Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandozok.hu Nyári Tábor 2009 - Élménybeszámolók


Con Salamander

Recommended Posts

Hey

Metánpatkány tábor volt, kár, hogy csak kalózsercintésnyi.

- Legelőször is köszönet Tybycsokynak a mesélésért, eredeti és köhögős volt. Rég röhögtem annyit.

- Másodszor köszönet a csapattársaknak, hogy egy percig sem volt unalmas a játék, hisz mindig volt min vitatkozni. Nem mindegy, hogy 26-szor végiggondolunk e valamit és várunk, vagy belecsapunk a lecsóba és kockadobálás van. Úgy néz ki, mindkettőnek van létjogosultsága, csak az arányt kell eltalálni.

- Kösz Balexnak, hogy megléptethettem pingpongban. Gyűlöllek.

- Kösz a szervezőknek minden szépet és jót.

- Kösz a konyhásnéninek a kedves szavakat, viszont szégyenlje összevissza magát, hogy a grizestésztához nincs elég lekvár, és hogy néha szabályosan lopni kellett a repetát, mert "nem fog maradni mindenkinek".

- Kösz Atvynak a Coc-t és a Vampire-lehetőséget, amivel végül nem éltem.

- Kösz a focit mindenkinek. Úgy néz ki én voltam az egyetlen, akit nem zavart (sőt) ha majdnem félmeztelen lányok is játszanak.

- Ulminak meg üzenem, hogy a buzis hozzászólásai helyett csapja fel az aranyköpéseinket, egyétek és vegyétek.

Na pááááááááááááááááááááááááá

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Gyerekek, megtanulhattátok volna már, hogy a kaja általában nem túl jó, és még kevés is :lol:

Ez az egyéni étkezés jó ötlet volt, ezer hála a fuvarokért és a grillsütőért Mate-nak.

Modul nem fákk! Nagyon nem :) Modul lenni jó. Végre. Szóval nem is értem... Jah, annyit mondanék minden tisztelt érdeklődőnek, hogy MagyarGergely iszonyú rossz mesélő, ne is válasszátok őt soha, szerintem a mi kis csapatunk a közjó érdekében bevállalja minden egyes további táborra, csak hogy mentünk meg Titeket. :tuzes:

Viccet félretéve, valami elképesztő, amit kaptunk - már ha beszélhetek a csapat nevében.

Kezdjük ott, hogy nem voltunk ciklusidőhöz kötve.

Link a hozzászóláshoz

Bár a csapatom szedett-vedettségéhez (6 ember 6 játékstílus) hasonló volt a mesélői stílus és képesség is, azért úgy érzem a lehetőségekhez képest sikerült szórakozást biztosítanom mind a hét érintettnek. Viszont mesélni többet csak ha nagyon muszáj, mivel az nem megy, bár erre tavaly is rájöttem már.

Egyébként jó volt, eltunyult testemet megmozgattam néhányszor végre, kis izomlázzal tértem haza a négyesfekvők és a vérfoci hatására (no meg a nagy belmagasság illetve a gyakori utazás a földszint és az emelet között is lehet hatott). Az külön szimpatikus volt amikor Bigmac a tábor elején odajött, hogy "csá tetra mi van veled" (én meg gondolkodtam hogy honnan is kéne ismernünk egymást, de később leesett :mrgreen: bocsánat, szar a memóriám de nagyon :pajti: ), szóval jó érzés 60 többé-kevésbé ismerős arccal táborozni.

SirTom meséje meg nekem is nagyon tetszett, bár csak az utolsó fél-egy órába hallgattam bele, de mindig is nagy rajongója voltam az extrém stílusú meséknek (nem véletlenül figyel otthon egy 35. szintű (20/15 pap/harcos) DND3.5 rendszerű karim).

A KM-szoba hangulata pedig kifejezetten egyedi azt hiszem :wink:

ps: a pónikról pedig még írnom kell egyszer, de ez nem fér bele egy egyszerű élménybeszámoló kereteibe.

Link a hozzászóláshoz

Halacska újfent.

TAO, lenne egy technikai hozzáfűzés a modulhoz:

Én jónak tartanám, ha a térképeken, még a játékosok által láthatón is, minden épület kapna egy halovány színezetet. Nem kiemelést, csak egy árnyalatnyi eltéréssel tegyétek nyilvánvalóvá, mi épület, mi utca és tér. :)

Úgy vélem nem egy félreértés elkerülhető egy ilyesfajta jelölés által.

Köszönöm.

Link a hozzászóláshoz

Tiszteletem mindenkinek!

