Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

Üdv!

Kérdésem a következő:

Első törvénykönyvben a bárdnak a képzettségek résznél ez vagyon írva:

"A M.A.G.U.S. szabályaira lefordítva mindez annyit tesz, hogy a kaszt tagjai sok képzettséget eleve megkapnak,

ráadásul Képzettség Pontjaik(KP :]) száma is magas. KP alapjuk4, amihez Tsz-enként (már 1-s szinten is ) még 6 kp adható."

Az összegzőnél ETK 98. oldalán pedig 5 kp alappal és 8 kp/szinttel vannak kiírva, ami a szöveg értelmezéssel szemben áll hisz itt magasat írnak ami egy fejvadásszal egyenlő vagy inkább egy gladiátorral egyenlő ahogy ugy fogalmaznak kevés energiájuk marad tanulni.

Szóval nekem nem trivi ez a logikai kérdés, hogy melyik érvényes.A 4/6 vagy az 5/8.

Válaszokat előre is köszönöm.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Kérdésem a következő:

Első törvénykönyvben a bárdnak a képzettségek résznél ez vagyon írva:

"A M.A.G.U.S. szabályaira lefordítva mindez annyit tesz, hogy a kaszt tagjai sok képzettséget eleve megkapnak,

ráadásul Képzettség Pontjaik(KP :]) száma is magas. KP alapjuk4, amihez Tsz-enként (már 1-s szinten is ) még 6 kp adható."

Az összegzőnél ETK 98. oldalán pedig 5 kp alappal és 8 kp/szinttel vannak kiírva, ami a szöveg értelmezéssel szemben áll hisz itt magasat írnak ami egy fejvadásszal egyenlő vagy inkább egy gladiátorral egyenlő ahogy ugy fogalmaznak kevés energiájuk marad tanulni.

Szóval nekem nem trivi ez a logikai kérdés, hogy melyik érvényes.A 4/6 vagy az 5/8.

Válaszokat előre is köszönöm.

Rövid válasz: 4/6.

Hosszú válasz: ETK kiadástól függ, hogy szerepel a könyvben. A tiedben valószínű szerkesztési hibás. Az enyémben nem: az összefoglaló táblázatban is 4/6-ot írnak. Ez a helyes.

Üdv

Link a hozzászóláshoz

Ez eddig egyszerű. A macerás rész itt következik: mennyi a rubin ára? Ugyanis az ETK-ban is ellentmondásos ez a rész.

1. Az ETK 402. oldalán található drágakő-értéktáblázat szerint 1 karátnyi rubin 500 arany, ha mágikus tisztaságú (és esetünkben olyan kell), akkor 10x annyi, tehát 5000 arany. Karátja!

2. Ezzel szemben, az ETK 401. oldalán, az Igaz-drágakövek rész alatt azt írja egy példában, hogy egy 40 karátos rubin 10000 aranyba kerül. Ez leosztva 250 arany / karát... és ez már olyan tiszta, hogy mana tölthető bele.

- Az első verzió túl drága. Ha ilyen árban számolnánk, akkor Yneven kb. senkinek nem lenne rubinja (1500 aranyért egy várat lehet venni birtokkal, vagy egy felszerelt hadihajót...). A második verzió túl olcsó, minden magasszintű kalandozó Hatalom Amulettel rohangálna. Amit én személy szerint használni szoktam, és akkor bevezetjük itt is, hogy ne legyenek többértelmű dolgok... az ETK 402. oldalán található táblázatot kell úgy venni, mintha már mágikus tisztaságú lenne, tehát nem kell beszorozni 10-el. Ami a táblázatban van, annyiba kerül karátja a mágikus célra alkalmazható drágaköveknek.

...

Következmény: ebben a karakteralkotásban sem éri meg Hatalom Amulettet vásárolni. ;)

igen, mondjuk az árát a benne foglalt drágakő nyomja meg... viszont a kaland során kedvezőbb áron megtehető az elkészítése... még, ha nem is olyan kevés alacsony áron, de sokkal kedvezőbbön, mint induláskor... :) mint azt korábban megvitattuk... :) a kérdés persze, hogy mennyi aranya lesz a csapatnak karakter alkotásból... és mi az, amit még esetleg érdemes lenne ezért beáldozni... :) mindenesetre mindet el kell költeni, mert elveszik...

