Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

üdv,

Antail, miért is? Az MTK nem ír ilyesmiről. "Elméletileg bármilyen karakterkaszt tagja lehet, de ... általában fegyverforgató válik belőle."

Megnéztem, s Játékosok készlete szerint, egy amund lehet: harcos, gladiátor, lovag (KM-i engedéllyel), tolvaj, bajvívó, boszorkány, pap. (Kár hogy Vaskezű Alex paplovag. :D)

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

Alex Con Arvioni szerény emlékeim szerint gladiátor nem emlékszem egyik ide vonatkozó könyvben sem másra. Csupán van egy isteni ereklyének minősülő fekete acél keze. Egyébként attól még hogy nem Pap lovag simán megalapíthatta Darton paplovagi rendjét. Hiszen azoknak vezetői között nem sok pap vagy paplovag akad. Nincsen előttem a könyv sajnos nem tudom megnézni:S (Alyr Arkhon, Aruin al Marem, Alex con Arwioni ideáig biztos. Ja meg egy sima lovag kutyáival de neve nem maradt meg:D) Bár ennek a kérdésnek már ég világon semmi köze a karakter alkotáshoz szóval valaki pm-ben világosítson fel hogy nem-e tévedek.

Link a hozzászóláshoz
Azt meglehetne tudni ,hogy milyen évszakban, milyen hónapban fog játszódni a modul?

Csak azért h készítsem e az emberbőrből cserzett fürdőruhámat.... :lol:

3691, Krad Kvartja

Szerintem ez most nem segített a fürdőruha választásban, hiszen nem tudod, hogy hol lesznek a karakterek a kaland ideje alatt... vajon Ibara forró homokdűnéi között, egy pokoli démonsíkon, vagy a Déli Jégmezőkön? 8)

Javaslom a legfrissebb Brüno-kollekciót.

Link a hozzászóláshoz

Halihó.

Minden csapatkapitánynak kimentek a visszajelzések a beküldött anyagokról. Pontosabban: minden csapatnak, akiktől megkaptunk mindent. A következő 2 csapat nem kapott visszajelzést, mert nem kaptunk meg minden anyagot, még mindig késnek:

- Rizikófaktor (Ulmikukac előtörténete hiányzik)

- Raehur Szentjei (Dave karaktere és előtörténete hiányzik)

A visszajelzés tartalmazza:

- a felfedezett nagyobb hibákat, ha vannak, és javításra való felszólítást

- esetlegesek kérdéseket, ha valami nem tiszta

- büntetés mibenlétét, ha érintett a csapat

Nem tartalmaz minden egyes apró hibát, vagy kérdéses pontot! Számos apró tisztáznivaló van szinte minden csapat esetében, de azokra nem tértünk ki, elég majd a KM-etekkel a játék kezdetekor egyeztetni, tisztázni.

Üdv

TAO

Link a hozzászóláshoz
Tao, ha megtennéd, a rizikófaktor tagjainak elküldenéd egyenként a hibákat?Ulmit győzködjük h csinálja meg az elő sztorit de addig is jó lenne tudni h a saját karaktereinkkel van e valami hiba, nehogy a tábor előtt derüljön ki :|

Bocs, de nem. Okok:

1. A csapat az csapat, még ha egyenként is küldik be a karaktereket. Egyszerre kapjátok meg (de külön-külön).

2. A késésért járó büntetés nem csak Ulmikukac karakterét érint(het)i, hanem más csapattagokat is.

3. A késés még mindig folyamatban van :arrow: Nem tudjuk a késés mértékét :arrow: Nem tudjuk a büntetés mértékét.

Ugyanez igaz a Raehur Szentjeire is. (Egyébként nem tudom miért kell ezen problémázni, lehet beküldeni féloldalas előtörit is / karakter. Legfeljebb nem gyúr a legjobb előtöri díjra, de az a Rizikófaktor esetében amúgy is kiesett. :roll:)

Link a hozzászóláshoz
Sajtmester, miért nem csináltok neki egy karaktert? Elég akkor ha megmondja, mivel szeretne jönni... és akkor rendben lennétek.

