Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kinek mi a kedvenc teája?


Milyen típusú a kedvenc teád?  

18 szavazat

  1. 1. Milyen típusú a kedvenc teád?

    • MATE
    • Fekete
    • Zöld
    • Fehér
      0
    • Vörös
      0
    • Gyógyteák
    • Gyümölcs
    • Egyéb


Recommended Posts

Üdv!

Nekem gyakorlatilag minden tea megfelel. Csak egy a lényeg: jó sokmézzel legyen :D:D

Jó, ebben van egy kis elfogultság, ugyanis apám méhész, és így elég sok (nem hamisított) mézhez tudok hozzájutni :D:D

További szép teázást mindenkinek!

UI: Valaki kipróbálta már angolosan a teát? Milyen volt, és hogyan kell elkészíteni?

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Nekem gyakorlatilag minden tea megfelel. Csak egy a lényeg: jó sokmézzel legyen :D:D

Jó, ebben van egy kis elfogultság, ugyanis apám méhész, és így elég sok (nem hamisított) mézhez tudok hozzájutni :D:D

További szép teázást mindenkinek!

UI: Valaki kipróbálta már angolosan a teát? Milyen volt, és hogyan kell elkészíteni?

Nah itt összetetten tudok válaszolni.

1. Méz a teába. Hát tény ami tény, mézzela legjobb ízesíteni a teát, ha ízesíti az ember. (Én magam is azzal szeretem...)

2. Angol tea. Teljesen igazit nem kóstoltam, vagyis én csináltam, nem angilában dobtak hozzám egy csészényit. De elvileg igazit csináltam, és nekem nem igazán nyerte el a tetszésemet.

Teák ízesítéséről az a meglátásom, hogy van amit egyáltalán nem szabad, mert attól érzi az ember az ízért igazéból attól teák ezek a fajra teák, mert ízestés nélkül kell őket fogyasztani. Ilyen pl. mate, zöls teák többsége, ...

Én nagy szentségtörésnek veszem, ha egy zöldteát ízesítenek. Akkor mi értelme a teának? Miért nem iszik az ilyen ember cukros-citromleves vizet?

(Ha valaki nem ért velem egyet és most felháborodott, akkor íg jártam. :) De én így látom.)

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Személy szerint én nagy tea kedvelő vagyok. Folyton teát iszom. Közel 21 és fél éve teázom. :D8)

Sok félét megkóstoltam már, de még nem mindent.

Anyukám kapott egyszer egy isteni tea keveréket, volt benne hibiszkusz virág, rioboos tea levél, és más finomságok. Azóta sem találtam olyat.

A másik kedvenceim a japán teák. És az elmaradhatatlan kínai fehér tea.

Szeretek otthon teázni, de mégis csak más egy igazi teaházba.

A teákat szeretem előbb magukban meg kóstolni minden ízesítés nélkül, majd kis vad virág vagy hárs mézzel elkeverni. :wink:

Többet most nem regélek. Imádom a teákat és oldalakat tudnék róluk mesélni és oldalakat ajánlani. (a szakdolgozatomban is létrehoztam papíron egy tea és kávéházat

Link a hozzászóláshoz

Én a tea-fanatikusok által lenézett kocateázó kategóriába tartozom. :)

Minden teát csak édesen iszok meg, tehát többnyire cukrozok mindent, (vagy esetleg méz). Igen, még a zöld teát is.

Egy jó mate nekem olyan rossz, hogy még cukorral sem iszom meg. :D

Nem véletlenül vagyok gombocartúr...

Irish Cream-et miért kell "teásítani"? :D

Link a hozzászóláshoz
Nálam ez úgy működik, hogy lefőzök 2-3 liter teát, belevágok néhány kanál cukrot, egy kis citrom, megvárom még langyos lesz aztán általába 2. napra nem igen marad :D

Üdv!

A 2-3 liter tea nálam napi szinten megy. :D8) (nem csoda hogy néha nem tudok aludni... :wink: )

Egyes teák viszont tényleg csak édesen jók. Sok mézzel vagy cukorral. Én a gyümölcs teákkal vagyok így. Az csak sok cukorral és leheletnyi citromlével jó.

Link a hozzászóláshoz
Nálam ez úgy működik, hogy lefőzök 2-3 liter teát, belevágok néhány kanál cukrot, egy kis citrom, megvárom még langyos lesz aztán általába 2. napra nem igen marad :D

Üdv!

A 2-3 liter tea nálam napi szinten megy. :D8) (nem csoda hogy néha nem tudok aludni... :wink: )

Egyes teák viszont tényleg csak édesen jók. Sok mézzel vagy cukorral. Én a gyümölcs teákkal vagyok így. Az csak sok cukorral és leheletnyi citromlével jó.

