Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gem Kapocs

Ki mit szeret?

Recommended Posts

Amúgy az elektronikus zene az nem csak technoból áll... Sőt a Techno az az egyik legcsúnyább elektronikus műfaj... Bár vitatkozhatnánk azon is, hogy az "élő" zene mennyire élő valójában.

minnyár folytatom....

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

d3st: hát mégszép, hogy az electronicus zene nem csak techno-ból áll!! nagyon sok alága van, és még azok az alágak is kevertek, az electronikus muzsika roppant sokoldalú, és érdekes, csak érteni kell hozzá.

amúgy meg rengeteg munka van egy electro track összerakásában gépen.. (és akkor még nemis beszéltünk a különféle effektek és saját hangzásvilágot biztosító rögzített felvételekről, egy-egy mp-es kis akkordokról etc).

Igaz maga egy szám emgalkotása nem olyan mozgalmas, mint pl. az, amikor megírod hozzá a szöveget, hangszerelsz hozzá, felveszed etc... Amíg gépen összerittyented az abból áll (sok más mellett), hogy beülsz a kis szobába, és trackeled napokig gépen, mp-ről mp-re... észre sem veszed, és eltelik vagy 5 nap, de a számot sosem látod tökéletesnek, és állandóan csak dobnál rajta etc. És amikor ugy látod, hogy na jó, ezt esetleg másnak is megmutatnád, vagy elvinnéd egy partyra, rányomatnád egy bakelitra, akkor mondod azt, hogy (ideiglenesen) az a track kész, és más fülek elé tárod... etc...

na ez kissé hoszura sikerült, és persze ez más műfajokban is így van... minden műfajt tisztelni kell a saját nemében...

azzal meg nem értek egyet,hogy a techno az egyik legcsunyább electronikus műfaj, ezt miért írtad d3st? Csak kiváncsiságból... :roll:

Üdv!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hm...

Ezek szerint valóban nemértek az elektromos zenéhez, én csak arra emlékszem, hogy Korfball táborba (az egy sport mind1) szóval ott este 22-5 ig nyomatták az Elektromos zenét és valahogy az volt az értésem hogy ez MÉRHETETLENÜL SZAR!!!, de ha ti úgygondoljátok hogy nektek ok nem csesztetlek.

Amúgy az élő zene nem élőzene kifejezés a plébek huszárokról szól, de szerintem olyanok közt amiket én hallgatok, sztem nincsenek, mer voltam nyáron kétnapos rock fesztiválon és ott volt olyan hogy rontottak egy picit meg ilyenek, mondjuk pl Metallicán Volt hogy kicsit hosszabban és mást solózott a gitáros, na csak ennyi.

Amúgy kössz Lafi (arab) :twisted:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hi mindenki

Én Elektonikus zene halgató vagyok (fu ez érdekessen hangzik) de nem tudok rádiót halgatni. Ami ott megy az már csak a zene majmolása meg egy divat!! Aki ezket halgatja az nem azért mert neki ez jó hanem mert nincs saját véleménye. "Ismerek" sok embert ki ugy odavan ezért meg azért az együttesért aztán azt sem tudja hogy mi az. Csak de helyes ez a srác a szomszéd is ezt halgatja meg ismi. Jó nem kell mindent vágni róla én sem tudom a kedvenceimröl sok mindent csak az alapokat. És elektronikus zenét nem is olyan könyü kreálni. magam is próbálkoztam vele kissebb sikerekkel. De én nem szólok le senkinek a zenéjét ha azt téleg szeretetböl halgatja nem pedig mert.....

Ez a szerény véleményem. remélem nem váltok ki nagy ellenszenvet.:)

By:LcF

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Mi a rák az az elektromos zene? lol Elektronikus legalább...

Amúgy LCF mi az hogy ellenszenv? ;) Szeretlek!

Sajnálom hogy az emberek anélkül ítélkeznek, hogy tudnák mi az a... elektromos zene és hallanának is belőle valamit.... A Eurotrance nem igazán csatolható az elektronikus zenéhez, de az Electrohoz egyátalán nem.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Kedves d3st!4

Hát ne szeress annyira(hacsak nem vagy valami höke bombázó) mert én is fiu vagyok! :)

Ne téveszen meg a kép. (az csak a kedvenc nőmet ábrázolja) :twisted:

Az elenszenv=ha vlakit nem komálok.

By:LcF

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Érdeklődnék, hogy ismeri e valaki a White Stripest? (Angol rock együttes)

Szerintem király ahhoz képest, hogy 2-en vannak :lol:

És a Beatallicát na az meg egy akkora poén dolog... :lol::lol:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ja én ismerem őket, legalábbis két számukat, amiket játszanak a zenecsatornán.

