Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Nem mi általunk szervezett MAGUS rendezvények


Ki hány MAGUS táborban vagy találkozón vett részt eddig?  

48 szavazat

  1. 1. Ki hány MAGUS táborban vagy találkozón vett részt eddig?

    • Csak egyszer voltam.
    • Kettőn már én is ott voltam.
    • Három a magyar igazság :)
    • Meg se tudom számolni'


Recommended Posts

Üdv,

a dolog így elsőre engem és Andoront is érdekelne, mivel még egyikünk sem volt még Erdélyben, és jó bulinak hangzik amit leírtál.

Ezzel persze még nem mondtuk azt, hogy biztosra megyünk, de érdekelne bővebb információ.

Gyakorlatilag sok mindent leírtál, de a pár lényeges dolgot nem. Még azt se írtad le, hogy hány napos lenne, vagy mi van. Szóval látom, hogy lelkes a szervezés, de lehetne kicsit összeszedettebb.

Ha összeszedtétek az infókat rendszerezve, írjátok ki pls. Köszi.

TAO

Link a hozzászóláshoz

Kösz, hogy szóltál, Tao...

Szóval hétfőtől szombatig tart... Azaz hétfő este benne van az árban és a szombati reggeli és ebéd is. Mondjuk a Magyarországiak számára ha van vasárnap busz, akkor az is jó, de hétfőn biztos van, az reggel nagyjából 6-7 órára érkezik ide(figyelem, itt 1 órával több az idő a zónák miatt, de én igyekszem ottani időben mondani a dolgokat.) és reggel már van busz Homoródra, és lehetne esetleg délelőtt pihenni majd du már bekapcsolódni a programokba. Bár az lenne a legjobb, ha mindenki már hétfőn ott lenne, hogy a hely már legyen elrendezve, és kedden indulhassanak a programok.

Az árakat hétfőn biztosra megmondom, a szavazatokat az időpontról inkább pszibe várom, és majd összesítem.

Tao, nincs valami ötleted, hogyan lehetne megoldani a fizetést?

És lenne igény live szerepjátékra?

Nagyon örülök, hogy van érdeklődés, remélem jól fog sikerülni a tábor...

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

amennyiben menné(n)k, részemről lenne érdeklődés live iránt, de persze ezt csak akkor érdemes megszervezni nektek, ha van rá igény, tehát elég játékos.

A fizetésre a legegyszerűbb mód az lenne, ahogy a Kalandozok.hu Nyári Táborába is kellett fizetni: pénzutalás bankszámlára.

Ez úgy működik, hogy a szervezők nyitnak egy bankszámlát, ezt megadják az érdeklődőknek, akiknek ide kell fizetni a megadott összeget. Megtehetik ezt készpénzt utalva, vagy számláról utalva egy bankban. A szervezők akár interneten is követhetik a számlaegyenlegüket, nem kell mindig bemenni bankba, hogy mennyi pénz érkezett.

Ez jó megoldás, mert bárki utalhat, bárhonnan, csak egy számlaszámot kell adnotok.

Várom a további infókat,

üdv

TAO

Link a hozzászóláshoz

Nos, ez valóban, jó, csak azt hiszem, hogy egy itteni bankszámlára kell fizetni plusz-ba valami átutalási illetéket, ami nem tudom mennyi, de megkérdem a jövő héten, amit tudni kell.

Hogy lesz-e live azt legkésőbb júluis végén megmondom, én szeretném és az itteniek is. A helyszínt a jövő héten nézem meg tüzetetsebben, hogy alkamas lesz-e live ra. Remélem igen, csak sajnos -ez még nincs megerősítve- bekövetkezhet egy olyan rész is, hogy a Kalandozók találkoznak a medvével... és ezt nem szeretném, de a jövő héten mindent biztosra mondok. Nem kell aggódni, a tábor helyszíne biztonságos, a környező erdők mélye lehet érdekes. Megvan a karakteralkotási rendszer, hamarosan kikerül, ez még kísérleti jellegű, lehet még változás.

Link a hozzászóláshoz

Nos, az időpontok:

a második hét: 8-13

a harmadik hét 15-20

Várom a további szavazatokat!

lehet, ha egy előbbi leírásom nem volt elég érthető: szóval a hétfő az egy úgymondd 0.-nap, ugyanis akkor lenne a szállások elfoglalása, egy rövid ismerkedés, és a csapatok összesorsolása a következő napra, és a másnapi programok pontosabb ismertetése. Kedden reggel a reggeli után már indulna a játék, és menne a program szerint. A hivatalos zárás péntek este lenne, és a szombat már szabad program. Emiatt lenne jó, ha a külföldi versenyzők már hétfőn ottlennének. Nos, a busz amikor legutóbb ott voltam (áprilisban) du 6 kor (ottani idő szerint) indult a népligetből, és másnap reggel itteni idő szerint 6-ra érkezett. De ezt hétfőn biztosra mondom.

