Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések és válaszok a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

Jóvanna, ne csináljunk már viccet a szerencsétlen ötletemből, és az arra érkező abberrált :P válaszokból :twisted:

Mielőtt még a lábujjunkra lépnek, hogy izébigyó.. offolunk..

Szóval a tulajdonságpontokat nem kéritek, mert az is adat.. a kérdésem az lenne, hogy ha a tsz-t, a felszerelést, és a képzettségeket befolyásolhatja a KM, akkor a tulajdonságpontokat is? Pl ha leírom az előtörimben, hogy ultrabrutáltáp intelligens a karim (mert ugye erre utalni vagyok köteles :) ), de nem tetszik a KM-nek az indoklásom, a formátum, vagy egyszerűen a képes felem, akkor lehúzhatja azt is?

Link a hozzászóláshoz

Természetesen. Ha beírsz 18as erőt egy gladiátornak, de láthatóan csak az ügyességét használja ki, sehol nem mutatkozik meg az ereje, még a leírásban sem, akkor a KM erősen ajánlani fogja, hogy csökkentsd az erejét mondjuk 14-15re. Aztán majd úgy is jönnek a "de..." részek, hogy itt meg ott én azt nem úgy értettem, hanem amúgy. Ezeket elkerülendő reklamáció nincs, nem lesznek szenyó KMek, és ezt is megbeszéljük, hogy kitől mit lehet levonni.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Ha izé akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy akkor csináljon a KM helyettem egy karit, vázolom az elképzeléseimet.. :D mert tulajdonképpen relatíve kevés befolyásom van a konkrét dolgaimra, azokra, amiket használok/használnék a játék során. Reklamáció nincs, tehát mindenki mindent értelmez úgy, ahogy akar, bár persze ott az ígéret, hogy nem lesznek genyó KM-ek. Aha. 8)

Amúgy ha nem kértek konkrét karit (mert úgy van magyarázva, hogy különleges esetben talán, de amúgy nem, és vigyük a táborba), akkor ott a játék elején fog eldőlni, hogy nekem tulajdonképpen viszonylag hülye karim van, mert nem írtam bele az előtöribe, hogy átlagon felüli gyorsasággal rubik-kockázik, vagy legalábbis picit jobban, mint átlagosan? Hiszen a KM nem látja a tulajdonságpontjaimat, csak ott, és nem utaltam megfelelő módon az észbeli képességekre. Arról nem is beszélve, hogy ez más értékeket is befolyásolhat. Hogy beszélitek meg ezt, elrohan a km-ünk, gyors összehív egy meetinget, hogy "héló, szerencsétlen JK 18-as int-el rendelkezik, de erről nincs utalás az előtöriben, nem írt a rubik-kockaimádatáról, húzzuk le". Jó, ez erős sarkítás, de gondolom érthető, hogy mit akarok ezzel.. Még ha be is szeditek az első este a karikat, megnézitek, megbeszélitek, akkor is kellemetlen lesz nekem, mint játékosnak, aki kialakítottam egy képet a karakteremről fejben, hogy basszus, kimaradt egy sor az előtöriből, és emiatt ott, face to face szembesülök azzal, hogy az elképzelésem nem fog megvalósulni, sőt. Persze, ne magyarázzak annyit, írjak le mindent, amit fontosnak tartok.. de bocsi, akkor se nagyon szimpi, hogy annak ellenére, hogy levélváltok párszor a KM-el, mégis képlékeny a karim a tábor kezdetekor.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A tábor kezdetekor nem igazán lesz már képlékeny a karid. Ha különlegesen magas vagy alacsony értéke van, az úgy is meg lesz magyarázva az előtörténetben, a többinél meg nincs ilyen probléma. Szabad csupa 15ös értéket írni, és megmagyarázni azzal, hogy "mindenben nagyon jó, de semmiben sem kiemelkedő". Nem kell végletesen elképzelni a dolgot, a KM azokra a dolgokra fog rákérdezni-javasolni, amik esetleg különlegesek.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Én is érzem Felon mondanivalóját. Olyan hatása van a dolognak, hogy "nagyon nagy szabadságunk" van, ugyanakkor meg "nincs közvetlen beleszólásunk a saját karakterünkbe". Amikor nekiáll az ember karaktert kitalálni, készíteni, akkor rájön, hogy igazából nehéz elkezdeni.

