit te állítod össze! Ha ugy élsz, hogy figyelsz a világra és igyekszel a kedvében járni ami onnan jön akkor sok jó lapot szerezhetsz, ill. nagyobb eséllyel húzhatsz egy jó lapot. Mit jelent jót adni a világnak, talán amikor szerepjátszol és figyelemmel vagy játékos társaid iránt, legyél akár te magad a KM! Mindenben a kedvükre vagy, hogy ?k jól érezzék magukat! Igen, ezért biztosan jó lapot kaphatsz!

Reinkarnáció, azaz lélekvándorlás.

Annak idején mikor ilyen 15 éves lehettem, nagy traumaként ért, hogy egyszer én is meghalok. Évekbe tellett mire túl tettem magam rajta. Ezzel a ténnyel mindenkinek meg kell küzdenie akinek filózofiai témák kerregnek az elméjébe. Igazából, mikor már sokat megéltünk és láttunk a világból, és a barátaink, szeretteink elmentek szép sorban, már mi is ugy gondoljuk....megyünk ? hozzájuk! Ott várnak minket, s?t aki még él az majd jön utánnunk! Sok id?s embert láttam elmenni, mindnek ez járt a fejében, igy szépen búcsúztak a világtól. Mióta megszakadt az istenhit iránti feltétlen vallás, azóta az emberi elme más megoldásokat kutat magának. Nem tudja elfogadni az elmúlást. A lélekvándorlás nagyon szépen hangzik, de csak hangzik....

Az ember inteligenciájának fejlettsége hozza ezeket a gondolatokat magával, védekezés és túlélés képpen. "Élj a mának" mondják valakik, nem is rosszul! Ne várj semmire és senkire! Segíts magadon...a világ is megsegít! Figyeld a külvilág jelzéseit, mert te is egy láncszem vagy egy faj hosszú életéb?l! Igyekezz nem gyengének lenni, hogy a többi felnézhessen rád és er?s kapocsként szolgálj az élet irányába!

A test motorja mikor megáll, nincs tovább... de amit addig él és lát az rendkívüli! Gondoljatok bele mennyivel több a lehet?ségetek mint egy állatnak!

Na, akkor már én is hozzátettem a magamét a témához, melyet Nefi indított el. Bízok benne, ha már végképp nincs más....de a szerepjátékos barátokért érdemes élni! :wink:

Mazsinó

Link a hozzászóláshoz

Crow: nem hiszem el azt amit látok, nem gondoltam volna, hogy ennyire nem hiszel benne.

Szerintem a szerelem egy játék amit addig érzünk amíg meg akarunk felelni annak akihez vonzódunk, ha ez elmúlt akkor a szerelem is meghal. De szerintem lehet örök is (sírig tartónak gondolom), de már hallottam olyat is, hogy újjászületés után is voltak akik újra és újra abba a személybe lettek szerelmesek akibe el?z? életükben is és ez kölcsönös volt.

Mondanál valamit a barátodról?

Mit mondhatnék róla, egy nagyon rendes srác akiért teljesen oda vagyok, csak ezeket a gondjaimat kissé nehezen viseli és utálja ha negatív vagyok és ha vágyódok a halál után. (de ez sajnos még mindig meg van)

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

Kösz Nefi! Megkérhetnélek rá, hogy küld egy mailt. Szükségem lenne egy kis segítségre. Lelki probléma. Megtisztelnél sorrora, ha írnál.

A szerelem átok, az Istenek csapása, hogy az ember ha inteligenciája miatt ki is emelkedik az él?világból, akkor a szerelem visszataszítja a pokolba. Azt mondták, hogy ha nem lennének férfiak, nem lenne háború. Ez lehet, hogy igaz, de én azt tapasztaltam, hogy a legtökéletesebb "harcosok" n?k. Pl: kb 2 hete megismerkedtem egy lánnyal. Elmentem Alvinra, mer elhívott. Ráuszított egy lányra akibe szerelmes vagyok, hogy beszéljek vele, aztán másnap meg közölte, hogy nem akar velem többet találkozni. Pont akkor amikor szükségem lenne valakire, akivel megbeszélhetném a problémáimat. Lelkileg teljessen összetörtem. EH! ?k a tökéletes gyilkosok. A lelkedet ölik meg, nem a tested.

Elnézést kérek, mert kissé negatív hangvétel?re sikeredett ez a szöveg, de most nagyon padlón vagyok.

Nefi: majd írok be ide egy verset neked.

Darun, a Homályjáró

Link a hozzászóláshoz

Mit gondoltok róla mi is a szerelem és tarthat-e örökké?

:oops: Üdv Mindenkinek !

/Remélem nem gond,hogy "Csirkeként"belekotyogok a történésekbe./

"a szerelem széls?ségesen felfokozott,teljességre törekv?,birtokló jelleg? erotikus szenvedély.Ritkán marad fenn évtizedeken keresztül.A szerelmesek sokszor nem számítanak erre,képzeletükben a szerelem örökké tart,s amikor szembetalálkoznak csökkenésével csalódást élnek át.A szerelmes ember hajlamos arra,hogy ideáljait rávetítse szerelme tárgyára.Olyannak látja ?t,amilyennek látni szeretné,nem hajlandó tudomásul venni negatívumait,emberi gyerekességeit.A szerelem elmúlásával azután szembekerül a valósággal,s ez sokszor kiábránduláshoz vezet."

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"-Ilyen hát a szerelem?

