Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Árnyvadász


Recommended Posts

Slerron elcsodálkozott, régóta ismerte már Wrentar szokásait, s pontosan tudta, hogy az eféle békés kisvárosok nem voltak sosem a kedvencei. Az okokat nem volt nehéz kitalálni, de Slerront most nem a régi okok érdekelték, hanem az, hogy társa miért változtatott szokásai. A szokott találkozó közeleg, és ilyenkor senki sem szeret igazán rossz híreket kapni. Ahogy haladt a város közepe felé, Slerron nem egyszer elcsodálkozott, a zajos kocsmák felől nem érezte társának lenyomatát, s bárhány helyen kérdezte is, sehol nem látták. Persze ez is megváltozott. Wrentar és egy csendes fogadó, kérdezte magában, mikor megtudta hol szállt meg a társa. És még nem is üldözik tette hozzá magában.

csend maradj észrevétlen, mutasd magad másnak, rejtőzz. Bizonyára üldözték, s oka volt a változásra, de arcát, népét nem tagadta. Toroniak üldözték talán? Minden bizonnyal. A fogadóba belépve nem volt nehéz felmérni a terepet, szőke táncoslány teste szemmel láthatóan ép, a feketehajó pincérnő viszont túlzottan is szégyellős, és talán oka is van rá. Wrentar sosem kezdett volna ki vele, talán éppen ezért tette meg most? Slerronnak nehéz dolga volt, a lány bár szemmel láthatóan nem volt egy félénk típus, sőt, most mégis nehezen adta meg magát.

sötétség a lány ragaszkodott a sötét szobához, vajon egy pár héttel ezelőtt igen kihívóan viselkedő lányt, mi vett rá a hosszabb ruhákra, s arra, hogy még a szeretői elől is elrejtse a testét? Egy pár érintés, és egy hosszabb simogatás az avatott kéz előtt felfedte a sebhelyeket, igaz Slerron azt is tudta, hogy a lány szerencsés volt. "Maradok egy darabig" szólt az üzenet, miként a sebek is maradnak, de csak egy darabig, és a lány is felépül, idővel minden rendben lesz. Ha rosszabb híreket hozna, nem úszta volna meg felületi sebekkel, mindenesetre egy darabig így sem élvezi az éjszakákat.

Sebek mint megannyi apró írásjel a lány testén, de a lány háta épp, s az arcán sem estek sebek. Nyílt támadás, de nem nyílvánvaló. Szinte minden apró vágás alulról indult felfelé, tehát valóban toroniak voltak, s egyik sem érte el a célját. A combokon még mindegyik vágásnál érződik a folytatás, de feljebb már egyre többnek a vége van lezárva. Szegény lány sokat szenvedhetett. Lúggal, és forró vassal lezárt sebek. Talán nyomtalanul eltüntetett, elégetett ellenfelek? S már csak kettő van életben, és egyik sem érte el a célját, de közel lehetnek, legalábbis a sebek erről árulkodnak. Már ha Slerron jól sejti a jelentésüket. Egy pillanatig a szőke lányra gondolt. Õ nem lesz ilyen szerencsés, a válasz sokkal kegyetlenebb lesz. Kegyetlen és tartós. mint a kötelék ami összeköti a klán tagjait.

Link a hozzászóláshoz

Szvsz, az árnyvadászok nincsenek tulságosan is ráhangolódva egymásra, legalábbis nem a szoszoros értelemben. A szinpatikus kapcsolatokhoz nagyon sok eggyütöltött idő szükséges, ezért ezt elképzelni egy olyan klán tagjainál amely szérszóródott Yneven lehetetlen. Egy ilyen kapcsolatot max. a nagyrabecsült mester és a tanítvány között tudnék elképzelni. Vagy előfordulhat, hogy több mester tanít több tanoncot egyszerre, így afféle "csapatot" alkotván, az aktuális csapat tagjai megérezhetik mondjuk 6. érzék segítségével egymás által karmolt jelek jelenlétét a közvetlen környezetükben. De ugyanezt már nem tudom elképzelni mondjuk egy Yankarban és egy Gorvikban cselekvő két különböző környezetben felnőtt

Link a hozzászóláshoz

Ha lényegében egy új kasz az probléma szokott lenni, érdemben az a cél mindig, hogy ami Yneven megvan abba beleférjen, Ynev számos klánjába rendjébe, amik bizony egymáshoz hasonlatosak. Ugye a Gladiátor és a Haonwelli Nerton sem egyforma, mégsem mondanád az utóbbira hogy új kaszt, inkább alkaszt. Az árnyvadász szerepének is illik hasonlónak lenni.