Nekem tetszik, de azért amikor előszőr meghalottam elég nagy fintorral hallgattam (néztem) végig. Az a zene amit ők játszanak, az már annyira az elternatív zenét súrulja, hogy ihaly :D

Nemtom ismeri-e valaki a The 69 eyes együttest. Ha nem akkor tessék rákeresni neten és letölteni pár számukat, mert nagyon királyosak. Igaz, nekem is csak a legújabb albumuk van de akkor is királyosak :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Abszolute kedvencem a Metallica. Számomra ez az igényes zene csúcsa :)

Szeretem még:

-IronMaiden

-HammerFall

-Pink Floyd

-Black Sabbath

-Children of Bodom

-System of a Down

-Death by stereo

-Superbutt

-Cadaveres de Tortugas

Vannak kisebb-nagyobb "fellángolások", amikor egy-két sám megtetszik egy együttestől, de azt nem írom le. :P

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Mostanában Salvatore könyveket olvasok, azok közül is a Drizzt sorozatot. Jó könyvek.

Édes istenem, érzékeny pontomra tapintottál!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

White Stripes. A nyáron teljesen rájuk kattantam. Mikor kinnt voltam Angliában kaptam a vendéglátómtól pár szuvenír zenét köztük 2 WS albummal. Az Elephant című úgy ahogy van jó. Szintén újdonság volt nekem a Franz Ferdinand (bár a Szigeten kihagytam őket utólag bánom.) És még egy újdonság nekem. Ismeri valaki a Scissor Sisterst? Na ők is eléggé ott vannak, bár kicsit más stílus. Õk inkább olyan funkyra hajadzanak (meg szvsz kicsit BeeGees beütés) de nagyon jók. Tessék belehallgatni aki szereti az ilyesmit.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok kedvenceim:Slipknot , Korn , Mudvayne (a régi albumok)

SOAD , Meg mostanában még a HC zenék jönnek be .

Játékok:Prince of perzsia,De sajna senkinek nincs meg.Egyszer probálltam ki akkor iszonyat megfogott.Morrowind se az utolsó de nekem még mindig a Never winter nights a legjobb.Bg2 is jó, ahhoz képest hogy régi én szeretem.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Murdon, most lehet hogy tök hülyének fogsz tartani, de mi az a HC zene?

Amúgy Prince Of Persia melyik, mer van a legelső még dosban 2 dimenziós... na az egy kis kívánni valót, szerintem annak a tovább fejlesztett változata az aladin, szintén dosba ;)

Azontúl Most teljesen rajta vagyok a metallicán, azt játszom, azt hallgatom, mostmár szinte nem is igen hallgatok mást... mondjuk időnként előkapom a Nighteish CD-imet, meg időnkét Systemet, de a metallica az télleg az igényes zene csúcsa. (számomra)

Amúgy mi a véleényetek a Nightwishes Tarjának a kirugásáról?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Vándor

Szerintem a Prince of Persia - The Sands of Time-ra gondolt Gergely, ami bizony 2004-es játék, vagy 2003-as? nem is tudom pontosan. Mindenesetre nagyon új, és remek kis játék, nekem valahol meg is van, de iszonyat nagy darab.

Vagy még amire gondolhatott: a Prince of Persia - The Warrior Within. Az még újabb, de nem annyira jó, a Sands of Time folytatása, de nekem nem tetszett a hangulata.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hyhy!

Kb 1 hete kezdtem a NFS Most Wanted-el, & el kell mondjam, hogy egy fél évig biztosan beleszerettem. Tavaly is arra az időszakra hagytuk kicsit ki a szerepjátszásokat, amikor megjelent a NFS Underground 2. Azzal is elég durván elvoltunk. De ez az újabbik... marhajók benne a zsaruk. Csakis a régi jó Drift-ek hiányoznak belőle. :roll:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Csak azért írok ide is, hogy ne keverjetek össze mással.

A Prince of Persia (1) szerintem nagyon tuti játék volt a maga idejében, én "azon nőttem fel" már ha beengedtek minket a számítástechinka terembe, mert akkor a világban sem volt még otthon gép... Azóta is szeretem, bár persze ma már öreg játék, bár még mindíg tartogat kihívásokat... pl a csontváz, meg a 6 életes dagadt török... stb. Még ma is szívesen játszok vele néha csak úgy nosztalgiából, bár az új Windows nem szereti, és csak trükközve lehet elindítani... :(

A Prince of Persia 2 meg szerintem méltó utódja, bár itt főleg a grafikát fejlesztették csak. Nekem az is tetszett, de azt nem játszottam végig...

A Prince of persia 3-t meg már lehet kapni amerikában, és eléggé reklámozzák, meg biztos jó, bár nekem már erőltetettnek tűnik, a történet is más, szóval az én meglátásom szerint csak lehúznak majd még egy bőrt a nagy ősi előd nevéről. De magával a játékkal még nem játszottam, így nem tudom milyen, és ez a véleményem is csak látatlanban érvényes...

Ja, amúgy meg én mostanában a Midnight Syndicate-t szeretem, bár a zenére meg mintha lenne külön topic...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Tiszteletem!