... és az indulás d10 arannyal lesz... :) ezt a KM fogja kidobni egyébként? ;) aztán meg lehet szerezni aranyat máshonnan is... ;) kaszttól és jellemtől függően... :D

Link a hozzászóláshoz

... és az indulás d10 arannyal lesz... :) ezt a KM fogja kidobni egyébként? ;) aztán meg lehet szerezni aranyat máshonnan is... ;) kaszttól és jellemtől függően... :D

"A karakteralkotás legvégén minden megmaradt pénz elveszik, minden csapat K10 arannyal indul, amit a játék kezdetekor a KM előtt dobnak ki."

A karakteralkotás erre nem tér ki. Tehát majd az aktuális KM-etek tessék megbeszélni. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Kérdésem a következő lenne:

Hatalom amulett mágikus tárgy ugye elvileg nem kerül mp-ba. Hogyan számolandó, ha a karakterem szeretne birtokolni egyet? Legyen mondjuk annyiszor 10 arany, ahány mp-ot tárolni szeretnék benne? (Már amennyiben ugye tudom készíteni)

Előre is köszi a választ.

Link a hozzászóláshoz
Üdv

Kérdésem a következő lenne:

Hatalom amulett mágikus tárgy ugye elvileg nem kerül mp-ba. Hogyan számolandó, ha a karakterem szeretne birtokolni egyet? Legyen mondjuk annyiszor 10 arany, ahány mp-ot tárolni szeretnék benne? (Már amennyiben ugye tudom készíteni)

Előre is köszi a választ.

Vico... olvass vissza, pár hozzászólással előtted Kukachuszár is megkérdezte a tízezer dolláros kérdést. Ugyan picit másképp tette fel, de a kérdésben benne van számodra is a válasz. (A gondolatmeneted alapvetően jó, de a te olcsó verzióddal nem úszod meg, a JK-k szeretnek átsiklani a rubin durva ára felett... :))

Karashu:

1. Excel táblázat: lásd egy hozzászólással lejjebb. (köszönjük Hulla! ;))

2. Ha ETK szerint készíted a paplovagot, akkor a KM jóindulatán múlik, hogy engedi-e a PPL-es varázslatokat. (Bizonyos varázslatok a PPL-es kasztokhoz spec készültek és nem kompatibilis az ETK-s verzióval.) Tehát ne számolj vele előre, majd KM-el leegyezteted.

Link a hozzászóláshoz

Milyen vicces ez, épp tegnapelőtt csináltam valami nagyon egyszerűt és arra gondoltam, ma be is dobom a közösbe, hátha valaki hasznát veszi. Mondjuk ez közel sem olyan összetett és alapos, mint a tavalyi, de talán segít a csapatoknak (meg remélem a KM-eknek is), mert jól áttekinthetővé tesz mindent! ;)

(Feltételezem a szervezőknek nem lesz vele baja, tehát le is szögezném, ez nem hivatalos cuccos!!!)

Használatáról csak annyit, hogy ha nincs semmi spec. a kariban, akkor elég csak a szürke mezőket kitölteni. De most nincs benne levédve semmi, szóval mindenki saját izlése szerint alakítgathatja.

Link a hozzászóláshoz
Vico... olvass vissza, pár hozzászólással előtted Kukachuszár is megkérdezte a tízezer dolláros kérdést. Ugyan picit másképp tette fel, de a kérdésben benne van számodra is a válasz. (A gondolatmeneted alapvetően jó, de a te olcsó verzióddal nem úszod meg, a JK-k szeretnek átsiklani a rubin durva ára felett... :))

Elnézést, nem vettem észre :)

Mentségemre legyen mondva, hogy előző nap kérdeztem @ot, hogy van-e erre vonatkozó infója és azt mondta, nem tudja! Szóval ő minden baj okozója :tuzes:

Link a hozzászóláshoz

Csak csendben teszem hozzá - tudom az előző pár hozzászólás nem erről szól konkrétan -, de csak segítőszándékú tanács: Minél több extra van egy karakterben (vagy karakteren), annál sebezhetőbb.

Sokkal többet ér minden medálnál, mágikus tárgynál, és rúnánál a technikás szerepjáték, a karakter jó kijátszása.

Szélsőséges idióta példa: Egy bárd ne rohamozzon egy ork hordára akkor se, ha pszivel turbózza magát, és két darab áldott mithrill rúnázott kétkezes csatabárdal támad, amiken tűzaura van - persze fegyver MF, kétkezes hadonászás MF... mert 1: Nem lehetséges. 2: Egy bárd ilyet nem csinál.. ;) 3: pont ezért MEG FOG HALNI.