...

Rizikófaktor, külön kérésükre nem tesszük közzé előtörténetüket, emiatt az előtörténetek versenyéből kiesnek (szavazni viszont szavazhatnak). Oka az, hogy mivel a karakterek úgy indulnak, mint frissen találkozott testvérek, és nem tudnak egymásról semmit, a Játékosok is úgy kívánnak játszani, hogy kezdetben nem tudnak egymásról semmit. Előtörténeteiket egymástól függetlenül küldték be, és nem akarják még az esélyt sem megadni arra, hogy esetleg beolvassanak egymás karaktereibe, előtörténeteibe.

Link a hozzászóláshoz

Ech,az úgy nem poén h ha a többi karakter is kap büntit.Na de megoldjuk, ha végzek a melóval, felhívom a többieket és ha még nincs kész akkor írok én neki egy elő sztorit.Bár amennyit késett ő lesz a fogyatékos kistesó akinek a különleges képessége h szívószállal eszi a rántott húst... :twisted: bár ha kollektív a büntetés az a baj h mi is :evil::siros:

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Ismét lenne pár kérdésem.

Elkezdtem kiszámolni a harcértékeket és... a MT tele van következetlenségekkel. Ha jól emlékszem, a lovas rohamra pl 3 különböző adat van megadva (és itt nem a ló/lovasra gondolok). Van egyszer egy a szövegben, egy a leírás végén és van egy táblázatba. És úgy rémlik, egyik sem fedi a másikat. Pl mi az hogy lovasrohamnál +5 KÉ??? Már a sima roham is autómatikus kezdeményezést biztosít. Meg volt egy olyan is hogy a lovasroham TÉ-je ugyanannyi mint a sima rohamé! :evil:

A körönkénti 2 támadásnál is találtam érdekeset. Bár lehet hogy én értelmeztem rosszul, de a könyv azt írja hogy 16 gyorsaság és ügyesség esetén azokkal a fegyverekkel lehet kettőt támadni amiknél a körönkénti támadáshoz 2 van írva. Namármost ez nem logikus, hiszen azokkal kimagasló tulajdonságok nélkül is lehet kettőt támadni!

A Pszi résznél van egy olyan diszciplina amivel lehet értékeket javítani. A nevét nem tudom és pontos értékeket se, de az van odaíírva megjegyzésbe hogy egyes pszit használni nem tudó íjászok is használhatják a diszciplinát napi egyszer és +5 CÉ/szintet kapnak. Ez azért durva mert elvileg ott a Célzás ami képzettség és adott szint felett magasabb bónuszt adhat mint a képzettség. A kérdésem az hogy ez pontosan hogy működik és hogy aki nem rendelkezik pszivel és van Célzása is, az hogyan használhatja? (gondolom a kettő egyszerre nem megy)

Az opcionális szabályokat használjuk? HBG-be van egy erő/sebzésre vonatkozó kiegészítés. (kétkezes és főleg erőre alapozó fegyvereknél az erő 14 feletti része adódik a sebzéshez, a többinél a hagyományos 16+ az erőre egyáltalán nem építő fegyvereknél meg talán max +2)

Megkaptam az értesítést, majd holnapra átszámolom még egyszer a cuccot, de egyrészt mi közös kasszáztunk ami 1-es háttér esetén megengedett és bár tény hogy én a lovag miatt 500 Tp-vel elszámoltam magam, de ez akkor sem indokolja azt hogy a felsorolt cuccokra ne lenne pénzünk. A lovag vértezetét is úgy tudom meg lehet venni közös kasszából.