Link a hozzászóláshoz
Nagyon szigorú a kiképzés, nagyon egységes erkölcsi alap, egyforma belenevelt gondolkodásmód, ez a speciális pszi alapja is. Sok közös hagyomány, ez szerintem elég erős kötődés.

Ezt idáig mind értem, és igazat is adok neked. De nem gondolod, hogy a akarakter személyiségét a közvetlen környezete, és az aktuális birodalom kultúrája is befolyásolhatja (ahol felnevelkedett, a mestere tanítványaként)?

-Az azonos eszmék és az azonos klántőrténet alapjáraton összefogja az

Link a hozzászóláshoz

Valamilyen szinten a sorsuk is ugyanaz, így megértem a szoros érzelmi kapcsolatot a klán különböző tagjai között, de a szinpatikus viszonyt már nem. Az ilyen kapcsolat töbnyire testvérek, ikrek, vagy több évtizede eggyüt kalandozó társak között szokot kiépűlni.

Ezért meglehetősen nehezen képzelem el ugyanezt egy egymást soha sem látott két különböző hejen nevelkedett

Link a hozzászóláshoz

Nagyjából. Akár a hatodik érzék egy speciális formája is lehet. A hatodik érzék érdekessége, hogy gyaloglás közben tud a képzett ember meditálni, márpedig akkor pont annyi pszi pont jönne vissza amennyit a hatodik érzék fogyaszt és... na a lényeg, hogy ez már egy majdnem állandó hatodik érzéket jelez. Ahogy követed az illetőt az érdemben a hatodik érzék egy speciális módosított változata, stb. ami nagyban épül arra is, hogy a legtöbb árnyvadász hasonlóan gondolkodik.

Link a hozzászóláshoz

Nos én nem tudom. Mivel tényleg nagy hangsúlyt adnak arra, hogy valamilyen szinten együtt legyenek és fontosnak tartják egymás gondolkodását és ösztöneit, én úgy gondolom, hogy a hatodik érzék nevü diszciplinával képesek érzékelni az árnyvadászok által megjelölt testeket. Viszont, aki jól ismeri az árnyvadászokat, mint valamilyen szintem az Iker klán, az is képes (kisebb-nagyobb sikerekkel) megérezni a megjelölt áldozatokat. Persze ehez az is szükséges, hogy közelebbröl is ismerje az árnyvadászok rituális módszereit...

Link a hozzászóláshoz
Nos én nem tudom. Mivel tényleg nagy hangsúlyt adnak arra, hogy valamilyen szinten együtt legyenek és fontosnak tartják egymás gondolkodását és ösztöneit, én úgy gondolom, hogy a hatodik érzék nevü diszciplinával képesek érzékelni az árnyvadászok által megjelölt testeket. Viszont, aki jól ismeri az árnyvadászokat, mint valamilyen szintem az Iker klán, az is képes (kisebb-nagyobb sikerekkel) megérezni a megjelölt áldozatokat. Persze ehez az is szükséges, hogy közelebbröl is ismerje az árnyvadászok rituális módszereit...

Ennél több kellene, pl. az, hogy tudja, hogy az árnyvadászok hogyan és miért kommunikálnak, tudja mit keressen, a módszer lényege az, hogy az árnyvadászokon kívül nem sokan tudják hol és milyen jeleket kell keresni, ezért nem hiszem hogy az Ikrek kapcsán pl. igazad lenne. Megjegyzem a dolog elég összetett kérdés, érdemes lenne egyszer jobban átbeszélni

Link a hozzászóláshoz

Szerintem nem megérzésekről van szó, ennél sokkal egyszerűbb a dolog, pont arról amit én is leírtam: Észreveszed azt hogy ki viselkedik árulkodó módon, a 10 kurvás pincérnő közül az egyik viselkedésre arról árulkodik hogy valaha ő is ilyen volt, de mégis szinte percenként figyel arra, méghozzá elég knosan, hogy ne látszódjon a kelleténél több bőrfelület, a formákból valamit ki lehet venni, de ugye elhárít minden közeledést pedig a szemén látod ő többet is akarna mint te... vajon mi az amiért nem megy bele a dolgokba? Tudod hogy egy társad erre járt, tudod hogy ő is mint minden toroni sokszor előfordul hogy eljátszadozik valakivel, és nem ő az első lány aki hasonló játszadozások nyomán lett szégyellős, több tucatnyi ilyet láttál már, olyat is akit te magad tettél ilyenné... Nos, szerintem ez elég és nincs szükség megérzésre, a többi pedig a képzettségek, empátia, stb. dolga.

