Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

Ok, világos.De azért gyorsan tegyük hozzá hogy gondolom minimum egy mpot elkel költenem teleportáláskor(pl ha egy tört akarok elteleportálni ami kb 1 kiló, 1mpért 3 kilót tok teleportálni 3as erőségű kavicsnál 3 manapontal kevesebb azaz -2mp a varázs {kitaláltam azt a varázsázslatot ami termeli a manát :twisted::tuzes::mrgreen: }

Szóval lehet e 0 a teleportálásra fordított mpok száma vagy minimum 1et elkell költenem? :wink::?:

Link a hozzászóláshoz

Igaz, nem voltam elég pontos. Akkor pontosítok, sőt nehezítem. :)

1. Minimum 1 Mp-ot köteles elkölteni a varázsló.

2. A tárgy két használata között legalább 1 napnak el kell telni. (Ha megnézed, erre jópár másik drágakőnél is van példa, a kőnek töltődési időre van szüksége.)

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Nekem is lenne pár kérdésem, észrevételem. Először is HBG-ban az országok seregeinek leírásánál szerepel hogy az yllinoriak megkapják a Pszit Af-n, viszont sehol nincs feltűntetve nekik az írás/olvasás. Elvileg mivel ugye ez képzettségkövetelmény, ennélkül nem is tanulhatnák. És mivel ezt alapból megkapja, így az írás/olvasás is járna. Mármost az a kérdés hogy akkor tényleg jár vagy Kp-ból fel kell venni?

Ha rendelkezem Mf Idomítással és Szakma (lócsiszár) képzettségekkel, akkor ugyebár nevelhetek magamnak lovat. Ennek van valami játéktechnikai vonzata? Ha a kari yllinori, akkor szerintem az elég jó indok pl hogy legyen yllinori lovam!

Megemlíteném hogy a HBG-ben többek közt van egy olyan elírás (is) hogy az Ilanor/Vágtatónál a hajítódárda fegyverhasználatnak van felírva. Ha jól sejtem, ez fegyver dobás akart lenni.

Ha nem felejtem el és lusta sem leszek, megosztok még párat a jövő héten (szándékosan a határidő után, feltéve hogy nem zárolják a topicot, akkor majd megosztom a közösbe)

Darun

Link a hozzászóláshoz
Először is HBG-ban az országok seregeinek leírásánál szerepel hogy az yllinoriak megkapják a Pszit Af-n, viszont sehol nincs feltűntetve nekik az írás/olvasás. Elvileg mivel ugye ez képzettségkövetelmény, ennélkül nem is tanulhatnák. És mivel ezt alapból megkapja, így az írás/olvasás is járna. Mármost az a kérdés hogy akkor tényleg jár vagy Kp-ból fel kell venni?

A karakteralkotás nem hivatott befoltozni a szabályrendszer hiányosságait. Kp-ből meg kell venned az írás/olvasást. 8)

Ha rendelkezem Mf Idomítással és Szakma (lócsiszár) képzettségekkel, akkor ugyebár nevelhetek magamnak lovat. Ennek van valami játéktechnikai vonzata? Ha a kari yllinori, akkor szerintem az elég jó indok pl hogy legyen yllinori lovam!

Amennyiben te neveled természetesen lehet yllinorból - előtörténetben megjegyzendő - hozott lovad, ám ennek tulajdonságai meg fognak egyezni egy átlagos lóéval.

Megemlíteném hogy a HBG-ben többek közt van egy olyan elírás (is) hogy az Ilanor/Vágtatónál a hajítódárda fegyverhasználatnak van felírva. Ha jól sejtem, ez fegyver dobás akart lenni.

Fegyverdobás (hajítódárda).

Link a hozzászóláshoz

Először is HBG-ban az országok seregeinek leírásánál szerepel hogy az yllinoriak megkapják a Pszit Af-n, viszont sehol nincs feltűntetve nekik az írás/olvasás. Elvileg mivel ugye ez képzettségkövetelmény, ennélkül nem is tanulhatnák. És mivel ezt alapból megkapja, így az írás/olvasás is járna. Mármost az a kérdés hogy akkor tényleg jár vagy Kp-ból fel kell venni?

Melyik használható szabálykönyvben van az leírva, hogy a Pszi-nek előfeltétele az írás/olvasás? :) Tudtommal egyikben sem. Ha pedig ebből a szemszögből nézzük, akkor máris megszűnt ez a probléma-kérdés. Ahogy Antail is írta, meg kell venned az írás/olvasást.

