Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Egyéb (nem flame)


Recommended Posts

Üdv!

Befejeződött a titkos rituálé egy újabb fázisa, sötét, mágikus felhők gyülekeznek Selyp felett...

Beteltünk és elrendeződtünk szépen. Megvan mind a 10 csapat, mind a 10 KM.

A Kalandmesterek nevében a következő lehetőséget ajánljuk a Játékosoknak:

Minden csapat - ha szeretne - megjelölhet korlátlan számú KM-et, akivel szívesen játszana. Teendő:

:arrow: küldjetek egy emailt az nyt2009@kalandozok.hu emailcímre minél hamarabb, de maximum 1 héten belül (határidő: június 16. éjfél)

:arrow: email tartalma legyen: csapat neve + akárhány, de legalább kettő KM neve / nickje, aki szerintetek passzol hozzátok (jól mesél / mindig van nála ropi / szépek a szemei / stb).

Amelyik csapat jelöl meg KM-eket, azoknál megpróbáljuk úgy szervezni, hogy a megadott nevek közül legalább 1-el összejöjjön. Ezt nyilvánvaló okokból nem tudjuk garantálni:

:arrow: pl. ha mindenki beírja Magyar Gergelyt, akkor sem tud mindenkinek mesélni

:arrow: pl. ha senki nem ír be TAO-t, akkor is mesélni fog valakinek :twisted:

:arrow: pl. minden csapat számára akad olyan KM, akit nem is ismer, és ilyenkor általában azt választja, hogy nem jelöli be (pedig az adott KM attól még lehet, hogy passzol a csapathoz)

A megjelölés nem kötelező, csak lehetőség. Amelyik csapat 1 héten belül nem küld emailt a megadott címre, úgy vesszük, hogy nem kíván megjelölni KM-eket.

Javaslat annak, aki küld emailt: minél többet jelöltök meg, annál jobb eséllyel kaptok a választott halmazból. Tehát mondjuk, ha 4 olyan KM van, akivel szívesen játszanátok, akkor ne csak a 2 legkedvencebbet írjátok be, hanem mind a 4-et.

Amelyik csapat nem tud legalább 2 KM-et megjelölni, az valószínűleg nem ismeri a KM-eket eléggé, így inkább ne küldjön emailt (az olyan emaileket, amik nem jelölnek meg legalább 2 nevet, figyelmen kívül hagyjuk). Minden csapat 1 db emailt küldjön (ha többet küld, és nem tökéletesen egybevágóak, akkor figyelmen kívül hagyjuk őket).

KM-ek listája:

Andoron

Antail

Batka

Daru

Felon

Magyar Gergely

TAO

Tetra

Tybycsoky

Zarmin

Kérünk titeket, hogy ne lássatok ebben többet, mint ami valójában: egy pozitív irányú, de semmilyen következményt nem vállaló kezdeményezést. Szinte biztos, hogy nem tudjuk úgy osztani a KM-eket, hogy MINDEN csapatnak az jusson, akit bejelölt, hiszen kicsi az esély arra, hogy a csapatok olyan halmazokat állítottak össze, hogy található rá olyan elosztás, amely minden halmazból lefed egy embert. De azért megnézzük, és a lehetőségekhez képest összehozzuk, amit lehet.

Üdv

Kalandmesterek

update1: A levelek beérkezési sorrendje nem számít.

update2: Amennyiben jelöltök KM-et, MINIMUM 2 KM-et kell. De minél többet jelöltök, annál jobb esélyetek van arra, hogy tényleg közülük kaptok.

egy utólagos ötlet... :) nem tudom, mennyire talál el- vagy befogadásra... :)

röviden... ciklusonként (naponta) cserélni kellene a mesélőket... :) és akkor lényegében mindenki kívánságát lehet(ne) teljesíteni... :) arról nem is beszélve... hogy így több szem többet lát alapon lehetne mind a csapatokat, mind az egyéni karaktereket értékelni... több szem többet lát alapon... ;) persze ennek az a hátránya, hogy a KM-eknek le kell kommunikálni ciklusonként egymással a dolgokat... :) vagy már nyitott kapukat döngetek? ;)

Link a hozzászóláshoz

Catsmile:

Egyéni meglátásom, de nem jó ez a sok KM-es rendszer. Volt benne részem és szerintem előnyösebb az egy vagy a kettő. Az ok nem csak, hogy mindig kontaktusban kell lennie egymással a mesélőknek, hanem a csapatnak se. Gondolj bele, így hogy szoksz össze egy KM-mel? Sehogy, nincs rá idő. Pedig a játék sokkal jobban élvezhető egy olyan személlyel, akinek ráhangolódsz a stílusára, akit valamennyire (meg)ismersz.

Több szem többet lát, de nem mindent. Ennek akkor lenne szerintem max. értelme, ha minden KM megfordulna, minden csapatnál... de ugye ez meg főleg nem lehet.

Link a hozzászóláshoz
Catsmile:

Egyéni meglátásom, de nem jó ez a sok KM-es rendszer. Volt benne részem és szerintem előnyösebb az egy vagy a kettő. Az ok nem csak, hogy mindig kontaktusban kell lennie egymással a mesélőknek, hanem a csapatnak se. Gondolj bele, így hogy szoksz össze egy KM-mel? Sehogy, nincs rá idő. Pedig a játék sokkal jobban élvezhető egy olyan személlyel, akinek ráhangolódsz a stílusára, akit valamennyire (meg)ismersz.

