Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Hobbijaink a szerepjátékon kívül


Antail

Recommended Posts

Üdv!

Tök hasznos lenne, ha mindenki írna saját kis hobbijairól, esetleg több részletben is. Ha valahol van az érdeklődés között átfedés, akkor meg lehet osztani a tapasztalatokat, illetve lehet segíteni az érdeklődőknek kipróbálni dolgokat.

Részemről hobbi a szikla és falmászás, aki nem volt és egyszer szívesen kipróbálná az jelezze nyugodtan.

A mászás majdnem mindig biztosítva zajlik, kezdők nem tudnak meghalni. 8)

üdv. Z

Link a hozzászóláshoz

Nehéz ,egmondani, hogy mi is igazán a hobbim. Inkább sok mindenben belevágok, majd egyszer csak kedv hiányában félbehagyom.

De amik megmaradtak:

film nézés, fotózás, rajzolás (grafika leginkább), festés (kifestét), zene (annak hallgatása, űzése is: ének, hangszer), valamit szeretek, nem is ... imádok főzni és sütni. Van valami amit nem tudok hobbinak tekinteni, annál talán több, a japán kultúra iránti szemvedélyem.

S új hobbiként próbálkozok az olvasással...

Link a hozzászóláshoz

Adj isten!

A cslád (egész életre szóló hobby) és a munka (kötelező hobby) miatt nem foglalkozom igazán mással, mint a mesélés.

Bár szoktam" karitatív " módon ismerősöknek segíteni dolgokban ( favágás, lakásfelújítás, stb...), de az igazi az az rpg, a két csapat akinek mesélek amúgy is teljesen leköt vasárnapokra.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Életem egyik nagy szerelme az elektromos gitárom. Ezen kívül Dorombozni (Dorombolni :)) is el fogok kezdeni, ha végre kihozza már a postás a hangszert!!! :evil: Mint sokan mások, én is szeretek természetesen bulizni és SÖRözni. Mindemellett néha rámjön az alkotóvágy, és alkotok nagy hülyeségeket :)

Bocsi, hogy így visszakérdezek, de miket alkotsz?

Link a hozzászóláshoz

Elnézést a késedelemért, kissé lassan kapcsoltam :D

A doromb már megjött :D itt egy videó amiből minden kiderül:

Már párszor odavágtam a fogamhoz :shock: de azért haladok...

Hogy mit alkotok? 2 hete a vers írás jöttem rám megint, írtam is néhányat, aztán lecsillapodtam. Zeneszámokhoz véletlenszerűen szokott megjönni az ihlet. Rajzolással nem próbálkozok sokat, nem költöttem rá KP-t úgyhogy gyenguska vagyok benne :D Néha barkácsolok.

Ha verset írok, mindig igyexem viccesre venni a figurát. Ha rajzolok, karikaturisztikusan teszem stb stb. erre értettem hogy hülyeségeket alkotok :)

Következő nagyszabású tervem az, hogy az elektromos gitárom testére varrjak egy ilyen "fluffy" tokot! :D lehetőleg kéket akarok, de a rózsaszín is poén. Nagyon szeretem a 80as évek zenekarait, azaz a glam korszakot. Mondjuk nagy kérdés, hogy a borítás nem-e rontja el a test rezonanciáját...

No hát most ezek jutottak eszembe.

... imádok főzni és sütni.

Én is :)

Link a hozzászóláshoz

Akkor jóra gondoltam, mikor gondoltam valamire. Egy volt osztálytársam vett egyet az egyik zene boltba és egészen megtetszett, ersze nem ovlt ismeretlen hangszer, nem egy népdalban lehet felfedezni.

Ami a meg a sütést és főzést illeti... Igazéból meglepődtem, mert hát a legprofibb szakácsok férfiak, mégis általánosságban még meglepődik a társadalom, ha hall egy férfi egyedről, aki szeret a konyhában ténykedni.

És mit kedvelsz készíteni? (Csak mert ha szeretsz, akkor akár te is hozhatnál táborba sütit és majd cserélünk, kóstolunk egymástól. ;))

Ami megint érdekesnek tűnt számomra, hogy kaikkatúrát rajzolsz, ha kezedbe kerül a ceruza és egy lap és persze ha van ihleted, hangulatod.