Ha rendelkezem Mf Idomítással és Szakma (lócsiszár) képzettségekkel, akkor ugyebár nevelhetek magamnak lovat. Ennek van valami játéktechnikai vonzata? Ha a kari yllinori, akkor szerintem az elég jó indok pl hogy legyen yllinori lovam!

Ahogy mondod. Yllinori származás, és a képzettségek elég nyomós háttér ahhoz, hogy a karakternek nyugodtan legyen yllinori lova. Ettől függetlenül természetesen még meg kell venned.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Leírva így tényleg nincs, viszont úgy emlékszem hogy régebben (azokon a táborokon ahol én is ott voltam) a képességkövetelmények mellé úgy rémlik oda volt írva hogy kell hozzá írás/olvasás. De ha nem kell, nekem az is jó!

Azt hogy a lovat meg kell vennem, nem is volt kérdéses, mint ahogy azzal is tisztában vagyok, hiába lesz Mf íjkészítésem, akkor is ki kell fizetnem a fegyver árát, hiába tudom magamnak elkészíteni! Ez a kérdés azért merült fel bennem, mert a Besti szerint nem minden harci ló van beidomítva különféle kunsztokra, hanem dobni kell rá, de Mf Idomítással szerintem azért tudok olyanokat tanítani a lónak hogy parancsra hozzám jön, jelzi ha valaki közeledik, a tüzet a többi lónál valamivel jobban viseli (nem azt amikor ő ég! :twisted: ), stb.

(nekem kijelezte az előbb az előttem szólót)

Darun

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

A gladiátor vértezet mennyit kóstál? (am a fejvadászvérteknek sincs ára)

A pap mennyi Mp-t kap? Mert ők ugyebár k3-ra dobják és csak annyi van megadva hogy a k6=4. Most ebből következtetve jól gondolom hogy a k3=2? És jól emlékszem hogy a pap első szinten 9Mp-t kap és szintenként még 6+k3-at, vagy ennyi neki már első szinten is? (nincs nálam ET azért kérdem)

A nehézvértviseletnél az van írva hogy játéktechnikailag nehézvértekre vonatkozik. Mf-on ugye kiküszöböli az MGT-t. A kérdés az lenne hogy a könnyű vértek MGT-je hogy módosul? Elég oda az Af? Mert ez így úgy rémlik nincs leírva, viszont nem logikus hogy a nehézvértek MGT-jét megszünteti a könnyűekét meg nem. (vagy a rugalmas nehézvértekét pl)

Darun

Link a hozzászóláshoz

Igen. A K3 == K6/2, azaz Ha K6 = 4, akkor K3 = 2. (ez az Univerzumot leíró képlet :D)

Aszogya' a könyv: "A pap max.MP-jainak száma 1 TSZ. 9, minden további szinten k3+6..." Tehát első szinten nincs k3+6.

MGT az MGT. Akár könnyű, akár nehéz. A könnyű véreteknek kevesebb az MGT-je, meg ami könnyebb fémből, és/vagy hajlékonyabból van. Csak MF redukálja 0-ra az MGT. (írva vagyon, azért!)

Link a hozzászóláshoz
Ynev-fejvadászai.pdf használható? :otlet:

Nem. :) Nincs benne a felsorolt használható kiegészítők között.

úcsó kérdés: a varásló áttudja alakítani a varázsbotját átváltoztatással/áformázással? és ha igen akkor az megmarad elpusztíthatalannak gondolom.

Itt is, még mindig az az érvényes, amit a karakteralkotás ír. "A bot mágikus tárgynak számít, és a személyes aurájához tartozik." Mint a karakteralkotásból kiderül, a táborban máshogy alkalmazzuk a varázslóbotot, mint az le van írva pl a Rúna-cikkekben (nem meglepő módon a varázslóbotos Rúna-cikkek nincsenek a felsorolt, engedélyezett cikkek között).