Link a hozzászóláshoz
Ez igaz, ezt nevezik: érzékelésnek.

Szerepjáték terén az általad vázolt elképzelés nekem jobban tetszik. Bár a példához hasonló megoldásokhoz meglehetősen kreatív Km-re és játékosra van szükség.

Ahhoz hogy egy egyedi kasztot ami nem igazán általános, sőőőt, jól beillesz a játékba ennél többre van szükség, a cél az minden ilyen kasztnál, hogy valóban be kelljen illeszteni a játékba a hátterével együtt, és ne lehessen csak az értékeket használni, minden ilyen szűrő hasznos.

Link a hozzászóláshoz

Nos. Támadt egy egész jó ötletem. Mit szólnátok ahhoz, hogy az árnyvadászok megjelölései egy árnydiszciplínán keresztül történnének a saját fegyverzetük segítségével. Ezt a képességet akkor alakították ki, amikor számüzték öket Toronból. A fátyolkarmokkal és pengékkel együtt hajtják végre a kínzást és egyben a kommunikációs jelöléseket. A jelölés folyamata hasolló a fátyol kéz nevü diszciplinához. Az árnyvadász maga köré gyüjti az árnyékokat és belevezeti fegyvereibe. a seb amit okozna átlagosnak mondható, mélységétöl és súlyosságától függ, hogy mennyire gyógyul be. A lényeg, hogy az árnyékok által az árnyvadász egy piciny asztrális kapcsolatot is létrehoz a sebbel, amit megérezhetnek más árnyvadászok. Ez egy asztrálpróbát tesz lehetövé egy másik árnyvadász számára. Persze egyéb módon is rá lehet jönni a sebek létezésére, ha esetleg nem sikerülne a próba. És persze más kínzási módszereket is végre lehet hajtani az áldozaton, nem csak a fegyverekre kell hagyatkozni.

Bár az sem lenne egy rosszötlet, ha nem is kellenének hozzá a fegyverek, hanem egy egyszerü fekete árnybélyeg kerülne az áldozat testére, ami ugyanezekkel a képességekkel bír.

Link a hozzászóláshoz

Szvsz nem lenne túl jó ötlet ezt is tulságosan misztikussá tenni. TheElf elképzelése ötletesebb, reálisabb, és elképzelhetőbb. A tied sem rossz, de ez viszont megfoszt a szerepjáték idevágó részétől. (az "egész" azon múlik megdobom-e az asztrálom vagy sem.) Ilyen erővel már érzékelés próba is lehetne. De akkor már lényegesebben megkönyítené a játéktechnikai dolgokat ha inkáb leveleznének egymással. 8)

Szerintem nem kéne ezt tulbonyolítnai.

ha egy

Link a hozzászóláshoz
Szvsz nem lenne túl jó ötlet ezt is tulságosan misztikussá tenni. TheElf elképzelése ötletesebb, reálisabb, és elképzelhetőbb. A tied sem rossz, de ez viszont megfoszt a szerepjáték idevágó részétől. (az "egész" azon múlik megdobom-e az asztrálom vagy sem.) Ilyen erővel már érzékelés próba is lehetne. De akkor már lényegesebben megkönyítené a játéktechnikai dolgokat ha inkáb leveleznének egymással. 8)

Szerintem nem kéne ezt tulbonyolítnai.

ha egy

Link a hozzászóláshoz
Szvsz nem lenne túl jó ötlet ezt is tulságosan misztikussá tenni. TheElf elképzelése ötletesebb, reálisabb, és elképzelhetőbb. A tied sem rossz, de ez viszont megfoszt a szerepjáték idevágó részétől. (az "egész" azon múlik megdobom-e az asztrálom vagy sem.) Ilyen erővel már érzékelés próba is lehetne. De akkor már lényegesebben megkönyítené a játéktechnikai dolgokat ha inkáb leveleznének egymással. 8)

Szerintem nem kéne ezt tulbonyolítnai.

ha egy

Link a hozzászóláshoz
Nos. Támadt egy egész jó ötletem. Mit szólnátok ahhoz, hogy az árnyvadászok megjelölései egy árnydiszciplínán keresztül történnének a saját fegyverzetük segítségével.

Lenne fix közös pont a jelekben nagyon könnyű lenne elválasztani a jelet a nem jeltől, az üzenetet a tipikus toroni szórakozástól, stb. magyarul a dolog lényegét írtod ki.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...