(ezt azért ide írtam mert gondoltam hogy mail-be nem írkálok ilyesmit, azt csak a hivatalos adatcserére használjuk, de ha lehet mail-be is reklamálni akkor szóljatok!)

Darun

Link a hozzászóláshoz

Üdv

A Pszi-vel kapcsolatban tudok segíteni az amire gondolsz az összpontosítás nevü pszi disciplína

amivel meglehet növelni egy tulajdonség értékünket 1-el vagy % képességeinket 5%-kal. Több pszi-pont felhasználásával többet lehet növelni ezeken a képességeken csak anyi a megkötés ,hogy egyszerre anyi pszi-pontot tutsz felhasználni amenyi a szinted.Tehát 5.tsz esetén 5-el növelheted a képességeidet(de nem mehet a faji max fölé) vagy a %képességedet 25%-el.

A diszciplínának van egy másik felhasználási mondja ami a lővési pontosságodat javítja.

Ebben az esetben 1 pszi-pontért +5 CÉ-t kapsz szintenként,a fenti példa alapján +25 CÉ-t jelent.

Nos tudtomal a célzás képzetségel együtt is alkalmazható nem zárját ki egymást ,de teljesen fölöslegesnek tartom, aki rendelkezik célzás képzetséggel anak igen magas CÉ-je lehet.

Link a hozzászóláshoz

...

Elkezdtem kiszámolni a harcértékeket és... a MT tele van következetlenségekkel. Ha jól emlékszem, a lovas rohamra pl 3 különböző adat van megadva (és itt nem a ló/lovasra gondolok). Van egyszer egy a szövegben, egy a leírás végén és van egy táblázatba. És úgy rémlik, egyik sem fedi a másikat. Pl mi az hogy lovasrohamnál +5 KÉ??? Már a sima roham is autómatikus kezdeményezést biztosít. Meg volt egy olyan is hogy a lovasroham TÉ-je ugyanannyi mint a sima rohamé! :evil:

...

Sajnos egy szabálykönyv sem mentes hibáktól és ellentmondásoktól. Azonban amiket említettél, tisztázható dolgok.

Először is: A sima rohamnál SEM a támadóé az automatikus kezdeményezés. Bizony KÉ-t kell dobni. Ha a rohamozó elbukja, akkor bizony beleszalad a feltartó fegyverbe, ami szintén duplán sebez. Ez a rohamozás kockázata. Lásd ETK, 98. oldal, Roham.

Másodszor: lovasrohamnál tök ugyanez a helyzet, KÉ-dobás van, tehát az az elírás, ahol azt írják, hogy nincs. A különbség a TÉ-ben van.

Speciális eset, és ezt szokták összekeverni: amennyiben a lovasrohamot végrehajtó lovas kezében hosszú lovaskopja van (vagy lándzsa, vagy más szálfegyver), akkor a szálfegyver miatt a KÉ automatikusan az övé. Kivéve, ha az ellenfélnél is szálfegyver van (biztos ismerősen hangzanak a lovasság ellen alkalmazott hosszú lándzsák).

A körönkénti 2 támadásnál is találtam érdekeset. Bár lehet hogy én értelmeztem rosszul, de a könyv azt írja hogy 16 gyorsaság és ügyesség esetén azokkal a fegyverekkel lehet kettőt támadni amiknél a körönkénti támadáshoz 2 van írva. Namármost ez nem logikus, hiszen azokkal kimagasló tulajdonságok nélkül is lehet kettőt támadni!

Örökké vitatott kérdés. Több verzió és javítás volt kiadva, ezek közül a legnépszerűbbek, leghasználtabbak:

- Ha a fegyver Tám/Kör-e 2, akkor azzal mindenki kétszer tud támadni.

- Attól, hogy a fegyver Tám/Kör-e 2, még nem tudsz vele kétszer támadni, csak akkor, ha megvan a 16-os Gyors és Ügy.

KM és csapat egyeztetésén múlik, hogy melyik lesz majd használatban a játék során.