Na igen... Osztom Kiara nézetét e téren, s az előbbi hozzászólását is, ami ajapán zöld teákat illeti. (Aki meg akar lepni,. az szerezzen be nekem karácsony ajándéknak egy kis adag Banchát, vagy igazából jöhet Genmaicha is... :oops::) )

2-3 liter nekem is alap, de csak volt. nincs időm teát főzni. :D (Edddig nem volt teám, csak otthon. De most megint kezdek visszaállni, mert már vettem és van a kolimban is...:) )

Gyümiteák azok amiket szerintem is ízesíteni kell és én ezt teszem a fekete teákkal is.

Gyümi teáknál édeskésre (azoin felül, hogy milyen édes, mert pl. az eper tea eléggé az, de egy áfonya már kevésbé), bele egy csepp cintromlé, de tényleg csak annyi, mert a legtöbb hibiscus alapú, ami ad egy alap savanykás ízt, és ezen esteben a citromlé csak a színének a kihozásához kell.

Link a hozzászóláshoz

Namost nálam a tea ott kezdődik hogy felejtsük el a filtert. Teafű, szűrőkanálba zárva. Ott folytatódik a dolog hogy a teába semmit sem teszek. Ugyan részemről zöldtea párti vagyok, de megiszok bármilyen FINOM teát. Mondjuk szeretm az Irish Creamet, de nem mindegy honnan származik. A jófélét nem kel ízesíteni, a benne lévő karamlldarabkák pont eléggé édesítik. A gyümölcsteákból meg szerintem az a jó, ami önmagában is elég édes. Ha cukrozni kell már régen rossz.

Betegségekre is inkább gyógyteákkal készülök mint a gyógyszerekkel, többet érnek és kevésbé vágják tönkre az ember máját.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Venes: azt hiszem a japán Bancha tea ügyben talán segítségedre lehetek. Ismerek egy teázót ahol isteni a bancha tea és adnak is el belőle. (már mint haza tudsz vinni, legalábbis én úgy emlékszem) Ha érdekel akkor megadom a teaház telefonszámát és érdeklőd meg.

Gem kapocsnak meg igaza van a gyógyteákat illetően.

A minap ittam kakukfű és lándzsás utifű teát sok mézzel, és az ilyenkor szokásossá vált náthám nem jött ki (egészen :wink: ).

De számomra azok is sok mézzel kis citromlé kombóval ihatók.

Szép napot...

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Venes: azt hiszem a japán Bancha tea ügyben talán segítségedre lehetek. Ismerek egy teázót ahol isteni a bancha tea és adnak is el belőle. (már mint haza tudsz vinni, legalábbis én úgy emlékszem) Ha érdekel akkor megadom a teaház telefonszámát és érdeklőd meg.

Nem kell, köszi. Inkább az érdeklődőknek add majd meg a címet. Mert venni tudnék (főleg ha lenne pénzem), csak én kapni szeretnék inkább. :D

Úgyis jön a Karácsony...

Mandala teákat ismeritek?

Link a hozzászóláshoz
Én a feketét és a zöldet szeretem. Cukorral. A feketébe szoktam citromot is rakni.

A gyümölcsteát utálom, a gyógynövényteát pedig elviselem.

Amúgy ki ismeri a vöröshagyma teát? :mrgreen:

Én... :)

Gyógyászati funkciója van. Én szoktam ajánlani azoknak akik megérdemlik - szerintem -, de csak töredékük szívleli meg a kedvességemet, azzal, hogy ki is próbálják.

Egyébként finom is, nem csak hatásos. :)

Link a hozzászóláshoz
Én a feketét és a zöldet szeretem. Cukorral. A feketébe szoktam citromot is rakni.

A gyümölcsteát utálom, a gyógynövényteát pedig elviselem.

Amúgy ki ismeri a vöröshagyma teát? :mrgreen:

Én... :)

Gyógyászati funkciója van. Én szoktam ajánlani azoknak akik megérdemlik - szerintem -, de csak töredékük szívleli meg a kedvességemet, azzal, hogy ki is próbálják.

Egyébként finom is, nem csak hatásos. :)

Én csak azért próbáltam ki mert kísérletező típus vagyok.

Link a hozzászóláshoz

Én csak azért próbáltam ki mert kísérletező típus vagyok.

Engem betegség vezetett rá... De persze nem bántam meg. :) Aki szereti a hagymát az a hagymateát is fogja.

Én is kísérletező típus vagyok, vagyis előbb vagy utóbb, de mindenképpen sort kerítettem volna rá... Ilyen apropóból fogok majd kukacos tequilát is inni egyszer. ^^ Meg elég hosszú még a listám...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...