Először is, szeretném bejelenteni, hogy az általam készített képek kikerültek a galériába.

Másodszor is a köszönetnyilvánítások:

Köszönöm...

- csapatomnak, a Rizikó Faktornak a játékot, a poénokat, a rajzokat és hogy olyan jól játszottak. Nem tudom, ti hogy vagytok/ voltatok vele, de én élveztem a mesélést :)

- Hokusznak hogy felfele menet megvárt, a kártyázásokat, no meg a társaságot

- szobatársaimnak, hogy befogadtak és a vöröskeresztes felajánlásokat, amikor elaludtam a reggeliről (amin össz-vissz egyszer sikerült megjelennem)

- mindenkinek, aki emelte a tábortüzezés hangulatát és ilyen, vagy olyan módon hozzájárult, hogy el ne aludjon a tűz - egyébként nem tudom, ki volt az aki valamelyik este benyögte, hogy tűzvarázsló vagyok, de így utólag visszagondolva lehet már nem vitatkoznék vele :)

- mindenkinek, akivel együtt fociztam - a KM-eknek és JK-knak a vérfocit. Egyébként csak azért nyerhettetek, mert hát nem a JK-k vannak a KM-ekért, hanem éppen fordítva.

- mindenkinek, aki ilyen, vagy olyan módon kisegített alkoholtartalmú üdítőkkel, de leginkább sörrel, illetve köszönöm a fuvart DarkGod-nak (ha nem így kell írni, akkor ezer boccs), ha az nincs, akkor valszeg szomjan pusztulok.

- a Falkának, hogy elviselték, hogy közvetlenül alatatok toltuk a modult és egy szó nélkül elviseltétek a néha visító röhögésben való kitörésünket, illetve.

- TAOnak a modult - bár eddig nem sok előre megírt modult meséltem (általában csak egy alapötletre építek egy impros kalandot), de véleményem szerint ez volt mesélői pályafutásom legjobb meséje/ modulja. Én még 1-2 apróbb kiegészítést tennék hozzá, így utólagos tapasztalatként, de ezt majd inkább személyesen.

- és végül köszönöm Zolinak, hogy egyáltalán meghívott a táborba, mint pót km. Sajnáltam volna, hogyha ki kell hagynom ezt a tábort. Illetve köszönöm, a tábort, csak így szimplán :)

Ha valakit kifelejtettem volna, attól elnézést kérek. Eléggé késő van és eléggé fáradt vagyok ahhoz, hogy ne tudjak teljesen tisztán gondolkodni.

Illetve, annyit fűznék hozzá a hozzászólásomban, hogy igen, valóban meg van már csapatkoncepciónk előre TT-re. Szóval reszkess Vinye, Gánt, vagy ahol lesz a TT, de az biztos, hogy fel fogunk áldozni valakit Tharrnak :tuzes:

Tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz

Tybycsoky képeiből szemezgettem, aki ott volt, annak visszaadja a tábor hangulatát. :)

A modul, és két vértestvér

http://kalandozok.hu/galeria/viewer.php ... mgid=11333

Sérültek

http://kalandozok.hu/galeria/viewer.php ... mgid=11430

Lyányok, akik miatt érdemes táborba menni 8)

http://kalandozok.hu/galeria/viewer.php ... mgid=11409

Hát ez elég kompromittáló... igaz, Venes? :P

http://kalandozok.hu/galeria/viewer.php ... mgid=11329

Amatőőőőr négyeskfekvősök :D

http://kalandozok.hu/galeria/viewer.php ... mgid=11345

Az idei tábor titkolt szerelme (és coming out-ja)

http://kalandozok.hu/galeria/viewer.php ... mgid=11377

Várjuk a többiek képeit is. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Elnézést, hogy ilyen soká írok élménybeszámolót, de páran tudják, hogy behalt a gépem, eddigre sikerült helyrehozni. (nem, nem nekem... :):) )

A tábor... NAGYON JÓ volt. És akkor még enyhén fogalmaztam. Igazából eddig mindegyik Kalandozók tábort élveztem, és nem is akarok összehasonlítgatni, de eddig ez volt a legszuperebb! Köszönöm, hogy ott lehettem.

Köszönöm Antailnak (és a többi szervezőnek) hogy megszervezték a tábort, remélem, sok ilyenben lesz még alkalmam részt venni. Antailnak meg külön köszönöm, hogy lett pólóm, holott nem is rendeltem... :) (és megjegyzem, nagyon szép pólók lettek az idén!)

