Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gem Kapocs

Ki mit szeret?

Recommended Posts

Ahh, végre egy ember aki legalább ismeri a Lacuna Coilt :D És e mellé még szereti is hát az... :D

És nem, nem kell aggódnod, nem fog senki sem követ hajigálni (remélem), vannak itt szintén olyanok akik nem szeretik az utóbbi hármat melyet felsoroltál a végén. Haár a Nightwish régebben még meghallgattam, de egy bizonyos incidens óta megvan a véleményem a zenekarról.

The Prodigy és Apollo 440 nekem is jöhet. Az ilyesfajta igényeseb elektrot még elviselem énis.

A Depeche Mode az meg alap, sztem :)

Üdv:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Természetesen nem tartok a kövezéstől, már kisork koromban is folyami kavicsokkal kiütősöztünk. :D

De egyszerűen nem találkoztam olyan emberrel még, aki fantasy RPG-zik, és nem Nightwish fan vagy hasonló stílusú zenét kedvel. Nem tudom miért van ez, de az tuti hogy valami inkompatibilitás van a műfajok között. :D

Ja és 8-9 évesen megvesztem a Guns 'n Roses-ért. :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

De egyszerűen nem találkoztam olyan emberrel még, aki fantasy RPG-zik, és nem Nightwish fan vagy hasonló stílusú zenét kedvel. Nem tudom miért van ez, de az tuti hogy valami inkompatibilitás van a műfajok között. :D

Én nem mondhatom el ugyanezt az ismeretségi köröm között. Akkor már a Rhapsodyt hallgatnak itt az emberek, mint nightwish, amit megis értek, annak ellenére, hogy nem csípem az Rhapsody-t. Akkor már maradok a FinNtrollnál (Gem akaratának engedelmeskedve, javítva :D) meg a Moonsorrow-nál. Amúgy megy szerepjáték közben nagyon feelinges tud lenni pl a Gyűrűk ura zenéje, meg hasonlovak :)

A Gun'S'Rosessal még most sincs baj :) Ha nosztalgiázni akarok, akkor berakok egy kis Gun'S'Rosest (azt a kemény két számukat, ami megvan :) ).

Üdv:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Raze: Attól hogy te nem vagy metal fan atól még nem leszel megkövezve :wink: És különben is ne lopd a szövegemet, ősidők óta gyüjtögetem már cseten a kövezéseket :D (Majd egyszer megkapom egyszerre az összeset aztán nézek hogy mi van :D )

Egyébként én sem vagyok kimondott Nightwish, Raphsody és társaik fan, részemről a Csoky által már említett Finntroll (svéd folkmetál) és Moonsorrow (finn gothic-folk, valahol a kettő között). Én viszont emellett szeretek mindent ami odates a dobhártyámnak, így pédául Christian Epidemic, As I Lay Dying (amit hála BYCSnek nemrég ismertem meg :D), Debuchery stb. Megjegyezném hogy a szerepjátékosok nagy többsége valóban a metál illetve rock zenéket kedveli, ennek ellenére sok más emberrel együtt azon a véleményen vagyok hogy nem mind1 az sem mien játékról van szó. Pl egy Shadowrunhoz vagy egy Cyberpunkhoz, ne adj isten Warhammer 40.000hez sokszor jobban illenek az elektronikus zenék, jobban összepasszolnak a világképpel. Viszont egy MAGUSnál vagy egy Vampirenél sokkkal inkább a klasszikus zenék lehetnek azok amik hangulatot teremtenek. Mondjuk egy WH40Khoz vagy egy Srunhoz adott jelentnél nagyon jól passzolnak az énféle fűrészelős hentmetálok is.

Tyby: A FINNTROLL KÉT N TE PARAJ! Ha még egyszer egy Nel írod le bocicsokiba mártogatlak és lassú tűzön megfőzlek.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hi!

Egyetértek azzal, h a legtöbb szerepgamés az rocker, stb, de azért vannak kivételek.

