Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gem Kapocs

Ki mit szeret?

Recommended Posts

Venes:

Lehet, hogy annak készült, ettől függetlenül én egy csokoládé-szakbarbár vagyok, mivel adott esetben a legtirpákabb tibi csokiból (no offense, Tybycsoky :P ) is el tudok fogyasztani korlátlan mennyiséget, noha a svájci és a belga termékek a kedvenceim ( különösen a Lindt Exellience termékcsaládot kedvelem, azon belül is a grillázsos-mogyorósat :D ).

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Najó, megírom az általam kedvelt kobzosbandák listáját, csak hogy legyen öjömbódottá:

Metallica (a legjobb, mióta az eszemet tudom)

Children Of Bodom

Iron Maiden

Finntroll

Ensiferum

HammerFall

Tankcsapda

Dead Soul Tribe

és minden jó... :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Venes:

Lehet, hogy annak készült, ettől függetlenül én egy csokoládé-szakbarbár vagyok, mivel adott esetben a legtirpákabb tibi csokiból (no offense, Tybycsoky :P ) is el tudok fogyasztani korlátlan mennyiséget, noha a svájci és a belga termékek a kedvenceim ( különösen a Lindt Exellience termékcsaládot kedvelem, azon belül is a grillázsos-mogyorósat :D ).

Akkor keveredik benned a mohó és az ínyenc. Végülis ilyen réteg is van.;)

A Lindt-ről annyit, hogy azért nem egy nemes csokifajta, de a ,,sima boltokban" az a lehető legjobb fajta.

Ezért kell ellátogatni speciálisan csak csokikat áruló boltogban, na ott aztán lehet ínyenckedni. :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Szarvasgombás csokit ettetek már? Itt az egyik dohányboltban lehet kapni, egy dobozban 10 szem van és 3500 HUF. Részemről ha reális árban lenne se enném meg :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hát nem vagyok egy nagy csokievő, de néha szoktam enni.

Az az igazság, hogy a régi kedvenc "Geszti Eszti" csokinál jobbat sosem ettem, bár nagyon valószínű, hogy az idő szépíti meg az emléket :D

Egyébként 5-6 éve volt egy Démon csoki nevű mentolos étcsokoládé. Na, az valami nagy királyság volt! Az egyetlen baj az volt vele, hogy valszeg egyedül én ettem az országban, és kb. fél év múlva ki is vonták a forgalomból... :cry:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Volt régen valami Oroszlános csoki! Fekete csomagoló papírral! Na az volt a legjobb!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az oroszlános csoki az a LION volt.Kicsit hasonlít a "ronda és finom" csokira(bocs, nem ugrik be a neve... :oops: )

A Lindt csokik a legjobbak.Főleg a magas kakaó tartalmúak.(70%,85%,90%)

Ha csoki,akkor minden mennyiség.

Kerek csoki,ét csoki,csokis perec, gyömbéres csokis perec,ami kicsit olyan mint a puszedli.

A kagyló (és más tengeri herkentyűket) formázó belga tej csokoládét mindenkinek csak ajánlani tudom.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Chokito-ha jól írom!

A Vadász nevezetü csoki is nagyon fínom volt!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Venes:

Nos, én tisztában vagyok azzal, hogy a Lindt nem a legjobb, csak azok közül, amit kapni lehet, pontosan ezért említettem ezt, mert ez még itthon is elérhető. Egyébként az eddigi legjobb csokit életemben Belgiumban ettem egy isten háta mögötti kisvárosban, ahol valami 8000 ember élt, és volt egy kis csokigyáruk (ami abból állt, hogy egy pasas a feleségével csinálta a csokoládét egy csokigyárnak relatíve apró épületben :) ). Na, az ott készített színtiszta csokoládé valami mennyei volt.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Suttogó én megkockáztatom, hogy ettem már finomabbat a belga csokidnál :D

Barcelona mellett van egy hegycsúcs (Mont Serrat) és ott létezik egy kolostor meg egy zárda. (véletlen amúgy feltártak a kolostor és a zárda közt egy föld alatti átjárót :D Ejnye ejyne papbácsik ;) )

Na azok a szerzetesek és papok aki ott élnek, likőrt és csokoládét csinálnak!!!! Olyan finom csokoládét ettünk ott és olyan fincsi volt a likőr, hogy ha lopásból meg rablásból fogok élni, majd oda is betörök! :twisted:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Phoenix kolléga el kéne olvasni azz ottani hsz-eket is :P

"everything i hate about you" by three days grace

Szállítsam az albumukat? :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Szarvasgombás csokit ettetek már? Itt az egyik dohányboltban lehet kapni, egy dobozban 10 szem van és 3500 HUF. Részemről ha reális árban lenne se enném meg :D

Csábító...egyszer szívesen kipróbálnám.