Ergo ez az érvényes: "A bot mágikus tárgynak számít, és a személyes aurájához tartozik." Következmény:

1. Nem tudja formálni/átváltoztatni, hiszen mágikus tárgy.

2. Nem elpusztíthatatlan, "csak" mágikus tárgy.

Link a hozzászóláshoz

Már olvasgatásra kerültek a beküldött anyagok. Pár megjegyzés:

- Volt, aki megjegyezte, hogy nem érti, hogy miért kell az ő karakterének 3-10 oldalnyi előtörténetet írni. Válasz: Aú. Nem a karakterednek, hanem a csapatnak kell 3-10 oldalt írni. Az karakterenként 0.6-2 oldal. Nem várunk kisregényeket... :)

- A karakternevet sokan elrontották. A kiadott anyagokban szereplő nevek felépítése: <keresztnév> <családnév> [<rangjelző>] [<családnév vagy birtoknév>]. Példa, a hangulatkeltő novellából ismert halott családfő: Esterias (keresztnév) Vertion (a család neve) am (hercegi jelző) Odra (városnév, ennek a városnak volt az uralkodó családja). Tehát nem jó névnek az Esterias Tao am Odra, meg az Esterias Vertion am Tao. ;)

- Meglepően nagy sláger idén a wier karakter. Elgondolkodtató, hogy ez csak a véletlen műve, vagy a kiadott anyagok egyenesen erre sarkallták az embereket? :roll: Úgy látszik, hogy az a tény, hogy a wier faj "csak" 500 Tp volt, vonzóvá tette a fajt. Pedig azért volt "csak" annyi, mert van neki bőven más hátránya.

- Mint mindig, most is vannak érdekes karakterek. :mrgreen: De van egy favorit versenyző, akinek annyi túrórudit fizetek, ahány ciklust túlél. :respect:

Összességében változatos, érdekes cuccok érkeztek be. Örülök az emberi leleményességnek. Megpróbáljuk majd viszonozni. 8)

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Daru: köszi a válaszokat! Akkor az Mp-re jól emlékeztem (remélem jól is számoltam)

De ha már az írásnál meg a vagyonnál tartunk... az is írva vagyon hogy "NEHÉZ"vértviselet. Vagyis ez a "nehéz" kategóriájú vértekre vonatkozó képzettség! Elvileg ugyanis vonatkozna a képzetlenségi hátrány a könnyű vértekre is, de ugyebár a könyv olvasata szerint ez nem így van! (értsd: aki könnyű vértet visel az nem szenvedi el a képzetlen fegyverhasználatból származó levonásokat.) Amúgy ezt csak a pontosság kedvéért illetve kiváncsiságból írtam le, ha jól rémlik, a csapat szempontjából játéktechnikai hatása nincs.

Van még így utólag egy egyértelműnek tűnő dolog, amit azért megemlítenék. Válaszolni csak akkor szükséges ha tévedek.

Ha nem rendelkezik a karakterem a Pszi-hez szükséges képességekkel, akkor hiába kapja meg a kari x.szinten, mivel nem nincsenek meg a használatához szükséges feltételek, így nem tudom alkalmazni, márpedíg ha nem tudom alkalmazni akkor nyilván tanulni sem tudom/nem érdemes, vagyis nem vagyok Pszi használó és nem kell kifizetnem az 500Tp-t, mivel nem rendelkezem a képzettséggel.

Egy klasszikust idézve: "mindent szabad, amit nem tilos"? (nem vagyok az a kimondott szupertápolós típus, szóval itt semmi olyasmire nem kell gondolni, max a szuicid hajlamaimnak engedek egy kicsit szabadabb teret)

Darun

Link a hozzászóláshoz
Líthas!

Van még így utólag egy egyértelműnek tűnő dolog, amit azért megemlítenék. Válaszolni csak akkor szükséges ha tévedek.

Ha nem rendelkezik a karakterem a Pszi-hez szükséges képességekkel, akkor hiába kapja meg a kari x.szinten, mivel nem nincsenek meg a használatához szükséges feltételek, így nem tudom alkalmazni, márpedíg ha nem tudom alkalmazni akkor nyilván tanulni sem tudom/nem érdemes, vagyis nem vagyok Pszi használó és nem kell kifizetnem az 500Tp-t, mivel nem rendelkezem a képzettséggel.

Ilyen esetben az történt, hogy mivel a magus szabályai szerint adott szinten felvetetik veled a pszit, ezért azt egykoron tanultad, csak egy balszerencsés baleset következtében bekövetkezett amnézia hatása miatt immáron nem tudod használni. :tanitas: Természetesen az 500 tp levonás jár.

Link a hozzászóláshoz
az is írva vagyon hogy "NEHÉZ"vértviselet.

