Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Chaten játszott kalandok


Oshram

Recommended Posts

2009.01.03 (szombat)

Csapatelőtörténet(by Hulla):

Bár tudom a pontos dátumát, mégis olyan mintha csak tegnap kezdődött volna a dolog. A főpap utasított, hogy rögvest induljak a város melletti kolostorba, mert rettenetes dolgok történtek ott. A szerzetesektől megtudtam, hogy az előző éjjel eltűntek a kolostor szentélyének kegytárgyai és az ereklyetartónak is nyoma veszett.

Link a hozzászóláshoz

2009.01.07 (szerda)

KM: Oshram

Ted: Con_Salamander

Jurius: Hulla

Mesh: Zoltán

[21:11] <+Ted> --ingame--

[21:11] <@OshramKM> Szóval, visszaindultok a fogadóba, Bob testvér elaludt valahol útközben

[21:11] <+Ted> A szerzetes a fogadóban pihent, úgyhogy őt keressük meg, hogy érkezett-e már válaszlevél.

[21:12] <@OshramKM> Részegen hortyog az ülésen, látszik rajta ő már nagyon jólvan a mai napra

[21:12] <+Ted> Mikor megáll a hintó, kiszállok, és egy kidobólegényt keresek:

[21:12] <+Ted> - Ne haragudjon, drága uram, a fogadó megbecsült vendége vagyok, segítene kérem felvinni azt a pocakos fickót a szobánkhoz?

[21:13] <@OshramKM> - Eee.. persze uram.

[21:13] <+Jurius> Én imát murmolok ittas barátom lelki üdvéért.

[21:13] <+Ted> (természetesen a segítség abban merül ki, hogy felhozza, én nem fogok cipekedni)

[21:13] <+Ted> - Jöjjön, atyám! (lesegítem Juriust)

[21:13] <@OshramKM> Mesh, már meg is érkezett a válaszlevél a gróftól, futár hozta

[21:13] <+Mesh> elolvasom

[21:14] <@OshramKM> Az áll benne hogy szívesen látnak benneteket, 1 óra múlva értetek küld egy hintót.

[21:14] <@OshramKM> illetve lát

[21:15] <+Mesh> - Megérkezett a levél, 1 óra múlva érkezik értünk a hintó.

[21:15] <@OshramKM> A kidobó felkarolja Bob-ot, és viszi amerre mutatod

[21:15] <+Mesh> - Domvik kegyéből Bob testvér álmot fog még aludni ezidő alatt úgyhiszem.

[21:16] <+Ted> (már a szobában): - Kiváló! Azonban nem lesz probléma, hogy hintóban kell utaznod?

[21:16] <+Mesh> - Még eldöntöm

[21:17] <+Ted> - Utazz a tetőn! - bököm oda viccesen.

[21:17] <@OshramKM> Mit csináltok míg megjön a hintó?

[21:18] <+Mesh> - Különben is, nem akarom megsérteni a grófot, hogy nem fogadom el a hintaját.

[21:18] <+Mesh> - A szent küldetésünk kívánja meg.

[21:18] <+Ted> Én személy szerint elrakom Bobot szunyálni, és veszek egy fürdőt. A többieknek is ezt javaslom, azért egy grófhoz illendő igényesen megérkezni, és az út bizony nem volt semmi...

[21:18] <+Jurius> - Több tiszteletet Ted testvér. A fogadalom szent dolog!

[21:19] <+Jurius> a lelki tisztaság számomra sokkal fontosabb (zaklatott vagyok).

[21:19] <+Jurius> Megjött az áldozati almám?

[21:20] <+Ted> - Elnézést, atyám, csak nem bírom már nézni, ahogy búskomor, fancsali képpel ülünk itt. Egy kis vidámság sosem árt!

[21:20] <@OshramKM> Persze, a nagyobb "tanácsszobában" az asztalon figyel egy kosárka, benne szebbnél szebb almákkal

[21:20] <+Jurius> - Meglep barátom, hogy a közelmúlt szörnyű eseményei hatása alól, ily könnyen ki tudod vonni magadat!

[21:21] <+Ted> - Ha nem így viseltetnék a dolgok iránt, bizony engem összeroppantana a feladat súlya, akaratom, tudatom nem oly edzett, mint az öné, atyám, vagy a szerezetesé.

[21:21] <+Jurius> Ha van rá elég időm, akkor felkeresném a temlomot és áldozatot mutatnék be.

[21:22] <+Mesh> - Jurius, javaslom imádban térj ki Ted lelki békéjére is.

[21:22] <+Jurius> - Hmm. (Határozatalan bólogatással fogadom Ted szavait.)

[21:22] <@OshramKM> Ha igyekszel még éppen lesz rá idő

[21:22] <+Jurius> Igyekszem.

[21:23] <+Jurius> - Urak, legyenek szivesek a hintóval értem jönni a templomhoz, most imágkozni megyek.

[21:23] <+Mesh> - Meglesz Atyám.