Hamár játék: Fallout 1-2, nemtudom hogy játszottatok e vele de ha nem akkor nemtudjátok hogy miaza post-nuklear RPG ami emg egy nagyonnjó dolog(ha nem tudod segítek elképzelni, mad max2 + szerepjáték :D, igen nagyon hasonló az országút harcosai lapozgatóshoz.)

A zenéről meg annyit hogy nemtudom ki hogy van a Pink Floyd-dal de ez a The Wall album, ennek hihetetlen jó a hangulata. Egyébként én szeretek egy kocsma hátsó kertjében szakadó hóban, vizelni miközben a teliholdat bámulom, szerintem gyönyörűen romatikus kép, na mindegy... 8)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Hamár játék: Fallout 1-2, nemtudom hogy játszottatok e vele de ha nem akkor nemtudjátok hogy miaza post-nuklear RPG ami emg egy nagyonnjó dolog(ha nem tudod segítek elképzelni, mad max2 + szerepjáték , igen nagyon hasonló az országút harcosai lapozgatóshoz.)

Hail to you!

Stammheim: akor ajánlanám figyelmedbe a (kicsit talán fellengzősen 8) ) "Magyar Poszt-nukleáris Oldal" névre keresztelt site-ot. (bár könnyen lehet, hogy már ismered :roll: ) Mostanában nem tudom ki gazolja az oldalt, régebben együtt toltuk az RPG-t a szerkesztőkkel. Itt az url: :arrow: klikk

All beauty must die,

Gambit

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Találtam egy nagoyn komoly rpg jatekot Lineage II. az már télleg közelít a szerepjátékos elképzelésekhez, márm,int a számítógépes szerepjátékosakhoz

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Tiszteletem!

csak zene: Rammstein, The Kovenant, Pink Floyd, Watch My Dying, Tankcsapdától csak a Konnektor567 album (jó kis industry-trash beütés :) ), Kárpátia (mert nagyon szép, és nagyon magyar), Sepultura (csak 96-tól amikortól is kivált az a bizonyos énekes és elkezdett a banda végre saját zenét játszani...), Tigris (Ha egy kis nyugi kell, jó kis magyar reggea-altero 8) ), Biohazard (jó kis Hard Core, nekem ez a zúzás nem a CC :) ), Deep Purple, Jimi Hendrix(Hangulat 8) ) Egyelőre azthiszem elég ennyit megemlítenem.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Vándor

Jó urak.

Mindenféle beszélgetésre ott a Dumaterem, vitázásokat kéretik privátban intézni.

A téma "Ki mit szeret" nem pedig ki lopta el, kinek az arcképét.

ÜDv:

Andoron

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ahoy,

játékokban mióta van állando NET elérés meglepően nem változott meg a hozzáállásom: Sin-t játszunk deathmatcthben (igen, azt a régi Q2 motorra írt krimi-akció játékot), Warhammer 40k: Dawn of War-t az istencsászár gyönyörűségére amit egy képzeletbeli kampánnyal kötöttünk össze (az űr-orkok és egy renegát űrgárdista osztagról) illetve ami nagyon megfogott nemrég a Prince of Persia: Warrior within volt amiben hamar (talán túlságosan is hamar) magamra találtam. Ennél mékyebb játékkal a MAx Payne óta nem találkoztam (bár lehet hogy olyan "kiégettnek és kihaltnak" kell lenni hozzá mint én). "...I...stand alone..."

Zenében mostanában 69eye - Devils című albuma megy nálam, a Shrek 2 Ostjáról ismert 'Little drop of poison' mellett, olyan fantasy-s fogadó hangulata van hogy az már egészségtelen.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

én most kezdtem el újítani a a zenéimet...

Nwish és sok mindenmás mellé felkerült az Audioslave, a Dark Moor, a Rammstein, Rhapsody, Depresszió, Egészséges Fejbőr,Kárpátia, Junkies... children, Slipknot...

hűűűű... utólag átolvasva... asszem durvulok...:)

de, nem zavarok, megyek:)

sziasztok!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

No, készítsétek a köveket, ugyanis én nem vagyok a rock / metal zene híve. :oops:

Főleg elektronikus zene figyel a gépen, The Prodigy, Apollo 440, The Crystal Method, Chemical Brothers, Röyksopp. (No azért nem ilyen benibenasszi féle kinderdiszkó, hanem minőségi elektro) Emellett breakbeat, dnb, downtempo, trip-hop a kedvelt műfaj némi oldschool hip-hoppal spékelve. (Nem Eminem meg 50 Cent hanem pl. House of Pain, Public Enemy, The RZA)

Még mielőtt eldobnátok a köveket megjegyzem hogy persze a rock és a metál is begyűrűzött az érdeklődési körömbe. Mint péel:

-Rammstein

-Nirvana

-Fear Factory

-H-Blockx

-Lacuna Coil

-The Doors minden mennyiségben

Ehhez jönnek még jön a Dépeche Mode és a Kraftwerk. (ezeket aki nekem besorolja azt megtapsolom ) :D

És most repülhet a kő: Nem szeretem a Nightwisht és az Apocalyptica-t, sem a Rhapsody-t.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni

• Új...