Inkább játsszon az orkoknak egy "szép nótát", majd döbbenet hatásszünetét kihasználva tiplizzen el a rákba, és majd a szomszéd uradalomba a hadúrnál lobbizzon az ork horda elenni megtorló támadás ügye mellett, amit ő maga pengetős hangszerével kísér, és majd a hősi győzelmet mindenfelé megénekli amerre jár szerte Yneven (idézet A PR születése Yneven című kódexből). ;)

Link a hozzászóláshoz

Daru: nneeeemárrrrr :(((((( ezt necsináld!!

komolyan nem jöhetek a 4 karú khál fejvadász/gladiátor karakterremmel, szénné rúnázva, meg tetoválva???? nemááárrr.... ez igy nem fair ám.

Komolyra fordítva a szót: hihetetlen komoly tápolást akarok ám végezni a karakteren a 2 karátos malachit fülbevalóval ? mert jól néz ki és olcsó :)... a sonioni opálnál meg télleg arra voltam kiváncsi, h arra is vonatkoznak-e a szabályok. Kissé értelmetlennek találom, de mindegy :). Az atom tápos karakterek meg elméletben nem húzzák sokáig, de láttunk már rá ellenpéldát is ... :)

Link a hozzászóláshoz

"Daru: nneeeemárrrrr :(((((( ezt necsináld!!

komolyan nem jöhetek a 4 karú khál fejvadász/gladiátor karakterremmel, szénné rúnázva, meg tetoválva???? nemááárrr.... ez igy nem fair ám.

Komolyra fordítva a szót: hihetetlen komoly tápolást akarok ám végezni a karakteren a 2 karátos malachit fülbevalóval ? mert jól néz ki és olcsó :)... a sonioni opálnál meg télleg arra voltam kiváncsi, h arra is vonatkoznak-e a szabályok. Kissé értelmetlennek találom, de mindegy :). Az atom tápos karakterek meg elméletben nem húzzák sokáig, de láttunk már rá ellenpéldát is ... :)" by @huszár

Pedig én Rambo nevű karim hozom :]

Mf kétkezes harc , MF kahrei számszeríj,nagy batyu benne 20 tárnyi munició, 2db kajrei számszeríj

és ha véletlen ez nem lenne elég és kifogynék akkor:

Mf ökölharcba átvedlek Rocky Balboa-vá :D

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

A wier karakter mágiahasználónak számít mert igazából csak a vérit használja?

Üdv: Matt Démon

Egyszerű a szabály:

- Van legalább 1 Manapontod :arrow: tudsz mágiát használni :arrow: -1500 Tp

- Van legalább 1 Pszipontod :arrow: tudsz pszit használni :arrow: -500 Tp

- Nem számít milyen kasztú vagy, hanyadik szintű, mikor vetted fel a képzettséget, hány tejfogad van, stb.

Ha mindenki visszaolvasna... :P Szóval ha nincs Mp-ja, akkor nem mágiahasználó. (különleges képesség)

Sajtmester: bocs, nincs nálam szabálykönyv a pontos idézéshez. Legegyszerűbb, ha megkérdezed a csapattársaidat. :) Ha nem jön össze sehogy, szólj újra, és összehozzuk.

Link a hozzászóláshoz

Na, megtaláltam közben a váltott kasztról szóló dokumentumot a gépemen.Lenne még két kérdésem.Ha teszem azt wierrel jövök akkor alapból fel van töltve a ,,vérkészletem,,(jól vagyok e lakva) vagy már egyből koplalok?Illetve hogy ha teszem azt olyan varázstárgyat akarok készíteni amit a kasztom tudna csinálni önmaga viszont még nincs annyi manapontom ahhoz hogy megcsináljam akkor az mp*10 arany vagy az mp*20 arany a mérvadó? :)

Link a hozzászóláshoz
Na, megtaláltam közben a váltott kasztról szóló dokumentumot a gépemen.Lenne még két kérdésem.Ha teszem azt wierrel jövök akkor alapból fel van töltve a ,,vérkészletem,,(jól vagyok e lakva) vagy már egyből koplalok?Illetve hogy ha teszem azt olyan varázstárgyat akarok készíteni amit a kasztom tudna csinálni önmaga viszont még nincs annyi manapontom ahhoz hogy megcsináljam akkor az mp*10 arany vagy az mp*20 arany a mérvadó? :)

1. Alapból fel vagy töltve teljesen (ez általánosan vonatkozik mindenre: Manapont, Pszipont, stb.)

2. Ha TE nem tudod elkészíteni, akkor Mp x 20 arany.

Ikerkasztú... wier... (többek között) varázsló... :arrow: finom falat :tuzes:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...