Több szem többet lát, de nem mindent. Ennek akkor lenne szerintem max. értelme, ha minden KM megfordulna, minden csapatnál... de ugye ez meg főleg nem lehet.

Venes: én nem erőltetem a dolgot... ugyanazzal a mesélővel is végigmehet a kaland...:) a tapasztalataim, egy kivételével, viszont azt mutatják, hogy mondjuk egy ciklusonkénti mesélő váltás, ha csak nem totálisan eltérő stílusú a mesélő, akkor lekezelhető, és megoldódik/megoldódhat a szükséges összehangolódás is, főleg ha csapat, vagy a csapattagok kalkulálnak is vele... én az utóbbi időben kizárólag versenyeken/táborokon tudtam MAGUSozni, így nem beszélhetek sem összeszokott csapatról, sem a csapattal összeszokott mesélőről... és ezeken az volt a tapasztalatom, hogy mind a csapat tagjai, mind a csapat és a mesélő jól összeszokott egységet tudott alkotni... természetesen azért a csapattagok, ha máshogyan nem, akkor MSN-n beszélgettek egymásal, de közös játéktapasztalat nem volt... :) az egyetlen kivételen, meg napon belül, és félig-meddig váratlanul volt a mesélőcsere... ott nem működött... ha gondolod, a továbbiakról majd élőben, vagy ha valakit érdekel a téma, akkor esetleg egy beszélgetést is lehet tartani a témában... :) megosztani egymással a tapasztalatokat...:)

Link a hozzászóláshoz
Catsmile:

Egyéni meglátásom, de nem jó ez a sok KM-es rendszer. Volt benne részem és szerintem előnyösebb az egy vagy a kettő. Az ok nem csak, hogy mindig kontaktusban kell lennie egymással a mesélőknek, hanem a csapatnak se. Gondolj bele, így hogy szoksz össze egy KM-mel? Sehogy, nincs rá idő. Pedig a játék sokkal jobban élvezhető egy olyan személlyel, akinek ráhangolódsz a stílusára, akit valamennyire (meg)ismersz.

Több szem többet lát, de nem mindent. Ennek akkor lenne szerintem max. értelme, ha minden KM megfordulna, minden csapatnál... de ugye ez meg főleg nem lehet.

Venes: a nyári modul tekintetében megkövezlek... ööö... bocs, megkövetlek... :) a modul sokszálú (1-2 helyen ellentmondásos) cselekményfolyama miatt a mesélőcsere nehézkes lett volna... egyébként fenntartom a véleményem... azzal a kitétellel természetesen, hogy ez a saját tapasztalatom, és ennek folytán a saját véleményem... :)

Link a hozzászóláshoz
Catsmile:

Egyéni meglátásom, de nem jó ez a sok KM-es rendszer. Volt benne részem és szerintem előnyösebb az egy vagy a kettő. Az ok nem csak, hogy mindig kontaktusban kell lennie egymással a mesélőknek, hanem a csapatnak se. Gondolj bele, így hogy szoksz össze egy KM-mel? Sehogy, nincs rá idő. Pedig a játék sokkal jobban élvezhető egy olyan személlyel, akinek ráhangolódsz a stílusára, akit valamennyire (meg)ismersz.

Több szem többet lát, de nem mindent. Ennek akkor lenne szerintem max. értelme, ha minden KM megfordulna, minden csapatnál... de ugye ez meg főleg nem lehet.

Venes: a nyári modul tekintetében megkövezlek... ööö... bocs, megkövetlek... :) a modul sokszálú (1-2 helyen ellentmondásos) cselekményfolyama miatt a mesélőcsere nehézkes lett volna... egyébként fenntartom a véleményem... azzal a kitétellel természetesen, hogy ez a saját tapasztalatom, és ennek folytán a saját véleményem... :)

Végül is azóta én is elgondolkodtam, mert egy ilyen táborban, ami nem 7 vagy több napos, hanem (játék szempontjából) csak (:() 3, mondjuk ugyanennyi KM nem is olyan sok. :D

Csak most gondoltam igazán bele... :D

De én még mindig 2 KM párti vagyok, mármint kivéve, ha nem máshogy érzek, mert mondjuk nagyon szeretem a kapott KM stílusát.

Link a hozzászóláshoz

Végül is azóta én is elgondolkodtam, mert egy ilyen táborban, ami nem 7 vagy több napos, hanem (játék szempontjából) csak (:() 3, mondjuk ugyanennyi KM nem is olyan sok. :D

Csak most gondoltam igazán bele... :D

De én még mindig 2 KM párti vagyok, mármint kivéve, ha nem máshogy érzek, mert mondjuk nagyon szeretem a kapott KM stílusát.

hmm... rendben legyen 2... :) mondjuk nekem egy másik rendezvényen volt 2... és sikerült mind a kettővel összhangolódni a csapatnak... :) mondjuk a váratlan cserék lehetnek zavaróak, amivel kapcsolatban nekem anno az SF-en volt rossz tapasztalatom... de az mondjuk 1 napos verseny volt... és kényszer, mert az előz mesélőnek, rohannia kellett osztálykirándulásra... :) és így mást kaptunk... mondjuk ha jól együtt fut a csapat, a KM, és hangulat... bár azért a ciklusok közötti (éjszakai) szünet ezt megtöri sajnos... :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...