[21:23] <+Ted> (a fürdőből) - Ez csak természetes!

[21:23] <+Jurius> -Köszönöm. (el)

[21:23] <+Mesh> - Melyik templomhoz, ahol voltunk?

[21:23] <+Jurius> - Tudtommal az az egyetlen igaz templom a városban!

[21:24] <+Mesh> - A szentélyeket még nem kutattuk fel, igazad van.

Link a hozzászóláshoz

2009.01.10 (szombat)

KM: Oshram

Ted: Con_Salamander

Jurius: Hulla

Mesh: Zoltán

[23:14] <@Oshram> Ghel megy elől, és kivezet titeket a szobából

[23:15] <+Jurius> - Lehetne három kérésem a fogoly kihallgatásával kapcsolatban?

[23:15] <@OshramKM> (Ezt még a grófnak?)

[23:16] <+Jurius> Kerdezm Ghel-től

[23:16] <@OshramKM> - Igen, de a komolyabb ügyekben a gróf úr fog dönteni.

[23:16] <+Jurius> Ne aggódjon - mondom tprendve - egyszerű dolgok.

[23:18] <@OshramKM> - Rendben, mondja, és majd eldöntöm

[23:18] <+Jurius> - Előszöris szeretném, ha csak mi hárma és a fogoly lennének a helységben, ahol kihallgatjunk. Természetesen őrökkel az ajtó előtt.

[23:19] <@OshramKM> - Ez megoldható.

[23:19] <+Jurius> - Köszönöm! A helységben legyen egy nagy asztal, néhány szék és egy kandalló vagy vmi hasonló, melyet a fogolyhoz való megérkezésünk után néhány pillanattal be is gyújtanak.

[23:20] <@OshramKM> - Hmm... érdekes kérés, mi csupán egy gyors kikérdezésre gondoltunk a cellában.

[23:21] <+Jurius> - Azért kérném ezeket, hogy gyorsan végezzünk.

[23:21] <+Jurius> - Tudja milyen makacsok ezek a latrok!

[23:21] <+Jurius> - Épp nem akarom, hogy húzza az időt!

[23:21] <@OshramKM> - Pont ezért kellene a cellákban, és a biztonság sem másodlagos szempont.

[23:22] <@OshramKM> - De tudunk szolgáltatni komolyabb kínzófelszerelést is, mint egy egyszerű kandaló...

[23:22] <+Jurius> - A cellaszinten biztos van egy fűthető és az őröknek fenntartott helység, nem?

[23:23] <+Jurius> - Ó ön szinte kitalálta a harmadik kérésemet.

[23:23] <@OshramKM> - Van, de... rendben, de akkor kell egy kis idő az előkészületekre.

[23:24] <+Jurius> - Mert jó 10 perccel azután, hogy beértünk, hozzanak be egy közepes zsákban néhány ilyen kínzó micsodát ... eszközt.

[23:24] <@OshramKM> - 5-10 perc, csak hogy a szökés szempontjából biztonságossá tegyem a szobát.

[23:24] <+Jurius> - Rendben, addig úgyis váltanék pár szót a barátaimmal. - mondom egyetértően.

[23:24] <@OshramKM> - Addig kérem várjanak itt az előtérben, azonnal hozok valami enni, és innivalót.

[23:26] <+Jurius> - Nagyon köszönjük!

[23:26] <@OshramKM> Elmegy

[23:26] <+Jurius> Ha eltávozik, halkan elmondom a társaimnak a tervemet.

[23:27] <@OshramKM> Egy drágának tünő függöny mögött van egy ajtó, azon megy keresztül

[23:28] <+Jurius> - Szóval, gondolom egyikőnk sem ért a vallatáshoz, kínzáshoz, ezért meg kell törnünk a fickót!

[23:28] <+Ted> - Ott kell megfognunk, ami a leggyengébb pontja.

[23:28] <@OshramKM> Közben egy ember hoz egy tálba gyümölcsöket, és egy kancsó bort, poharakat.

[23:28] <+Jurius> - Bent lesz a helységben, mi bemegyünk. Nem szólunk egy szót sem. Gondolom meg lesz kötve.

[23:29] <+Jurius> (én nem kérek, de megköszönöm.)

[23:29] <+Jurius> folytatom

[23:29] <@OshramKM> Lerak mindent, majd elmegy

[23:29] <+Ted> (én borozom)

[23:29] <+Jurius> - Te Ted, pont a férfi háta mögé állsz, hogy ne lásson, míg mi ketten vele szembe leülönk.

[23:30] <+Jurius> - Bármit mond meg se mukkanunk.

[23:30] <+Ted> - Mi lenne, ha beszélgetnénk?

[23:30] <+Ted> de őt figyelmen kívül hagynánk...

[23:30] <+Jurius> - Tudtommal a szerzetesek mentális képességei tökéletesek, ezért arra kérlek *szerzetes* ...