-Ilyen,és még sok mindenféle más.Olyan mint amikor az ember el?ször látja a királyi palota el?tt az ?rségváltást,és mint tavasszal az els? nárciszok a piacon,és a narancsok a gyerekek harisnyájában karácsonykor,és mint amikor húsvétkor a szép új ruhájában megy az ember a templomba,és van benne,Édes,van benne mégis valami szomorú,mint amikor az ember el?ször döbben rá,hogy ? sem fog örökké élni.

..........................................................................................................-És a Te számodra mi a szerelem?

-Ó,hát olyan,mint amikor az ember az egész héten át dolgozott,és aztán megszólal a cseng?,és jön a bérfizetés.

-Semmi más?

-Na és ,mint amikor az ember tudja,hogy nincs Mikulás,és mégis talál valamit a cip?jében.

-Csak ennyi?

-Olyan,mint...mintha az ember egész életén át sötétben és szennyben gázolt volna,és akkor egyszerre csak áttör egy függönyön,és megpillant maga el?tt egy napfényben fürd? völgyet,és tudja,hogy új világ és új élet kezd?dik a számára mostantól fogva mindörökké."

Erick Knight~~~~Légy H? Magadhoz

Link a hozzászóláshoz

:oops: :oops: :oops:

Elnézést kérek mindenkit?l!

Néha gond van nálam a csatlakozással, azt hiszem a "Csacsi" rang a legmegfelel?bb számomra,mert egyszer küldtem el egy üzenetet és azóta már nem is tudom hol tart a dolog.Remélem most míg írom ezeket a sorokat nem küldi el a masinám többször az el?z? üzenetem. / Ha törölni szeretném a felesleges üziket mit tegyek?????/

Link a hozzászóláshoz
Ez szép volt Eleinor! Te egy rendkívül szenvedélyes ember lehetsz!

A szerelem legyen veled! :wink:

Mazsinó

Köszönöm Mazsinó!

"Én hiszek abban,hogy nem lehet nagy szenvedélyek nélkül élni.A fájdalom ,legyen igazi fájdalom,a szerelem legyen igazi szerelem."

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

" Az élet remény nélkül olyan,mint a madár szárnyak nélkül.

Az élet szerelem nélkül olyan,mint az ég csillagok nélkül."

~Ernst Thölmann~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"Mert ha a szerelem elhagyott,kipattogzik arcodon vékony,fehér rétegben a védtelenség,mint omló falon a salétrom."

~Garai G.~

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

"Egy dolog ismerni az utat és egy másik dolog járni rajta" - Morpheus, de ? is idézte valahonnan.

A lényeg az, hogy ez érvényes a szerelemre is. Lehetetlen elmagyarázni, hogy milyen is a szerelem egy olyannak, aki még sohasem érezte. Ez olyan, mint egy született vaknak a virágok színér?l beszélni. Meg kell égetned magad, hogy érezz...

Uff, én beszéltem

Link a hozzászóláshoz

A szerelemmel vigyázni kell. Velem tavaj esett meg, hogy egy itteni tábor alkalmával megismertem egy lányt, a tábor 3 napig tartott. Teljesen belehabarodtam és ? is szeretett engem... :D Majd elment és egy évig nem is láttam, persze elfelejtettem mindent róla, csak azt tudtam, hogy derékig ér? haja van... Télen rengeteg verset írtam neki, de nem mertem neki levelet írni se. Tavasszal elégettem úgy 100 verset. :cry: Majd új életet akrtam kezdeni, de nem tudtam kiverni a fejemb?l a lányt. Majd még nyárig több jegyzetet is írtam a versek helyett. De nagyon hiányzott már és rengetegszer sírtam miatta, utána. Megtudtam, hogy ?k is rendeznek egy tábort 210 km-el odébb Adán és elmentem oda, nem találkoztam vele az utolsó napig. De egy furcsaság történt még velem miel?tt láthattam volna. A tábor hét napos volt... a 2. napon áttam egy hullócsillagot és azt kívántam, hogy találkozhassak a lánnyal, a 4. napon ugyanez történt velem, majd a 7, napon amikor már teljesen ki voltam készülve, eljött ?... Végre mondtam magamban, a lány akit vártam ezidáig, na de nem tudtam, hogy hogy néz ki! :roll: :lol: Ezért útbaigazítást kértem, de senki se ismerte ?t. Majd megláttam és egyb?l beugrott... Egész este beszélgetünk nagyon jó volt. De hajnali négyig dumáltunk és ?neki mennie kellett volna már haza. Köd volt . Alakja már majdnem elt?nt a homályban amikor utánakiáltottam a nevét és odafutottam hozzá. Elmondtam neki, hogy én már egy éve szeretem és nem is tudom, hogy bírtam ki ezidáig nélüle. ? rávágta, hogy én bolond vagyok, mondtam, hogy az ? bolondja. Még pár szót váltottunk és, kiegyeztünk abban, hogy azért nem felejtjük el egymást. Majd nagy ölelés és szia. Elment és én még egy óráig jól is éreztem megm amíg le nem esett, mekkora hülyeséget csináltam... Ott b?gtem én aki nem sír soha, ott azon a helyen ahol búcsút intettünk egymásnak. Csak most érzem úgy, hogy az augusztus végén történteket kihevertem valamennyire.

Még mindig hiányzik...

Spartas, és te?

Eleinor?

:?:

Nagyon tetszettek az idézetek. :wink:

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...