És itt jönne egy kicsit érdekesebb és bonyolultabb kérdés...

A művészet vajon tényleg sorolható a hobbik közé?

Egyáltalán mit lehet hobbinak nevezni?

Link a hozzászóláshoz

Lássuk csak.... A legelső dolog amit magamtól készítettem, az egy nagy adag sült krumpli volt (még 10 évesen). Hazamentem a suliból, senki se volt még otthon és pont akkor vette meg anyám azt a krumpli hámozót amit mai napig használok :) Nem tudom hogy sikerült, de nagyon ízlett :D

Húst sütök néha, néha főzöm, tésztaféléket is szeretek készíteni.... sütit eddig csak egy félét tanultam meg, nagymamámat megkértem, hogy tanítsa meg a lekváros piskótájának a receptjét (ez az a süti amivel bármire rá lehet venni :) Ezenkívül úgy sütöm a palacsintát, hogy feldobom és a levegőbe megpördül! mostanság kísérletezgetek evvel avval. Összességében az mondható el a konyhai tudományomról, hogy nem vagyok recepteskönyv, igazán nagy "dobásom" még nem volt, de nem félek semmitől és senkitől :twisted: Ha kézhez kapok egy receptet, kihozok belőle valami jót úgy gondolom :wink:

A süti csere érdekel!!! Úgyis hajtottam a 12 muffinodra (kakaós mogyorós :) de úgy látom ez nekem nem fog menni... Úgyhogy erről feltétlen tárgyalunk!

A "karikatúrafíliát" szerintem az okozza nálam, hogy szeretek mindenbe viccet, tréfát vonni :) Egy idétlen mérleg vagyok, igyexem a saját stílusommal fűszerezni azokat a dolgokat amibe belekezdek. (munka, hobbi)

Hogy a legprofibb szakácsok férfiak? Lehet benne valami...

Link a hozzászóláshoz

A művészet hobbi-e?

Véleményem nagyjából megegyezik Vassiéval. Az attól függ, hogy mennyire gondolja komolyan a saját művészetét. Van aki tehetséges lenne hozzá, de nem érdekli és csak unalmában firkant valamit egy cetlire, vagy rajzol valamit. Ugyanakkor biztos vannak olyanok is, akik nem hobbiként tekintenek rá, csak éppen tehetségük nincs hozzá :)

Már csak azért is írtam így le, mert mindkét oldalra van rálátásom. Egyik barátom nagyon tehetséges költő lenne, de nem igazából érdekli a dolog. Szerintem már vagy egy éve nem is ragadt tollat. Ugyanakkor egy másik ismerősöm meg nagy költőnek tartja magát. Folyamatosan publikáltat és jár versenyekre is, ugyanakkor véleményem szerint egy gyenge, középszerű verseket ír (persze, ez az én véleményem, de nem csak én vagyok vele).

Szóval, hogy a művészet hobbi-e, sztem relatív. Nemcsak hozzáállás, hanem nézőpont kérdése is. Illetve alapbólazon is múlik, hogy mit tekintünk hobbinak, honnantól és meddig tekintjük az ismétlődő cselekvéseket hobbinak.

Lehet kicsit hivatalosra sikerült a vége, de csak így tudtam megfogalmazni :)

Link a hozzászóláshoz

Adj isten!

Az eszmefuttatádod Tybycsoky felveti benem azt a kérdést is, hogy a szerepjáték csupán csak hobbi vagy művészet vagy átmenet a kettő között! Egy jobb modul megírása követel némi művészi érzéket. A modul végigmesélése szervezőkészséget igényel. A karakter kijátszása pedig némi színészi vénákat von maga után. Mi a véleményetek erről? (Nem biztos hogy ebbe a topicba való ez a kérdés de itt merűlt fell bennem!)

Link a hozzászóláshoz

Hát nemtudom. Õszintén szólva nemtudom.