Például kitalálom, hogy nagyon nagy erejű (18+) lovaggal akarok jönni, aki az apjától örökölt kétkezes pallost forgatja. Ezt tartom szem előtt, jól rákészülök, de teszem azt baromi gyenge előtörit írok. A KM-nek nem tetszik, ezért alacsonyra teszi a karim szintjét és képességeit. A végén kijön a karimnak egy 14-es erő, mert csak erre futja. El se bírja a pallost. :)

A lényeg: a KM-től "visszakapott" karakter lehet teljesen más, mint amilyennel én eredetileg játszani akartam. Felon is erre akar rávilágítani, ha jól értem. :)

u.i.: nem kötözködni akarok, csak filózok és kérdezek. Meg én is belefutottam ebbe, hogy nehezebb elindulni, mint gondolná az ember a "nagy szabadság" ellenére.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem teszünk játszhatatlanná egyetlen karaktert sem, azt hiszitek, hogy nagyon durva szankciók lesznek mindenben, de ez nem így van. Reális karaktert kell csinálni.

A példánál maradva: ha nagyerejű lovaggal jössz, pallossal, akinek gyenge előtörit írsz, akkor sem vesszük el a kitalált koncepciót, alacsony szintű lesz valószínűleg, és elveszünk egy-két képzettséget, ami nem feltétlenül szükséges a karakterhez.

Kicsit úgy érzem, hogy azt gondolhatjátok, hogy bármit is tönkre akarunk tenni, de ez egyáltalán nem így van. Szeretnénk, ha tág határok között játszhatnátok az elképzelt karaktereitekkel, nem pontos szabályokhoz kötve bármit is. Csak okosan, és akkor semmiféle (legfeljebb pozitív) változtatások lesznek!

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Én végig olvastam a PDF-eket. Nekem az jött le, hogy a szervezők célja a karakteralkotással az, hogy a játékosok kedvük szerint, a megadott szabálykönyvekből szabadon hozhassanak létre 4. szintű karaktereket egyetlen megkötéssel: Ynev hű és szabály hű legyen, de legfőképpen "szerepjátékos".

Az a karakter, ami ezt kritériumot megközelíti, az semmilyen szankciót nem fog elszenvedni. Amelyik karakternek jól sikerül az előtörténete (és most itt nem fogalmazás 5-ösről van szó, hanem a karakterlapon található, a szokásostól eltérő dolgok ötletes, eredeti, és Ynev hű indoklásáról), az akár bónuszt is kaphat (szint, plusz tárgy, ect, ami az előtörténetből fakadhat).

De viszont:Az agyán tápolt vérpistikék, az elfajzott hiperextra karterkoncepciók, amik ráadásul Ynev hűség szempontjából sehogy sem magyarázhatóak (pl. varázsló 20 erővel, kétkezes harccal :D), azok ne várjanak semmi jót. Nyilván itt szankcionálnak a KM-ek (szerintem nagyon helyesen!).

Röviden: Értelmes, játszható, szerepjáték szempontjából létrehozott karaktereket kell alkotni, és nem kell senkinek paráznia. Egy mezei harcosból is lehet jó karaktert faragni, ha nem a tápolást, hanem a szerepjátékot tartja az ember szem előtt. Mert mint tudjuk a játékot sohasem a kocka, a harci érték, vagy egy varázslat leírása dönti el, hanem a szerepjáték!

Szal': Mindenki dőljön hátra. Relax. Készítsünk értelmes 4. szintű karikat, és Zen nem fog megtörni!