Csaba

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Pár kérdés az utazással kapcsolatban:

1. A budapesti busz-út odavissza 13-15 ezer forint, vagy csak egy irányba annyi?

2. A budapesti busz az volánbusz? Tehát a Volán Rt. alá tartozik? Mert akkor a diákok elvileg 67.5% kedvezményre jogosultak. Ennek utána kéne nézni.

3. Felmerült az is, hogy nem busszal, hanem kocsival mennénk. Érdekelne, hogy a vámügyi és úthasználati díjak hogy vannak Romániában.

4. Amennyiben kocsival mennénk, van-e lehetőség ott a kocsi elhelyezésére (nem garázsra gondolok, csak hogy le lehet-e parkolni valahol, ahol nem kell fizetni, és nem lopják el a kocsit :))

Pár kérdés a táborral kapcsolatban:

1. Még nem írtad meg pontosan, hogy maga a tábor mennyibe kerül. Tehát csak maga a tábor ára (szállás+étkezés+akármi) mennyi lenne?

2. Érdekelne némi infó a részvevőkről. Pl hány játékos várható, ebből hányan várhatóak Erdélyből, hányan Magyarországról, meg pl hogy milyen korosztály várható.

Most csak ennyi kérdés. :)

Amúgy nekünk valószínűleg az első időpont lenne jobb (aug 8-13).

Üdv,

TAO

Link a hozzászóláshoz

Hát igen, akkor válaszolnék a kérdésekre, amikre tudok...

A busz, amire én gondoltam, az a Transtur vagy Skorpio trans, ami itteni, szóval nem hinném, hogy Volánbusz. De ha az olcsóbb, akkor inkább azt ajánlanám. Nos, az ár áprilisban úgy volt, hogy egy út (azaz csak oda) volt 8.000 forint, míg 2 út (oda-vissza) volt 13.000.

Nos, ha valahol érdeklődsz, a város, ahova jönnötök kellene, az SZÉKELYUDVARHELY vagy a román nevén ODORHEIU-SECUIESC.

Ennek a vámügyes dolognak utánanázek, nem tudom garantálni holnapra, de a jövő héten választ mondok.

A kocsi elhelyezésére szerintem lesz lehetőség, bár a helyszínt még nem láttam (holnap vagy holnapután megyek arra), de szerintem kell legyen. Erre is igyekszem mihamarabb válaszolni.

Nos, a tábor árával kapcsolatban az a helyzet, hogy én nem beszéltem a hely tulajdonosával, cask egyik szervezőtársam. Õ pedig egyenlőre annyit mondott, hogy több lehetőség van. Lehetséges az is, ha valaki akar, hogy szobában szálljon meg, mondjuk még nem tudom, hogy vannak ezek a szobák pontosan, és mienek, de az biztos, hogy valahol a tábor helyszín mellett. Ez azt hiszem, min 1.000 Ft/éjszaka lenne. Van a sátoros lehetőség, amit még meg kell érdeklődjek pontosan, mennyire lehetséges, de az nemtudom mennyibe kerül, 100-200-300 forint / éjszaka. Vagy van a szekérben való alvás -ezt sem tudom, pontosan hogy néz ki - 400-500 ft között van.

Nos, a résztvevők: hát tőlünk (Udvarhelyről) jön kb 7-8 ember, nos a korosztály az leginkább 10-11. oszályosok. Aztán jönnének Gyergyóból, innen vannak egyetemisták, akik kb veletek lehetnek egykorúak, nemtudom, hányan, és a többiről semmi infóm nincs még.

Ha lesz, szólok.

Csaba

Ja és a karialkotás első verzióját kiteszem ide, szidjátok és gondolkodjunk, hogyan lehetne jobb. Mondjuk, szerintem előnyösebb lenne, ha alcsony szintű karakterekkel folyna a játék.

Több konzultáció után én is egyre az első időpont mellett állok.

Link a hozzászóláshoz

Erdélyi tábor

Karakteralkotás

A rendszerről:

A rendszer egyarán alapszik az ETK-MTK-re, az ÚT-re, a Summariumra és egy bizonyos szinten a d20-ra is. De nem kell aggódni, a rendszer alapja az ETK. A pap és paplovak karaktereket kérjük a Ppl I-II szerint figyelembe venni. A harcművészek esetében később teszek közzé konkrét dolgokat.

A karakteralkotás

Mindenki 600 Kap (Karakter Alkotási Pont) ról indul, ebből kell megvenni mindent: előbb a fajt, majd a kasztot és később kidalakítani az illető kasztot, majd megvenni a felszerelést és ha még marad pont, akkor szintet lépni a karakterrel.