Én azt mondanám, hgy mint fentebb is említettem, nézőpont és hozzáállás kérdése. Tekintve, hogy ahhoz, hogy kiélvezzük a szerepjáték művésziességét, sokkal bonyolultabb és összetettebb cselekvéssorozatot kell végigcsinálni (gondolok itt arra, hogyha csak olvasol egy modult, amit talán művészien van megírva/ kidolgozva, nem okoz akkora örömöt, élvezetet, mintha végigjátszanád azt a modult, ami viszont már magával von nem kevés időt, nem kevés szervezést és miegymást.), míg más művészetnél ilyet nem kell csinálni. A fogyasztó minimális, vagy csekély erőfeszítéssel is képes élvezni a művet - ebből fakadóan nem mondanám a szerepjáték szegmenseit művészinek, a fogalom szűk értelmében.

De nekem leginkább az a bajom a fogalmakkor, hogy sokszor nincsenek teljesen behatárolva, nincs meghatározva mi tartozik bele és mi nem.

Ez az én véleményem...

Link a hozzászóláshoz

A szerepjáték szóban benne van, hogy játék, úgyhogy szerény véleményem szerint, maga az rpg önmagában nem művészet. Az, hogy milyen mértékben tartalmaz művészetet, az a játékosokon múlik. Lehet koczkát dobálni éveken át, akkor inkább matematika :) Ha valaki ír a karaktere nevében egy verset, vagy előadja hangszeren a bárdja dalát, rajzol egy képet, vagy jól kidolgozott karakterét teatrálisan adja elő, megváltoztatott hangon összetett vagy direkt szegényes ám minden esetben szórakoztató szófordulatokat ad elő, akkor már beszélhetünk művészetről.

Link a hozzászóláshoz
Na most a kérdés az, hogyha kérdés az, hogyha csak egy "folyamat" egy szegmense művészi, akkor tekinthető-e a teljes "folyamat" művészetnek.

Válaszom már elhangzott:

A szerepjáték szóban benne van, hogy játék, úgyhogy szerény véleményem szerint, maga az rpg önmagában nem művészet

Nos tehát öhm szóval izé őőő khm..... A szerepjáték öngmagában nem művészet. A játékos művészivé teheti, művészetté nem.

Link a hozzászóláshoz

A süti csere érdekel!!! Úgyis hajtottam a 12 muffinodra (kakaós mogyorós :) de úgy látom ez nekem nem fog menni... Úgyhogy erről feltétlen tárgyalunk!

A "karikatúrafíliát" szerintem az okozza nálam, hogy szeretek mindenbe viccet, tréfát vonni :) Egy idétlen mérleg vagyok, igyexem a saját stílusommal fűszerezni azokat a dolgokat amibe belekezdek. (munka, hobbi)

Hogy a művészet hobbi-e? Szerintem minden embernek más. Szóval igen is meg nem is. Voltak/vannak művészek akik ebből élnek(vagy halnak :D)! No ők azok akiknek ez az életük része és inkább hívatás; a munkásságuk az életművük; ez a küldetésük a földön! :D És vannak mások akik tegyük fel, hogy ügyesek, vagy profikat megalázó módon alkotnak, ám csak néha néha teszik ezt, amikor kedvük tartja. Õk már inkább a hobbi kategória. Ilyen például J. Goldenlane, legalábbis szerény véleményem szerint. Eddig 2 könyvét olvastam (A Szélhámos és a Varázsló, Isteni Balhé; mindkét könyvet melegen ajánlom bárkinek!) és lehetetlen letenni. Tudomásom szerint jelenleg a SZTE-n tanít matematikus/informatikusként. Neki ez hobbi, mégis a vérében van :) De lehet hogy rosszul gondolom és ő a 3. kategória, amikor a művész szeretne művészetből megélni, de erre nincs lehetősége, és dolgozik helyette. Lehet kombinálni :)

Elég közhelyesen válaszoltam erre a kérdésre, gyanítom, hogy mélyrehatóbban is lehetne erről társalogni, úgyhogy nagyon kíváncsi volnék a véleményedre, meglátásodra!!!

Amúgy amég pesten tanultam fél évet (hangszerkészítőként) volt 3 lakótársam, ebből 2 a Théba művsuliba járt fotós szakon. A 3. lakótársam egy nagyon kedves barátom volt, ő csak hobbi fotós volt, mégis jobbnak találtam az ő fotóit a csajokénál. Ez idő alatt belátást is nyertem valamiylen szinten a fotózásba. Te milyen szinten űződ, és milyen témában fotózgatsz? Lakótársaim nagyon szerették a kísérleti képeket!