Utószó: lássunk a szervezők PDF sorai mögé: ez egy laza, vidám verseny lesz. Inkább klubszerű összejövetel, ahol nem kizárt, hogy a hócsata (már ha lesz hó) nagyobb volumenű élmény lesz, mint a díjátadó. ;)

Link a hozzászóláshoz

Jó, hát bocs, hogy én kicsit mögé néztem a dolgoknak, és látom a rossz oldalát is.. ettől még nem tört meg a Zen, sőt, a totál relax se szükséges, mert lazavagyokszétesem :) Vagy ép autó elé.. öhm, szal mit is akartam.. :D

Én igazából valóban arra gondoltam, amit TAO is mondott, csak barokkosan körbeírtam. :) A válasz persze kicsit megnyugtatott, és nyilván nem én fogok tápolni (bah, mintha tudnám hogy kell :D ), szóval konkrétan jórésze csak szőlszálhasogatás, vagy inkább abbéli szándék, hogy a szervezők is lássák azt az oldalt, ahol mi vagyunk, mi jelenthet gondot. Bár valljuk be, abszolút nem szabadszellemű a karakteralkotás, csak annak tűnik :) Meg van szabva, hogy 4. szint. Persze ezzel az szív, aki hasonló számú TP-ből jóval magasabb szintre juthatna, és az jár jól (jobban), aki olyan kasztot választ, ami "drágább". Szóval itt megint ugyanúgy van lekorlátazva a társaság, mint bármilyen más karialkotásnál eddig, csak most épp cserélődtek a viszonyok. :) Mielőtt repülnének a kövek, nem leszólni, vagy kifogásolni akarok, mert én is látom a becsülendő, és kedvemrevaló szándékot abban, hogy jó előtörivel ún jutalom szerezhető. Végre van értékelve a munka, amit az ember egy ilyen cuccba belefektet. :) Nekem ez írtóra szimpi, de tényleg :) Talán csak az bántja a szemecskémet, hogy valaki :!: elméletileg :!: belepiszkálhat az elképzelésembe, akármilyen szándékkal is.. az már nem az én megálmodott karim lesz, az már nem az előtörténet megírásával életre keltett lény.

Oké, elfogadtam, hogy nincs rossz szándék, és hogy nem elrontani akarjátok a játékunkat (bár a viccesen előadott kommunikációt is el lehet ám hinni, bármilyen poénosnak szánjátok ;) ), és tudjátok, hogy szeretlek titeket :pajti: Bár ezután nekem tuti lesz néhány lehúzásom :he:

Viccen kívül.. én biztos, h annyira ráparáztam erre, hogy le fogom korrektoráltatni MG-vel Ynevhűség szempontjából még leadás előtt :D :D :D

Link a hozzászóláshoz

Szia Felon

Azért lett így kitalálva a karakteralkotás:

1. szakítva az eddig megszokott betokosodott szabályokkal (1000Tp miegymás)

2. hogy tényleg ne arra készülj mit lehet és mit nem. (mire futja az 1000Tp-ből)

3. Szabad szellem vagy sem kellenek a korlátok, de ez minden karakteralkotásnál így van

4. így nincsenek szintkülönbségek pl. egy bárd sem 3.szintű és egy tolvaj sem 5.szintű ugyanannyi tp-ből

5. és végül azért van ennyi időd megírni az előtörténeted, hogy ha a KM-ednek kifogása van megbeszélhesse veled és úgy hozd össze hogy passzoljon mindenhová (játék és csapat)

Ha mással is szeretnél szörszálhasogatni csak szólj vagyok.

Link a hozzászóláshoz

Az előttem szólok nem szőrszál hasogatni akartak, hanem arra próbáltak rávilágítani amit ők hibának vélnek.

Én jónak tartom az 5letet ,de tudok olyan példát felhozni mikor az előtörténetben max 1 szoba 1 szék 1 gyertya egy krad pap és sok könyv van. És másról sem szólna mondjuk a bővített kiadás mint ,hogy 6 oldalon át taglalja azt hogy milyen infókat kapott mik után olvasott hozzá, 1 oldal meg hogy hogy lett krad pap.

Ezzel szemben egy bárdnak vagy egy harcoskasztúnak sokkalta több minden kell írnia ugyanazon szintért amit a Krad pap hívatása révén megkap, mert ugye azért nem adhattok kevés tp-t mert egy kutató ezt csinálja, és ha számára lényeges infokat is tud meg .

Kb erre gondolt a népes közönség , azon kívül ,hogy nem mindegy hogy a varázslók 4 -k szinten kezdenek , még egy ugyanakkora élettapasztalattal rendelkező tolvajnak az már 5-s szintet jelent vagy egy 4 -k szintű bárdal szemben.