Kösz a modult, TAO. (csak azért ennyi, mert már másutt agyon dicsértük, mert megérdemelte, és azt mondta, elég volt annyi. :) )

Köszönöm a csapatomnak a kiváló játékot. Azt hiszem, nem kell bizonygatnom, mennyire élveztem a mesélést nektek. Egy program kihagyását sem bántam meg, és nagyon örültem, hogy partner volt a csapat a túlórázásban is. Persze, jó csapatnak nem nehéz mesélni. Meggyőződésem, hogy Obshugi boszorkánya, @Huszár Arel-papja, Silver bajvívója, Vico bárdja és MateBilic lovagja nagyot alakított, és a minden szálra rámozduló, végig jól játszó, egyéni tervekkel előrukkoló, bátor, de visszavonulni is tudó csapat megérdemelten lett díjazva is, amihez külön gratulálok. Tényleg köszönöm nektek a játékot, és nektek bármikor szívesen mesélek újra.

Sajnos pár programból kimaradtam, de ezt nem bántam meg, nekem a játéké és a mesélésé a főszerep, és ha újra kellene játszani a tábort, azt hiszem, ugyan így lenne, csak kevesebbet aludnék. :) Köszönöm mindenkinek, akikkel jót beszélgethettem, vagy akik csak rám mosolyogtak (főleg a lányok) :). köszönöm Darunak és Andoronnak a finom gulyást, megérte aznap a tűz mellett vacsorázni. (bár, megjegyzem, a központi kaja szerintem nagyon is finom volt, még ha nem is sok, és a reggeli elég... fantáziátlan). Köszönöm Sir Thomasnak a rendhagyó, éjjeli mesét, ritkán játszik az ember ediomadi valóvérűvel. Köszönöm Felonnak és Tiának a táncot, jó volt nézni. (be is álltam volna, no de a közízlés... :):) )

összefoglalva, nagyon nagyon tetszett az idei tábor, egyetlen hibája csak az volt, hogy túl rövid volt, és hamar vége lett. :) Sok ilyet még!

Link a hozzászóláshoz

Hát - hogy már egy hete vége :( - eljött az ideje, hogy én is köszönetet mondja a táborért az illetékes elftársaknak. Thx!!!

Összességében jól éreztem magam. Csakhát tényleg túl hamar vége lett. :( Mindenesetre már foglalom a helyet jövőre is. ;)

No de lássuk a részleteket:

- modul: szerintem Tao kitett magáért.

Link a hozzászóláshoz

pár aranyköpés:

-ghoul írnok a vámpírnak (közben a JK-k a kripta előtt tervezik a kinyírását): mi az a metán?

-nem tudom, írd fel

-akkor tehát egy egyszerű vándor fegyverforgató lennél?

-azt nem mondanám hogy egyszerű, nem mondanám hogy vádor és azt sem hogy fegyverforgató...

levél a gorvikiaknak:

kedves gorviki kutyák, nem azért mentünk át a dzsadokhoz hogy bármire is gyanakodjatok.

üdv, nem a Vertionok.

JK a többi JK-nak az útvonal tervezgetés közben: -ha esetleg mégis szétválnék...

végre a metán mezejére lépünk...

két férfi JK ébred egy ágyban, az egyik felkiált: -kilyukadt a membrán?

két JK vertion egymásnak: "testWIER"

hol vagy TAO?!

JK kompatibilis a halott fater.

wier JK a többi JK-nak: "akkor most mindenki cseppentsen egy kis vért ebbe a kupába, hogy megpecsételjük a fogadalmat."

wier JK szerelemvarázzsal elcsábítja a szolgálólányt.

szolgálólány: -azonnal szóljon ha bármit tehetek önért.

JK unottan: -akkor menj vissza a pulthoz.

KM idézet: be van deszkázva a fal.

JK-k bojgatják a vámpír sírját.

vámpír: -ki alszik az ágyacskámban?

utcai séta, egyik Jk a másiknak.

-érzem hogy rezeg a membránom.

KM: -megjelenik a másik kurtizán, hasonló kinézetű mint a fogadós.

JK: -azaz... kopasz?!

wier JK a bordélyházban.

-lehet olyan nőt kellett volna kérnem amelyik menstruál?!

JK a KM-nek mikor az akció közben belepillant a modulba:

-ne könyvből nézd, mondjad!!!

halál rend jellemű varázsló JK:

-most kell cselekedni amíg káosz van.

fejvadász JK brutális gyilkolás közben:

-nem vagyok gyilkos beteg állat, csak a munkámat végzem.

JK-k papi útmutatás segítségével megtalálják az elveszett dzsad kislányt.

-hol van?

KM:

-itt alattatok.

