Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Árnyvadász


Recommended Posts

Egész ügyes! :) Nos éjjel, mikor "vadászik" nem is rejti el a pengéket, sikátorok között és eldugott helyeken közelíti meg a kiszemelt célpontját... Aki meg látja a gyilkosságot, csak annyit lát, hogy egy árny az áldozat mögé lopózott és a következö pillanatban egy gerincbe szúrt, estleg elvágott torku, avagy fejtelen hulla zuhan a földre. A tettes "az árny" pedig felszívódik.... Kb ezt látják egy árnyvadásznál... Egy fátyolvadász még tapasztalatlanabb, sokkal jobban vigyáz, hiszen neki csak alapfoku árnydiszciplinái vannak (az árnyvadásznak rendszereztem az árnydiszciplínáit Af-ra és Mf-ra) ezért jóval óvatosabban gyilkol... A pengéket ezek után elrakja, az öltözékét is és másnap teljesen átlagos emberként viselkedik, átlagos öltözékben...

Nekem ez a megoldás tetszik... Igaz alapesetben sebezhetöbb, mert nincsen nála a fegyvere...

Hogyha ennél a koncepciónál maradnánk, akkor mit javasolnátok arra, hogy "nappal" is meg tudja védeni magát a vérrontásoktól?

Link a hozzászóláshoz

Továbra is fentartom a könnyen rejthető, orgyilkos tőr lehetőségét. Amit bármikor használhat, és ugyanolyan szemmel néz rá mint fátyolpengéjére. Ez lehetne egy méltó másodlagosfegyver! Hiszen minden magára valamit is adó fejvadász tart magánál egy ilyet a fejvadászkardja vagy bármije mellet. (függetlenűl attól, hogy a fátyolpengék is tökéletesek az orgyilkoláshoz.)

:arrow: Ebben az esetben elképzelhetőnek tartom, hogy nappal (és csakis nappal) elrakja a fátyolpengéjét, de legalább nem lesz védtelen.

Eme kiegészítő "nappali" fegyver multját is hasonlónak képzelném el mint a fátyolpengéjét, formailag viszont inkább egy sequorhoz vagy egy ramiérához kéne hasonlítania. (ismétlem csak hasonlítania.)

Link a hozzászóláshoz

Hali all!

Nekem az a véleményem, hogy a fátyolpenge szép és jó, de ha a válláig ér, akkor hogyan haljítja be a könyökét anélkül, hogy lebuljon?

Mondjuk ha félbe lehetne hajtani, ugyanaz a rugós mechanizmus, ami ki kicsapja a pengét, ki is egyenesítené, a "töve" rejtené a "hegyét" és az alsó fél csak külső élre lenne kifenve, egyrészt jobban el lehetne rejteni, másrészt inkább néznék így alkarvédőnek.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Egyik novellámhoz írtam az ötletet a Crantai lélekpáncélról, de ide is szerintem jó. Tehát. Van a kard és van a forgatója. Történetileg úgy van kidolgozva, hogy a "klán" tradicionális fegyvere ez a kard és ha csak lehet ezt használják. A probléma az, hogy egy fejvadásznak el kell tudnia vegyülni a tömegben. És itt jön az ötlet. 3.tsz-ig csak "csapatos" osztagban teljesítendő küldetéseket kap a karakter. 3. tsztől már egyénieket is és 5. tsz-en a karjának bőrébe égetnek pár rúnát, ami képes "beleolvasztani" a pengét a harcos karjába. Tehát a penge mágikus úton a karjában van és harc idején - mondjuk 1-10 pszi pontért - elővillanthatja. Ilyenkor teszik a fogadalmat, hogy használni más fegyvert nem használhatnak. 3-5. tsz-ig pedig kihívás kicsit játszani vele. Aki túléli ezt az időszakot kiérdemli a rúnákat. A lélekpáncél nem teljesen ilyen, de nagyrészt hasonlít. Persze én egy Mara-sequor féle fegyverre gondoltam ami alkarra rögzített... Ötlet.

Link a hozzászóláshoz

Érdekes ötlet... :roll: amúgy tényleg elgondolkodtató, de ha jól vettem ki Bahamuth szavaiból, akkor ö a fátyolpengét úgy képzelte el mint a BR II.-ben, tehát az alapkoncepció szerint mechanikus úton 'aktiválható' (lásd: a játékot) és ezen kár lenne változtatni... A másik dolog a játéktechnika: mi történik ha valamelyik rúna megsérül? A fejvadász felrobban? :? ejjj... de amúgy nekem nagyon tetszik! Érdekes hogy eddig senkinek nem jutott eszébe!? Az

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Ha megsérülnek a rúnák, az a tulajdonosára nézve a legnagyobb szégyen, azon kívül, hogy a karjában hirtelen megjelenik a majd méternyi penge. Többé nem használhatja tradicionális fegyverét, a klángyűléseken mint "megtűrt személy" lehet csak jelen, stb. Mondjuk egy fokozottan veszélyes küldetéssel kiérdemelheti, hogy újra feltegyék neki a rúnákat. Persze ha nem illik a koncepcióba az egy másik történet. Én nem szeretem a mechanikát Yneven. A puskaport sem.