Persze ez egy szerepjáték tábor így is kell figyelembe venni dolgokat , de mikor majd felröppenek így a dolgok, hogy én minek jöjjek harcossal , hisz a kardművész , vagy egy gladiátor sokkalta erősebb ...

de ezek mindig alapvető kérdések , sosem lesznek megoldva..

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok! :)

tessék már egy kicsit lazulni.... :-P tudom, hogy az előnyöket, hátrányokat ecsetelitek, de egy kicsit görcsösnek érzem a dolgot... persze lehet, hogy rosszul látom... de úgy legyen.... :) szóval tessék belefogni... aztán csapatszervezni, elősztorit megírni, stb. és aztán lehet a mesélővel egyeztetni... :) tekintettel arra, hogy itt sem az utolsó pillanatban kell leadni az előtörténeteket, én úgy gondolom, lesz elég idő az egyeztetésekre és a végleges kidolgozásra, így még a tábor előtt lesz lehetőség véglegesíteni a karaktereket... :) természetesen ez a szervezőkön és a KM-eken is múlik... :)

sóval és szóval... előtörténetre fel... :) csapjunk a lovak közé... :)

P&P, Catsmile

Link a hozzászóláshoz

Igazat adok az előttem szólónak.

Köszönöm Felon, hogy elmondtad a te nézeted, nem kell félned a karaktered valószínűleg olyan lesz amilyennek szeretnéd.

TAO a te csapatodat egy egész hordával a nyomában fogják kimesélni Krán gyepűiről, és remélhetőleg a KM is élvezi majd. (csak ne legyen sok Kráni elf benne, miközben a sztyeppén lovagoltok)

És Ceripapa. Igen Egy Krad papnak abban az esetben lehet lexikális tudása, de a gyakorlat mindig más mint a mese, és nekünk életszerű karakterek kellenek. Tehát olyan varázsló aki 1. szinten befejezi a magolást és 4. szinten visszatér mestereihez hogy számot adjon gyakorlati tudásából és tapasztalataiból.

Úgye nem sértő a válaszom senkinek :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Épp meg akartam kérdezni, hogy mikor lesz már hangulatkeltő novella. Biztos, ami biztos, azért lecsekkoltam a táborhíreket, és kiszúrtam, hogy hopp, de hát már van is. Mikor került ez fel?

Lehetne, hogy a jövőben nem egy sokhetes hozzászólást szerkesztenétek, hanem egy új hozzászólást írtok be? Vagy másik megoldás, hogy ha szerkesztitek, legalább máshol szóltok egy hozzászólással, hogy figyu, frissült ez meg ez. Lefogadom, hogy rajtam kívül nem sok kalandozó vette észre, hogy van novella... leszámítva azokat, akiknek esetleg szólt valaki.

A novellának örülök. :)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok! :)

Ceripapa: nyugi... nem fog itt senki sem harapni... és egy kis kritika nem biztos, hogy árt a dolgoknak... akár segíthet is... :) ha másért nem, akkor rávilágít arra, hogy van, ami félreérthetően lett kommunikálva... egyébként meg nem értem, hogy miért volt mindenki annyira nyugtalan... :) én nem éreztem semmi negatív szándékot a karakteralkotásban a mesélők részéről... :)

Dave: ez nem biztos... és nem is 100%-ban a szinteken múlik maga a szerepjáték... habár a modul tekintetében akár fontos (is) lehet... mondjuk én szívesen olvasnék, meg szavaznék most is, mint NYT-n... :) és bízom abban, hogy jobb (de legalábbis hosszabb) elősztorik lesznek, mint NYT-n... :)

és a csapatunk is rendben van/lesz... :) mi 4-en leszünk...

Link a hozzászóláshoz
Mikor játszódik a kaland? (az előtörténetek szemszögéből számíthat)

ebben igazat kell adjak... tényleg jó lenne tudni, hogy mikor játszódik majd a kaland... és alkalmasint az is számíthat, hogy hol... :) már csak azért is, mert szúk 3 hét van az első körig... és az ihlet nem mindig úgy jön, ahogy az ember szeretné... :)

kicsit félreérthető a kiírás... ha minden kockadobás max., akkor minden tulajdonság, Fp, Mp, stb. a maximum? :D

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...