Gem, ha sok pénzed lenne és nem tudnád mire költeni, vehetnél egy olyan 10 darabos szettet.:) Persze nekem gondoltam.:)))

Igazából egy hírtelen jött ötlet vágett, ha látnék ilyen csokit valahol, elképzelető, hogy vennék, utána meg keseregnék, hogy milyen hüle voltam, hogy annyi pénzt kidobtam ilyenre. Bár ha belegondolunk, egyszer élünk!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Chokito-ha jól írom!

A Vadász nevezetü csoki is nagyon fínom volt!

Még most is kapható a Vadász, sőt, már vagy még 4 féle változata, beújítottak...

Érdermes nézegetni a boltok polcait. Nálunk az 5 féle Vadász csoki egy 100házhoz hasonló üzletben kapható, de a neve nem ugrik be.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

A csoki jó!

Egy csokit sajnálok ami eltűnt a piacról az pedig a sport ostya...

nagyon szerettem..:(

Emlékszik rá valaki?

Az milyen?

át asszem nekem az örök kedvenc a Snickers, remélem, hogy sose megy majd ki a forgalomból. Mondjuk már olyan régóta létező csoki, hogy szintet tuti, hogy még 100 év múlv is lesz. :) Szerencsére.

Másik mindent ütő, de megfizetető: a tobleronék.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Csokik. Hmm... Finomak de nem tartom őket többnek gyors pillanatnyi örömforrásnál. Én kb 3-4 éve estem át az ínyenc csokievők közé, azóta bolti csokik közül milkát eszek mer finom, meg persze a Lindt, de abból csak a magas kakótartalmúak (gyakorlatilag csak a 90%osat eszem emg ebből a fajtából). Amit utóbbi időben nagy mennyiségben alkalmam volt fogyasztani utóbbi időben csokik közül tesómnak hála, azok a Mozart csokik különböző változatai. Mozart Kugeln a top, de azért a Mozarttafel meg a Mozarttaller se rossz.

Amire viszont utóbbi időben rákaptam, azok az igazi, minőségi teák. Nem az a sok szutykos teának álcázott valami ami hipermarketben ki van téva. Azok között is vannak egész jók, Főleg a Lipton és a Milford teák jók, de az igazán finomakat teázókban, némelyik dohányboltban, illetve külön erre szakosodott üzletekben lehet venni. Most cask olyan 15-20 féle tea van itthon a filtereseket leszámítva, bár lehetne több is csak surmó voltam és úgy döntöttem több pénzt nem költök teára amíg ezek el enm fogynak :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Az a tuti Gem! a lényeg ezekben a dolgokban amik szociáldrognak minősthetők mind jó, jó minőségben mint pl a kávé!

ugy vagyok vele ahogy Gem csak nekem nincs itthon meg sehol de azokon az utvonalakon amiken sűrűbben megfordulok tudom melyik presszóban vagy gépben van jó kávé, no a gépi kávé sosem az igazi de pl náLunk a suliba igazán jó kávét dob a droid..:)

aloha

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hello

Gondoltam hozzáböffentek én is a topikhoz.

o Radiohead

o The Vines

o Tori Amos

o Massive Attack

o Arctic Monkeys

o The Strokes

o Emiliana Torrini

o Sigur Ros

o Jack Hojnson

o The White Stripes

o Prodigy

o Air

o Ludovico Einaudi

o The Dandy Warhols

o Damien Rice

o Oasis

o Coldplay

Azt hiszem ezzel kissé kitűnök a túlnyomórészt keményebb rockot, és ilyen-olyan metált hallgatók sorából. Bár nem olvastam végig teljesen a topikot, de azért láttam, hogy főleg a vége felé eléggé keveredtek az ízlések és a stílusok. Fő a változatosság.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mivel magam is zenészféle vagyok jobban szeretem a rock, metal zenét.

Pantera

Iron maiden

Black sabbath

Nightwish

Rhapsody

Ez kb a best of nálam. De sok más zenekartól hallgatok vagy játszom számokat.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Szeretem a tengerimalacokat.. :)

Az úgy volt... hogy most van egy az albiba, hatalmas face. Főleg amikor eszkimopuszit ad, face to face. :) Egyetlen probléma van vele... hogy nem az enyém :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Felon!

Nekünk vannak "Amerikai mókusaink" (Degu) talán még a tengerimalacnál is jobbak, igénylik a játszást, kézbe kell venni őket, babusgatni,stb...

Úgy néz ki lesz még pár belőlle :) , aktívak a "dögök" nemi élet terén!

Ha gondolod szólhatok mikor lesznek majd kicsik!

Hali!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Óóóóóóóóóóóó nagyon jóóó lenne. :) De sajnos az új albérletbe, ahova csak én költözöm (mert a többiek egy másikba mennek), nem vihetek állatot :(

Viszont ha már aktuális lesz valamilyen oknál fogva, akkor majd lehet, hogy szólok, mert szeretem az állatokat, és kéne valami tiem saját :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni

• Új...