Link a hozzászóláshoz

Ehem... értem. Csakhogy én nem pont erre gondoltam... :roll: A varázslók rúnamágiájá szerint ugyanis ha a rajzolatot nem a megfelelö helyen szakítják meg, a megtört rúnából felszabaduló erök akár el is pusztíthatják az úvatlant... :shock: A játék nyelvére lefordítva: minden a rúnában tárolt mana pont x sebzést okoz a közelben állóknak, amennyiben a rajzolatot helytelenül törik meg... Hatásos tömegpusztító fegyver az biztos, de... :lol:

A másik probléma, hogy ha jól tudom a személyes aura meggátol minden a testen belülre történö anyagmágiát... persze a testre írt rúna egy speciális eset, és érdemes lenne elfilózni rajta, de mivel az írott történelem ezeddig nem említ ilyen jellegü próbálkozást, én valószínüsítem, hogy nem is kivitelezhetö...

Link a hozzászóláshoz

Én amondó vagyok, hogy a pengéket csak vadászatkor, vagy egyéb harci helyzetben vegye fel... Ha a kalandozó társai idövel elfogadják a pengéket, akor egy városon kívüli barangolásnál, a pegék mindig rajta lehetnek... De fontos, hogy csak akkor vegye fel a pengéket, ha meg van rá az oka. Ne feledjük, hogy ezek rituális és messziröl kiszúrható fegyverek, föleg most, hogy a csuklótól számítva, egymagasságban van a gazdájával. Én ezért gondoltam másodlagos fegyverek engedélyezésére. (találtam is egyet--> éppen nézegettem az UT-t és megakadt az elölapján a szemem) A nö jobb kezén egy igen jópofa kis csuklóra erösíthetö fegyverkét pillantottam meg... Meggondolandó, hogy belemennyen egy másodlagos fegyver kialakításába, hiszen azt pont tudná az árnystílusában használni.

Link a hozzászóláshoz

Ezek szerint biztosan ez is lesz.. De fátyolpengével együtt nem tudja használni. Már csak nevet kell adnom neki :) Az árnytombolás a következö képpen változik:

:arrow: Mesterfokon képes alkalmazni

:arrow: Az összes pszipontját elemészti a diszciplina

:arrow: minden pszipont +1Té-t ad

:arrow: minden második pszipont +1Ké-t ad

:arrow: minden ötödik pszipont +1 környi támadást tesz lehetövé

:arrow: minimum 10 pszipontra van szükség az alkalmazáshoz és a karakter +2 támadásra jogosult az elsö körben a másodikban már csak +1, a többiben pedig az eredeti támadásokkal küzdhet.

:arrow: A diszciplina hatása alatt a dinamius pajzsok lebomlanak és elvesznek az erös koncentrációban. A dinamikus pajzsokban tárolt pszipontok nem adódnak hozzá az árnytomboláshoz.

Link a hozzászóláshoz

Az árnyvadászok fegyverzete két darab fátyolpengéből és fátyoltőrből áll. Ezek a fegyverek nem honosak Yneven, csak mesterfokú fegyverismerettel lehet őket felismerni. A fátyoltőr egy csuklóra erősíthető fémváz, amin egy 25 cm hosszú, vékony, borotvaéles penge helyezkedik el. A penge a kézfej felett ível előre és olyan 15 cm hosszan kilóg. Ha a fegyvert megfordítják a csuklón, akkor egy bő ujjassal tökéletesen rejtve tud maradni, anélkül, hogy akadályozná használója kezét a mozgásban. A fátyoltőrökre csak egy alapfokú fegyverhasználatot kapnak, mivel ezeket a fegyvereket a harcművészetükkel együtt használják, amit 7. tapasztalati szinten mesterfokra fejlesztenek. A másik és egyben legfőbb fegyverük a fátyolpengék. Ezek mechanikája nagyon egyszerű de a használatához igen nagy figyelem szükséges. A fegyver részei egy csuklóvédő, arra van téve a 180 fokban mozgatható, kétélű, borotvaéles penge. Ezek belső felére egy markolatot helyeztek, melynek fogásával meg lehet gátolni a pengék mozgását. A pengék nyugalmi állapotban az alkartól számítva pontosan egymagasságban vannak a gazdájukkal. A fegyver egyik nagy előnye, hogy egy pillanat alatt elő lehet rántani, ezért meglepetésszerű támadást is lehet így végezni. Ezeket a fegyvereket gondosan elzárják, elrejtik mások szeme elöl és akkor veszik elő őket, ha

Link a hozzászóláshoz

Hajrá hajrá. Ezen fejlesztések, valóban a kaszt építését szolgálják. A cél a tökéletes jáchatóság, és nem a túlbonyolítás megalkotása. Csak így továb Bahamuth. Én viszont még kiváncsi volnék ama fátyol tőr játéktechnikai adataira.

(A másodlagos orgyilkos fegyverrel kapcsolatos szavaim végre meghalgadtattak. De ezzel a megoldással a fátyolpenge által fölvetett összes kérdésre is választ kapunk.: Elrejtése a karakteren képtelenség! De nem is kell, ha az

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...