Mivel a verseny egyéni, az előtörténeteket külön kell kidolgozni (csak az illető karakterre vonatkozzon, a csapat összemesélése a verseny ideje alatt fog megtörténni)

Figyelem: az ETK-ban kapott képzettségek mind elvesznek, csak ezek az újak fognak számítani!

A különleges képességek a szintlépési táblázattal együtt járnak.

Pl. valaki akkor gladiátor, ha kifizette a kaszt árát és kapja a gladiátor különleges képességeit. És persze a képzettségekkel az a helyzet, hogy meg kell venni a kaszt ETK / MTK / PPl szerinti képzettségeit

Link a hozzászóláshoz

Egy itteni bar'tom javasalata, szoljatok hozza:

Legyen csak 550 induló Kap

a pontok a főértékeknél 18 fölött 5 kapba kerüljenek, és ne legyenek faji módosítók, azok csak a keretet tolják ki.

Vélemény?

De a fő kérdés továbbra is marad: a tábor időpontja meik legyen?

8 -13

15-20

A szavazás még péntekig tart.

Eddig van

3 szavazt az első mellett

és 2 szavazt a 15-20 mellett

és 2 mindegy.

Várom a továbbiakat.

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

Ha az Úr (Kyel) is úgy akarja október 8-án Veszprémben lesz egy M.A.G.U.S. modulverseny (az egyetemen, ~9-18 óráig) +este live.

A rendezvényt a Sárkánytűz szaküzlet támogatásával többek között Aramil és én szervezzük.

Részleteket a jövő héten, addig is írjatok, hogy a közeli időpont ellenére, vagy éppen azért érdekelne-e valakita dolog.

Link a hozzászóláshoz

Szervusz Amund!

Először is köszi a karakteralkotásért.

Természetesen hirdetjük máshol is a találkozót (hat boltunkban szerte a dunántúlon + a "sarkanytuz.hu" oldalon), de biztosíthatlak a kalandozók fórumon is megtalálhattok minden szükséges információt.

A modult a találkozó után odaadjuk a mesélőknek (előreláthatólag Dragonnak is :) ), és igény szerint elküldöm bárkinek, aki kíváncsi rá.

Egyenlőre ennyi.

Maradok tisztelettel: Lenday.

Link a hozzászóláshoz

Veszett Főnix Találkozó

Live karakteralkotás

HARCRENDSZER

Minden karakter a kasztja által megszabott fegyverrel harcol (lásd kasztok). Láncos fegyverek (pl.: nunchaku, cséphadaró stb.) nem használhatóak a harcok során, mert a csapásuk ereje nehezen szabályozható. A fegyverrel meg kell érinteni az ellenfelet a testén (a megérintés alatt nem letaglózást értünk) fejre, ágyékra támadni tilos, a végtagokat ért találat nem érvényes (ergo a találati felület ujjatlan póló). A találat után a megsebbzett köteles egy

Link a hozzászóláshoz

Hi!

A Zalaegerszegi, Dagadt Denevér szerepjátszó klubb, október 15-én ismét modulbajnokágot szervez. A jelentkezők sneer gion Tűzgolyófutam című modulját játszhatják végig, D&D 3 rendszerben, úgynevezett PvsP formában, azaz a játékosok nemcsakhogy egyidejűleg ugyanazt a modult játszák, de egyazon játéktérben mozognak karaktereikkel, azok tehát találkozhatnak.

További infótt sneernél, illetve nálam lehet szerezni.

Link a hozzászóláshoz

Helló mindenkinek!

A Veszett Főnix Találkozó idén is sikeresen lezajlott.

Ezúton is köszönöm a mesélők segítségét, és gratulálok a nyerteseknek.

Az 1. helyen a Racchini család, a 2. helyezen a Virrasztók végeztek.

Remélem mindannyian jól szórakoztatok. Találkozzunk jövőre is!

Maradok tisztelettel: Lenday

Link a hozzászóláshoz

Szervusztok, emberek!

Ajanlom mindenkinek figyelmebe a tenger farkasai szerepjatekos talakozot!

Leginkabb azert teszem ezt, mert en is reszt szeretnek venni, es nincs csapatom, egyedul vagyok.

Es szivesen reszt vennek, ugyhogy szivesen nyernek bebocsajtast barmely csapatba, es bar ez az elso szerepjatekos versenyem, igyekszem a legtobbet kihozni magambol minden teren!

Es a csapatot illetoen lenne egy otletem, mivel tengeri kornyeken van, ilyen a cim, ugy gondoltam nem lenne rossz a szereploket Rejto Jeno kikotoi regenyeibol ihletni, elvegre iden Rejto emlekev is van.

Szoval ajanlatokat varok a csapatot illetoen, annyit valami harcos kassztal fogok jatszani es mellettem a jo hangulat garantalt!

bcsz@freemail.hu

Csaba

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...