A Pszi résznél van egy olyan diszciplina amivel lehet értékeket javítani. A nevét nem tudom és pontos értékeket se, de az van odaíírva megjegyzésbe hogy egyes pszit használni nem tudó íjászok is használhatják a diszciplinát napi egyszer és +5 CÉ/szintet kapnak. Ez azért durva mert elvileg ott a Célzás ami képzettség és adott szint felett magasabb bónuszt adhat mint a képzettség. A kérdésem az hogy ez pontosan hogy működik és hogy aki nem rendelkezik pszivel és van Célzása is, az hogyan használhatja? (gondolom a kettő egyszerre nem megy)

Összpontosítás. Amire emlékszem, hogy +5 CÉ / kör, de legfeljebb annyi kör, ahanyadik szintű, és körönként nő a Pszipont igénye. Háttere az, hogy az íjász meditatív koncentrációba kezd, eggyé válik az áldozattal. Rengeteg gyakorlást és fókuszálást igényel (ezért Pszi). Igen, nagyon magas szint esetén jobb lehet, mint a Célzás.

Említve van, hogy egyes speciális íjászok (asszem nomádok) nem ismerik a pszit, mégis képesek ennek megfelelő gyakorlatra. Ez általában NJK-nak való tulajdonság, JK csak ritkán tudhatja, KM engedélyével, valószínűleg csak nomád háttérrel. Pszi-használatot kizárja.

Hogy az Összpontosítás és a Célzás képzettség kizárja-e egymást, az vitatható kérdés, nem akarok belemenni most. :) Ha felmerülne ilyen kérdés a táborban, ez is a KM döntési körébe tartozik.

Az opcionális szabályokat használjuk? HBG-be van egy erő/sebzésre vonatkozó kiegészítés. (kétkezes és főleg erőre alapozó fegyvereknél az erő 14 feletti része adódik a sebzéshez, a többinél a hagyományos 16+ az erőre egyáltalán nem építő fegyvereknél meg talán max +2)

Neve is mondja: Opcionális szabály. KM-etekkel egyeztetitek játék előtt az ilyeneket.

Megkaptam az értesítést, majd holnapra átszámolom még egyszer a cuccot, de egyrészt mi közös kasszáztunk ami 1-es háttér esetén megengedett és bár tény hogy én a lovag miatt 500 Tp-vel elszámoltam magam, de ez akkor sem indokolja azt hogy a felsorolt cuccokra ne lenne pénzünk. A lovag vértezetét is úgy tudom meg lehet venni közös kasszából.

(ezt azért ide írtam mert gondoltam hogy mail-be nem írkálok ilyesmit, azt csak a hivatalos adatcserére használjuk, de ha lehet mail-be is reklamálni akkor szóljatok!)

Amennyiben belefért a kasszába a felszerelésetek, akkor nem volt tiszta a leírása a beküldött anyagban. De 1. háttérrel sem vehetünk féláron rúnázott szablyákat. ;)

Ha én néztem félre valamit, akkor bocsánat. Küldjétek el légyszi a magyarázatot, hogy mit miért, csak legyen átlátható. Ha nem én néztem félre, akkor a javítást várjuk. Mindkét esetben emailben.

Üdv

TAO

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

+5 CÉ/szint, ez biztos. Egy körön át tart a meditáció. A kézettségnél meg a képzettség szintjétől függ. a koncentrálás ideje. (erre biztosan emlékszem)

Akkor majd egyeztetünk a KM-el.

Ami a felszerelést illeti... majd átküldöm a TP elosztást is, akkor biztos kiderül hogy ki hol és mit számolt el. Holnapra meglesz. (remélem) Am a szablyákat én is 1260-as áron számoltam (nekem közös kasszára valami elég nagy összeg jött ki és úgy emlékszem a pap nem kapott mágikus fegyvert, de mint mondtam, holnap...)

Darun

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...