JK kapásból:

-fúrjatok le! ZIONÉRT!!!

képeimet pedig feltöltöttem az albumba, nézzétek!

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Feltöltöttem a képeket, nem lett sok de van egy videó is a tánc egyik számáról, ami kissé setét meg asszem 90 fokban dőlt, de bizonyos lejátszóban lehet állítani a fényt rajta és ugy még nézhető is. :))

Update: az oldal nem is játssza le de ha letöltöd akkor windóz player lejátssza....elvileg....nekem ment... :|

Enjoy :mrgreen:

Thya

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Kezdeném azzal hogy köszönetet mondok Antailnak és a szervezőknek a táborért, TAO-nak köszönjük a mesterien kidolgozott modult, Tetrának a mesélést, a Martaléknak pedíg a közreműködést!

Több okból kifolyólag a tábor eleje számomra kissé lapos volt, a második napon már kifejezetten frusztrált voltam, akkor még az a gondolat is megfordult a fejemben hogy kár volt eljönni. Aztán második este szobatársaimnak köszönhetően ez teljesen megváltozott. A Dave álltal mesélt kaland először csak érdekesnek tűnt, aztán a játékosok elindultak és olyan fergeteges poénhegyek következtek, amiket leírni nem lehet! Mindannyian dőltünk a röhögéstől és annak ellenére hogy a csapat elpoénkodta az egész kalandot, még is megoldották a végén küldetést!

A modulról és a csapatomról ejtenék pár szót. Hazafelé elolvastam a modult, a véleményemet elég tömören le tudom írni erről. Nagyon profin kidolgozott játékkörnyezet és sok lehetőséget rejtő modul! A problémám csak az volna vele hogy túl kevés idő állt rendelkezsére egy ilyen kaliberű történet megoldásához és a sok mellékszál bizony eléggé elvihette a karaktereket. (mint ahogy az meg is történt velünk) A modul jó volt, egyszerűen a csapatunk (és főleg a csapat vezetője) nem volt képes felnőni hozzá! Ezért szeretnék is elnézést kérni a csapattól, hiszen a modulból szinte semmit nem tudtunk megoldani és ez főleg miattam volt. A mesélőre nekem nem volt panaszom (nem is lehet) hiszen Tetra tökéletesen adta vissza a város hangulatát, egy élő várost teremtett és maximálisan alkalmazkodott a csapatunkhoz. Nagyon remélem hogy lesz még hozzá szerencsém!

A csapatomról! Sajnos a szerepjáték rovására ment az hogy mindenáron próbáltuk megoldani a modult, és ezzel bele is buktunk a dologba. Olyan karakterekkel jöttünk amiket nem nagyon tudtunk kijátszani és ez sokat csorbított a hangulaton. És voltak súrlódások a játékosok között is. Ha esetleg a csapattagokat érdekli a véleményem, "négyszemközt" szívesen elmondom hogy mi volt az ami nem tetszett, amit másképp kellett volna csinálni. Levélben továbbra is elérhető leszek, tudjátok a mail címem, ha nem, lehet innen is közvetlen levelet írni, arra is válaszolok.

Egyéb: A Gamers-ről lemaradtam ugyan, de nem bántam meg, mert cserébe testközelből élvezhettem a magyar Gamers csapat sziporkázását! :D Többektől hallottam hogy lemaradtak bizonyos programokról (pl. tábortűz, foci, stb.) erre esetleg legközelebb jobban oda lehetne figyelni. A "szhgy"-ra elsősorban kiváncsiságból neveztem be. Nem fűztem nagy reményeket a szereplésemhez, hiszen nagyon kevés karaktert tudok jól kijátszani. Amikor azt mondom hogy nem sikerült valami túl jóra, nem azért mondom mert így óhajtanék visszavágni a bénázásom miatt! Perzse, első alkalommal került megrendezésre, remélem a szervezők tanultak belőle és sikerül kiküszöbölni a hibákat! Az Ynev kvízek az évek során mind nehezebbek lettek, de én jó ötletnek tartottam, sok érdekes dolog derült ki belőlük. Nekem annyira nem jött be a kalandozok kvíz, sok olyan kérdés volt amit én túl speciálisnak éreztem.

Azt hiszem én is tanultam pár dolgot ez alatt a pár nap alatt, ami elgondolkodtat hogy talán még mindíg van keresnivalóm a szerepjátékosok között, és ha Kyel is úgy akarja, talán gyakrabban fogom látogatni a táborokat.

A végén még külön köszönetet mondanék Felonnak és Thya-nak a "meglepi"-ért, Antailnak a pólóért, és a KM-eknek a modulért!

Darun

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...