Mint már régebben is írtam, én pl: nem vok rocker és annyire nem is élek-halok a rock/stb-ért, sokkalta inkább a D'n'B-ért. Vagy a rock és D'n'B mixekért. :D

Tisztelettel,

@huszár - Én a Senki Semmije

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Szerintem a játékhoz a rock való. Valami lágy therion, vagy Dream Theater traktus, esetleg egy kis Nightwish, vagy valami darkabb, de nem hörgős zene. Azokkal kellemes játszani, hangulatot teremtenek :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Nálunk ha a játék alatt zene szól, az mindig valami jelenthez illő filmzene. KM-ként a legjobban használhatóbbnak találtam a Gladiátor, Az utolsó mohikán, az Arthur király, a Conan, a barbár és a Sárkányszív zenéjét. Ez senkinek a zenei ízlését nem sérti, én legalábbis még nem találkoztam olyannal, akinek ne tetszett volna.

A játéktól elvonatkoztatva tegnap loptam a némettanárom gépéről egy albumra való Stratovariust, mert olyan szép latinos hangzású neve van. Ma meghallgattam és már biztos vagyok benne, hogy a jövő héten megint viszek pendrájvot és ellopom a maradékot is. Olyasmi, mint a Sonata Arctica, csak másfél évtizeddel régebben nyomják az ipart. Ma egész délután ezt hallgattam és nem tudok betelni vele.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ma fogunk Rifts-et játszani.

A party dél Texasban jár, kis poros faluban, ami hemzseg a vámpíroktól. Már be is készítettem az Alkonyattól pirkadatig és a Desperado zenéjét. (Biztonság kedvéért a Született Gyilkosok OST is ott fgylel a pendrive-on) :D Hentelésnél meg Manson Fight Song-ja Rob Zombie Dragulája és néhány szám a Resident Evil Soundtrackről megy majd. :x :x :x

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A Raze féle Rifts party-t illetően,a született gyilkosok és az alkonyattól pirkadatig nagyon adta ehez a poros-elhagyott városos- vámpíros- démon kislányos- kalandhoz. Bár amikor a vámpírt gyaktam a templomban elfelejtette rányomni az entert a Draqulára, pedig az én kissé asztrálszegény karakteremnek jól esett volna. :twisted:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A zene témához hozzászólva, szerintem is az a legjobb ha a főbb jelenetek, részletek alá külön válogatunk zenét, a harc alá legalább is mindenképpen mást kell berakni mint ami addig szólt.

Én sok zenei stílust szeretek (bár mostanában azon kapom magam hogy egyre több rockot halgatok), de szerintem rockzene minden szerepjátékhoz megy csak jól kell időzíteni. Ja és imádom a Silent Hill OST-jét, és a hasonszörű befordulós-lehuzós zenéket is.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Te hallgassad csak a Kapuvári Buizbárt. :D Dragula (gével kll írni :wink:) meg azért nem volt, mert elterelted a figyelmem azzal a hülye benzinezett ronggyal, és nem bírtam rájönni hogy mi a rákot akarsz vele csinálni. (Azonkívül hogy meggyújtod)

Ja és kerüld a double-post-ot. Használd az edit gombot. (Nem, az nem Editről mutat pucér képeket :wink:)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Raze egyem azt a hatalmas ork pofádat, meg a hülye kioktatásaidat. Amúgy meg a kapuvári genyót te hoztad. Ha pedig nem tudod felfogni egy lepedő begyújtásának bonyolúlt menetét, akkor a te iq-d még 3-6 sincs. :D:D

Te tudod milyen orrú :twisted: :twisted:

És ne gyere nekem Edittel, mert ezeket a magasröptű pc-s dumákat nem értem. :lol:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A nagy csoki ínyencekhez és azokhoz szól ez a kis iromány, akik azt hiszik, hogy szeretik a csokit, mert finom és édes és lágy.

