Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

MAGUS verseny 2009


Recommended Posts

Asszem most már mindenki hozzászólt, aki érintett az ügyben. :D

Csak ennyit szerettem volna :]

A hely jó ötlet, még ha, bele is halok.:D

Nekünk amúgy szimpi és kedves volt, hogy csapat bement oda és meghalt, de ez már részletkérdés. :mrgreen:

Egyet tudok érteni Ceripapa álláspontjával is... szerintem nem tudjuk továbbfejteni már a vitát egészséges keretek között, mert már nem is azon megy a téma, amit eredetileg Gambit feldobott. :D Ezzel le is zárhatjuk, ugye? :pajti:

Link a hozzászóláshoz

Természetesen, így találtam meg a nem oda illő mecsetet is ami más csapatoknak nem tűnt fel. :]

De mint mondtam, előbbiekben akkor is bementem volna , okokat leírtam és témát szerintem lezárhatjuk.

Vitatkozni a helyen nincs értelme , mert szerintem jó ötlet volt beletenni.

Mélysivatag díjból, pedig van esélyem egy újabb hőst megismerni, akinek majd nem kellene nekimennem :D .

Kivéve ha nem dolzsah pap leszek :D

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem!

Ha már a tényeknél tartunk...

Merthogy durvább a hely, ez ténykérdés. Az említett könyvben (Halál havában) az áll, hogy Rahim kiegyezik a Lidérctanya tulajdonosával. Rahim totálisan képtelen kordában tartani a helyet/tulajdonost, így az egyetlen értelmes megoldást választja, status quo-t ajánl fel. ha tetszik, kölcsönös megnemtámadást... :)

A Lidérctanyáról továbbra is annyit, hogy szerintem túl régen olvastátok a Halál havábant, és homályosan emlékeztek csak a dolgokra. Lehet hagynom kéne a dolgot a fenébe, de nagyon nem szeretem mikor kész tényként állítanak be valamit, közben nincsenek is rendesen képben.

A Lidérctanyáról az égvilágon semmi konkrét nincs, csak mendemondák, legendák. A könyv egyik ilyen kiemelt rémtörténete szerint boszorkánymesterek rejtekhelye volt, akiket aztán kifüstöltek innen, de a gonoszság megfertőzte a helyet, és azóta is kísérti az embereket (kb. az amcsi filmek elhagyatott ódon elátkozott ház esete).

Lebontani azért nem bontották le, mert nem találtak munkást, aki a közelébe mert volna menni, a varázslók meg azért nem robbantották a levegőbe az egész kócerájt, mert nincstelenek kunyhói állnak a környéken (ez utóbbi elég gyenge kifogás egyébként). Tehát a helynek igazán csak a babonák és a közhiedelem kölcsönzött baljós-veszélyes kisugárzást, egyébként ha Ardmador nincs jelen, esetleges élőholt szolgáitól eltekintve a hely tökéletesen ártalmatlan.

Armador Dogan saját bevallása szerint is azért tartja fenn a hely kísérteties hírét, hogy távol tartsa a kíváncsiskodókat, és így nyugta legyen. Ahogy ő fogalmaz: "Ne ítélj elhamarkodottan [a hajlékomról], barátom, ez kevéssé méltó hozzád! A hajlékom valóban rossz hírű, teljesen veszélytelennek sem mondanám ..." Egyébként Rahim se helytől, hanem a tulajdonosától tartott (amúgy joggal). Viszont Armador távozott Ynevről, ezek után nemtudom milyen fenyegetést jelenthet.

Gambit

Link a hozzászóláshoz
Tényleg van értelme még mindig belekötni ebbe? :roll:

Nem kötekedésnek szántam (már az elején se), csak SirThomas ezen mondatára akartam reagálni: "de itt valami egészen nyilvánvaló félreértelmezést látok abban, amit írtok (MG, Gambit) [...] pontokba szedett pontatlanságok" és rávilágítani arra, hogy szerintem Thomas az aki félreértelmezett valamit :wink: (nem a Lidérctanya kalandban elfoglalt funkciójáról írtam ezeket, hanem a Lidérctanya ynevi mivoltáról, reagálva Thomas a-b-és-c pontjaira)

Link a hozzászóláshoz

Gambit, légyszi nézz utána a Halál Havában c. regényben a megfelelő résznek, és látni fogod, hogy mire gondoltunk. A megfelelő rész alatt, kiadástól függően a következőt értem:

1. kiadás (Unikornis kiadó "Griffes") 38.; 40. old.

1., "teljes" kiadás (Valhalla): 68.; 72. old.

4., "bővített" kiadás (Ronin): 55. od. 58-59. old.

Kívülről az emír őrei védik a szerződés értelmében, a falon belül pedig élőholtak, akiket már Armador sem tart féken...

Ha továbbra is van kérdésed, felvetésed ezzel kapcsolatban, légyszi priviben keress meg. ;)

Link a hozzászóláshoz
Kár volt kihagynod, a fenti vita ellenére nagyon jól sült el. ;)

Szerintem a fenti vita semmit nem vont le a találkozó sikeréből. Sőt, én kifejezetten nem szeretem ha egy rendezvény visszhang nélkül marad (akár játékosi, akár KM oldalról). Az, hogy felvetettük a problémáinkat, nyilván nem azt jelenti, hogy hangos fujjogás és "mon-gyon-le" kiáltások közepette szapuljuk a rendezvényt. Épp azért fogalmazunk meg kritikát, mert nyilvánvalóan érdekel-foglalkoztat minket a találkozó, és szeretnénk, hogy legközelebb még jobb legyen (tehát szeretnénk, hogy legyen legközelebb :wink:). Amúgy teljesen jogos, az aggályaimat talán jobb lett volna a KM fórumon felvetnem.... :roll:

Link a hozzászóláshoz
az a baj hogy vagy sose, vagy későn értesülök! De ha jövőre bevállalja valaki közülletek, hogy a csapatába emeljen engen a porból, szíves örömest elmegyek :)

Pedig ezen a fórumon is meg volt hirdetve jó előre... meg rpg.hu-n meg még sok más szálon. Csak nyitott szemmel kell nézni. ;) Ha lesz a jövőben ilyen, várhatóan az is felkerül ide, így itt megtalálod.

Link a hozzászóláshoz

Muhaha. A partyattack :mrgreen:

Kicsit megzakkant a kari a biztos halál tudatában, azt hiszem ez érthető.

De amúgy szerintem nálunk senki sem hasznosság vagy összeillőség alapján választott, hanem inkább hogy mit szeretne játszani, ez valószínűleg összefüggésben áll azzal, hogy a profizmusunk szintje 0 közeli, emiatt IS lettünk utolsók :siros:

De köszi a mélysivatagot :mrgreen:

Aggir meg jó gyerek volt, nem tudom mér nem választották :roll:

Link a hozzászóláshoz
Nem dicsekvésképp mondom, de megfigyelhető, hogy a csapatom körül tomboló mentális energiák még a fotót is elhomályosították! :D

Tényleg, meg tudod mutatni, hogy melyik képen vagy rajta? Hátha végre felhomályosul az emlékezetem. :) Psziben ha elküldöd a linket, megköszönöm.

Catsmile: Masszázsra igen nehéz bekerülni. :P Nőneműek és vicceskedvű férfiak előnyben. Utóbbiaknak vállalni kell, hogy a Szent

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...