Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

VII. Kalandozok.hu Téli Tábor - 2009. december 27-30.


Recommended Posts

A korábban említett leutazási témával kapcsolatban:

Nekem megoldódott a probléma, van fuvarom. Két apróság emiatt: 1. Ne számítsatok rám kisbusz bérlés esetén. 2. Nem jövök kocsival, nem tudok levinni senkit.

Próbamese... nálunk a fél csapat már játszott próbamesét úgy 4 és fél éve. :D

Link a hozzászóláshoz
Lehetséges egyáltalán a lejutás valahogyan oda? Úgyértem, bérelés és autó meg bicikli nélkül.

Sziasztok! :)

nah, aki kocsival megy, annak gondolom egyszerű lesz a dolga... ha csak nem nagy lesz a hó... :)

a BMW-sek, vagyis, akik tömegközlekedéssel szeretnének lejutni (mert lehetséges - busz, vonat), azoknak kb. december 12-13 után érdemes nézegetni a vonatkozó menetrendeket:

http://www.volan.hu

http://www.elvira.hu

mivel várhatóan akkor változik minden... ehhez kapcsolódóan mondjuk jó lenne tudni, hogy mikorra is érdemes/kell leérni 27-én, illetve mikor lesz a várható indulás 30-án... ;) természetesen nem órára pontosan... :-P

a 3. változat a kisbusz/mikrobusz... :)

szerintem a hó közepén ezek az információk elég jól rendelkezésre fognak állni, hogy érdemes legyen véglegesen elgondolkodni, hogy ki hogyan akar lejutni... :)

P&P, Sanyi :)

Link a hozzászóláshoz

Hosszútávú előrejelzések alapján a december hónap stabil lesz. 20-ig 10 és 0 fok között várható a hőmérséklet. Hó nem igazán, inkább eső lesz. 20-tól várható hideg sarki légtömeg, de kb. -4 -6 fokig hűlhet a Kárpát medence. Jelentős mennyiségű hóra nem számítanak. Ha esik is hamar el fog olvadni, és közlekedést nem fog akadályozni. Viszont ónos eső kialakulása jelentősen megnő. Erre főleg akkor lehet számítani, ha nyugat felől meleg légtömeg torlódik a medencében megrekedt hideg légtömeg felé.

Röviden: Nem kell hólapát a kocsiba. :D ... és nem valószínű a tábori hócsata kialakulása sem. :S Viszont lehet hogy tudunk fotózni sárban dagonyázó vaddisznókat. :roll:

Link a hozzászóláshoz
Röviden: Nem kell hólapát a kocsiba. :D ... és nem valószínű a tábori hócsata kialakulása sem. :S Viszont lehet hogy tudunk fotózni sárban dagonyázó vaddisznókat. :roll:

Én azért elraknám azt a hólapátot. :) A hosszútávú meteorológiai előrejelzés évek óta nem működik. A technika fejlődésével a klíma kiismerhetetlensége is nőtt. A szakemberek beismerten nem tudnak megközelítőleg pontos előrejelzést adni még 7 nappal előre sem (tudnak, de csak kb 50%-os valószínűséggel: vagy úgy lesz, vagy nem). De nézzük a jó oldalát: idén is benne van a pakliban, hogy ott szilveszterezünk. :mrgreen:

Link a hozzászóláshoz

Oké TAO. Értem a célzást: Akkor a szokásos: 5db natúr piros pöttyös túrórudi. Ha nem lesz hó a TT helyén én nyertem, ha lesz, te nyertél. :)

Egyébként igaz amit írsz. Pontosan max 3 napra előre lehet jelezni. A 7 napos előrejelzés már tapasztalati becslés. Havi előrejelzés szintjén azonban azt viszonylag meghatározható, hogy enyhe vagy szélsősége lesz-e az időjárás. Persze bármikor megfordulhat a kocka... de akkor nem lenne érdekes a fogadás. :D

Link a hozzászóláshoz
Oké TAO. Értem a célzást: Akkor a szokásos: 5db natúr piros pöttyös túrórudi. Ha nem lesz hó a TT helyén én nyertem, ha lesz, te nyertél. :)

Egyébként igaz amit írsz. Pontosan max 3 napra előre lehet jelezni. A 7 napos előrejelzés már tapasztalati becslés. Havi előrejelzés szintjén azonban azt viszonylag meghatározható, hogy enyhe vagy szélsősége lesz-e az időjárás. Persze bármikor megfordulhat a kocka... de akkor nem lenne érdekes a fogadás. :D

Pontosabb specifikáció kell kérem szépen. :) Például...

Link a hozzászóláshoz
Pontosabb specifikáció kell kérem szépen. :) Például...

Álláspontom: A TT-nek helyszínül szolgáló település határain belül, a tábor első 3 napja alatt található lesz egyidejűleg legalább annyi hó, amiből lehet egy normális hógolyót gyúrni. :) (Fel kell mutatni a hógolyót.)

A fogadás tétjének teljesítése a tábor utolsó napján. Így megfelel?

Tökéletesen. Uram, a fogadást állom! 8)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...