Igen. A könyv(ek) szerint a mellvért, fél- és teljesvértezetek viselésére kell a nehézvértviselet képzettség. Tehát más vértek esetén nincs képzelten fegyverforgatás hátrány (amennyiben nem rendelkezik a karter AF-on ezzel a képzettséggel). De az MGT minden vért esetén érvényes (márha van MGT-je) és levonásra kerül tulajdonságokból, ennek eredője képen pedig a harci értékekből is.

MGT nullára redukálni pedig csak nehézvértviselet MF-al lehet. (vagy mágiával :twisted: )

Link a hozzászóláshoz

Közkívánatra, a tavalyi példát követve rövid összefoglalót kaptok a beküldött karakterek statisztikáiról.

Mit veszünk figyelembe:

- 51 JK van, ebből 49 küldött be anyagot

- néhány statisztikából kimaradnak a váltott kasztúak, váltott fajúak, és barátaik :), de említést teszünk róluk a szöveges részben

Eredmények

Nem meglepetés: a karakterek túlnyomó többsége ember. Meglepően magas viszont a wier-ek száma, ez valószínűleg annak köszönhető, hogy a legalacsonyabb árkategóriába került a faj. Brillírozó, haláli játékot várunk egyetlen amund karaktert hozó játékosunktól. 8)

Fajok:

ember 37

félelf 0

elf 0

udvari ork 1

törpe 0

wier 6

dzsenn 0

amund 1

khál 0

Kasztok tekintetében érdekesebb az eloszlás. Egyértelmű favorit idén a pap kaszt, ezen belül a népszerűségi sorrend: Arel, Ranagol, Domvik. Hasonlóan népszerű a paplovag kaszt, a népszerűségi sorrend itt: Ranagol, Domvik, Uwel. Bárdok népszerűsége ebben a táborban is töretlen. Engem személy szerint meglepett kicsit a kardművészek relatíve nagy száma, de méginkább a bajvívóké. Varázslók száma a kalandozok.hu táborok papírformáját hozza, ugyanez elmondható nagyjából a

többi, nem említett kasztra is. Kiemelendő még (pozitívum vagy negatívum? :P), hogy 3 boszorkányunk is lesz. A tolvajok száma kevésnek tűnik (1), de ezt azonnal megértjük annak az információnak a birtokában, hogy hozzáadandó, hogy az összes váltott kasztú karakter egyik kasztja tolvaj. (Jellemző tápkombó, egy elsősorban nem tolvaj jellegű karakternek felvenni a tolvaj rengeteg képzettségét pluszba.)

Kasztok:

harcos 1

gladiátor 3

fejvadász 5

lovag 2

amazon 0

barbár 0

bajvívó 3

tolvaj 1

bárd 5

pap 9

paplovag 5

harcművész 1

kardművész 4

boszorkány 3

boszorkánymester 2

tűzvarázsló 0

varázsló 2

váltott kaszt:

tolvaj-gladiátor 1

tolvaj-varázsló 1

tolvaj-fejvadász 1

Szintek eloszlása magáért beszél. Váltott kasztúaknál csak a magasabb szintet számoltam bele.

Szintek:

4. TSZ 0

5. TSZ 15

6. TSZ 32

7. TSZ 2

Végül érdekességként pár egyéb karakterisztika.

Sláger felszerelési tárgy:

1. Abbitacél sodronying (uniszex és egyméretű, Domvik-paptól kezdve a varázslóig mindenkire jó)

2. gyógyital

Legdrágább varázstárgy:

Mithrill sodronying (1200 arany), Igazság amulettje (1200 arany)

Legérdekesebb felszerelések:

sequor, mara-sequor, váltás női alsó, dobókockák, csiniruha, galleasz

Azon karakterek száma a 49-ből, akiknek van 20-as, vagy afeletti képessége:

17 (rekord: 23-as képesség)

Azon karakterek száma a 49-ből, akiknek NINCS 18-as vagy afeletti képessége:

8

Link a hozzászóláshoz
A beküldött anyagok minőségét, esetleges elszámolásait, stb még NEM, csak az anyagok megérkezését ellenőriztük.

A héten át is olvassuk az anyagokat, és legkésőbb jövőhéten mindenki kap valami visszajelzést. A visszajelzés tartalma csupán annyi lesz, hogy tökéletesen elfogadjuk-e úgy a karaktereket, ahogy vannak, vagy valamilyen okból - veletek egyeztetve - módosítást szeretnénk rajta, pl.: elszámolás miatt, konzisztencia miatt, büntetés miatt.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...