[23:31] <@OshramKM> - Mond csak, figyelek. (A szerzetes késett, ezért vettem át a helyét:) )

[23:32] <+Jurius> ... szabadítsd meg a mentális védelmétől. ha van neki egyáltalán.

[23:32] <+Jurius> - Amikor meghozzák a kínzóeszközöket, én szépen felállok és kirakom az asztalra azokat egyessével. Majd ...

[23:33] <+Jurius> .. átadom neked a zsákot Ted, te pedig ráhuzod a fivkó fejére.

[23:33] <+Ted> - Rendben.

[23:34] <+Jurius> - Ekkor istenem segítségét kérem és jó eséllyel elég ilyedt lesz ahhoz, hogy nyomban elmondjon mindent, amire mi kíváncsiak vagyunk.

[23:35] <+Jurius> - Van valami ellenvvetésetek? - kérdem valóban érdeklődve.

[23:35] <+Ted> - Van egy kis változtató ötletem.

[23:35] <+Jurius> - No?

[23:35] <+Ted> - Megfélemlítés céljából tán egy más korcs istent kéne említeni.

[23:36] <+Ted> - Aki kegyetlenebb, és igazságtalanabb, mint a Hétarcú!

[23:36] <+Ted> - Akár a gorivki fattyak Ranagolja jó is lenne, hisz kultúrájuk a miénk eltorzult változata.

[23:36] <+Jurius> - Nem hiszem Ted. A férfi tudja, hogy mit cselekedett eddig és tervbe vettem a shadoni inkvizíció felemlegetését.

[23:37] <+Jurius> - melynek kegyetlenségétől - ki tudja miért - rettegnek a külhoniak.

[23:37] <+Ted> - Ó, az mindjárt más. *mosoly*

[23:37] <+Ted> - Mert félnek az igazságtól.

[23:38] <+Jurius> - Hát igen, aki nem tiszta lélekkel jár ... - bólogat.

[23:38] <+Ted> - Szóval van eszközünk, mellyel kötelezhetjük a beszédre?

[23:39] <+Jurius> - Remélem a saját félelme elég motiváció lesz, én csak a lökést szeretném neki megadni mindehhez!

[23:39] <+Mesh> - Természetesen nem lesz gond a mentális adottságaival. (megjött :D )

[23:40] <+Ted> - Remek. Akkor én a megbeszéltek szerint fogok cselekedni, azt hiszem, itt én tudok a legkevésbé faggatni.

[23:40] <+Ted> - De még elárulnék valamit

[23:40] <+Jurius> - Biztos voltam benne, Mesh!

[23:40] <+Ted> - A nemes úrról...

[23:41] <+Ted> - Nos, ismerem a lovagi kultúrát, a címereket, a jelvényeket is.

[23:41] <+Jurius> - Igen? - kíváncsian.

[23:41] <+Mesh> - Csupán 2 perc kell vele kettesben.

[23:41] <+Ted> - Az ő címerükről az árulkodik, hogy a család lovagi múltra tekint vissza...

[23:41] <+Ted> - Csatákba is adott néhány fiút, kiérdemelte a címét...

[23:41] <+Ted> - Azonban az úr manapság igen kétes hírű forrásokból szerzi vagyonát...

[23:42] <+Ted> - Bizonyos alvilági forrásokról. Pontos információim nincsenek, hisz csak félszavakból tudtam következtetni.

[23:42] <+Ted> - Mármint amit róla beszéltek... Szóval, ez a fafajta is -mint gondolom sejtitek- bizony mérgező lehet...

[23:42] <+Ted> - Mert ilyesmikben is utazik, legjobb tudomásom szerint.

[23:42] <+Ted> - Csak ennyi lett volna, gondoltam jobb, ha tudjátok, ha eddig csak sejtettétek.

[23:43] <+Jurius> - Féltem valami ilyesmitől! Remélem, nem adtuk el a lelkünket a démonoknak!

[23:43] <+Mesh> - Sosem árt résen lenni.

[23:43] <@OshramKM> Visszajön Ghel, megáll az asztalnál.

[23:44] <+Jurius> - Bízom benne, hogy jó alkut kötöttünk vele, mely nem kényszeríthet minket semmi Domvik elveitől távoli cselekedetre.

[23:44] <+Jurius> A végét elharapom!!!

[23:44] <@OshramKM> - Uraim, mindent elrendeztünk, kövessenek.

[23:44] <+Jurius> - Köszönjük, a fogoly már bent van?

[23:45] <@OshramKM> - Igen, a székhez kötöztük, és betömtük a száját, hogy ne zavarja a kínzást.

[23:46] <@OshramKM> Elindul az előző fügönnyel letakart ajtó felé.

[23:47] <@OshramKM> Az ajtó mögött már korántsem az a pompa, és gazdagság köszönt vissza rátok, mint eddig.

[23:47] <+Jurius> - Majd vedd ki a tömést, Ted! - súgom oda.

[23:47] <@OshramKM> Sima tömör kőfal, amit néha szakít meg 1-1 fáklyatartó.

[23:48] <@OshramKM>

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...