Amire még kíváncsibb vagyok: Milyen hangszereken játszol? Énekeleni is szeretek :D De sajnos nincs jó hangom hozzá! :cry: Holott tisztán éneklek!

Ezenkívül szeretem a Narutót :D

Én valahogy úgy vagyok a művészettel, hogy számmra inkább egyfajta kifejezőeszköz. Persze, van amikor kényszerből csinálom, de akkor is szeretem úzni, mert és a ,,teher alatt nő a pálma" tipikus esete vagyok. Akkor kezdek el hajtani, ha terhet raknak rám, még nincs, nem fognék neki, de ha van, akkor beindulok, és nincs határ...mindent bevállalok.

Szóval visszakanyarodva a művészetekhez, nekem önkifejezés. De szerintem valamennyire mindenkinek, hiszen ha valaki csak egy csendéletet fest, teljesen realisztikus stílusban, akkor is benne van a képben, nem tudja magát ,,kivenni belőle", mert az amit az ember alkot, az ő maga.

Szerintem azoknak, akik mávészetet úznek, már több mint egyszerű hobbi, inkább életüknek szerves része. (Persze ha valakinek kényszeresen kell tennie... Bár nem tudok ilyenre példát...)

De itt meg felmerül egy újabb kérdés...

Mi tekinthető művészetnek? (Asszem ezt dumaterembe berakom, mint ,,nagy" kérdést. :))

Nah...kíváncsi lennék arra a lekváros piskótára...

Link a hozzászóláshoz

Mit szólnál mondjuk ahoz, hogy 1 tepsi piskóta - 1 tucat muffin? Nagyon fincsi puha tésztájú, viszont remélem nagymamámtól tudok csórni házilekvárt mert avval jó csak! :roll:

Az asztrológiát szeretem. Nem merültem el ebben sem, de hiszek abban, hogy a csillagok állása születéskor meghatározza egy személyiség alapjait.

Link a hozzászóláshoz

Ha kb 4 hónappal ezelőtti énem írt volna a Topicba annyit fűzött volna hozzá, hogy WOW + DOTA + CS azóta azonban sok víz lefolyt a Dunán. :]

Mára szoszo megváltoztam , így hobbinak megmaradt a csocso , a heti úszás ,ha nem felejtem el . Azonban szeretek Filmet nézni , az utóbbi időben a nézett filmek és az átpihent hétvégék száma megnőtt. :)

Hobbi szinten főzök talán ehetőt talán nem . Aki megkóstolta eddig ők mind kollégisták voltak , meg a Kedvesem akivel elég sok időt tudtam eltölteni.

Művészetek terén aluledukált vagyok ,de talán "Fekete Kobra" című darabommal egy standup showba.

Ja , és kötelező hobby a szint életének állandó szinten tartása. (TTNY 2008 A/6)

Link a hozzászóláshoz
Mit szólnál mondjuk ahoz, hogy 1 tepsi piskóta - 1 tucat muffin? Nagyon fincsi puha tésztájú, viszont remélem nagymamámtól tudok csórni házilekvárt mert avval jó csak! :roll:

Az asztrológiát szeretem. Nem merültem el ebben sem, de hiszek abban, hogy a csillagok állása születéskor meghatározza egy személyiség alapjait.

Jól van, a dolog letárgyalva.

Legalább élhetünk hobbiainknak,még tábor előtt is. :D

Link a hozzászóláshoz

Dotát a BNeten nyomtam :wink: Kanin is, de csak amikor LAN party volt...

Hát a WoWos pályfutásom nem nagy szám :D Az első hónapban 2 hét volt mire rájöttem, hogy egy tauren druidát akarok...2 hét alatt elrétem 28-ra aztán ráhagytam! Most augusztusba megint 2 hét volt mire rájöttem mit akarok, így lett egy 25ös szintű Dranei palám, és egy 16os(?) troll mage-em. CS-t meg általánosba nyomtam... talán 7 éve nyúltam hozzá először én is. Látom mesélő leszel a táborban! A chipset, csokit vagy sört szereted? :D:twisted:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...