Aki csalódni akar a csokiban annak szívből ajánlom a 99%os kakótartalmú csokit. Garantáltan gyilkos élmény.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nekem még nem volt szerencsém hozzá, bár szerintem az már nem is csoki, hanem 1%-os csokitartalmú kakó! :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Igaz...bár a csokit a kakópól nyerik ki. Tudtommal.

De teljesen mindegy, mert borzalmas. :) De szívesen adok kóstolót. Asszem hírességben felül fogja múlni a Lift-et. :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Már volt, de most témába illik, így azt hiszem felevenítem e rövid kis beszámolót :D

Csokoládé

Az "Istenek eledele" - avagy Theobroma cacao. Ez az isteni növény, a kakaófa Dél-Amerika esőerdeiben jelent meg körülbelül 4000 évvel ezelőtt. Jóval később valószínűleg a maják fesezték fel akik eltűnésük után az aztékokra hagyták első kakaófa ültetvényüket, hogy aztán ők és más népcsoportok élvezhessék a termésből nyert italt a csokoládét. Xacolatl - azték nyelven keserű italt jelent.

a kakaót oly nagy becsben atrtották, hogy a kakaóbab fizetési eszközzé vált. Négy zúzott kakaóbab egy nyulat ért, szász egy rabszolgát.

Amerika felfedezése után a spanyolok is megkóstolták az isteni italt. Az aztékokat meghódították - de a csokoládé őke thódította meg. Az Újvilág kincsei között magukkal hozták Európába. eleinte, ahogy az aztékoknál, Európában is csak a kiváltságosok kortyolhatták a drága csokoládét. Majd ahoyg csökkent az ára, úgy terejedt el egyre gyorsabban a nép körében is. Nemcsak az íze miatt kedvelték, hanem azért is, mert azt suttogták róla, hogy kiválló szerelmi ajzószer.

Hosszú évszázadokon keresztül a csokoládé egy finom ital volt, amely csak kakaót, vizet, cukrot és lehelletnyi vanilliát tartalmazott, tejet nem. A szállítás és tárolás megkönnyítése érdekében csak az ipari forradalom után kezdték el táblaformába önteni. Az enyhén kesernyés, jellegzetes íz azóta is közkedvelt.

Tehát olyan szempontból azt mondani, hogy kakaós csoki, vagy csokis kakaó felesleges, mert majdhogynem ugyanaz a kettő.

És Venes, nem is szörnyű :D Igenis finom a csokoládé. Előnye is van a fogyasztásának. Tudományosan bizonyították, hogy serkenti az agyműködést és mindezek mellett boldosághormont termel elég intenzíven. Igaz, túlzott fogyasztása meg elhzához vezethet, szélsőséges esetben pedig cukorbetegséghez, de az már mellékes :wink:

Tisztelettel:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Azzal, hogy csoki nincs gond, de ezzel a 99%os trutyival van. A kedvedért hagyjak NYT-re? :) Vagy akár vehetek is.

Imádom a csokikat, az összeset. Lehet mandulás(az a kedvencem), vagy krémekkel töltött, mogyorós, kekszes... de ez a ,,csoki" vamai iszonyat. Keserű. Az átlag csokik egyik alaptulajdonságát sem hordozza magában. Nem édes és lágy és finom.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hát, ha Lennél oly kedves, figyelmes, hogy hagynál, vagy akár vennél NYT-re azt nagyon szépen megköszönném, sés ki is fizetném természetesen :)

Azok alapján amiket ítál nem lehet valami jó, de hát majd meglátom...

Előre is köszi 8)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Én is hallottam már róla, de én azért megkóstolnám.

Majd ha nagy leszek veszek is :wink:

Valószínü hogy tényleg iszonyat szörnyű ize van, de azért egyszer érdemes megkóstolni, elvégre csak csoki

Tisztelettel: Gombóc Artúr :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ez a muzsika isten!

A Matrix3 ost-n volt rajta, de szerintem a 3 rész közül ennek volt a legsz@rabb OST-je. Volt rajta vagy 2 jó zene.

Az AniMatrixnak volt isten zenéje.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni

• Új...